Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:49 24.09.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: "Славянин" на словенскинови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано06.12.07 10:29



много просто: на всички стари "славянски" езици "словени" значи уловени, сгащени, спипани и... после продадени.

Впрочем, търговията с хора в Русия и насилственото им преселване трае официално чак до 1861 г., както знаеш... Че и до Сталиново време - само че тогава се е преминало към средновековното словенство - хората на се търгували, а се излавяли на улицата, в комуналката или в университета и - хайде на строежа на Волгодонския канал!

Традиции...

Редактирано от д-pOxБoли на 06.12.07 10:51.



Тема Re: "Славянин" на словенскинови [re: д-pOxБoли]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (непознат )
Публикувано06.12.07 11:01



Аз пък мисля,че словените не само са уловили много туземци но са ги дори и леко избили като се има предвид северната им сурова природа и разсипаната Източна римска империя


П.С.Защо автохтонците не зарежат гърцизма "автохтонни" и не приемат родното "туземци" или туземна теория-мисля няма нужда от превод и за грамотния българин без интереси в историята



Тема Re: "Славянин" на словенскинови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано06.12.07 11:29



защото от електрон до телефон, от телеграма до програма, от логистика до евристика - всичко е на гръцки, който е бил НАШ ОСНОВЕН ЕЗИК допреди руснаците да ни натрапят русняшкия след



Впрчем, посети Тревненското училище, за да се убедиш, че до средата на 19 век гръцкият е бил основен език... все още. Въпреки, че Русия е бълвала учители, писатели, революционери, привлечени от нашенските паланки, които да разясняват, че "кат Русия няма друга - тъй велика на света! Тя е нашата опора, тя е нашта висота!"

А за величието на словените - то касае предимно и единствено Русия - един хазарски каганат, който е мимикрирал под славянска маска (в Америка мимикрира под англосаксонска маска) с цел на създаване на голяма империя - широк пазар за търговия...

Редактирано от д-pOxБoли на 06.12.07 11:32.



Тема Re: "Славянин" на словенскинови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано06.12.07 11:39



Чудя се дали да те банна още сега или да ти погледам сеира някой и друг ден. Това че си си намерил ново айпи и си си регистрирал нов ник, не означава че съм ти разрешил да пишеш в клуба, другарю Волк.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: "Славянин" на словенскинови [re: д-pOxБoли]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (непознат )
Публикувано06.12.07 11:46



За пръв път чувам Черноризец Храбър да е бил руски шпионин.Гръцкия език никога не е бил основен говорим език в България.Бил е книжовен и държавен преди да имаме писменост на наш разбираем език.След падането на българските държавици под османска власт поради неясни на мен причини(най-вече слаба интелигенция поради още по-неясни причини) започва да се учи пак гръцки но това никога не става говорим език на мнозинството българи докато част от хилавата интелигенция продължава да си пише на славяно-български.



Тема Re: "Славянин" на словенскинови [re: koмитa]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (непознат )
Публикувано06.12.07 11:52



От кога за да се пише в този клуб се изисква разрешение от модератора?
П.С.Ти вече си подгонил умерените не-туземци опс не-автохтонци така ,че бана ти няма да учуди никого от малкото останали свободомислещи хора тук..Аз съм радикален не защото имам нещо против горките траки ами защото такава е истината.Никой туземец не е давал земята си и жената си доброволно на новодошлия - нито тук нито където и да било другаде по света.



Тема Re: "Славянин" на словенскинови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано06.12.07 11:56



Не бе чук, ти просто си Волк

! Ял съм ти попарата и нямам намерение да те оставя, пак да си разиграваш коня тук. Но хайде, дай да видим този път какви ще ги измъдриш.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!

Тема Re: "Славянин" на словенскинови [re: koмитa]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (непознат )
Публикувано06.12.07 12:04



Не Гек - ти и бригадира ти Йончо-трака няма да ме търпите -че Старинар е къде,къде по-мек и го баннахте

Ще ти кажа и защо понеже си го знаеш - историческата истина не се връзва с туземната теория която е политически подкрепена поради незнайни шовинистични причини от националистическите партии.



Тема Re: "Славянин" на словенскинови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано06.12.07 12:17



А

? И оригинал ли е намерен? И КОГА Е "НАМЕРЕН"? И защо чак 1824 г.? И защо е написан на руски от 18 век?

<

Редактирано от д-pOxБoли на 06.12.07 12:20.



Тема Re: "Славянин" на словенски [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор Kossoman ()
Публикувано06.12.07 12:40



Ай наздраве и честит празник на празнуващите!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.