Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: нещо като тезисинови [re: Ziezi]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано25.07.07 18:19



Зиези, ми готоманщината е като ираноманщината и тюркоманщината. Някои от тези "млади" българи избълваха доста ираноманщина срещу тюркоманщината, само и само да няма Българоманщина. Всички търсят откъде са произлези Българите. Ами от никъде и от никого - от самите себе си. Народ, произлязъл от самия себе си, се нарича Болгар. Толкова и точка. Другото е чесане на езика и ученическо упражняване на ума.

Впрочем ченгесарите с този акт се опитват да скрият една Истина, че топоними като Германия, произлизат от коренното население на Балканския полуостров - Българите, и че цялата им култура плюс тази на Скандинавието се базира на нашата.
Няма четвърти елемент в Българския генезис, нито първи, нито втори, нито трети





Тема Re: и един студен изворнови [re: Ziezi]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано26.07.07 09:48



Вероятно го пишеш, защото имаш нещо против названието на тази планина. Макар да не съм тюркофил, не мога да си изкривя душата като тебе и д ане призная, че върховете в Азия, наречени на Тангра са си автентични и няма как да бъдат оспорени. Те свидетелств2а за присъствието и свещенодействието на Българите на Азиатския континент и толкова. Но не са причина, да се мисли и правят исторически изводи, че това е коренното место на тяхното зараждане. Азиатския континент е просто една от многото ни спирки, по дългия път. наистина голяма спирка

, защото и континента е голям.
Но понеже не вярваш за Тангра, си ми пратил във форума на Воините едно момче, което пак да ме пита Българския Бог ли е, или не, и дали го е имало при индианците. Понеже го баннаха, а мене ме нямаше да му отговоря, сега ще ти отговоря тука. Има го да. Името му е Уакан Танка или Уа-Кан-Танка. За названието Кан при индианците няма да говоря - чисто са го усвоили от нас и доста често се среща при тях. Макар, че тука някои Българофоби, казваха, че било хан. Бе ние не сме чак такива големи кръчмари, че да строим ханове. Но да поговорим за Уакан Танка. Можем да го преведем "свещения Танка", но няма да е точно. Звучи ти познато и гадно, нали? Но те го тълмят изключително точно. Тълмят го Великата Тайна. Това е Уакан Танка - Великата Тайна - Неопределеност, необозримост, безпределност, Абсолют. Като го отличават от Великия Дух (повечето от племената), който е вече един персонализиран образ на тази Тайна. Остана си с здраве.



Тема Re: нещо като тезисинови [re: Jordan_13]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано26.07.07 10:22



Ираноманщината срещу тюркоманщината, само и само да няма Българоманщина.

Добре.
Но какво ще чиниме с Ассирийското Царство от "Именника" ?

Привет !



Тема Re: нещо като тезисинови [re: Vencci*]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано26.07.07 13:33



Нищо особено. Ще го разглеждаме като поделение на Българското културно-духовно присъствие, което не се изразява само в създаването на паметници и битология от всякакъв характер, но и в създаването на Държави. Нима забравихме, че Държавността (като идея и енергия) на планетата е Български патент. Големите държави на Азиатския континент, но и другаде, носят несъмнено Български дух. Друг е въпроса доколко и как е изразен той. Не говоря за империите на силата

- те са жалка деградация на идеята за Държавността.
Какво толкова смущаващо има в Асирия? Нима Ази/ Аси не е нашето първо сакрално име? Нашето е.



Тема Re: нещо като тезисинови [re: Jordan_13]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано26.07.07 20:20



Jordan_13, съгласен съм с всяка твоя дума на 100% !

щеподчертая тъпотията на ираноманията - плещят се някакви глупости за източни иранци и нам си кво, а не се съзнава, че "траките" би трябвало да се кръстят по този принцип "западни иранци"

но като осъзнаем глупостта на това тъпо словосъчетание "западни иранци" веднага ни става ясно колко безпочвено е словосъчетанието "източни иранци"

който милее за некви иранци, а не за българи, просто е чуждопоклонник

Jordan_13, подкрепям те напълно, но имам право и да те критикувам, както и ти мен - така ще си изправим кривиците

дерзай



Тема Re: и един студен изворнови [re: Jordan_13]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано26.07.07 20:25



никого не съм ти пращал

а аз продължавам да търся Тангра

а ти продължаваш да не ми съдействаш



Тема Re: ченгесарска контраатака против българщинатанови [re: Valin]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано27.07.07 09:48



Седни и чети. Извори има КОЛКОТО ИСКАШ

100 символа не стигат!


Тема Re: ченгесарска контраатака против българщинатанови [re: Ray of Light]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано28.07.07 06:47



"Шан къзъ дастани"
"Джакфар тарихи"
"Чулман толгау"

но всички те говорят, че прародината на българите са Балканите и Мала Азия, и оттук са се разселили те из цяла Евразия

нещо повече, при внимателен прочит се установява, че волгокамските българи чак до VII-VIII век са говорели сарматски, сиреч днешния български език, а алтайските наречия са започнали да говорят след това

Редактирано от Ziezi на 28.07.07 06:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.