Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Бугари ли се Македонците?нови  
Автор Bacил Иcтopиkoт (непознат )
Публикувано24.06.07 17:46



Отговорот е отрицателен.Нема други показатели за народност освен самочуствието, а това е став, страст и сплотеност која се изразува тук и сега.Обшто взето, идентичноста во совремието са изгражда чрез дејствителност на елитата.А таа на Вардарите не е бугарска.

Дали беа Бугари воините на Самуил при Беласица?Да.

Дали беа Бугари (правиме тука еден скок) Жинзифов, Миладинови, Шапкарев?Да

Гоце, Даме, Тодор, Ванчо?Да, да.

Повардарците имаат еден млад пианист, исполнител на класична музика од светски ранг, Симон Трпчевски.Ќе го земеме за пример.Може ли да кажеме оти „Симон Трпчевски е великан на бугарската музичка сцена.Знате, пред само 10 поколениа имал 1.000 предци Бугари.

Не.

Народ е метафизичка категорија, не биолошка.Биологијата во смисол на генетско наследство ги определува телесните и психички устројства, меѓутоа етносот не е ништо друго до духовна фракција.

Помислете.

Знаете че сте Бугари.Меѓутоа,можеме достаточно веројатно да тврдиме дека имало времиња кога немало Бугари, то ест време пред ЕДИН ЧОВЕК да именува Бугарин себе си, или каква и да е група.

Сега.

Што ќе направите ако со сигурност се открие дека предци на Бугарите се некои да ги наречем „Ипсилонци“?Кои биле Ипсилонци со векове пред да бидат Бугари?Ќе го менуваме името на страната?На хората?

Мислам, не

Што ни казва това за Македонскиот вопрос?Македонецот е МАЛКО модификуван Бугарин.Тој не достигнал качество во кое разликите се непремостиви.Нема ама никаква детерминанта од историјата која ќе одреди да ли Македонците сега по 10, 15 или 100 години ќе се наречат повторно Бугари или не.Историјски детерминирано е само дека они во техната фиксирана слика, со езика каков имаат се Македонци со малко „м“.

За да престане да биде било каков Македонец и се возврне кон Бугарија, Македонецот ќе треба да се ОТКАЖЕ од Македонството.Това сега е возможно зашто Македонството како изолирана ценност, како збир на всичко што прави Македонеца различен од Бугарина е малоцено.Междутоа, на едно ниво, истото може да стане премногу скапоцено.Не зборувам за економија, ЕУ,НАТО и сл.Но тоа нема да се случи, зашто како што појасних „македонеца„ е стабилизиран.Отклонот от Бугарија е сопрен.

Историјата ште стане моштна да решава проблеми иод таков тип само кога ќе се возврнеме кон корена.Кога како некој патеписец наричвал Битолчани или Струмичани во 1412 или 1670 ќе биде вопрос на живот и смрт.Тоа не е случај сега.



Тема Re: Бугари ли се Македонците?нови [re: Bacил Иcтopиkoт]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано24.06.07 18:16



Ами виж какво, някой ако се чувства умен, дали това означава, че наистина е умен? Това са неща свързани със свободата на избора, с които се преекспонира. Нека всеки се чувства, какъвто иска, работата е там, че чрез лъжи се манипулира избора, какъв да се чувстваш. Но цялата активност на фиромсръбската идея е като какви не трябва да се чувстват македонците. Цялата работа е не да се чувствате като македонци, а да не се чувствате българи. По сайтовете и навсякъде ви е обладала една фикс идея да доказвате колко много не сте българи, и отделно да пишете лъжи за българите.
Нека в училище ви преподават истината, за това, че сте българи, като не ви харесва се чувствайте, както си щете.
Както казал Сократ - не можеш да постъпваш добре и морално, ако не знаеш, какво е добро и морално. И вие така, как ще се чувствате българи, след като учите само лъжи за българите и за вас самите.
И пак казвам - както искате се чувствайте, но когато говорим за история, трябва да се интересуваме от истината.

Не е ли абсурдно, че след като се отделихте от Югославия, насочихте злобата си точно към България? Ние първи ви признахме, лобирахме да ви признаят и други, казвате че целта е да си намерите място под слънцето. Е не България ви пречи, други го правят, но вие сочите за враг България. Причините на мен са ми ясни, но това е дълга тема, а проблема е преди всичко психологически.
___

<P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от lvn на 24.06.07 18:17.</EM></FONT></P>

Редактирано от lvn на 24.06.07 18:20.



Тема Re: Бугари ли се Македонците?нови [re: Bacил Иcтopиkoт]  
Автор KoлeИзЦpниoШoплyk (непознат )
Публикувано24.06.07 18:19



Прав си, ако приемем, че народ не е биологично понятие. Ма за мене е!
Така че, не може от днес на утре да ми хрумне нещо и да стенем никарагуанец. Немам такава кръв. Имам българска. Българин съм. Ето за тва и македонците са българи, защото кръвта им е българска.



Тема Данови [re: Bacил Иcтopиkoт]  
Автор deLake (sir)
Публикувано24.06.07 21:34



Въпрос на време е да рухне и това творение на Коминтерна. Много от соц. глупостите са вече само история, макар и не от най-светлите й страници. Та не е далеч времето, когато и това ще стане.

____________________




Тема Re: Бугари ли се Македонците?нови [re: Bacил Иcтopиkoт]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.06.07 22:54



бугари сте, да. най-голямото доказателство за това е лекотата, с която се самоотрекохте от род и родина само за едно поколение (отличителна българска черта). което лично за мен не е голяма загуба де. бъдете си каквито щете, само не посягайте на историята. че още ми е мила, макар отдавна да съм се научил, че за историята не трябва да ми е мило.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Бугари ли се Македонците?нови [re: Bacил Иcтopиkoт]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.06.07 00:55



Макетата са си чисти бугари. Е, малко комплексирани, но ние сме снизходителни и не им се сърдиме. Други въпроси, фантасте?



Facta, non verba!


Тема Re: Бугари ли се Македонците?нови [re: Bacил Иcтopиkoт]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано25.06.07 01:10



Тоя има чувствителен напредък за което го поздравявам!
Най-сетне да чуя откровени признания, че Самуил, Гоце, Даме, Жинзифов, Миладинови са Българи.
Това е добре.
Между другото, не че се натрапвам, ама ако изброените по-горе са българи, кои са македонците?

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема кви са тия "бугари"?нови [re: Bacил Иcтopиkoт]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано25.06.07 09:33



Нито макетата са бугари, нито Българите са бугари.
Мисля ,че ме разбра, сърбофиле.



Тема Re: Бугари ли се Македонците?нови [re: Aлaдин]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано25.06.07 09:38



македонец -жител на областта македония.
Да,но това определение съчетано ствоето твърдения албанците и каращисаните сърбо-българи и българо-сърбо-албанци както и власите от Македония са баш македонци !!



Тема ...нови [re: Bacил Иcтopиkoт]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано25.06.07 09:57



Мисля, че вече не са (мислим, дека веке не са

), ама може пак да станат...
Аз лично нямам нищо против всеки да си се нарича както си иска. Моите единствени забележки към македонците са посегателствата към българската история. И в светлината на това, което казах смятам, че мога да се съглася с това което си написал.
Де да бяха повечето макета като тебе... Нали ти е ясно, че за приказки като тези, че Самуиловите воини, Жинзифов, Миладинови итн. са били българи, ще бъдеш обявен за националем предател и бугараш.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.