Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:10 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема НДСВ на Дедо Симо штело да се обединява сънови [re: lvn]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано28.06.07 23:12



ДПСето на доганъ?!



Тема Re: Няма край ...нови [re: mellisa]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано28.06.07 23:38



О, Мелиса, познавала си царо

. Ако познаваш Милен Велчев, би ли ми уредила един спаринг с него? Дори ще си има предпазен шлем човекът

100 символа не стигат!

Тема Re: Няма край ...нови [re: Ray of Light]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.06.07 23:59



и да си няма предпазен шлем, ще му услужа с моя.



Facta, non verba!


Тема Re: Няма край ...нови [re: Last Roman]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано29.06.07 07:58



Е, аз съм джентълмен. Ще сме с пълна екипировка и със съдия по аматиорските правила. Дори ще има предимство, защото аз съм повече по хватателните техники и тези с крака, не съм боксиор, така да се каже.

Както виждаш, съвсем цивилизован урок по това как да не крадем от най - бедните хора на България, чрез преструктуриране на дълговете и целенасочено ограничаване на нарастването на годишния доход. Лично аз предпочитам специално Милен Велчев директно в затвора с присъда, но като не може това, остава спарингът.



100 символа не стигат!

Тема Re: Няма край ...нови [re: Last Roman]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано29.06.07 08:04



Не го приемай като заяждане товаписане, но темата така ме провокира, а и на мен лично Милен Велчев ми е специално антипатичен. Той се откроява, така да се каже с изцяло негативната си аура. Като черна дупка е.

100 символа не стигат!


Тема Re: мръсния царчок с изкуствена деформация на черепа ?нови [re: Ziezi]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано29.06.07 08:11



Тъй като в темата се спомена, че хуните имали деформации на черепа, искам да обърна внимание на някои неща:

1) Деформацията на черепа се среща в района на Бактрия и е един от аргументите на т.н. бактрийска теория.
2) Ефталитите са били управлявани от бактрийска аристокрация - има го тук

http://en.wikipedia.org/wiki/Hephthalite

3) Хунският съюз включвал значително количество българи и алани. Тук можем да спомене, че ролята на аланите по това време е силно надценена и на тях се приписват множество дела на българите. кой каква роля е игрла може да се види от картите. Българите създават 3а огромни държави, а аланите имат само едно племенно обединение и то под влияние на съседните им българи. (Влиянието е предположение)

100 символа не стигат!


Тема Re: Няма край ...нови [re: Ray of Light]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано29.06.07 08:21



Абе не ти трябва да се боксираш с него, ще си размените няколко удара, а според него ще са няколко стотин, та мачът ще трябва да се преиграва



Ако някой срещне някой в цъфналата ръж и целуне този някой някого веднъж...

Тема Re: Няма край ...нови [re: lvn]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано29.06.07 08:34



Мрън, мрън, мрън


Ти просто не си в състояние да надскочиш собствените си граници. И в двата смисъла Мислиш си, че един нормален човек 150 години още влачи историческото наследство прадедите му да са ни били политически държатели? Ще те разочаровам, не всеки турчин среща българин и си казва "мамка му, вас някога ви бяхме заробили". В модерният свят хората си имат по-важни неща и проблеми от това да живеят в едно минало. Повечето предпочитат да съществуват в реалното настояще, а не в отминалото време, колкото и славно да е било то.
А понеже гледам си зацепил в някаква странна твоя въображаема отбивка от истинската магистрала на нашия разговор, за сведение, Галатасарай е моят любим турски отбор, говорехме обаче и за Левски (отбора), преведох му любимото ми стихотворение, научих го да казва "само Левски, Оле!", после обсъдихме гроба на Мария, майката на Исус и защо е в Турция и т.н.
Само един приятелски съвет - преди да изцепиш неща като "много турци", си дай труда да познаваш поне няколко Ей така, за цвят, че иначе става смешно

Ако някой срещне някой в цъфналата ръж и целуне този някой някого веднъж...

Тема Re: Няма край ...нови [re: Ray of Light]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано29.06.07 10:33



Лично аз предпочитам специално Милен Велчев директно в затвора с присъда

Българското законодателство изцяло позволява това, за извършените от него действия. Но за съжаление в България закони бол, но никой не ги спазва.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Няма край ...нови [re: mellisa]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано29.06.07 12:16



Манхатън е за космополити, тука сме Балканите. Наивните ти разсъждения не могат да отчитат реалностите. Не съм твърдял, че всички турци гледат така на България, но повечето, които се интересуват от соц. живот.. И това освен резултат на петвековното робство е и резултат от турската политика и досега.
Ти ако си мислиш, че познаваш турчин, и според разсъжденията ти - значи не познаваш. Пет века геноцид аз не мога да ги забравя, такива амнезии не мога да си предпиша. Обаче най-наглото е, че днес посоката на нещата се развива на там да обявим българските революционери за престъпници, а турското робство за присъствие. Едва ли не ние сме агресорите и така ни представят отвсякъде. Не ме кефи да им правя мили очички и да си представям някакви утопи на любов и разбирателство. Хора, които са избивали и мачкали толкова време предците ми не мога да обичам, нито да уважавам, нито пък искам да са ми приятели.
Не ме интересувам за колко смешен, ще ме обявиш. Реалното настояще не може да съществува без реалностите на миналото. Ти си в някакво нереално настояще, и се правиш на безгрижната Чевена Шапчица.

___




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.