Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 19.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защото светкавично го заключихте...нови  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано12.06.07 13:56



Не ми се пускаше нова тема, но веднага съм готов да извадя народна песен, където българка е наречена възмургава.
Личното ми мнение е, че повечето народни песни, в които сега има "бяла българка" преди известно време на същото място е имало "бяла гъркиня". Промените, тъй да се каже, са направени по патриотични подбуди.
И изказвам дълбокото си съжаление, че християнството не е изчакало още стотина години. Така, както се случи, бяхме принудени да натирим вторите си жени, а младите тъй и не се уредиха с такива. И много, прекалено много славянки, тракийки и гъркини останаха непокрити. Ето ги сега последствията от недалновидната политика. Още сто години и щяхме да хомогенясаме, ама не!





Тема Re: Защото светкавично го заключихте... [re: инцидeнтeн]  
Автор Taлo (непознат )
Публикувано12.06.07 21:07



В една от предишните теми беше пуснат този цитат:
„…Жените им не са с покрити лица, както останалите жени на Изтока. Тия жени са нежни, почти еднакви с нашите французойки…/Из Пътеписа на А. Пуле, 1667 г./ “
Мисля, че това чудесно опонира на мнението ти за „възмургавите“ българки. Освен това доколкото ми е известно няма доказателства за това, че българки/тракийки/славянки са принадлежали на различни раси, за да има нужда да ги „хомогенясваме“. Лично моето мнение е, че българите никога не са били по-мургави отколкото са сега.



Тема Re: Защото светкавично го заключихте...нови [re: Taлo]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано12.06.07 21:35



Освен, че има мургави българки, но все по-често се срещат
и бели циганки.

Въпрос на избор е как ще ги наричаме ... ... ...

Привет !



Тема Re: Защото светкавично го заключихте...нови [re: инцидeнтeн]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано12.06.07 21:37



Каквото и да е, в миналото идеала за хубост е била бяла българка, и с такава са пълни народните песни. Стандартите се променят, например голяма уста се смятало за грозно, но сега се котира доста добре.
Сигурно една на петдесет жени са с ествествено по-тъмна кожа, повече независимо дали имат черни коси и очи, са със светла кожа.

п.п. Относно заключването, както сам се изложи човек, друг така не може да го направи, така че да бяхме оставили Волк да се самоизлага:)
___

Редактирано от lvn на 12.06.07 21:43.



Тема Re: Защото светкавично го заключихте...нови [re: lvn]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано13.06.07 01:00



Мър Трандафило черна чуряшко,
шу одиш боса по лятна роса?
Сам се събувам, тебе обувам.
- Дей гиди лудо, лудо и младо,
що тебе еня, еня за меня,
та се събуваш и ма обуваш?
- Мър щу да сторя, мър как да сторя,
че ми си мила, мила и драга,
като калина ляте в градина,
като ябълка зиме в пазуха.


Имаше още за "Тодорке черна черешо", но там май ставаше дума за черните и очи.



Тема универсализиранетонови [re: lvn]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано13.06.07 01:22



на стандартите налага дасе премни леко идеала за красота, принзвайки котирайки предимно загорели жени със големи уста и зъби се прави услуга на негроидните раси!
Няма как !!
А я погледни древногръцките и римските и асирийските и шумерсите образи д а ми намериш там някой с голема уста!!


Хиляди години ама хиляди д а не кажа милиони годни хората от бялата рьса са имали едни идеали които за 20-30 годни станаха на пух и прах !


[image]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/23/Gudea_of_Lagash_Girsu.jpg/309px-[/image]





а ето и една жаба-красавица:


Сам прецени с какви различия трябва дасе справи масовата манипулациона система:

Йоруба
олмеките!!
Така ,че всяко нещо си идва ня мястото е едни сив глобализиращ се свят. расоите са само ментално духовни понятия, нали така??
тъжна гледка



Тема контранови [re: tonza]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано13.06.07 01:26



Черньо Милкана думаше

Черньо Милкана думаше:
”Милкано моме, хубава
ай да са двама земиме.”
Милкана дума на Черня:
” Черньо ле, чер циганино,
кат тебе ако ги бях брала
до сега плет да съм изплела
около нашето двори,
пък тебе , Черньо, ще сложа
на малка порта долен праг,
когато в чарда изкарам,
полите ще си нарося,
като се назад повръщам,
през порти като ще мина,
полите ще си изтърсвам
в твойте мустаци големи.
За вода като отивам,
чехлите ще си накалям,
като през порти минавам,
чехлите ще си остъргвам
в твойте зъби големи.”
Черньо Милкана думаше:
” Милкано моме, хубава,
я не са , мари , просмивай.
Аз ща та тебе изварда
Кога в чарда изкарваш,
тебе мари, ази ще хвана,
очите ще ти извада,
на две клечки набия,
из село, мари, ще викам.”

Народна песен от с. Табан, Русенско



Тема циганите в етногенезанови [re: Vencci*]  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано13.06.07 10:21



даа - историческата роля на циганите в етногенеза на нациите е съвсем недооценена. Всички някакси срамежливо го премълчават или дори отричат - колкото и да е очевидно. Даже за целта са измислили сравнително късното преселение на циганите. А те са присъствали още в египетската цивилизация (gypsies - egyptians), и в атинската (цигани - атингоес = недокоснати, девствени - като Партенона-Атина), и в римско-византийската (рома). Моето скромно мнение, че музикален и артистичен талант не съществуват без цигански ген. Също и в склонността към пътешествия и миграция...





Тема Re: циганите в етногенезанови [re: д-pOxБoли]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано13.06.07 13:04



Моето скромно мнение, че музикален и артистичен талант не съществуват без цигански ген. Също и в склонността към пътешествия и миграция..

моето скромно мнение е , че говориш глупости.



Тема Re: циганите в етногенезанови [re: Einherjer]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано13.06.07 15:53



Според древните Гърци Тракийците и Илирийците са имали музикален и артистичен талант. Тогава е нямало никакви цигани на Балкана. Иначе имаш право. Циганите са много музикални.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.