Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: паметника на Крумнови [re: mihailo]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано07.06.07 20:51



Благодарско !

Не бях го чел това инфо.


Привет !



Тема Re:А бе, славянска работа.нови [re: Vencci*]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано07.06.07 22:04



Канес у Бога.
Канес е латинска титла за Христос.


domini canis- божие куче.
И не е кане, независимо дали ще го пишеш със с, а е кана.

Христос турчин ли е ?
Брр, ля-ля-ля.

Един ден той беше с учениците си в Юдея и ги свари сбрани и седнали на земята да изпълняват обреда на при¬частието. Като ги наближи и ги видя седнали така да произнасят благодар¬ствена молитва над хляба, засмя се.
А учениците му рекоха: Господи, защо се смееш на нашата благодарст¬вена молитва? Направихме всичко, как¬то трябва.
А той им отговори и рече: Не се смея на вас. Вие не правите това по собстве¬на воля, а защото този е начинът, по който вашият Бог бива възхваляван.
Те рекоха: Господи, ти си [...] синът на нашия Бог.
Рече им Исус: Откъде знаете кой съм? Истина ви казвам, никой от туй поколение не знае кой съм.

Няма значение кой е човекът Иисус, Христос не е човек.
___

Редактирано от lvn на 07.06.07 22:06.



Тема Re:А бе, славянска работа.нови [re: lvn]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано07.06.07 22:46



domini canis- божие куче.

Пречи ли ти сравнението ?




Вълк+Ариец =



Тема Re:А бе, славянска работа.нови [re: lvn]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано07.06.07 22:50



Няма значение кой е човекът Иисус, Христос не е човек.

Няма значение кой е Венци, важното че е човек ....




Имаш ли по добри попадения ?






Тема Re:А бе, славянска работа.нови [re: Vencci*]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано07.06.07 22:57



Няма значение кой е човекът Иисус, Христос не е човек.

Няма значение кой е Венци, важното че е човек ....


Имам чувството, че не си ме разбрал :)

___



Тема Re:А бе, славянска работа.нови [re: Vencci*]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано07.06.07 22:58



Не ми пречи, но скоро може да отлепим до Канзас:)

___



Тема Re:А бе, славянска работа...нови [re: lvn]  
Автор mihailo ()
Публикувано08.06.07 00:17





domini canis- божие куче.





Тема Re:А бе, славянска работа...нови [re: mihailo]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано08.06.07 12:03



Става въпрос, че Бешевлиев транскрибира навсякъде канасюбиги.И явно така е правилно. След това следват различните тълкувания, но откъде-накъде трябва да изпадне а-то или да се избере самоч аст от титлата?
Има и друга титла кавхан, или кавкан или кавган, точно това обяснение за кх, ако не си дадеш зор при изговарянето, ще звучи кавган.

А тази митология от вторият линк, откъде е взета?

Представителите на едно от войнствените течения на разбиранията за ТОРЕ - “маджари”, са го разбирали така: Тангра е сътворил невидимия свят, а целия видим свят и човека, с негово разрешение, е сътворил Шура-ле.

В една от приписваната на богомилите книга, те отричат Сатаната да е строителя на света, но в единствената известна поне оригинална страница, писана е от противници на богомилите, ги описват точно така.
Според друга космогония, демиурга е Йехова. И оттам после падналите ангели, предводителя на падналите ангели. Или духа на земята, който се обръща срещу създателя.

___



Тема Как е умрял Крум?!нови [re: Ziezi]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано08.06.07 16:32



Може и да греша, но има така да се каже неписано правило при паметниците, изобразяващи конник.

Ако, конят е стъпил и на четирите си крака, значи конникът е победител в битка и се е върнал жив и здрав от нея.

Ако, два от краката на коня са във въздуха, значи конникът е убит в битка.

Ако, само единият е във въздуха, както е на новопостроения паметник, то значи, че конникът е умрял от раните си след битката.

Греша ли или наистина има такова правило? Защото, Крум поне аз знам, че не е умрял от раните си след битка...





Тема Re: паметника на Крум в Пловдив-отвсякъде кичнови [re: Ziezi]  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано10.06.07 21:49



Сякаш е правен 19 век... И в историческо и в "художестввено" отношение. Милиционеро-мутрафонски кич, а скулпторът Савов и Кмета бяха с еднакви жълти сака - явно от една копаня са яли. Впрочем, Савов циганин ли е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.