Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:48 25.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: русофоби-русофилинови [re: lvn]  
Автор dedo_minu (ентусиаст)
Публикувано18.06.07 18:08



Да - от този Аспарухов народ за който става дума в Именника ...



Тема Това страхотно ме изкефинови [re: lvn]  
Автор dedo_minu (ентусиаст)
Публикувано18.06.07 18:12



"Въобще, още по-идиотско е да се обвързваме с Русия"

Не зная дали е така но в икономическо отношение сме напълно руска колония.
Естествено е да се търси някаква уравновесяваща силая която в края на краищата ще доведе до някакъв баланс, рефлектиращ и в политиката...



Тема Re: русофоби-русофилинови [re: lvn]  
Автор dedo_minu (ентусиаст)
Публикувано18.06.07 18:14



Те самите асирийци бяха потресено от това подобие на калпаците с коронитре на асирийските царе, но щом казваш ....





Тема Re: ТЦнови [re: Last Roman]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано18.06.07 18:25



Съгласен съм с теб, ако престанат и двете страни едновременно

100 символа не стигат!


Тема Re: Това страхотно ме изкефинови [re: dedo_minu]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано18.06.07 18:31



Според мен като патриот, ние не бива да следваме ничия политика на ничия страна, освен ако не е в пълен синхрон с нашите интереси, и още повече не бива да се обвързваме със страни, които не споделят нашата ценностна система. Русия на политическо ниво за мен си остава азиатска държава, каквато винаги е била (не и на културно ниво обаче) и тя не признава нищо друго освен собствения си интерес и нищо друго освен силата за провеждане на политика. Те разбриат само от сила и страх. Чрез сила и страх управляват, и от силата изпитват страх. Само силата може да ги убеди в нещо. За мен държава с подобна политическа философия няма място в кръга ни от съюзници. Те не могат да бъдат съюзници, защото разбират всички други или като хищници или като жертви. Политическият субект Русия няма човешки черти в поведението си, напълно елементрни и инстинктивни са.

100 символа не стигат!


Тема Re: Това страхотно ме изкефинови [re: dedo_minu]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано18.06.07 18:49



Net problem

Редактирано от Ray of Light на 18.06.07 18:52.



Тема Re: Това страхотно ме изкефинови [re: dedo_minu]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано18.06.07 18:59



Лапсус. Имах предвид, че е много тъпо да следваме политиката на Буш, след като мандата му изтича.
Иначе аз не съм за обвъзрване с никоя велика сила. Неутралитет от швейцарски тип няма как. По-добре да се продаваме, отколкото да се подаряваме. То и така се прави, когато някоя държава иска нещо от друга държава, трябва да и предложи нещо в замяна.
Не ми трябват бази и не съм пъдар на САЩ, да ги пазя от квито и да е ракети.
Като искат сътрудничество да махнат визите, да приемат българския пазар в САШ, да дойдат с капитали тук. Ама не по този начин.
Миню, събуди се, не си промивай мозъка така. Разбираш ли, политиката, която САЩ правят с нас е от типа латински държави. Т.е. те си разиграват коня тук, а ние се редим за визи. Демоснтарция за това, как се гледа на нас и че единственият интерес тук е едностранен и на САЩ.
Относно икономиката няма какво да говорим, първо България е малък пазар, така че да не си правим илюзии, че някой гледа на него като необходимост.
Икономиката на България трябва да се върти, около ЕС и Русия, а защо не и близкия изток.
Смешни сме, както бяха казали преди внасяхме вагони със замразени пилета от Русия, сега внасяме самолети с полешки бройлери от САЩ.
Какво означава за селскостопанска държава като нашата да внася домати от Гърция?!
Никакви американци не искам.
България е богато надарена от природата страна, трябваше сама да се издържа.
Даже и ЕУ не ми трябва, и енергетика можем да си имаме, и селско стопанство и промишкеност и туризъм и какво не можем да имаме?

___



Тема Re: Това страхотно ме изкефинови [re: Ray of Light]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано18.06.07 19:11



Еми на някои им светва късно, на други никога, може да ти светне някога. Русия е толкова държава от азиатски тип, колкото азиатци живеят в нея. Европейска Русия си е европейски тип. Как мислиш, дали в САЩ има демокрация? Не, няма, просто диктата там е организиран по един по-скрит юдеомасонски маниер.
Руснаците са давали един от най-големите умове в Света, но винаги са били като нация малко пройдохи, така че, като че ли за тях твърдата ръка на Путин е по-добрият избор.
Колкото до ценнностната система, имаш ли идея колко далеч е американската ценноста система от нашата? Всъщност точно това се прави, променят ни ценностната система по свой тип, което е пагубно за духвният български народ.
Много повече неща ни свързват с Русия, така или иначе в много аспекти дължим много на Русия.
И когато говорите за Жириновски, не може да не отчитате, че не това е политиката на Русия.
Путин е корав човек, политиката на България за него е като лаенето на едно кутре, незнам какво оачаквате от Русия, ест., че ще са със Сърбия, защото и Сърбия е с тях.
Грозно е да говорите, че одобрявате атаките в Сърбия, тепърва, ако още не сте го видели, ще видите пагубните за Балканите процеси от това.
Колкото до ФИРОМ, знаете ли как е призната от Русия? Желю Желев се напил с Елцин и оня се разписал, като поставил на тръни всички съветници.
Славяни по душа, това ни свързва, и това е смисъла на тази думичка славяни.

___



Тема Re: русофоби-русофилинови [re: dedo_minu]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано18.06.07 19:13



Хората винаги са се събирали в кръг, мисля че бя пуснал хорото на омелките. И те ли са българи?

___



Тема Re: русофоби-русофилинови [re: dedo_minu]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано18.06.07 19:18



Незнам кво са гледали... българският калпак може да го отриеш при много народи, ама точно асирийските шапки, приличат повече на фесове.
Правилно ти каза, Зиези, че са нагъвани. Освен това има и чужди влияния, например гръцко доста силно преди освобождението. И тва не щото толкоз сме обичали гърците, а за да показваме, че не се турчеем...кво да се прави.

___




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.