Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 25.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: ТЦнови [re: Einherjer]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано15.06.07 12:32



арий на санскрит значело благороден
Само между другото разни индийци (в това число и доста чернички) днес се наричат така.

Редактирано от БaшMaйcтopa на 15.06.07 12:33.



Тема русофоби-русофилинови [re: lvn]  
Автор dedo_minu (ентусиаст)
Публикувано15.06.07 17:58



Не са само песните и музиката.
Калпаците на асирийските царе виждал ли си?
Двойните пояси на асирийски воини и нашата народна носия виждал ли си?









Тема Re:След като проследяваш връзки с асирийскинови [re: dedo_minu]  
Автор mihailo ()
Публикувано15.06.07 18:13



В отговор на:

Двойните пояси на асирийски воини и нашата народна носия виждал ли си?




След като проследяваш връзки с асирийски шапки и нашите кожените калпаци по тертип на турските фесове, каква е приемствеността на българката носия?

Островърхи праблгарски шапки и изведнъж - наследството от петвековното турско робство - рунтавите калпаци.
Ако трябва да ги приемем като връзка с древни цивилизации то неминуемо трябва да се позовем на османската цивилизация, която в случая се явява мост към балканската традиционност в периода 15в. - 19в.

Редактирано от mihailo на 15.06.07 18:38.



Тема Re: ТЦнови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано15.06.07 18:33



Еми не е езиков термин

___



Тема Re: ТЦнови [re: Einherjer]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано15.06.07 18:58



Ако не бъркам се споменават като нашественици. Но ми се върти че Ариана, е свързано с началото на света или нещо подобно.

___



Тема Re: русофоби-русофилинови [re: dedo_minu]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано15.06.07 19:18



Да, виждал съм ги, приличат на фесове, както ти казаха по-долу.
А тези приличат на калпаци.


Както виждам, че асирийците са с полички а кимерите с панталони.
Виждам, и че поясът е много разпространен.

Ти кажи до каква степен се припокриват нещата, и това покритие не е ли една нищожна част от българският фолк- и съответно от асирийският.
Което на мен ми говори, че в етногенезиса на българите са участвали и асирийци. По-скоро говори, че е имало някакъв обмен, обаче фолклорен обмен без хора не става.

Виждам, че това вероятно е станало при съжителството на българите с хазарите.

___



Тема Re: ТЦнови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано15.06.07 22:37



Ти май не си добре с главата, а? Не си чел много източна философия нещо? Изобщо не смятам да обяснявам на теб, какво значи ариец, след като пишеш по този начин.

100 символа не стигат!


Тема Re: ТЦнови [re: Ray of Light]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.06.07 19:43



аре стига простотии, а?

Facta, non verba!



Тема Това страхотно ме изкефинови [re: lvn]  
Автор dedo_minu (ентусиаст)
Публикувано17.06.07 23:14



"Отсега нататък трябва да се приготвите за война с Русия"

Не заради думата война която ми е противна а заради ценното ти признание "трябва да се приготвите" което те поставя извън българската общност, извън българската нация...

Значи през цялото време съм спорил с един небългарин.
Щом като един представител на петата колона е разобличен като такъв то независимо от злословията му - прав му път.... той е пределно ясен...


"Не разбирам, защо докато плюете Русия, сякаш искате от нея да се грижи за българският интерес"

Не - Русия винаги е била против българския интерес когато е ставало дума за интересите на сърби и на гьрци. Нали знаеш - причината - антибългарската политика на русия, следстеието е "плюенето".



Тема Re: Това страхотно ме изкефинови [re: dedo_minu]  
Автор mihailo ()
Публикувано17.06.07 23:29



В отговор на:

Нали знаеш - причината - антибългарската политика на русия, следстеието е "плюенето".




Руси-ти са были единъ най-дивъ и най-варварскы народъ, какъ-то са си и до сега остали такви-зи най-голема-та имъ часть.

Българе-ти са гы най-напредъ покрыстили, дали имъ са писменность, священно-то писание и първо-то образование.


Това българин не би могъл да го напише. Перото на Раковски се е движело под давление на антируските теорeтици спонсорирани от Берлин и Виена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.