Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 23.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Розетата от Плиска - седемте печата на Христос?!  
Автор TlNlT (член)
Публикувано30.05.07 19:16



Това твърди проф. д - р по история Павел Георгиев(Шумен). Прави и ново разчитане? Всичко това в (Час по България), заедно с Пламен Павлов, СКАТ!



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христос?!нови [re: TlNlT]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано30.05.07 20:58



Това можеше и в клуб Християнство да го пуснеш. Чакам отзиви, ако на някой му се губи времето да гледа СКАТ.



Facta, non verba!


Тема Re: Розетата от Плисканови [re: Last Roman]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано30.05.07 21:19



Ей дейба и бъгавия дир




За трети път го пиша:
Беше си сериозно предаване- става дума че въпросното седмопечатие е разпространено в Сирия и Мала Азия между ранни християни откъдето има преселници във Варненско и Шуменско- монофизити и гностици доколкото разбрах.
Второ- че прословутата рунна писменост всъщност не е нищо непознато а характерна точно за посочената част от близкия изток и дори разчита разни надписи.
Нататък- наблегна на факта че се подценява наличието на значително латиноговорящо население в пределите на България и т.н.- тезата му беше в стил че е подценена ролята точно на това население в образуването на държавата и съществената му и държавотворна роля и на население с най-висока материална и друга култура от всички останали компоненти.
И също че много "тюркски" и "ирански" титли думи и надписи са си всъщност съвсем латински.

Редактирано от БaшMaйcтopa на 30.05.07 21:23.



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: TlNlT]  
Автор mihailo ()
Публикувано30.05.07 21:46



Дали за същия Павел Георгиев става въпрос, който гледайки под микроскоп открил старобългарски надписи. По телевизия 7 дни беше излъчено.

Странен учен който ние явно все още не сме дорасли да разберем и оценим.

... тя е плод на дългогодишни изследвания и наблюдения на всеширните природни и физически закони. Обобщавайки стигнах до извода, че "Светът е помпа", или "Всичко е помпи".
Затова нарекох този открит и формулиран от мен закон "Всемирен закон на помпите".
И за да не бъда голословен, аз доказвам своето твърдение, чрез 12 научни теории написани от мен, всяка от който доказва, че "Светът е помпи".

Павел Георгиев






Тема Re: Розетата от Плисканови [re: mihailo]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано30.05.07 21:50



Не- няма нищо общо с този за който пишеш.
Става дума за научен сътрудник от филиала на археологическия институт в Шумен.



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано31.05.07 00:48



Демек отново антибългарист. Това, че ги има на изток, не значи, че са от латинците. Ние то Изтока сме дошле, латините д аходят да пасат тревата.

100 символа не стигат!


Тема Re: Розетата от Плисканови [re: Ray of Light]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано31.05.07 00:58



Напротив- реалист. А е важно да има такива защото някой може да си мисли че е турбо-патриотично да се популяризират щуротиите за Балхара край Памир (която не се е казвала така ама айде ...) или за великите наследници на Атила и хуните ама вредите от тези шашкънии тепърва ще ни се стоварват на главите.
поне 95% от предците ни не са дошли от никакъв изток ...



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: Ray of Light]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано31.05.07 01:06



От де точно си дошъл ти??? от изток??? от памир или от тибет?



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: Шишapkи]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано31.05.07 01:07



от Хиндукуш...



Facta, non verba!


Тема Re: Розетата от Плисканови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано31.05.07 01:11



Ами ти, майсторе, направи ли си труда да видиш за какво става дума? Че сме дошли от изток, спор няма! Светлината идва от изток!
А щуротиите ги пишат някои други. Що търси християнската розета в езическа Плиска? Популяризира Троицата? На кого?
Всеки, който иска да си дръпне "труда" от тук:

и да му се наслаждава.
Аз продължавам да твърдя, че докато не се намери решение, което да чете ВСИЧКИ надписи, всички подобни "разчитания" си остават самодейност.



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: Last Roman]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано31.05.07 01:22



май сме братя с непалците - вий нищо не знайти





Тема Re: Розетата от Плисканови [re: инцидeнтeн]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано31.05.07 01:29



А някакви доказателства че е от езическа Плиска а не от християнска плиска розетата? Всъщност доказателства че не е от края на 9 век/ началото на 10 има ли???
А всъщност се оказа че господина разчита надписи... дали са всички не знам но това което разчита звучи адекватно.
За мен лично има спор че сме дошли от изток...
Кое ни е от изток точно???
Щото с досегашните методи съвсем спокойно може да се докаже че власите примерно са от Балхара край Памир (blachorum/ Balhara

) и езикови сравнения на влашкия с "балхарския" кат се направят току виж излезло че доста думички ще съвпадат ... даже повече от тия с българския. Даже Румъния е по-близо до степите. Да ама румънците не си и помислят че са от изток- щото са умни и не залагат на национално безотговорни теории.



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано31.05.07 01:42



Национално-безотговорна теория е да твърдиш, че си произлязъл от даките. Или от македонците. Вторите няма да ги коментирам, обаче на румънците някаква жена напълно аргументирано им обясни, че произлизат от българите. Това, българин ако го беше казал, всички (включая и българите!) щяха да скочат срещу него. Та, независимо от напъните на някои съседни народи да се изкарат автохтони, те не са такива.
Въпросът е защо ние се напъваме? Нямаме история ли? Или някой се кани да ни нарита обратно в Азия (то всъщност е Евразия)? Или тепърва ще развиваме комплекси, че съседите лъготят? Някой вярва ли им (че те сами си вярват си е техен проблем)? За ирландците очевидно не е някакъв проблем, че част от предците им са дошли някъде много от далечно и източно място.
Това очевидно е някаква криза на историята. Ама тя ще мине. И после?
Я ми посочи някаква принципна разлика между откритията на СКАТ-ския професор и това:

. Защото аз не виждам.



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано31.05.07 02:12



Алоо, хора, има директни източници, посочващи откъде идват Българите. Михаил Сирийски, Теофилакт Симоката да ви говорят нещо? А за арабски извори и за персийски, чували ли сте? Знаете ли какво значи на западноперсийски език бурзан? И за кого арабите са използвали термина бурджан? Защото оспорвате, без да сте чели?

Като нема Балхара, защо има монети с надписа Блгар? Защо волжките българи са били съюзници с Хорезм и заради това Чингис хан е наредил да бъдат нападнати през 1223? Я чуйте малко стари песни от шопския край и ми кажете познат ли ви е езика, защото на мене не ми е.

Малко несвързано, но емоциите си казаха думата



100 символа не стигат!

Редактирано от Ray of Light на 31.05.07 02:14.



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: Last Roman]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано31.05.07 02:15



За 30 00 скити, дошли от клисурите на Имеон, които били наречени от римляните българи да си чел? Михаил Сирийски е голем пич.

100 символа не стигат!


Тема Re: Розетата от Плисканови [re: инцидeнтeн]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано31.05.07 08:08



Нищо национално безотговорно няма да сме произлезли и от даките- даките са говорили балто-славянски език сиреч близък до нашия не до румънския. И е национално-отговорно да си изясняваме близостта със съседите си по произход а не с татари и афганци. После да не се чудим защо македонците ни викат татари като у нас превъзнасят като някакви митични предци повод за гордост татарите и хуните.
Хората всички тия бълвочи за татари, хуни и афганци ги объркват и ги карат да се питат защо тогава те са близки със съседите си и дали пък не са автохтонни сиреч защо пък да държат че са българи ако българите са някакви от изток.
Съседите и да лъготят точно защото тезите им са автохтонни ще печелят в политически план.
И верно защо една Румъния примерно да я обвиняваме че лъже като май наши хора са лъжците и фантазьорите- П.Добрев разчита на "ирански" разни надписи от Молдова/ Силистренско а те се оказва че си били късни и на влашки- кой е смешния?



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: Ray of Light]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано31.05.07 08:16



Така ли

да има нещо за Имеон само дето щом и досега се спори де е Имеон просто не приемам че е Памир при положение че за 60 дни оттам няма как и в момента да се пропътува на кон.
И какво за арабите и бурджан не мога да разбера??? Това в каква връзка???
И де са тия монети с надписа Блгар- дай да ги видим и аргументирай защо да са свързани с българите а не с власите и защо тая страна винаги си се е наричала Бахлика и така и не се разбра варианта Балхара дали не е лична измишльотина на П.Добрев.
И точно старите песни от шопско според това което чета от фолклористите се водят с добре изразен архаичен елемент класифициран като ТРАКИЙСКИ а не печенежки или пущунски.
Остави емоциите- и аз съм си купувал преди години книжки на П.Д.- вдъхновяващо ама не и като претеглиш нещата и не установиш че първо явно не разбира от езикознание и второ си измисля и трето- твори неща по-смешни и от македонските.



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: Last Roman]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано31.05.07 08:22



Гръцко-съветската наука по отношение на българската
история е нещо като ЛИГЪРА :





Кратка справка :

Лигър е хибрид между мъжки лъв и женски тигър. Според научната класификация се причислява към род Panthera, поради принадлежността на родителите към този род. На външен вид прилича на гигантски лъв, с шарки като при тигър. Лигрите обичат да плуват, подобно на същинските тигри, но за разлика от лъвовете.

Забележка: Кръстоската между мъжки тигър и женски лъв се нарича тигон.

Познатите лигри, съществуват благодарение на човешка намеса, или поради съзнателно кръстосване, или поради съвместното отглеждане на лъвове и тигри в ограничени пространства. В естествени условия, тигрите и лъвовете не обитават припокриващи се територии (двата вида съществуват съвместно в Индия, но обитават различни региони). Има наблюдения на копулация между тигри и лъвове, но няма потвърдени факти за естествени кръстоски.


Привет !



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: Ray of Light]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано31.05.07 09:28



къде са тия клисури на Имеои и какво променили тия 30 000 скити и при кого дошли те?



Тема Не знам защо се занимаваш с тоз...нови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано31.05.07 09:32



... той ще ни изкара тибето-непалци скоро





Тема Re: Розетата от Плисканови [re: инцидeнтeн]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано31.05.07 10:55



Поне така изглежда, засега. Подобни имена на България, на области, градове, държави, владения се оказва, че има там на изток, докато тука няма ни едно...
За руните същото се твърди.
Тракийското изкуство е много по индентично с гръцкото, отколкото с прабългарското.
Поне може да се каже, че българите от началото на НЕ наистина идват от Изток. Вече друго е, ако се окаже, че в по-далечно минало са живели на Бал. П-ов. Или имали контакти.
Или кой знае какво, но културата на траките е различна. Пак казвам, че траки и траки са различни неща, прототраки, по-късни траки, различни племена живеещи в Тракия. Нали сме гледали съкровища, виждаме колко се различават, едни имат аналогии на изток, други по-малко.
Траките освен одриско царсто, не се знае да са имали някакво обединение, което прилича на държава. Под римско, какво устройство са имали, и каква администрация? Римска... а българите идват като свободен народ със своя администрация. И се мятат да строят градове.

___



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: TlNlT]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано31.05.07 10:59



Аха, и ако се не лъжа, човекът беше от БАН, но определено не държеше непременно неговата хипотеза да е вярна.

Според мен, може да е всичко, но наскоро имаше тема. Например важен въпрос е, дали розетата е имала практическо или символично значение.
Християнството проектира, макар и криво древни символики.

Може и да е християнски, но определено символиката е много по-древна. На мен ми е хрумвало, че може да е богомилски, и затова бях попитал, кои са най-ранните известни датировки, ако изобщо си правят труда да ги датират...но не научих.

Определено и аз смятам, че има връзка с това:



Ако разгледаме символа на Меркурий, не като присъстващ във вътрешният символ, а така и трябва според мен.
И въобще подобно изображение сочи, че вътрешният символ е еманация на седемте върха, или обратното.
Слънце, Луна и Меркурий участват по непосредствено в езотеричната символика тука. Т.е. условно седем е разделено на три и четири.Мистично седем е три в четири. Освен това двата символични кръга (надписите на розетата) са пак резултат от мистично смятане, където числото се умножава по две. Т.е. 7х2.

Седемте първични сили,седемте небеса, седемте врати, седемте истини, седемте планети, седемте цвята, седемте архангела, седемте чакри и още камари седмици. Модел.

___



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано31.05.07 11:47



Как така да е невъзможно? Средно им се падат по около 30 километра на ден.
Със сигурност пътят им е минавал през огромна безводна територия, след като се казва, че тръгнали през зимата, за да намират вода!

___



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: ElanMorin_]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано31.05.07 11:58



Имаш право, още повече, че 7x2 има и смисъла на 14, числото на Озирис (на толкова парчета е разбит от Сет), отново свързано с 5-цата като число на Хермес.

100 символа не стигат!


Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: ElanMorin_]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано31.05.07 12:05



Този надпис някой може ли да го преведе свързано?

VISITA INTERIORA TERRAE RETIFICANDO INVENIES OCCULTUM LAPIDEM

Иначе смислово го превеждам, като намери скритият замисъл, за да откриеш тайната/съкровището/.

*

The first word is Visita and is attributed to the Sun. This is the heart chakra.
*

The second word is Interiora and is attributed to the Moon. This is the brow chakra.
*

The third word is Terrae and is attributed to Mercury. This is the crown chakra.
*

The fourth word is Rectificando and is attributed to Jupiter. This is the navel chakra.
*

The fifth word is Invenies and is attributed to Mars. This is the sacral chakra.
*

The sixth word is Occultum and is attributed to Venus. This is the throat chakra.
*

The seventh word is Lapidem and is attributed to saturn. This is the base chakra.

___



Тема Хаханови [re: ElanMorin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано31.05.07 12:54



Извинявай, кога ще си готов с първото злато, че да го пуснем в продажба ;)
В изречението ти впрочем има грешка

Ако цитираш витриола грешно, няма скоро да сполучиш



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: TlNlT]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано31.05.07 13:31



т.е. Христос не е юдей!

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христос?!нови [re: TlNlT]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано31.05.07 13:37



А каза ли дали мисли да публикува откритията си някъде? На мен ми звучи като да е на прав път. Кога беше излъчено това предаване?



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано31.05.07 13:57



Не те знам ти откъде си произлязъл, но влашките грамоти определено не са написани на балто-славянски. Допреди някакви 200 години книжовен език в нашата северна съседка е български.
Кога и къде съм твърдял, че българите са произлезли от татари и афганци?
Тезата на Петър Добрев не я харесвам точно за това - в крайна сметка нищо не става ясно.
Всичко, което съм видял досега, лично мене ме навежда на мисълта, че българите имат най-много общо с арменците. Или са живели много близо заедно и са взаимствали едни от други, или са изпитвали едни и същи влияния. Които са усвоявали по много сходен начин.
Това се отнася дори за тази розета. Само при арменците има някакви подобни представи за света.
Археологически пък сарматски елементи се срещат в Добруджа.
Но за съжаление никой нищо не прави. Не се работи по въпроса, и това е.
По причини, които са ясни на всички, предполагам, тези територии сега не са наши територии. Е, някои други в момента си присвояват нашата история, докато ние се опитваме да се наместим в тракийския калъп.



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: Ray of Light]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано31.05.07 14:17



Титаните разкъсват Дионис – Загрей на седем части, което уточнява техния брой и съдържа 3+4 степенния цикъл. Броят на частите е указан изрично у Прокъл с позоваване на Тимей от втората половина на ІV и първата половина на ІІІ в.пр.н.е.

Озирис на 14, за да бъде прекъсната връзката не само м/у физическата, но и м/у духовната енергия, точно не можем да преведем смисъл на КА и БА, но най-близко е това. Така, че аналогията с чакрите е уместна.

___



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: инцидeнтeн]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано31.05.07 14:30



Подобни представи за света има навсякъде:) Мисля, че досега това доказвахме:)
Антропологично не сме арменци:)
Най-добре би било да се установи антропологично и генетично какви сме, културата, езика и религията се променят.
Без да знам какви сме, ще кажа, че не сме непокътната раса. Доста е пъстро при нас, разбира се с преобладаващи елементи, но какви точно нека да ни кажат най-после и да ни го докажат.

___



Тема ахахнови [re: mellisa]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано31.05.07 14:34





___



Тема автохонитенови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано31.05.07 14:42



означава ли трак-драк?



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Ахха!нови [re: ElanMorin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано31.05.07 14:55



И? :))
Защо ми го даваш това, аз искам направо готовия продукт :) За тебе знанието, за мене златото, алхимико на алхимиците :)
"Изучи вътрешността на земята и променайки (учейки) ще намериш философския камък." Това казва витриолът. Но както знаем, твоите любими езотерици винаги имат по нещо скрито в думите си, та може да се разглежда и като "погледни най-дълбоко в себе си и намери неразрушимото си ядро, върху което можеш да изградиш нов човек :)"



Тема Re: Ахха!нови [re: mellisa]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано31.05.07 15:19



Какво значение има, че разбираш гръцки, ако не разбираш Платон...

___



Тема Re: Ахха!нови [re: ElanMorin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано31.05.07 15:25



Това беше латински :)

Какво значение има, че имаш мозък, ако не го използваш ;)


П.П. Не го казвам като обида, а че гледаш твърде нерационално на света



П.П.П. Платон нищо не споменава за правенето на злато

П.П.П.П. А защо си решил, че не го разбирам? Не можеш ли да допуснеш, че може просто да не съм съгласна с него? Понякога да не си съгласен с нещо означава, че го познаваш по добре от тези, кои са Спомни си Аристотел...



Тема Re: Ахха!нови [re: mellisa]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано31.05.07 15:44



За да си съгласна с нещо трябва да го разбираш.
Философският камък е смисълът, познанието и същността. Не е правенето на злато.
Хайде сега довиждане.

___



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: мapдyk]  
Автор TlNlT (член)
Публикувано31.05.07 19:25



Не, не е - Галилеец Е!



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христос?!нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор TlNlT (член)
Публикувано31.05.07 19:30



Предишният петък, вечерта, с повторение в неделя след обед.
В сборник от статии от конференция в Шумен. Не разбрах кога?



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христос?!нови [re: TlNlT]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано31.05.07 20:56



В отговор на:

В сборник от статии от конференция в Шумен.



Мисли да публикува или вече е публикувал?



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: TlNlT]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано01.06.07 08:42



Не, не е - Галилеец Е!

Да.
И това прави Христос несъвместим
с юдео-християнството.
Всъщност,
къде в НВ Той не го критикува ?

Явно друга верска доктрина е изповядвал,
а не тази фалшивата, като днешната.



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: Vencci*]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано01.06.07 11:13



Блаватска твърди, и привежда доказателсва (а за лично мнение, трябва да се прочете), че по-късното Иисус от Назарет, всъщност означава назареина Иисус, т.е. от тайното общество на назареите.

___



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: Vencci*]  
Автор TlNlT (член)
Публикувано01.06.07 18:10



Друга е!



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: Ray of Light]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано01.06.07 18:32



а случайно да знаеш, че старото име на Стара планина е Аймон



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: ElanMorin_]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано01.06.07 18:39



блаватска е тъ.а п.тка



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: Ziezi]  
Автор lvn (ентусиаст)
Публикувано01.06.07 18:45



Да бе, тръгнали са от Стара планина през пустини и след 65 дни са стигнали до Византийските земи.
хх

___



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: lvn]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано01.06.07 19:46



К'ви пустини, к'ви камили? Тез от де се дянаха???





Тема Re: Розетата от Плисканови [re: Шишapkи]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.06.07 19:58



обсъждате ли нещо в тази тема или само си спамите за спорта /да знам дали да я заключа/.



Facta, non verba!


Тема Re: Розетата от Плисканови [re: Last Roman]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано01.06.07 20:01



к'во бьеееееееееееееееее


...
Просто се опитвам да разбера за какви пустини се говори горе - тепърва навлизаме в детайли. Остай ни на мира ся!



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: ElanMorin_]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано01.06.07 20:01



В НВ книгите, издадени преди 1878 г. е споменаван
като Іисус от Назорея, а не юдо-грачевото : Назарет.
Споменава се също за : Іисус Назорей.

Името ще го сравня и с една практика на ранните
християни да посрещат Зората и да й се молят.
Възможно е "назореи" да е името на Слънчо поклонниците
от І век при общата им практика, наравно с езичниците
да са послещали Зората, а в ритуалите и обрядите да не е
имало съществени разлики.
Подобни верски практики има и в Персия, Египет и Европа.

Христос е проповядвал соларна верска доктрина,
а не тези глупости в сегашните църкви.
Не е трудно и да се досетим чия точно е проповядвал,
при факта, че до 30-та си година живее в Египет.

Идеите на слънчевото възкресение е сакрална практика в Египет.
Най-вероятно тази да е същата с която Христе Наш да е възкръсвал
от мъртвите (Лазар) .


На ореола му се изписва ОН, което е египетското име
на юдо-грачавото : Мемфис.

Тъкмо в град ОН (Мемфис) е бил посветен в тайните
на Египет и нашият Цар Александър.





Идеите на слънчевото възкресение е сакрална практика в Египет.
Най-вероятно тази да е същата с която Ристето Наш да е възкръсвал
от мъртвите (Лазар) .






А тук в горната част символиката много прилича
на огледално изобразеното : ІС ХС :



И друго :
БОГ РА е близко по идея на БОГ РАЙ или БОГ РАЙКО (Слънчо).
И още :
БОГ РА също е много близко до БОЛГАРА, БОЛГАТА РАЯ, БОЛГАРИЯ,
БОГАРИ, БУГАРИ, БУЛГАТА и др.

Привет !







Тема paradiseнови [re: Vencci*]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано01.06.07 20:18



Oт къде идва тази дума? Нещо латинско? Има същия корен в английски, испански... Някой латино-говеорещ да помогне? Па Ра...



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: Vencci*]  
Автор lvn (ентусиаст)
Публикувано01.06.07 20:20



Ами вече казах няколко пъти, че по въпросите за тайните общества и учения, да се прочета Блаватска. Аз съм в процес на четене, но разбирането е трудно. Не се чете лесно, но поне става ясно, колко се знае, и до какви грешки води едно леко недоразбиране.

___



Тема Re: paradiseнови [re: Шишapkи]  
Автор lvn (ентусиаст)
Публикувано01.06.07 20:21



ПА РА ЛЕ ЛЕ ПИ ПЕД

___



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: lvn]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано01.06.07 20:29



След като 'разбирането е трудно', защо се опитваш да ни убеждаваш в нещо, което ти не разбираш?





Тема Re: Розетата от Плисканови [re: Шишapkи]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано01.06.07 20:31



няма пустини, ами понеже пътували през зимата за да имат вода, та затова го тълкуват че бродили из пустини




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.