Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:04 27.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Розетата от Плисканови [re: инцидeнтeн]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано31.05.07 10:55



Поне така изглежда, засега. Подобни имена на България, на области, градове, държави, владения се оказва, че има там на изток, докато тука няма ни едно...
За руните същото се твърди.
Тракийското изкуство е много по индентично с гръцкото, отколкото с прабългарското.
Поне може да се каже, че българите от началото на НЕ наистина идват от Изток. Вече друго е, ако се окаже, че в по-далечно минало са живели на Бал. П-ов. Или имали контакти.
Или кой знае какво, но културата на траките е различна. Пак казвам, че траки и траки са различни неща, прототраки, по-късни траки, различни племена живеещи в Тракия. Нали сме гледали съкровища, виждаме колко се различават, едни имат аналогии на изток, други по-малко.
Траките освен одриско царсто, не се знае да са имали някакво обединение, което прилича на държава. Под римско, какво устройство са имали, и каква администрация? Римска... а българите идват като свободен народ със своя администрация. И се мятат да строят градове.

___



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: TlNlT]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано31.05.07 10:59



Аха, и ако се не лъжа, човекът беше от БАН, но определено не държеше непременно неговата хипотеза да е вярна.

Според мен, може да е всичко, но наскоро имаше тема. Например важен въпрос е, дали розетата е имала практическо или символично значение.
Християнството проектира, макар и криво древни символики.

Може и да е християнски, но определено символиката е много по-древна. На мен ми е хрумвало, че може да е богомилски, и затова бях попитал, кои са най-ранните известни датировки, ако изобщо си правят труда да ги датират...но не научих.

Определено и аз смятам, че има връзка с това:



Ако разгледаме символа на Меркурий, не като присъстващ във вътрешният символ, а така и трябва според мен.
И въобще подобно изображение сочи, че вътрешният символ е еманация на седемте върха, или обратното.
Слънце, Луна и Меркурий участват по непосредствено в езотеричната символика тука. Т.е. условно седем е разделено на три и четири.Мистично седем е три в четири. Освен това двата символични кръга (надписите на розетата) са пак резултат от мистично смятане, където числото се умножава по две. Т.е. 7х2.

Седемте първични сили,седемте небеса, седемте врати, седемте истини, седемте планети, седемте цвята, седемте архангела, седемте чакри и още камари седмици. Модел.

___



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано31.05.07 11:47



Как така да е невъзможно? Средно им се падат по около 30 километра на ден.
Със сигурност пътят им е минавал през огромна безводна територия, след като се казва, че тръгнали през зимата, за да намират вода!

___



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: ElanMorin_]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано31.05.07 11:58



Имаш право, още повече, че 7x2 има и смисъла на 14, числото на Озирис (на толкова парчета е разбит от Сет), отново свързано с 5-цата като число на Хермес.

100 символа не стигат!


Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: ElanMorin_]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано31.05.07 12:05



Този надпис някой може ли да го преведе свързано?

VISITA INTERIORA TERRAE RETIFICANDO INVENIES OCCULTUM LAPIDEM

Иначе смислово го превеждам, като намери скритият замисъл, за да откриеш тайната/съкровището/.

*

The first word is Visita and is attributed to the Sun. This is the heart chakra.
*

The second word is Interiora and is attributed to the Moon. This is the brow chakra.
*

The third word is Terrae and is attributed to Mercury. This is the crown chakra.
*

The fourth word is Rectificando and is attributed to Jupiter. This is the navel chakra.
*

The fifth word is Invenies and is attributed to Mars. This is the sacral chakra.
*

The sixth word is Occultum and is attributed to Venus. This is the throat chakra.
*

The seventh word is Lapidem and is attributed to saturn. This is the base chakra.

___



Тема Хаханови [re: ElanMorin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано31.05.07 12:54



Извинявай, кога ще си готов с първото злато, че да го пуснем в продажба ;)
В изречението ти впрочем има грешка

Ако цитираш витриола грешно, няма скоро да сполучиш



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: TlNlT]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано31.05.07 13:31



т.е. Христос не е юдей!

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христос?!нови [re: TlNlT]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано31.05.07 13:37



А каза ли дали мисли да публикува откритията си някъде? На мен ми звучи като да е на прав път. Кога беше излъчено това предаване?



Тема Re: Розетата от Плисканови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано31.05.07 13:57



Не те знам ти откъде си произлязъл, но влашките грамоти определено не са написани на балто-славянски. Допреди някакви 200 години книжовен език в нашата северна съседка е български.
Кога и къде съм твърдял, че българите са произлезли от татари и афганци?
Тезата на Петър Добрев не я харесвам точно за това - в крайна сметка нищо не става ясно.
Всичко, което съм видял досега, лично мене ме навежда на мисълта, че българите имат най-много общо с арменците. Или са живели много близо заедно и са взаимствали едни от други, или са изпитвали едни и същи влияния. Които са усвоявали по много сходен начин.
Това се отнася дори за тази розета. Само при арменците има някакви подобни представи за света.
Археологически пък сарматски елементи се срещат в Добруджа.
Но за съжаление никой нищо не прави. Не се работи по въпроса, и това е.
По причини, които са ясни на всички, предполагам, тези територии сега не са наши територии. Е, някои други в момента си присвояват нашата история, докато ние се опитваме да се наместим в тракийския калъп.



Тема Re: Розетата от Плиска - седемте печата на Христоснови [re: Ray of Light]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано31.05.07 14:17



Титаните разкъсват Дионис – Загрей на седем части, което уточнява техния брой и съдържа 3+4 степенния цикъл. Броят на частите е указан изрично у Прокъл с позоваване на Тимей от втората половина на ІV и първата половина на ІІІ в.пр.н.е.

Озирис на 14, за да бъде прекъсната връзката не само м/у физическата, но и м/у духовната енергия, точно не можем да преведем смисъл на КА и БА, но най-близко е това. Така, че аналогията с чакрите е уместна.

___




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.