Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 03.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: за 17-те теории за произхода на българитенови [re: mellisa]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано26.05.07 20:11



Ами какво да гледам, мен ме съмнява, че влагаш идея в спора, единствената ти идея е да спориш и според случая да извърташ.

Аз мога да допусна теоретично, каквото искаш, примерно че знаеш за какво говориш, и че е вярно. Ето, момент да го допусна. Готово, сега да се върна в реалността.
Говориш за това, че нашите възможности не изчерпват възможностите и в същият момент ми излизаш със солипсизми.
За какви обективни реалности говориш, тогава?
Ест, че ако Вселената, като имаща начало и край е част от по-голям цикъл, то тя попада неминуемо в причинно-следствената власт.
Въобще не виждам способ, по който случайността била и тя теоретична да може да бъде дори загатната.
Ако времето, както твърдиш ти е патент на големият взрив, то явно и самото време е подвластно на причинно-следствената връзка. Ето ти категоричен признак, че не можеш да поставяш времето, като условие за появата на причина и следствие а точно обратното.
Така ти стигаш до нищо повече от пределна точка на познанието в момента, тъй като на тоя етап познанието достига до версия за създаването на вселената.
Която явно, че не е пределната точка на познанието за древните хора, и след като си разпознал Големият Взрив някъде там, и това е просто част от по-голям цикъл, имаш пълното право да го допуснеш, което и правят учените в момента, но не базирайки се на древните знания.

ИЗВОД. Причинно-следствената връзка се разпростира дотам, докъдето тя е видима, а тя е видима дотам, докъдето стига познанието.
Прави си изводите, а най-добре потъни изцяло в сопилсизма, така няма да ни се налага да спорим. :)

___



Тема Re: за 17-те теории за произхода на българитенови [re: ElanMorin_]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано26.05.07 20:27



Ако времето, както твърдиш ти е патент на големият взрив, то явно и самото време е подвластно на причинно-следствената връзка.
Грешиш. Времето е физична величина описваща последователността на събитията. Точно защото то е патент на ГВ, т.е., и негов патент са и съвременните-причинно следствени връзки, не можем категорично да приемем, че преди него задължително е имало такива. Времето е следствие на явления и дейстия, то не може да съществува отделно без събития и връзки между тях и без тези връзки, така че липсата на време говори за тяхната липса, за нищонеслучваемост във Вселената.
Твоята идея е, че някаква причина е накарала времето да се появи като следствие, което е...ми доста абсурдно :)
Съжалявам.




Cupitor Impossibilium

Тема Re: за 17-те теории за произхода на българитенови [re: mellisa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.05.07 21:51



Не че имам нещо против да ви чета диспута на тема физика /и меренето на... разни величини/, но затова си има съответен клуб.



Facta, non verba!


Тема Re: за 17-те теории за произхода на българитенови [re: cyg]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано27.05.07 01:54



3 са ,
Третата е че сме над 50% неандерталци, заедно с келтите, евреите и циганите ( Стан Гуч)





Тема Re: за доказателствата?нови [re: rama_m]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано27.05.07 03:38



А някакви доказателства има ли, или и той по-ги харесва, щото били по-благи? Аз пък що имам усещането, че не са били по-одухотворените?
И що, общо взето, сегашните българи по приличат на вироглавите?



Тема Re: за 17-те теории за произхода на българитенови [re: Einherjer]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано27.05.07 05:45



Третата е че сме над 50% неандерталци, заедно с келтите, евреите и циганите

Гърците арийци ли са или другите 50 % от неандерталците ?





Тема Re: за 17-те теории за произхода на българитенови [re: mellisa]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано27.05.07 10:04



Грешиш. Времето е физична величина описваща последователността на събитията. Точно защото то е патент на ГВ, т.е., и негов патент са и съвременните-причинно следствени връзки, не можем категорично да приемем, че преди него задължително е имало такива. Времето е следствие на явления и дейстия, то не може да съществува отделно без събития и връзки между тях и без тези връзки, така че липсата на време говори за тяхната липса, за нищонеслучваемост във Вселената.
Твоята идея е, че някаква причина е накарала времето да се появи като следствие, което е...ми доста абсурдно :)
Съжалявам.


Хе-хе, по-добре да се преместим в клуб философия, физика или метафизика :)
Нали ти каза, че времето е рожба на Големият Взрив.
Губиш и последните опити за логично разсъждение:)
Ами естествено, че всичко е следствие, даже си го написала черно на бяло този път, но продължаваш да спориш, че за причина и следствие може да се говори едва след предполагаемата поява на време.:)
И накрая да заключиш с "доста абсурдно" не е просто абсурдно, а е нещо което ме развесели сериозно :)

___



Тема Re: за 17-те теории за произхода на българитенови [re: Einherjer]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано27.05.07 10:12



3 са ,
Третата е че сме над 50% неандерталци, заедно с келтите, евреите и циганите ( Стан Гуч)


Не съм сведущ, но казват, че не са големи различияна м/у кроманьонец и неандерталец. Според черепа, неандерталският бил по-голям и с изразени надочни изпъкналости. Значи ли това, че хора с големи глави и надочни изпъкналости са неандерталци:)
А пък смятат, че не биха могли да имат потомство пом/у си.
И изобщо излиза, че неандерталеца е имал по-голям мозък, изработвали са накити и музикални инструменти. Може ли да се твърди тогава, че са били по-изостанали от кроманоьнеца?

___



Тема Re: за 17-те теории за произхода на българитенови [re: ElanMorin_]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.05.07 10:15





Facta, non verba!


Тема Re: за 17-те теории за произхода на българитенови [re: ElanMorin_]  
Автор mlsa (The Same)
Публикувано27.05.07 12:19



И са нямали чело и брадичка, носният отвор е бил по-голям заради по-студения върдух.
Няма начин неандерталец и сапиенс да са създали ефективно потомство, способно на свой ред да създаде такова, понеже са различни животински видове. Резултатът би бил същият като при кръстоска да магаре и кон


Не, не са били по-изостанали, били са друг вид, това е.

Cupitor Impossibillium


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.