Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: :)нови [re: Ray of Light]  
Автор mihailo ()
Публикувано25.05.07 12:36



В отговор на:

спомнете си за спасяването на българските евреи и особено за безпрецедентната роля на Българската Православна Църква и на екзарх Стефан.




Част от евреите в пределите на Царство България ги спаси развитието на събитията на източния фронт. Всичко останало е използване на политическия момент.



Тема Re: :)нови [re: ElanMorin_]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано25.05.07 12:40



Има и съкратено еднотомно издание на "Разбулената Изида", подготвено от Майкъл Гомес. Излезе преди година и половина-две на български.



Тема Re: :)нови [re: Last Roman]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано25.05.07 12:42



А, не се предоверявам, просто книгата за мен е богат извор на сведения. Изобщо аз така подхождам, изводите на автора, не ме касаят, само фактите и разсъжденията.

___



Тема Re: :)нови [re: Ray of Light]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано25.05.07 12:45



Аз пък имам оправданието, че не работя


Имам една молба - във форумното пространство има негласно правило да се говори на "ти". На някой сигурно му е хрумнало, че така всички изглеждаме равни, знам ли... Ако обаче наистина за теб е важно да се изразяваш в учтива форма, може ли когато се обръщаш към един човек да следиш да пишеш с главна буква вие-то, защото така не разбирам кога говориш на само на един и кога на всички :)

Искаш да говорим за Салман? Дъновист е, не се чете :))
Знаеш ли защо харесвам Ришельо? Освен всичко друго е бил и невероятен психолог. "Дайте ми 6 реда, е казвал той, и ще намеря нещо, за което написалият ги да бъде обесен" Та като четеш някой и 6 реда са достатъчни за да разбереш доста за него, да не говорим за 60 :)
Да видим...Освен ако от лекцията не са рязани парчета за да се направи по-къса, тя не е достатъчно дълга за да изпълни времето за четене на една лекция, което от своя страна означава или че авторът е искал да претупа нещата, щото му се е пиело кафе (което отхвърлям), или че е говорел бавно, защото е имал проблем с българския език. А научаването на български за един холандец, който дори да признава, че е идвал няколко пъти в БГ, не е лесна задача, освен ако не си полиглот.
В общи линии загубих интерес след като сравни националния дух с архангел, което говори за влияние на ню ейдж и Дънов, и залагам безсмъртието на душата си, че се е интересувал от Тамплиери и Светия Граал, че говори френски с южняшки акцент, вярва в Атлантида и практикува ясновидства или нещо заспало от сорта за да наблюдава духовни феномени в човешката душа.
Сигурно е женен, има поне 3 деца, обикаля света, от което следва, че е посетил много земи, но познава истински малко от тях.
Това не стига ли или сега да го чета наистина сериозно?


Cupitor Impossibilium

Тема Re: :)нови [re: ElanMorin_]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано25.05.07 12:49



Еми с никакви предразсъдъци не съм започнал да чета.
Не, ти си излязъл с предразсъдъци след четенето, за това ти говоря.

Виж, аз книга Теология до сега не съм виждала. Казах ти кои съм чела, хайде да опростим нещата, след като са ти под ръка погледни как е оригиналното заглавие на английски, белким успеем да се разберем. Може да има разминаване от редакцията на бг при превода.


Cupitor Impossibilium

Тема Re: :)нови [re: mellisa]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано25.05.07 12:54



Някой умник е превел/редактирал втория том на "Разбулената Изида" като Теология в българското издание.





Тема Re: :)нови [re: easy]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано25.05.07 12:55



О, боже :))
Регардс за инфото ;)


Cupitor Impossibilium

Тема Re: :)нови [re: mellisa]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано25.05.07 14:08



Не, ти си излязъл с предразсъдъци след четенето, за това ти говоря.

Кораво разсъждение, няма що.

Виж, аз книга Теология до сега не съм виждала. Казах ти кои съм чела, хайде да опростим нещата, след като са ти под ръка погледни как е оригиналното заглавие на английски, белким успеем да се разберем. Може да има разминаване от редакцията на бг при превода.



___



Тема Re: :)нови [re: ElanMorin_]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано25.05.07 14:17



Това е някакво по-късно издание. Ето едно от 1877 г.:





Тема Да, разбрах вече :)нови [re: ElanMorin_]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано25.05.07 14:17



Значи бях права, ти не си чел основното произведение на Блаватска. И сега вече съм съгласна, че лесно се чете това, за което говориш, "Разбулената Изида" е най-приятното й четиво, нещо като Соломоновите притчи в Библията

Дори и без секс ;)))
Но далеч не е основата на теософската й мисъл. Прочети "Тайната доктрина".


Cupitor Impossibilium


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.