Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:03 25.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: :)нови [re: mellisa]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано24.05.07 23:02



Моля ти сА, примерно каква точно е причината Платон да бъде изучаван самооо в някои аспекти, а в други да бъде едва ли не обявен негласно за апокрифен,а?

Това, че ти страдаш от предразсъдъци да не би да е някакъв аргумент. До такава степен, че когато ти говоря да повярваш, ти ми говориш за вяра. Ами ако имаш две версии за нещо, в крайна сметка не опира ли до това, на какво ще предпочетеш да повярваш, въз основа на доказателствата, които имаш или които си мислиш и те се иска да има. В крайна сметка ти правиш субективен избор в какво да повярваш.

Дори за неумолимият материалист Ницше митологията не е просто митология, само не и за модерните ученоглавци. Дори за него философията е близка до митологията, космогонията и дори религията, макар той да я заклеймява в съвременният смисъл, и в това е много прав!
Ти не, че не можеш да приравняваш езотеризъм, еКзотеризъм, НЛО и други т. нар. конспирации, ти не можеш да приравняваш дори т. нар. езотеризъм сам към себе си. Ако се опиташ да вникнеш малко повече в такива анатеми за тебе, може и да забележиш, че след всеки малък и незначителен детайл, стоят още няколко и още-по малки и незначителни.

Твърдим, че съвременната наука е интердисциплинарна, тя обаче сама в себе не е такава.

Коя Разбулена Изида си прочела? Ако си прочела томовете Теология, тогава да започаваме с цитатите.

Ами че ти самата си признаваш, че си чела разбулената Изида по съвсем други подбуди! Но мога да заложа, че не става въпрос за томовете Теология.

Абе, момиче едно от най-важните неща е да четеш и то много внимателно неща, с които не си съгласна.
___

Редактирано от ElanMorin_ на 24.05.07 23:05.



Тема Re: Хари Салман: Значението на българите за Европанови [re: ElanMorin_]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано24.05.07 23:16



Честно казано не знам, защо "траколозите" отричат достойното място на древните българи. Не разбират ли, че така ни изиграват лоша шега, услужвайки на панславизма? Руснаците, треска ги тресе колко много дължат на българите, колко много сме им дали ние - и титли, и облеклото и оръжията на войската и плужно земеделие и какво ли не още. Дали сме им повече от сарматите, много повече. Не знам дали знаете, но когато се появява новата култура в кавказ, наречена погрешно алано-българска, вместо българо-аланска, тя бързо измества сарматската и в едни и същи селища се наблюдава процес на промяна на погребални ритуали под влияние на българите. Не забравяйте, че в онзи епоха аланите са били на второ място в очите на византийските хронисти, те са били и по - малобройни, не са имали такива държави като нас.
Славяните ни дължат много, ама страшно много и не на някаква аморфна смесицаа от племена, които с аизчезнали удобно в историята, а на точно определен народ, който и досега им влияе. Това бърка най - много в малкия мозък на руснаците, които са най - силно повлиянии са най - комплексирани от това. Техните владетели са станали царе, след като са завзели Волжка България и княз Иван е станал "цар на българите".

100 символа не стигат!

Редактирано от Ray of Light на 24.05.07 23:20.



Тема Re: :)нови [re: ElanMorin_]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано24.05.07 23:30



И реши, че ще ти донесе точки в спора да издребняваш за една объркана буква? До там ли стигна :)))

Това, че ти страдаш от предразсъдъци да не би да е някакъв аргумент.
Не повече от твоите предрасъдъци като такъв


А всъщност не са предрасъдъци. Чела съм Блаватска, това, че използва сложни думи с много букви не и се рови в миналото не я прави историк. Нито надежден източник. Не съм специалист в окултното, но съм намерила достатъчно грешки за да поставя и останалото под съмнение. Това не е предрасъдък, това е критическо мислене.

До такава степен, че когато ти говоря да повярваш, ти ми говориш за вяра
Абсолютно. Между повярването и вярата няма хептен нищо общо

Ами ако имаш две версии за нещо, в крайна сметка не опира ли до това, на какво ще предпочетеш да повярваш, въз основа на доказателствата, които имаш или които си мислиш и те се иска да има
Да. Винаги вярвам на теории въз основа на доказателства, които ми се иска да има за тях :))) Извинявай, но тогава това не е ли по-скоро вярване в доказателствата, а не в теориите?

Дори за неумолимият материалист Ницше митологията не е просто митология,
Да, Нитце може да бъде смятан за експерт по митология. Познавал е Аполон и Динисий лично :))

Дори за него философията е близка до митологията, космогонията и дори религията,
Всичко е близо до философията, това по дефиниция е "наука" за общата мъдрост и знание.

Ако се опиташ да вникнеш малко повече в такива анатеми за тебе
Анатема е нещо, което някой друг изрича за теб, в случая правилната дума трябва да е табу

Твърдим, че съвременната наука е интердисциплинарна, тя обаче сама в себе не е такава.
А сама извън себе си ли е таква?

Коя Разбулена Изида си прочела?
Колко разбулени Изиди има?

Ако си прочела томовете Теология, тогава да започаваме с цитатите.
Да бе, Блаватска ми е на нощното шкафче и нямам проблем да се замерваме с цитати от 6 томно произведение :)) Не ти ли се струва, че прекалената ти вманиаченост към тази книга е по скоро предпоставка за прдрасъдъци от твоя страна? Лично аз не съм чела нещо, наречено Теология, моята версия се казваше The Secret Doctrine и ако не знаеш, че тя се разделя на Космогония и Антропогенеза, почвам да се съмнявам ти дали си я чел :)

Ами че ти самата си признаваш, че си чела разбулената Изида по съвсем други подбуди!
Така е. Още се чувствам прецакана :)))


Cupitor Impossibilium

Тема Re: :)нови [re: mellisa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.05.07 00:02



Не ти ли се струва, че прекалената ти вманиаченост към тази книга е по скоро предпоставка за предрасъдъци от твоя страна
Това не е предразсъдък, а предпоставка за размисъл...



Facta, non verba!


Тема Re: :)нови [re: Last Roman]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано25.05.07 00:07



Това е предпоставка за предрасъдъци при него и предпоставка за размисъл за неговите предрасъдъци при нас.


Cupitor Impossibilium

Тема Re: :)нови [re: mellisa]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано25.05.07 02:20



Пише се предразсъдъци, идва от "разсъждавам".



Тема Re: :)нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано25.05.07 03:25



Благодарности за поправката. Извинения за грешката. Знаех си аз, че нещо с тази дума не е наред :)


Cupitor Impossibilium

Тема Re: :)нови [re: mellisa]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано25.05.07 04:26



Леле, има и други луди като мене, ама аз поне имам оправданието , че работя.

Малко извън темата, все пак какво мислите за лекцията на Хари Салман? Съгласни ли сте за ролята на духовен учител, която има България в Европа? Преди да кажете ''не'', спомнете си за спасяването на българските евреи и особено за безпрецедентната роля на Българската Православна Църква и на екзарх Стефан.

100 символа не стигат!

Тема Re: :)нови [re: mellisa]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано25.05.07 12:25



Еми с никакви предразсъдъци не съм започнал да чета. Блаватска не би могла да е правя във всяко свое съждение, но за да оформиш становище, трябва първо да прочетеш, за каквото и да се отнася.

Разбулената Изида е в няколко тома, аз ти говоря досега за томовете Теология, или по точно един том се води, но е разделен на две книги.
Абе, ако искаш чети, аз ти сканирах съдържанието:



Редактирано от ElanMorin_ на 25.05.07 12:36.



Тема Re: :)нови [re: ElanMorin_]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.05.07 12:35



много й се предоверяваш на тази Блаблаватска.

Facta, non verba!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.