Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Хари Салман: Значението на българите за Европанови [re: ElanMorin_]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано25.05.07 14:37



Ще трябва да те разочаровам, че и Дилмано, и Дилберо (хубава, пленителна) също идат от османския турски.

Ами виж какво, на първо място дори един бегъл поглед над някой шумероакадски речник показва, че има думи в българският, които ги има и там.

Това все още нищо не значи.
На авестийски (източно-ирански) БАГА означава БОГ. Също така ЖИВА означа ЖИВ. Когато някой от нас ДОИ крава, друг на авестийски я ДАЯНИ. Има и други такива примери. Ако Петър Добрев си мисли, че те са достатъчни да обявим славоезичните народи за източни иранци, аз съм на мнението на лингвистите, че основанията му са елементарни и смешни.

Имената Диляна, Дилян са точно с този корен.

Аз пък си мислех, че идват веднъж от славянското наименование на растението дилянка, а също така и като умалително на Радила и Радилко, но Петър Добрев явно знае по-добре. Чудя се само как тюркофилите са пропуснали да открият, че тия имена идат от "тюркските" Дуло и "дилом".

---
"Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните." - Рамаяна


Тема Re: :)нови [re: ElanMorin_]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано25.05.07 14:41



Възхищавам ти се на търпението, с което си чел Блаватска.
Аз едвам я издържах до страница 30. Дразни ме стилът й, не толкова със съдържанието.

---
"Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните." - Рамаяна


Тема Re: Хари Салман: Значението на българите за Европанови [re: ElanMorin_]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано25.05.07 14:44



Случайно ли е, че м/у египетските магове жреци и индийските брамини има толкова общи неща?

Няма нищо случайно.
Само дето не мога да приема аргумента ти, че гностицизмът е източен патент.
Посветени е имало и на Самотраки, и по рило-родопските светилища, и в Скития, и сред друидите на келтите далеч на запад. Ако прекосим Атлантика, сигурно ще намерим посветени и в преколумбова Америка.



---
"Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните." - Рамаяна

Тема Re: :)нови [re: mellisa]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано25.05.07 16:26



Дънов, и залагам безсмъртието на душата си, че се е интересувал от Тамплиери и Светия Граал, че говори френски с южняшки акцент, вярва в Атлантида и практикува ясновидства или нещо заспало от сорта за да наблюдава духовни феномени в човешката душа.
Сигурно е женен, има поне 3 деца, обикаля света, от което следва, че е посетил много земи, но познава истински малко от тях.


Умре ти мухлясалата душица.
Нито говори за тамплиери, нито за Светия Граал, parle no francais, говори за Атлантида, доколкото е окултен термин за третата раса, ясновидствата не се практикуват, а се доказват сами с времето, не е бил женен, няма деца, не е обиколил земята, но е където е ходил, всичко е опознал, а и навсякъде го познават - от Индия до Китай и Канада. И не само го познават, но танцуват в ритъма на паневритмията.

Това не стига ли или сега да го чета наистина сериозно?

Та ти изобщо не си го чела, ма како!
Иначе можеше да улучиш барем едно.


Споко, свикнахме ти да грачиш наизуст.



---
"Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните." - Рамаяна

Тема Re: :)нови [re: mellisa]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано25.05.07 16:35



Знаех си аз, че нещо с тази дума не е наред

То да е само с тая твоя дума.


Кацна рошава гарга на трънка,
па почна тъпизми да дрънка.
Що гарга тъй грозно заграчи,
не ти говори, а съска и храчи.
Коя гарга не мой да кандиса?
Ами да! Това е наш'та ..........




---
"Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните." - Рамаяна

Тема Re: :)нови [re: Valin]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано25.05.07 16:46



Слава богу тогава, че съм атеист :))
Коте, ти наистина не си си направил труда да видиш какво изобщо ни пускаш, нали? Мярна ти се там името на Дънов; идеята за Орфизма и дълбоката българска душевност са те изкушили и си решил да ни го пуснеш


Я ми кажи, въобще прочете ли го?
Салман говори за богомили и катари, което осначава, че задължително се е интересувал от Тамплиерите, следователно и за Граала, а всеки, който поне малко е нагазвал в тези води трябва да знае френски, тъй като само нищожна част от литературата е преведена дори на английски. Френски със сигурност говори (сам си го казва и го проговаря по-горе в статията, не четеш ли?), и то със средиземноморски акцент, тъй като го е упражнявал най-вече по катаро-тамплиерските земи на Юг :)
Като явен почитател на Рудолф Щайнер няма как да не вярва в Атлантида и всеобщия духовен "разум", а като търсач на основната всеобща култура със сигурност е стъпил и на 5те континента (за Антарктика нямам претенции :))), иначе нямаше да може да мине за наистина добър познаваш в тази област.

Виж, за семейството явно не съм права, мислех, че като добър дъновист ще е побързал да създаде щастливо семейство и да наплоди малки Салманчета :))


Cupitor Impossibilium

Тема Трогната съм :))нови [re: Valin]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано25.05.07 16:49



Очите ми ронят сълзи и падат по клавиатурата :))
Предполагам, ако трябва да ми подарищ цветя, че ще избереш бодили?




Cupitor Impossibilium

Тема Re: Трогната съм :))нови [re: mellisa]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано25.05.07 16:52



Какво са ми направили бедните цветя, че ще ги подарявам на теб?

---
"Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните." - Рамаяна


Тема Re: :)нови [re: mellisa]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано25.05.07 16:55



Слава богу тогава, че съм атеист :))

Мда, слава на Бога, че е разумен да не събужда заспалите душици - нещастниците на утрешния ден.

---
"Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните." - Рамаяна


Тема Re: :)нови [re: Valin]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано25.05.07 16:56



Не ми румжи на мен, сам си виновен за унижението ти :)


Cupitor Impossibilium


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.