Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 22.09.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ей дами и господанови [re: famulus]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано20.05.07 16:10



:)))
А може ли на мен някой тракиец да ми налива купата



Опитвала съм вино от преди 2 600 години, вярвай ми, не става :) За сметка на това мой професор беше ял мамутско месо на 30 000 години от Сибирската шир и ни уверяваше, че е превъзходно на вкус ;)


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Ей дами и господанови [re: mellisa]  
Автор famulus (щастливец)
Публикувано20.05.07 16:19



Защо ти е тракиец, виж колко автохтонни тракийци има тука

Същи Замолксиси и Севти, само дето копията на старите тракийци май са били по-... автохтонни


Мен ми се иска да опитам вино и т.н. отпреди 3000 години... преди да ги има тия 3000 години в мозъка ми Но после да мога пак да се върна де

Не предавай на зверове душата на Твоята гургулица

Тема Re: Ей дами и господанови [re: famulus]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано20.05.07 16:31



Аз си искам пък автохтонен автохтонец :)) Тези тук са само бледи копия :)
Т.е., искаш да си турист във времето :) Няма лошо, но ползата (изключвам удоволствието от кръшните автохтонки :)) научно погледнато ще е подобна на тази, която имаме днес прелитайки за седмица до Сингапур и мислейки, че вече познаваме страната. За да разбереш, трябва да познаваш дълбоко, а при някои дори цял един живот не стига....

Искам да кажа, че за толкова кратко присъствие и да ги нямаш тези 3 000 години, пак няма да се получи.
А виното сигурно няма да ти хареса :) Слагали са много анасон, сортовете са били други, повечето са били с много подправки, а някои са правени дори с накиснати в солена морска вода чепки грозде. ОПитах преди няколко години вино, правено по стара рецепта и познавайки вкуса на мъжете днес си мисля, че това в най-добрия случай може да мине за "женско" вино. Почти всичкото е било бяло, червено рядко са успявали да направят.


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Ей дами и господанови [re: famulus]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано20.05.07 17:40



Докато се отдаваш на сладки мечти за древно вино, хората не спят. И накрая прасковлийката ще я пият други.


Обаче също така ми направи впечатление, че голям празник заформяли по погребенията калашите. Това да ви звучи познато?



Тема Re: Паралел с известното за траките?нови [re: ElanMorin_]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано20.05.07 19:51



Въобще, прабългарите са били общо взето аскети, докато траките са на другият полюс

Да, сигурно за това се наложило Крум Страшни да прави специално законодателство за пиянството и производството на вино

.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!

Тема Re: Ей дами и господанови [re: mellisa]  
Автор famulus (щастливец)
Публикувано21.05.07 16:29



Всъщност ако можех да се върна, бих се върнал да видя Моисея



Не предавай на зверове душата на Твоята гургулица

Тема Re: Паралел с известното за траките?нови [re: Ziezi]  
Автор Ray of Light (непознат )
Публикувано22.05.07 02:31



Много интересно е генетическото изследване в http://en.wikipedia.org/wiki/Kalash, което казва, че въпреки,че най - типичната халогрупа на гърците - 21 липсва, то има някакви паралели сред игрек хромозомите. Майчиното ДНК пък показва, че няма източно или южноазиатски примеси, за разлика от всички останали съседни етноси. Всички генетични изследвания, които съм чел досега, сочат че Българите формират клъстери със съседите си, като свързаваща брънка, което не е изненадващо, като с еима рпедвид че сме били най - многобройното население на полуострова и, че сме заемали почти целия, чак до Хърватско на запад, до Тесалия на юг и до Карпатите и южна Словакия на север. Ако се направят повече проучвания, може и да се окаже, че видите ли, общият клъстер не се дължи на общо праисторическо население, а на многобройността на българите на полуострова. Антропологично погледнато, расата Медитеранеан е доста неопределена и не се взимат предвид всички преселения на народите. Колкото и да е странно, Памиро - Ферганската раса (много често срещана сред прабългарите, въпреки че не я наричат така, тъй като изследователите не са иранисти, а тюрколози и са по - зле и от мен по темата като тесни специалисти) има същите основни признаци, като Медитеранеан (Средиземноморска). Изобщо расовите типове не са особено домислени, а и разликите между расите са спорни. Генетичните изследвания засега показват, както и по - горе писах, че сме донори на нашите съседи, което се потвърждава и от археология и история и лингвистика (балканската група езици). Това леко разклаща тезата за траките, колкото и да не ви се иска, ние се наричаме Българи, не Траки, Славяни, Ромеи, Марсианци или Фиромци. Паралелите с франките, са исторически неуместни, защото условията на формиране на държавите са различни.

П.С. Ако на някого му се е сторило обиден начинът ми на писане, пояснявам,че аз така си пиша и всичко, което изказвам не е Върховната Истина, а моята гледна точка към нея, т.е. не задължавам някого да се съгласи с мен.

Редактирано от Ray of Light на 22.05.07 02:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.