Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:38 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Срамота.нови [re: Jordan_13]  
Автор deLake (sir)
Публикувано15.05.07 21:36



Вероятно заради фригийската шапка, с която е изобразен.

Фригите са малоазийски клон на бригите. Но подобни шапки се срещат на изображения на траки и в Европа.

___________________________




Тема Re: Летницанови [re: deLake]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.05.07 21:37



Отсечената тиква е на Орфей. Нали знаете мита!

Червен картон


Тема Re:Истината за автохтонносттанови [re: koмитa]  
Автор mihailo ()
Публикувано15.05.07 21:48



В отговор на:

Абе не знам за автохтонството, но теб те хванах да лъжеш за Стоян Чомаков






Сухите съждения на съвременните автори са само тяхна лична гледна точка.
Променяли са се и ще се променят през годините според конюнктюратa.


Относно лъжите, били те волни или неволни, Тортурач е прав. Правите си изводи на базата на измислени от вас факти, водени от омразата си към Русия.

А между другото писанията на Илия Тодев ги чета с доста резерви и то само от любопитство.

Редактирано от mihailo на 15.05.07 21:51.



Тема Re:Истината за автохтонносттанови [re: mihailo]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано15.05.07 21:49



Истината за автохтонността е следната: "автохтонците" са толкова заети да гонят инакомислещите от форума, че за мислене време не им остава. Освен това при тях нещата избиват на религия. Вярата им пречи да проявят елементарна самокритичност, затова понякога (като се запенят!) и сами не осъзнават какви точно глупости пишат. И въпреки обещанията на някои да мрат, не го правят. Обаче спамят интензивно.
Точно тука, в тази тема, на два пъти съм им пускал жокери. Аз съм човек непредубеден и ако някакъв факт работи за тях - ами, факт е!

Ама те бяха толкова заети да ме опровергават и гонят, че даже не се сетиха да видят какво точно пиша.
Тук съм и тук оставам! Ще ги бия винаги, на техен терен, ако продължават да не мислят. А темата е много интересна и можеше да се развие ... в друга тема.



Тема Re:Истината за автохтонносттанови [re: mihailo]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано15.05.07 21:57



Не говоря за авторовите съждения

, а за признанията за делата на Чомаков от неговите най-големи врагове, но и съвременници-Гаврил Кръстевич, Иларион Макариополски и много други. Ти се опита да наклеветиш Чомаков, само защото е русофоб, разчитайки че друг няма да има извора. Излъга просто. Как да ти имам вяра за другите ти думи?

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!

Тема Re:Истината за автохтонносттанови [re: инцидeнтeн]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано15.05.07 21:59



Теб пък кой те те гонил бе друже?

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re:Истината за автохтонносттанови [re: инцидeнтeн]  
Автор mihailo ()
Публикувано15.05.07 22:03



В отговор на:

Истината за автохтонността е следната: "автохтонците" са толкова заети да гонят инакомислещите от форума, че за мислене време не им остава.



Аз не бих се съгласил с това съждение. Мисля, че Волк е от умерените автохтонци, тук чужди няма. Дори е любимец на един от модераторите, но това е друга тема. Мисля, че малко преувеличаваш нещата, никой никого не иска да гони.
Какво от това, че е баннат, и Йоан е бил баннат, и Зиези и другите пишещи не са се разминали с по някое профилактично банче, но това не пречи да си останат българи - автохтонци.



Тема Re:Истината за автохтонносттанови [re: koмитa]  
Автор mihailo ()
Публикувано15.05.07 22:09



В отговор на:

Ти се опита да наклеветиш Чомаков, само защото е русофоб, разчитайки че друг няма да има извора.




Аз русофобите не ги харесвам и никога не съм одобрявал това, българин да плюе Русия.
И ако моето лично мнение е прозвучало като клевета в нежните русофобски уши, извинявам се на всички русофоби.





Тема Re:Истината за автохтонносттанови [re: mihailo]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано15.05.07 22:17



Ами аз съм, изглежда, от чуждите. Ако 15 века присъствие по тези земи ми дават статут на автохтонец - такъв съм. Още повече, че:

"пратениците на княз Борис-Михаил на църковния събор през 870 г. в Константинопол:

"НИЕ ЗАВОЮВАХМЕ ОТЕЧЕСТВОТО СИ С ОРЪЖИЕ В РЪКА и там намерихме гръцки, а не римски свещеници."

Докато някой твърди друго, а не ми извади извор, в който да пише:

"... и там намерихме тракийски жреци с името на Залмоксис на устата, които ни покръстиха в тяхната вяра... "

ще продължа да съм от другите.





Тема Re:Истината за автохтонносттанови [re: инцидeнтeн]  
Автор mihailo ()
Публикувано15.05.07 22:24



В отговор на:

Докато някой твърди друго, а не ми извади извор, в който да пише:

"... и там намерихме тракийски жреци с името на Залмоксис на устата, които ни покръстиха в тяхната вяра...




Чакай, чакай, автохтонството до колкото разбирам не означава че трябва да пренебрегнем българското си потекло за сметка на модерното сега заради разкопките тракийско.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.