Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:49 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема история на панталонитенови  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано11.05.07 22:43



кажете къде са възникнали

в персия ли

ето едни панталони на "траки" от александровската гробница IV век преди Христа



по времето на ксеркс персите носили ли са панталони



Тема Re: история на панталонитенови [re: Ziezi]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано12.05.07 08:26



Плутарх, Успоредни животописи, Александър, 45 (превод Б. Богданов):
Оттам се отправил в Партия и по време на престоя си за пръв път се облякъл във варварски дрехи, за да се нагоди към местните обичаи, тъй като не малко значение за покоряването на хората има обичайното и познатото... Взел нещо дори от облеклото на медите, което било съвсем необичайно и варварско, без да възприема шалварите, кафтана и тюрбана. Обличал нещо средно между носията на персите и медите, по-скромна от тази на медите, но по-разкошна от персийската.



Тема Re: история на панталонитенови [re: easy]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано12.05.07 09:02



Носели са панталони и по времето на Дарий:

Редактирано от Last Roman на 12.05.07 09:03.



Тема Имаше някакъв извор,нови [re: Ziezi]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано12.05.07 11:04



според който панталоните, в частност шарените, били присъщи на фригите. На същите приписват и приложението на музиката за нещо повече от забавление.
---

Извинявам се, че отклонявам темата, но ми е много важно да знам кога се появяват морковите по нашите земи и откъде. Питам съвсем сериозно.

<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!


Тема Re: Имаше някакъв извор,нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано12.05.07 12:28





___



Тема Re: Имаше някакъв извор,нови [re: ElanMorin_]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано12.05.07 13:43



Олекна ми, благодаря за линка.

<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!


Тема Re: Имаше някакъв извор,нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано12.05.07 13:54



Защо питаш?



Тема Re: Имаше някакъв извор,нови [re: tonza]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано12.05.07 14:15



Четох нещо някъде за едни българи и едни моркови, което има отношение но няма да кажа за какво става дума и къде съм го чел, защото ще ядосам поне двама души с писането по религиозни въпроси.

<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!


Тема Понякога се чудянови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано12.05.07 15:03



какво изобщо правя тук? Очевидно е, че дразня всички.

- Извинявам се на Комита, че омърсявам чистата военно-политическа история с някакви религиозни въпроси.

- Извинявам се на Венци, че смесвам чистата българска вера, каквато и да е тя, с някакви евангелисти, дъновисти, сектанти с бели дрешки и прочие недостойни хора.

- Извинявам се на Саур, че му забранявах да си говори с други, освен мене. Извинявам се, че съм пречка в нормалната му комуникация с малкото достойни хора тук, че го карам да се чувства гузен всеки път, когато получи лична бележка.

- Извинявам се на Зиези за възгледите си, че България трябва да изнася исусихристоси, а не пушки, както и че си позволявам да мисля, че голямата армия е равносилна на голямото количество войници - зомбита, които са възпитани и обучени да разкъсат всеки, без да се замислят и само защото така го изискват шепа грешни хора с пагони "в името на родината".

- Извинявам се на Волк (а и на Саур), че си позволявам да имам мнение, според което тракийският език не е това, което те си мислят, че е.

- Извинявам се на дедо Миню, че Борис е сменил езика на българите със "славянски, сиреч руски", а българите, видиш ли не знаят.

- Извинявам се на Гьона и Крейг, че съответно са тотални гьонове и изкрейгзили в българофобията си.

Ако някой друг мисли, че му дължа извинение, но съм го пропуснал, да ме извинява!

<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!

Редактирано от Rex_Mysorum на 12.05.07 15:05.



Тема Re: Понякога се чудянови [re: Rex_Mysorum]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано12.05.07 15:12



Споко де... ще ти мине.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.