Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:56 17.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема история на панталоните  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано11.05.07 22:43



кажете къде са възникнали

в персия ли

ето едни панталони на "траки" от александровската гробница IV век преди Христа



по времето на ксеркс персите носили ли са панталони



Тема Re: история на панталонитенови [re: Ziezi]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано12.05.07 08:26



Плутарх, Успоредни животописи, Александър, 45 (превод Б. Богданов):
Оттам се отправил в Партия и по време на престоя си за пръв път се облякъл във варварски дрехи, за да се нагоди към местните обичаи, тъй като не малко значение за покоряването на хората има обичайното и познатото... Взел нещо дори от облеклото на медите, което било съвсем необичайно и варварско, без да възприема шалварите, кафтана и тюрбана. Обличал нещо средно между носията на персите и медите, по-скромна от тази на медите, но по-разкошна от персийската.



Тема Re: история на панталонитенови [re: easy]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано12.05.07 09:02



Носели са панталони и по времето на Дарий:

Редактирано от Last Roman на 12.05.07 09:03.



Тема Имаше някакъв извор,нови [re: Ziezi]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано12.05.07 11:04



според който панталоните, в частност шарените, били присъщи на фригите. На същите приписват и приложението на музиката за нещо повече от забавление.
---

Извинявам се, че отклонявам темата, но ми е много важно да знам кога се появяват морковите по нашите земи и откъде. Питам съвсем сериозно.

<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!


Тема Re: Имаше някакъв извор,нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано12.05.07 12:28





___



Тема Re: Имаше някакъв извор,нови [re: ElanMorin_]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано12.05.07 13:43



Олекна ми, благодаря за линка.

<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!


Тема Re: Имаше някакъв извор,нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано12.05.07 13:54



Защо питаш?



Тема Re: Имаше някакъв извор,нови [re: tonza]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано12.05.07 14:15



Четох нещо някъде за едни българи и едни моркови, което има отношение но няма да кажа за какво става дума и къде съм го чел, защото ще ядосам поне двама души с писането по религиозни въпроси.

<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!


Тема Понякога се чудянови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано12.05.07 15:03



какво изобщо правя тук? Очевидно е, че дразня всички.

- Извинявам се на Комита, че омърсявам чистата военно-политическа история с някакви религиозни въпроси.

- Извинявам се на Венци, че смесвам чистата българска вера, каквато и да е тя, с някакви евангелисти, дъновисти, сектанти с бели дрешки и прочие недостойни хора.

- Извинявам се на Саур, че му забранявах да си говори с други, освен мене. Извинявам се, че съм пречка в нормалната му комуникация с малкото достойни хора тук, че го карам да се чувства гузен всеки път, когато получи лична бележка.

- Извинявам се на Зиези за възгледите си, че България трябва да изнася исусихристоси, а не пушки, както и че си позволявам да мисля, че голямата армия е равносилна на голямото количество войници - зомбита, които са възпитани и обучени да разкъсат всеки, без да се замислят и само защото така го изискват шепа грешни хора с пагони "в името на родината".

- Извинявам се на Волк (а и на Саур), че си позволявам да имам мнение, според което тракийският език не е това, което те си мислят, че е.

- Извинявам се на дедо Миню, че Борис е сменил езика на българите със "славянски, сиреч руски", а българите, видиш ли не знаят.

- Извинявам се на Гьона и Крейг, че съответно са тотални гьонове и изкрейгзили в българофобията си.

Ако някой друг мисли, че му дължа извинение, но съм го пропуснал, да ме извинява!

<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!

Редактирано от Rex_Mysorum на 12.05.07 15:05.



Тема Re: Понякога се чудянови [re: Rex_Mysorum]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано12.05.07 15:12



Споко де... ще ти мине.





Тема Re: Понякога се чудянови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано12.05.07 20:32



Мене ме изпусна в списъка, но Империята е великодушна и прощава задочно.



Facta, non verba!


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Last Roman]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано12.05.07 20:56



Мене ме изпусна в списъка

Трябваше ли да те споменавам?
Поне от моя страна виждането е, че с тебе имам напълно хармонични отношения.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано12.05.07 20:59



надявам се не от този тип:



Facta, non verba!


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Last Roman]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано12.05.07 21:01



С кого трябва да се идентифицирам на картинката?

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано12.05.07 22:26



аз не съм пледирал за "голяма армия", Йоане, а за Българска армия, защото днес не само нямаме голяма армия, но нямаме армия по принцип

какво лошо искам - българите да имат армия за самозащита, и да имат индустрия , която да снабдява тази армия с оръжие

в природата всяко същество има имунна защита, защото не живее в рая, а на този свят тук, и се сблъсква с предизвикателствата на околната среда

твоите христосовци, които искаш да изнасяш, трябва да имат имунитет, иначе ще умрат от варицела или морбили преди да са се научили да говорят а какво остава да проповядват

и за този имунитет се е погрижил човешкия организъм - чрез армия от антитела



Тема Re: Понякога се чудянови [re: Ziezi]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано12.05.07 22:42



твоите христосовци, които искаш да изнасяш, трябва да имат имунитет, иначе ще умрат

Ицо трябваше да умре, за да възкръсне.
Същото е с България и българите - трябва това, което сме днес, да умре, след което да възкръснем и градим на чисто. Ако българите го направим, и други ще ни повярват, и ще ни последват.

Светът имаше шанс хиляди години да се оправя със стрели, копия, пушки, гранати и бомби. Е, не се оправи!
Явно начинът е друг и не е като да не бе показан преди 2000 лета.

Писано е - ще стане: Българите ще приложат моята новозаветна философия, а не старозаветната с пушките.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано12.05.07 22:53



ти май пак не искаш да ме разбереш

в човешкият организъм антителата не са самоцел, те са просто средство за защита

аз просто искам да имаме необходимото средство за защита, а целта, Целта е ясна

нима ти отричаш необходимостта от строителството на тези крепости ?!



верно, не са свършили кой знае каква работа, но ако ги нямаше, съвсем зле щяха да са нещата с нашите хора



Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано12.05.07 23:01



Аз пак съм злия, нали?

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Ziezi]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано12.05.07 23:20



в човешкият организъм антителата не са самоцел, те са просто средство за защита

Съгласен съм, но тази защита е била нужна за отиващото си време - времето на пушките и копията. В новата епоха ще настъпят толкова промени в човешкото мислене, във физиологията на хората, в устройството на земята, в излъчването на Слънцето, на абсолютно всички нива, че както няма да са ти нужни левкоцити, така няма да са нужни и пушки.

Пушките и левкоцитите няма да могат да спасят никого, когато дойде шестата раса на шестото слънце/шестата епоха/Водолея. Българите трябва да работят за класирането си за шестата раса, а не за активите на ВМЗ-Сопот и нещастниците на бъдещето с пушките. Бясът има да повърлува още не повече от 40 години.

Кажи за кое си струва да работиш - да се класираш за следващия отрязък от време, който ще продължи два пъти по 40 ХИЛЯДИ години, или за някакви си мижави 40 години, докато рухне сегашният свят?

Аз ще работя за собственото си класиране за ерата на Водолея и ще работя за спасяването на колкото се може повече души. Много бих се радвал, ако се видим в следващ живот, за да ми благодариш, че си ме послушал и съм бил прав. Имаш всички данни за класиране, но само вярата в Бога не ти достига. Българите сме едни от избраните народи (но това не класира автоматично всеки българин) и никой няма да ни изяде, освен ако Бог не реши, че си го заслужаваме.

Мислиш ли, че Бог ще остави някой да изтреби българите, когато българите имат да вършат толкова много работа? Аз мисля, че няма. Но също така мисля, че ако българите се оставят на световната лудост и продължават да вършат глупости, Бог ще си рече: "Като не щете мира - на ви секира! Аз ще си намеря друг народ да ми свърши работата."
---

Самият факт, че искаш българите да продават пушки и да богатеят от смъртта на хората, ме натъжава. Приятелю, пушките стават само за убиване - от тях не стават колове за домати и въдици. Никакви извинения няма за продавачите на смърт. Не можеш да се оправдаеш с: "Ама аз не знаех за какво ще ги ползват!"

Бог си знае работата. Затова нямаме пушки, затова вместо на война, новото поколение българи ще се учи на други, по-полезни за бъдещето работи. Нищо случайно няма. Бог си подготвя почвата.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: koмитa]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано12.05.07 23:22



Във всеки човек има добро и зло. Никой не прави изключение.
Споменатите трябва да се радвате, защото ми помагате да си открия собствените недъзи. Във вашите недостатъци виждам като в огледало отражението на своите недостатъци. Закон на резонанса.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано12.05.07 23:24



Какво ти дава основание да мислиш, че вървиш по правилния път?

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Понякога се чудянови [re: koмитa]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано12.05.07 23:25



Какво ти дава основание да мислиш, че вървиш по правилния път?

Когато човек е щастлив, това значи, че върви по пътя, който му е предначертал Бог. Аз съм щастлив и това ме кара да мисля, че там, накъдето съм се запътил, е вярната посока.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано12.05.07 23:26



Той не ти говори за това. И ти много добре го знаеш.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано12.05.07 23:27



Не те питам дали си щастлив, питам ти, кое ти дава основание, да смяташ, че това което проповядваш като идеи е правилно.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано12.05.07 23:28



пушките убиват, но и антителата убиват

аз съм убеден, че Бог няма да допусне унищожаването на Българите, обаче знам един виц

един пич молил Бог да спечели от тотото

редовно го молил

всеки ден

накрая Бог му казал - пусни фиш бе, идиот !

ти как си представяш физическото оцеляване на човек, поставен в агресивна среда

аз си го представям с необходимата минимална доза защитни средства

иначе , щом Бог ще ни спасява, давай да ходим да проповядваме сред човекоядците - ще изядат теб, ще изядат мен, но накрая ще преядат, па може и да вденат нещо от това, което сме се опитали да им кажем

и пак повтарям - аз говоря за защита, а не за водене на агресия



Тема Re: Понякога се чудянови [re: koмитa]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано12.05.07 23:31



Ами аз ти отговорих.
Ти колко щастливи хора познаваш?
Учение, което ме прави щастлив, е вярното учение.
Какво повече трябва да се случи, за да се убеждавам?


Но освен езотеричния аспект, има си и екзотеричен/външен.
Светът се преустройва, всеки ден описват преустройството му медиите. Става точно това, което преди стотици и хиляди години е предречено да става. Може ли пророчествата да се сбъдват на 100 процента до днес, а от утре да престанат да се сбъдват? Аз мисля, че не може. Ти си свободен да мислиш инак.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано12.05.07 23:33



Не ми отговаряш на въпроса. И Хитлер е бил щастлив човек, поне до 1941г. А ти си доста по-млад от Хитлер по онова време. И аргументацията ти е слаба. Не искам да съм Тома неверни, но с подобни аргументи, не само че няма да изнесеш Ицета, но и за вътрешна употреба, сред самите българи, няма да намериш Ице.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Ziezi]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано12.05.07 23:35



пак повтарям - аз говоря за защита, а не за водене на агресия

"51. И ето, един от ония, които бяха с Иисуса, протегна ръка, извади ножа си и, като удари слугата на първосвещеника, отряза му ухото.
52. Тогава Иисус му казва: върни ножа си на мястото му; защото всички, които се залавят за нож, от нож ще погинат;
53. или мислиш, че не мога сега помоли Своя Отец, и Той ще ми представи повече от дванайсет легиона Ангели?
54. Но как ще се сбъднат Писанията, че тъй трябва да бъде?"
---
Въртим се в омагьосан кръг. Аз вярвам, че става това, което ТРЯБВА да стане. Това включва искането на Бог българите да приберат ножа си, иначе от нож ще погинат. И това е за да се сбъднат Писанията. Аз се радвам, от което, а ти се опълчвай на Бога, щом мислиш, че си по-прав от него. Надявам се да размислиш добре върху позицията си и мисля, че дълбоко в душата си осъзнаваш, че съм прав.
Само страхът от неизвестното те кара да посягаш към ножа.
Споко!

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано12.05.07 23:37



Учение, което ме прави щастлив, е вярното учение.
Познавам хора които и учението на Дарвин ги прави щастливи. А учението на дедо ти Златарски ощастливи милиони българи и гърци?





Тема Re: Понякога се чудянови [re: koмитa]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано12.05.07 23:39



И Хитлер е бил щастлив човек, поне до 1941г.

1. Хитлер не е бил щастлив човек и това си личи от всяка страница на "Моята борба".

2. Хитлер е правил това, което е трябвало да прави - нямаш си идея колко много е допринесъл той в духовен план за пречистването на народите. При толкова насъбрала се негативна карма ВСВ е едно своеобразно изстискване на болезнено нагноила пъпка.

не само че няма да изнесеш Ицета, но и за вътрешна употреба, сред самите българи, няма да намериш Ице.

Ще си говорим пак след 7 години по този въпрос. Можеш да си го запишеш.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: koмитa]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано12.05.07 23:40



не само че няма да изнесеш Ицета,
Орфей, богомилската ерес, баба Ванга, Петър Дънов са трейдмарк от нашите земи.



Тема Re: Понякога се чудянови [re: tonza]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано12.05.07 23:42



Познавам хора които и учението на Дарвин ги прави щастливи.

Под "щастие" аз разбирам постоянно щастие, а не такова, което дойде, поседи, па после отлети. Учението на Дарвин не може да дава щастие, защото залага на идеята, че хората са животни, които трябва да се тъпчат взаимно, за да оцелее по-силният. Точно това учение е учението на Антихриста - апогеят на материализма и отминаващата епоха.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.05.07 04:14



Нали си спартанец.



Facta, non verba!


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.05.07 10:42



И как ще докажеш, че написаното не е гръко-юдейска фалшификация

?



Чуждото не искаме, но и своето не даваме!

Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.05.07 10:44



Кукуригууууууууууууууууууууууууууууууууууу.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Понякога се чудянови [re: tonza]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.05.07 10:44



Такъв трейдмарк са, че нямам думи.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: история на панталонитенови [re: Ziezi]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано13.05.07 12:24



Тука, някакви определени като скитски;


Plaque of a Scythian horseman. Gold, 4th century B.C.
Found at the Kul' Oba kurgan near Kerch. From the collection of the Hermitage.
*****************

*****************
И тоя, няма панталони,но има интересна прическа


___



Тема Re: история на панталонитенови [re: ElanMorin_]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.05.07 12:26



Тоя последния ще да е някой от предците на Борат...



Facta, non verba!


Тема Re: Понякога се чудянови [re: tonza]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано13.05.07 12:44



За ония другите учения, които говорите, зависи за какво става точно въпрос. Лошото е, че в крайна сметка заприличват на секта, не заради самите учения, а заради хората които ги следват и следователно ги изкривяват или разбират погрешно, догматизират ги и т.н.
Например Дънов, в самото учение има много добри неща, но в момента понеже имам данни от второ лице, са заприличали на секта. Догматизирани, не приемат нищо ново или различно.
Духовното извисяване, което проповядва Рьорих също е нещо хубаво.

___



Тема Re: Понякога се чудянови [re: Ziezi]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано13.05.07 12:57



Целите ще дойдат сами, целта не оправдава средствата. Не ви знам какво искате да налагате и как, но това, което трябва да се наложи, ще се наложи, а хората ще са просто изпълнители.
Днес е повратна точка в мисленето на хората, все повече проглеждат, но за сметка на тях други "ослепяват" още повече.
За разлика от другите, ще кажа че деференциацията се умножава и сблъсъкът е много вероятен. Освен това отдавна сме дотегнали на природата. Нещо страшно за някои, пречистващо за други ще ни връхлети, ако масово не се преосмисли мисленето.

Понеже си падам по шумерската цивилизация, та те са имали две думи за съдба, едната е НАМ, която означава неотменен закон, а другата е НАМТАР и може да се определи като участ, която подлежи на моделиране.

___



Тема Re: Понякога се чудянови [re: Ziezi]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано13.05.07 13:01



Вярно е, че нямаме армия, не можем да се защитим от външен агресор, но вътрешният агресор е не по-малко опасен.
Иначе, ти вярваш ли, че оръжията могат да ни спасят?
Ние сме малка държава, и нашата борба не може да е борбата на Хитлер. Трябва ни дипломация а не оръжия.

___



Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано13.05.07 13:04



Няма да забравя, какво е казала баба Ванга, като я попитали защо сме на тоя хал, тя е казала, че ние българите голям грях сме сторили, много съм се чудил какъв ли е тоя грях.

___



Тема Re: Понякога се чудянови [re: ElanMorin_]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.05.07 13:05



Всъщност съвсем забравихме за кимерийците /май те са първите опанталончени варвари/:



Facta, non verba!


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Last Roman]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано13.05.07 13:31



Каплаци сякаш носят.
Ето пък един сарматски конник



Според мен сарматите са най-близо до българите, и дори може би са едни и същи.
Нали има мнение, че те са царски скити, царски наистина, присъства в името.
Отделно изкуството им е напълно идентично със скитското.

За тия уман манда от другата тема, четох, че царят им е наречен цар на кимерийците и цар на скитите(като саки).

___

Редактирано от ElanMorin_ на 13.05.07 13:34.



Тема Re: Понякога се чудянови [re: koмитa]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано13.05.07 18:01



Който кукурига последен най-добре кукурига.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: koмитa]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано13.05.07 18:08



И как ще докажеш, че написаното не е гръко-юдейска фалшификация

Елементарно се доказва.
Не е гръцко, защото гръцкото и съответно днешното българско "православие" не вярват в детерминизма/предопределеността.

Не е и юдейско по същата причина.
---
Алтернативен път за доказване:
Арианите/богомилите/павликяните са вярвали в същото, а тяхното християнство не е минавало през гръцка редакция, защото са го приели направо от ап. Павел. В същото време "православните" гърци са воювали срещу тях. Ти как ще докажеш, че са воювали срещу собствената си фалшификация?

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: ElanMorin_]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано13.05.07 18:13



много съм се чудил какъв ли е тоя грях.

Баба ти Ванга взима щафетата на български пророк нумеро уно, веднага след като умира Петър Дънов. А последният много ясно казва какви са греховете на българите. Най-големият е избиването и прокуждането на богомилите, наказанието за което е петвековното турско робство.

Принципът е следният - един проблем винаги се появява първо на духовно ниво, а чак след това намира изражение и на материално.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано13.05.07 18:30



Дънов е предрекъл появата на Ванга, но след като си чел Стоянова, трябва да разбираш, че при Ванга е действал така нареченият ченълинг, но това е само едно от нещата. Загатваш някаква неприязън към Ванга?
Незнам какъв е греха, може и да е много стародавен, но аз съм си мислел за масовите убийства по времето на Борис Първи.

___



Тема Re: Понякога се чудянови [re: ElanMorin_]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано13.05.07 18:50



след като си чел Стоянова, трябва да разбираш, че при Ванга е действал така нареченият ченълинг, но това е само едно от нещата

Не само я чета, но с нея се познаваме и сме си говорили.
Тя не знае начина, по който е гледала леля й. И много от нещата не ги тълкува правилно в книгите си.

Загатваш някаква неприязън към Ванга?

Няма такова нещо.
Само казвам, че не е първата и че двамата с Дънов се допълват страхотно. Каквото не казва тя, го казва той, и обратното.

Незнам какъв е греха, може и да е много стародавен, но аз съм си мислел за масовите убийства по времето на Борис Първи.

Ами аз не говоря само за убийствата на "богомили" през 13-14 век, а и на болярите-"ариани" през 9 век. Имай предвид все пак, че в единия случай говорим за убийство само на влиятелни водачи, а във втория случай за тотално изтребление и прогонване.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.05.07 19:14



Ако преди това не го заколят за супа.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.05.07 19:16



Богомилите си ги има до самото падане под османско робство. Странното е че вместо след това да поведат народа, те стават мюсюлмани/повечето/ или католици/по-малката част/.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Понякога се чудянови [re: koмитa]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано13.05.07 19:27



Няма нищо по-достойно от мъченическата смърт.
За самия заклан е пречистващо, а смъртта му за вярата вдъхновява милиони последователи. Именно за това Ицо е трябвало да умре, за да живее вечно.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: koмитa]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано13.05.07 19:29



Богомилите си ги има до самото падане под османско робство.

Имало ги е само обикновените вярващи. Посветените ЧИСТИ, които са били техни духовни водачи, вече ги е нямало. С една обезглавена и обезкръвена кокошка можеш да правиш каквото си искаш - да я попарваш, скубеш, вариш, печеш и ядеш.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Обръщам ти внимание на факта,нови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано13.05.07 19:39



че във всички хроники се казва:
"Кръстоносците се отправиха към този или онзи град, в който се намираха толкова и толкова ПОСВЕТЕНИ."

Що не пише общата бройка на населението или катарите?

Синагогага на Сатанаил е атакувала именно чистите, за да вземе безпрепятствено душите на обикновените вярващи. Последните няма защо да ги убиваш, защото лесно могат да бъдат направени католици, "православни", мохамедани, юдеи, каквито си пожелаеш.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.

Редактирано от Йoaн Mизийckи на 13.05.07 19:40.



Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано13.05.07 19:49



Аз се съмнявам, че и Стоянова казва всичко.

___



Тема Re: Понякога се чудянови [re: ElanMorin_]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано13.05.07 20:09



По скоро убийствата на унгарците по време на Симеон.



Тема Re: Понякога се чудянови [re: ElanMorin_]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано13.05.07 20:11



Аз се съмнявам, че и Стоянова казва всичко.

Не казва, защото няма как да го знае. Няма как да го знае, защото самата Ванга не е казвала всичко. А не винаги, когато е казвала нещо, племенницата й е била наоколо, за да я слуша. И не винаги, когато слушаме, имаме уши да чуем. Каквото чуем, не винаги го помним. А каквото помним, не винаги го помним за дълго. Каквото пък помним за дълго, не винаги считаме за достатъчно важно или интересно, за да го споделяме.

И т.н., и т.н.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.