Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 23.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Понякога се чудянови [re: Ziezi]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано13.05.07 13:01



Вярно е, че нямаме армия, не можем да се защитим от външен агресор, но вътрешният агресор е не по-малко опасен.
Иначе, ти вярваш ли, че оръжията могат да ни спасят?
Ние сме малка държава, и нашата борба не може да е борбата на Хитлер. Трябва ни дипломация а не оръжия.

___



Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано13.05.07 13:04



Няма да забравя, какво е казала баба Ванга, като я попитали защо сме на тоя хал, тя е казала, че ние българите голям грях сме сторили, много съм се чудил какъв ли е тоя грях.

___



Тема Re: Понякога се чудянови [re: ElanMorin_]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.05.07 13:05



Всъщност съвсем забравихме за кимерийците /май те са първите опанталончени варвари/:



Facta, non verba!


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Last Roman]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано13.05.07 13:31



Каплаци сякаш носят.
Ето пък един сарматски конник



Според мен сарматите са най-близо до българите, и дори може би са едни и същи.
Нали има мнение, че те са царски скити, царски наистина, присъства в името.
Отделно изкуството им е напълно идентично със скитското.

За тия уман манда от другата тема, четох, че царят им е наречен цар на кимерийците и цар на скитите(като саки).

___

Редактирано от ElanMorin_ на 13.05.07 13:34.



Тема Re: Понякога се чудянови [re: koмитa]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано13.05.07 18:01



Който кукурига последен най-добре кукурига.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: koмитa]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано13.05.07 18:08



И как ще докажеш, че написаното не е гръко-юдейска фалшификация

Елементарно се доказва.
Не е гръцко, защото гръцкото и съответно днешното българско "православие" не вярват в детерминизма/предопределеността.

Не е и юдейско по същата причина.
---
Алтернативен път за доказване:
Арианите/богомилите/павликяните са вярвали в същото, а тяхното християнство не е минавало през гръцка редакция, защото са го приели направо от ап. Павел. В същото време "православните" гърци са воювали срещу тях. Ти как ще докажеш, че са воювали срещу собствената си фалшификация?

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: ElanMorin_]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано13.05.07 18:13



много съм се чудил какъв ли е тоя грях.

Баба ти Ванга взима щафетата на български пророк нумеро уно, веднага след като умира Петър Дънов. А последният много ясно казва какви са греховете на българите. Най-големият е избиването и прокуждането на богомилите, наказанието за което е петвековното турско робство.

Принципът е следният - един проблем винаги се появява първо на духовно ниво, а чак след това намира изражение и на материално.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано13.05.07 18:30



Дънов е предрекъл появата на Ванга, но след като си чел Стоянова, трябва да разбираш, че при Ванга е действал така нареченият ченълинг, но това е само едно от нещата. Загатваш някаква неприязън към Ванга?
Незнам какъв е греха, може и да е много стародавен, но аз съм си мислел за масовите убийства по времето на Борис Първи.

___



Тема Re: Понякога се чудянови [re: ElanMorin_]  
Автор Йoaн Mизийckи (Морковоядец)
Публикувано13.05.07 18:50



след като си чел Стоянова, трябва да разбираш, че при Ванга е действал така нареченият ченълинг, но това е само едно от нещата

Не само я чета, но с нея се познаваме и сме си говорили.
Тя не знае начина, по който е гледала леля й. И много от нещата не ги тълкува правилно в книгите си.

Загатваш някаква неприязън към Ванга?

Няма такова нещо.
Само казвам, че не е първата и че двамата с Дънов се допълват страхотно. Каквото не казва тя, го казва той, и обратното.

Незнам какъв е греха, може и да е много стародавен, но аз съм си мислел за масовите убийства по времето на Борис Първи.

Ами аз не говоря само за убийствата на "богомили" през 13-14 век, а и на болярите-"ариани" през 9 век. Имай предвид все пак, че в единия случай говорим за убийство само на влиятелни водачи, а във втория случай за тотално изтребление и прогонване.

---
Каротинът за света е благо,
морков хрупам и ми е драго.


Тема Re: Понякога се чудянови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.05.07 19:14



Ако преди това не го заколят за супа.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.