Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:00 25.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Еми всъщностнови [re: Vencci*]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано07.05.07 22:24



Ако можеш да извадиш доказателства за противното те рано или късно, ще клекнат, но просто те ще искат високопроцентови доказателства, когато става въпрос за антитеза на тяхната, но нископроцентна им е достатъчно за доказване на техните. А такива, не може да се извадят, защото става въпрос за някакви хвърчящи листи.
Почти съм убеден, че томовете история са някъде из Ватикана, съветските републики и другаде, но най-вече първите две.

___



Тема Re: Речник на шумерски - унгарски паралелинови [re: koмитa]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано07.05.07 22:46



ako ти по-харесва го пиши алтайски или турански



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Речник на шумерски - унгарски паралелинови [re: Rex_Mysorum]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано07.05.07 22:48



че те са си от една група!

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Тема Re: Еми всъщностнови [re: ElanMorin_]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано07.05.07 22:49



Ако можеш да извадиш доказателства за противното те рано или късно, ще клекнат

Няма такова нещо.
Ученоглавската гилдия също се дели на болшевики и меншевики.
Болшевиките услужват политиката, за което получават политическа подкрепа, средства за изследвания, гласност и поле за размножаване, изразено в предаването на глупостите на следващото поколение учени в университетите.

В същото време една част от меншевиките си трайкат, за да не бъдат репресирани - реално или под формата на прецакване на кариерата. Другата част се опитва да прави нещо, но не получава гласност. Ако някой все пак успее да изрази публично мнение, болшевиките процедират по един от тези начини:

1. Правят се, че нищо не е казано, а понеже всяко чудо е за три дни, казаното бива забравяно.

2. Две болшевишки "светила", които отричат меншевишкото становище, тежат повече и се налагат. Авторитаризъм пар екселанс.

3. Вадят се компромати срещу дръзкия меншевик. Например от това, че не е служил в армията, следва, че не е патриот, от което следва, че не зачита българското, от което пък следва, че е лош човек, респективно лош учен с незначително и непатриотично мнение.

И преди съм казвал, че в научните среди се следва принципа на Сталин, че

НЕ МОЖЕ ДА СЪЩЕСТВУВА ТОВА, КОЕТО НЕ ТРЯБВА ДА СЪЩЕСТВУВА.

Така и да има нещо, не пречи да се правим, че няма нищо.

<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!


Тема Re: Еми всъщностнови [re: ElanMorin_]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано07.05.07 22:52



Има още две, които са им заплаха :

Библиотеката Сечьени в Унгария и
тази в Дубровник.

Ватиканската е по-трудно достъпна от горните две,
но и те не са от лесните.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

На немски "либе" е любя.
Кои ли са били "сакалибите".
Не бяха ли "словени" на арабски,
а Ливан - Либанон ?





Тема Re: Еми всъщностнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано07.05.07 23:00





Усов нависнувшею тенью

Лицо внизу притемнено.

Какое слово на мгновенье

Под ней от нас утаено?



Совет? Наказ? Упрек

тяжелый?

Неодобренья строгий тон?

Иль с шуткой мудрой

и веселой

Сейчас глаза поднимет он?



(Твардовский.

К портрету Сталина)







Тема Re: Речник на шумерски - унгарски паралелинови [re: мapдyk]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано07.05.07 23:01



и откога в Перник почитат Бел-Мардук?



Facta, non verba!


Тема Re: Еми всъщностнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано07.05.07 23:25



3. Вадят се компромати срещу дръзкия меншевик. Например от това, че не е служил в армията, следва, че не е патриот, от което следва, че не зачита българското, от което пък следва, че е лош човек, респективно лош учен с незначително и непатриотично мнение.

Имаше някъква гадна история за Арнаиз Вилена който доказвал че чувашите са балканци или кавказци, няма разлика между евреи и араби и че гърците имат "субсахаран ориджин". Бил е крал някъкви реактиви на колегите си и затова значи всичките му идеи са "псевдонаучни".



Интересното е че идеята му за арабите и евреите се подтвърждава, а за гърците не. Но гърците го мразят повече от Фалемайер (или как му било името на пича който им отказал да са потомци на древните елини).



Тема Re: Еми всъщностнови [re: tonza]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано07.05.07 23:44



Интересното е че идеята му за арабите и евреите се подтвърждава, а за гърците не.

Не съм сигурен че те разбирам добре. Идеята му не се ПОТВЪРЖДАВА или не се ПРИЗНАВА от болшевиките? Двете са различни неща. От две статии на генетици идеята за субсахарския компонент в гърците се потвърждава, а това си има и историческо потвърждение, щото прагърците са изгонени точно от Египет.

Но гърците го мразят повече от Фалемайер (или как му било името на пича който им отказал да са потомци на древните елини).

Ами сори, но ако някой ми обяснява, че авари, склави и хуни и са изклали всичко живо на Балканите, е смешно да ми уточнява, че е варварите са вдигали ръка само срещу траки, мизи, гети и илирийци, а са пощадили мазните гърци.



<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!

Тема Re: Еми всъщностнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано07.05.07 23:52



Идеята му не се ПОТВЪРЖДАВА или не се ПРИЗНАВА от болшевиките?

Не се подтвърждава от експерименти с другите генетични маркери. Сигурно гърците са били "капка гръцка кръв в пелазгийското море"



Ами сори, но ако някой ми обяснява, че авари, склави и хуни и са изклали всичко живо на Балканите, е смешно да ми уточнява, че е варварите са вдигали ръка само срещу траки, мизи, гети и илирийци, а са пощадили мазните гърци.

"Мазните гърци" са си построили стена срещу варварите и никой не ги е изклал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.