Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:43 11.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Една малка колекциянови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано09.05.07 19:25



Тенгри не е тюркси Бог, а единствено и само Български. Ти не ми причиняваш душевен дискомфорт с наглата си комунистическа чутура, а просто ме дразниш, както мухата дразни лете - вие се досадно, бръмчи, но след това винаги остава залепена за мухобойката. След като вие, комунистите, т.е. животните навремето подкарахте по тюркски, българската история, днес страдайки от гризачите в съвестта ви я подкарахте по ирански, утре може по китайски. Абе, накъде ви кажат. Не стига това, ами и христиените решиха, че са застрашени и те решиха да намажат малко келепир от това, че религията им съвсем скоро стана на 2000 г

, докато Тенгрианството брои стотици хиляди лазарника.



Тема Re: Една малка колекциянови [re: ElanMorin_]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано09.05.07 19:27



Това не е по темата. Има си друга тема за тоя разговор.



Тема Re: Една малка колекциянови [re: ElanMorin_]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано09.05.07 19:34



Истината е, обаче, че откакто Зиези отиде в Атаката, където върлуват фундаментал-христиени, му се отпори цялото дюшеме. Преди му хлопаше само дъската, което беше добре, защото така създаде добри неща, но откакто отиде при Сидеров и компания, виждам, че работата почва да отича.
Там е и Дориан Александров от Българска орда, който все още не се е разболял от атакисткия бацил и може да мисли, но ако продължи и той там така, скоро и него нищо добро не го чака.



Тема Re: Една малка колекциянови [re: Jordan_13]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано09.05.07 19:38



Тенгрианството брои стотици хиляди лазарника

Ясно, значи българите не са Лемурийската (третата) раса, както наивно смятах доскоро, а се връщаме чак до третата култура на първата Поларианска раса. По-патриотично от това, само Димитър Попов го раздава. Той описваше на 15 страници как Тангра изпраща ангелите си на земята след сътворението и стават българи. Дали е случайно, че той също изобилно милваше комунистите на всеки втори ред?



<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!

Тема Re: Една малка колекциянови [re: Jordan_13]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано09.05.07 22:19



правиш ли разлика между "ранно християнство /vulgar era/ и сегашното християнство

аз не отричам Тангра, но това е знака на Тангра - IYI - само по филмите

ако това беше знака на Тангра, щеше да го има в халколитната култура по нашите земи, или при хетите, или при траките

няма го

няма нито едно обективно доказателство, че това е знак на Тангра

но трябва да сме безпристрастни винаги - ако това, което Йоан показва наистина е знакът IYI, то той е сътавен от НЕБЕСНИ тела, сиреч нищо чудно наистина да е Тангра, ако Тангра е НЕБЕТО

късната тюркса мешавици ни обърква всички, и ни изправя един срещу друг, което никак не е добре

винаги съм повтарял - пантюркизмът и панславизмът са двата гнасни изрода, които убиват Истината за българите

когато усетя, че някой е кривнал към пантюркизма или панславизма, кръв капе от сърцето ми, за този наш изгубен българин...

Редактирано от Ziezi на 09.05.07 22:22.



Тема Re: Една малка колекциянови [re: Ziezi]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано09.05.07 22:58



щеше да го има в халколитната култура по нашите земи

Не е задължително.
Ерми е бил почитан само от аристокрацията. Аналогично е и в Египет. Окултните знания и там са предавани само на избраници, едно нищожно малцинство, което не е драскало символи навсякъде. За съжаление, нямаме чак толкова изкопани тракийски гробници, за да си правим такива прибързани заключения.

"Ще се отвори земята и тогава целият свят ще научи кои са българите." - Ванга
---
Символите и рисунките по квадъра в Шудиково датирани ли са?

<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!


Тема Китайски IYIнови [re: Ziezi]  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано09.05.07 23:30









Тема Re: Китайски IYIнови [re: д-pOxБoли]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано10.05.07 00:00



Откога инициалите на Ню Йорк - NY - станаха китайски йероглифи?
Що спамиш?

<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!


Тема Re: Една малка колекциянови [re: Ziezi]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано10.05.07 02:45



Щом ще слагаме определения, чрез прозвището "пан", на което точното й произношение е Бан, аз съм Пан-българист. Това е. Затова никога не съм бил измъчван от пан-тюркисти и пан-славянски тези. Те са ярма за овцете. А ние, Българите, не сме овце. И щом ще говорим Истината - така нареченият от комунистите Ипсилон с 2 хасти или другите дадени там от Добрев произношения, това е знакът на Тангра като Небе. Точно "Небе", защото то изразява нехарактеризуемостта и неопределеността на Абсолюта. А когато се антропоморфира, тогава се изразява с "небесни светила" - Слънцето и Луната, защото те са очите на космичния човек Пуруша (кво знаят херметистите, гола вода). А освен, че са небесни светила, те са 2 важни съставки в сътворението на човека. Така, че Тангра не е нито, тюрски, нито монголски, нито китайски самобитен бог. Той си е нашето схващане за Абсолюта възприето от тях. Затова навсякъде из Азиатския контитент, на места из Африка, на места из Америка се среща корена Тиен, Тан, Тен, Тар, Тур, Тор и т.н. Толкова. Как ще го нарекът - има ли значение, след като не могат да го създадът и изведът

. Само ние можем да извадим Светлината на този Бог от душата си и да Го изречем.

А по въпроса на това дали се среща по "тракийските" светилища, интересно ми е, защо ги наричаш пак "тракийски" след като те са древнобългарски


http://share.bol.bg/download/zx7ykLLt3Y

Ето тук в този линк, за първи път публикувам този знак. Единия, по-ясния е от потопните времена, другият е от много известно "тракийско" светилище. Не ме мъчете, няма да ви кажа нищо повече.
С което искам да ти напомня Зиези, понеже си христиенин, това, което Христос каза: "Тома, Тома, блажен е този, който е повярвал, преди да види!".
За съжаление Зиези, ти ще повярваш или не, след като видиш... На мене пък от това ми капе кръв от сърцето...



Тема Re: Една малка колекциянови [re: Ziezi]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано10.05.07 03:05



А за времето на халколита и по-късно съм го обяснявал тук

http://www.voininatangra.org/modules/ipboard/index.php?showtopic=1040&st=15&#entry16469




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.