Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Една малка колекциянови [re: Jordan_13]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано10.05.07 12:33



Само игреци виждам аз, а прикритостта, която демонстрираш не е достойна за уважение:)
Намери си сам още един игрек тук
http://www.omniglot.com/writing/lineara.htm

___



Тема Re: датировки и местонаходища?нови [re: Ziezi]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано10.05.07 12:40



Забрави да добавиш и Родопите - също силно представителство от потопните и следпотопни времена

Предните снимки дето публикувах бяха оттам.
Нали не бива да делиш България отново на Княжество и Източна Румелия ...



Тема Re: датировки и местонаходища?нови [re: Ziezi]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано10.05.07 13:09



А тук, чедо, Зиези, ти представям знака на Тангра в Египет.

http://share.bol.bg/download/cQz7KtH9LL

И пак за първи път публикувам това нещо. Снимката от Карнак двете хасти са представени стилизирано с птици от двете му страни. Естествено, името Карнак, трябва да ти говори нещо. Идва от "карн", "кари".
Най-малкото, гордейте се, че сте Българи, защото без нас светът не би имал и това.

Нищо не казваш, чедо Зиези. Но все пак, попълнете празните места в картата, за да видите великия духовен подвиг на нашите прадеди да дадът знания след Потопа на всички народи.



Тема Re: Една малка колекциянови [re: ElanMorin_]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано10.05.07 13:29



Това, от коя книга е, намирисва ми на измислица?

От "Ванга - ясновидката" на нейната племенницата, ако паметта не ме лъже.

<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!


Тема Re: Една малка колекциянови [re: ElanMorin_]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано10.05.07 13:36



защо са раположени точно така, в тази латински версия не е ли обяснено?

Не е обяснено, но като цяло нямаш много голямо поле за действие.
Самият е текст е твърде символичен и описателен, така че няма как да се объркаш в изобразяването му. Имаш майка и баща горе (слънце и луна), които естествено трябва да се свържат, което пък ти дава V от ипсилона, а надолу е чашата, която символизира утробата на земята, "която го е износила".
От двете страни имаш противоположности - мъжкото и женското начало, свързани с архетипните им качества, които "трябва да бъдат отделени с много внимание и разбиране".
Така си се получава IYI.

<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!

Редактирано от Rex_Mysorum на 10.05.07 13:42.



Тема Re: датировки и местонаходища?нови [re: Ziezi]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано10.05.07 13:41



Някъде в нета няма ли повече снимки на IYI. придружаващи знаци и т.н....
Виж това, което го пусна 13,


виж там вляво от игрека има един знак, който може би е този същият вляво от тази снимка;
А този вдясно също има много прилики с други знаци, или поне части от други знаци.


___



Тема +нови [re: ElanMorin_]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано10.05.07 13:43



А защо мислиш, че са от 4ти век, какви са най-ранните датировки на този знак? ако има такива.

___



Тема Re: +нови [re: ElanMorin_]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано10.05.07 14:08



"Моето мнение е, че този знак се появява в България в периода I-V , което ми дава право да го определям като знак на ранното християнство, което се е отличавало силно от средновековното и днешното."

Принципно, много дълбоко се съмнявам, че "мнението" на Зиези е въобще негова позиция. Понеже познавам добре християнските фундаментали, т.е. талибани от Атака, това е техен опит да се удари възраждащото се Тенгрианство. Докато съм жив, няма да позволя това да се случи.

Ще кръстосам своите жезли на гърдите си, както Тутанкамон и ще направя кръста на забраната: "Стоп, спри се, Зиези, не затулвай светлината на Слънцето".



Тема Re: датировки и местонаходища?нови [re: ElanMorin_]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано10.05.07 14:15



За разлика от Зиези, моите снимки са автентични и не са от ровене като дебил из нета. Вдигнал съм си задника от компютъра и съм изръшкал сума ти Родопски баири, урви, дерета, пресичал съм леденостудени води, търсил съм неистово, катерил съм хлъзгащите се терени на Родопски върхове и ще продължавам да го правя, за да не позволя на никой повече да затуля Българската светлина и да каканиже комунистически, еврейски, а понякога християнски глупости за нашата история. Докато съм жив, това няма да го позволя, а и мъртъв - от Небето, отново няма да го позволя.



Тема Re: датировки и местонаходища?нови [re: Jordan_13]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано10.05.07 14:18



Х, то ако вземеш от месопотамия една разперена гарга върху два лъва... и какво?



И тука също има анкх, гледай си го колкото искаш

Ама ти защо реши, че тази символика е българска и сме я дали на целият свят?
Явно, че това е единно схващане на древните народи.


Защо да не може да бъде "видян" и тук;


Нингишзида/Тот/хермес

Ето ти го кадуцея на тези тримата, които явно са един и същ.

Взето предвид и окултното тълкуване, или поне описание, това ще да е то, някаква разновидност символ на живота.

___




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.