Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Странни атрибути от Царска Бистрица  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано28.04.07 22:56



Днес направих две снимки в двореца Царска Бистрица на н.в. Фердинанд и н.в. Борис:



Екскурзоводката обясни, че зведата на Давид от тавана "може би" се дължи на масонското членство на н.в. Фердинанд. Менората (свещникът) обаче, в съчетание с шестолъчката от тавана говорят за по-дълбоки корени на юдаизма. Дали всъщност техни величества са изповядали прикрито юдаизъм? Ако да, то следва и въпросът: дали и Св. Борис-Михаил и Симеон "Велики", на които са кръщавани техни величества Борис 3 и Симеон 2, не са Барух и Шимон? Впрочем, в гугъла има намеци за еврейския произход на Кобъргите по английска линия...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от д-pOxБoли на 29.04.07 01:38.</EM></FONT></P>

Редактирано от д-pOxБoли на 29.04.07 01:38.



Тема Re: Странни атрибути от Царска Бистрицанови [re: д-pOxБoли]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано29.04.07 10:33



Втасахме я

.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!

Тема Re: Странни атрибути от Царска Бистрицанови [re: д-pOxБoли]  
Автор deLake (sir)
Публикувано29.04.07 11:08



Звездата на Давид не е герб на еврейската държава, така както и свастиката не е запазена марка на фашистка Германия. Това, че Хитлер ги е използвал да обозначава разни неща, не означава, че дотогава са били запазена марка за арийци и евреи.

Като видях заглавието на темата помислих, че е сложена снимката на мечкарина, дето Стамболов го сварил да "онодува" княза (Фердинанд).



______________________________




Тема Re: Странни атрибути от Царска Бистрицанови [re: deLake]  
Автор cyg (<>)
Публикувано29.04.07 11:19



Шестолъчна звезда има и на герба на Петър Богдан, както и полумесец и лъв. Свастика има на християнски църкви в Етиопия. Звезда (или кръст) над полумесец има на много гербове на полски магнати. Простите, лесно разпознаваеми геометрични символи не са толкова много, така че са използвани от различните идеологии през вековете..



Тема Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: cyg]  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано29.04.07 12:02



.. и менората ли?



Редактирано от д-pOxБoли на 29.04.07 12:09.



Тема Re: Странни атрибути от Царска Бистрицанови [re: д-pOxБoли]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано29.04.07 13:13



Фердинанд има връзка с унгарския род Kohary -

. Чел съм, че този род били евреи, които си купили благороднически титли. Само че това не съм го срещал из интернет.



Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: д-pOxБoли]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано29.04.07 15:09



Не знам какво ви е обяснявал екскурзовода, ама и той май не е бил много в час. Онова там, дето се кипри до менората, е ритон. Тракийски. Ама нещо не виждам да си почнал да изследваш тракийските корени на царете. Гледам, че в нета категорично доказваха, че Кобургите са си българи. Тука автохтонците доказват, че българите са трака. И на - ритон!
А ако трябва да сме сериозни - мисля, че въпросните нещица са подаръци за някой от тия царе. Копието на ритона сигурно си има и съответния дарствен надпис, като гледам как е оформено. Свещникът след менората определено не прилича на изработка на Фаберже. Така че интересно е кога Менората е подарена на царя. Евреите са народ книжен и паметен и обичат да си записват туй-онуй. Така че моля ако някой има такава информация да се обади и да ни осветли по въпроса.



Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: д-pOxБoли]  
Автор TlNlT (минаващ)
Публикувано29.04.07 20:14



Нито шестолъчката, нито менората(менарата - календара), са чифутски символи - сичкото е крадено бе брато!



Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: TlNlT]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано30.04.07 01:14



Ами разбира се - от Арката на Тит.





Тема Re: Странни атрибути от Царска Бистрицанови [re: д-pOxБoли]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано30.04.07 08:54



Фамилията KOHARY ( Кохари ) е седмоградска по произход.
Чифутската жилка на Фердинанд е най-вероятно по женска линия.



Кратка справка за фамилията :





Кратък превод :

Издигането на рода започва през 16 век,
главно заради активното му участие срущу турците
и военните си умения.
От 1685 получават графска титла,
а от 1815 год. насетне са херцози.



Тема Re: Странни атрибути от Царска Бистрицанови [re: Vencci*]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано30.04.07 09:17



ппс :

Граф Ищван Кохари от 1685 г. - първият, който получава
титлата Граф за военни заслуги.



И това инфо :





The Muzeum was founded in 1962 when collections of the Forestry and Timber Museum were moved here from Zvolen.
The Museum is situated in late-baroque chateaux, the former residence of the aristocratic Kohary and Coburg, in the wonderful surroundings of an English Park with small lakes, cascades and an artificial cave. It accommodates an hunting exhibition, the only one of its kind in Slovakia, and a valuable art-historical exhibition with the original furnishings: valuable wall decorations, furniture, majolica tiled stoves, lustres and works of art. Golden furniture, a wedding gift of the French Queen Marie Antoinette, is the jewel of the exhibition. Every year the museum organizes the hunting festivity "Days of St. Hubert".




Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: TlNlT]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано30.04.07 09:30



Тинит,
те само това да бяха краднали !?!?

Що за проклет обичай е това :

Да крадеш символите на други народи,
а после да ги обявяваш за свои !?!?




Привет !



Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: д-pOxБoли]  
Автор deLake (sir)
Публикувано30.04.07 12:56



Седмосвещника присъства и в християнските черкви. В православните храмове се намира зад Св. Престол, заедно с Разпятието.



Само че не винаги стриктно е следвана тази форма, а може да изглежда да речем така:



Или може дари да е заместен от 7 свещника, като в този католически храм:


Тъй като брака до 20в. е на религиозна основа, то за да се сключи брак с евреин или еврейка те е трябвало да се покръстят - напр. втората съпруга на цар Иван Александър - Сара се покръстила и приела името Теодора. Чак след това се омъжила за царя.

Седмосвещника в двореца ми се струва, че по-скоро е придобит заради антикваварна стойност.
А за тавана - най-вероятно е подобие на таваните в Синагогата или на таваните от домовете на еврейската фамилия Арие. Днес са запазени като музеи само Синагогата и една от къщите главно заради изработените тавани. Тъй че е логично великолепните резбовани тавани на двете сгради да послужат за основа на украсата и на двореца. Все пак когато е правен двореца, българските антисемити още не се били излюпили.


________________________________




Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: deLake]  
Автор TlNlT (минаващ)
Публикувано30.04.07 13:18



Пак повтарям, МенаРА(промени-те на РА), или както изкилиферчено го казват чифути-те МенОрА, си е нагледен пример за КАЛЕНДАР! Този Календар, не е чифутски!



Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: deLake]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано30.04.07 13:45



В отговор на:

Все пак когато е правен двореца, българските антисемити още не се били излюпили.



Вазов, Ботев, Каравелов и прочие отдавна са били излюпени.



Тема Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: Vencci*]  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано30.04.07 15:22



Венци, в същия смисъл получих и писмо от Г.Ифандиев, който ми писа по въпроса следното:

"Цар Фердинанд I е четвърт евреин. Неговият дядо се е оженил за наследницата на най-богатата будапещенска еврейска фамилия Кохари. И това присъства в по-новите и по-подробните истории. Цитирано е и в моите книги. Почти сигурно е, че цар Фердинанд I е бил масон. За цар Борис III се знае, че през 1940 или 1941 г. е бил посветен в масонството под влиянието и с ходатайството на сръбския крал. Симеон е масон 33-а степен, член е и на Римския клуб - твърде опасна организация, за която споменавам в предстоящата си за излизане книга под заглавие "Спомени за изгубения живот"."

Бог да Ви пази!

Жоро Иф."



Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор famulus (щастливец)
Публикувано30.04.07 15:25



Ама съвременните гении на антисемитизма ги нямало



Не предавай на зверове душата на Твоята гургулица

Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: инцидeнтeн]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано30.04.07 16:58



Според непроверени данни, но с висока достоверност, въпросните предмети са подарък от признателните водачи на еврейската общност за цар Борис ІІІ.



Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: д-pOxБoли]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.04.07 18:48



Ифандиев пък е 1/2 грък! И това не му пречи да говори против ВМРО и хората да му вярват. Освен това в една и съща негова книга плюва по Библията и Новия завет, че били фалшификати, а в същата тази книга се позовава за правотата си на същата тази Библия и Нов Завет. Тъй че Ифандията мое да оди да се стреля.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: koмитa]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано30.04.07 18:57



Ифандията говори и пише много глупости, но от сърце.

А Каракачанката и Божо са обучени да лъжат





Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: д-pOxБoли]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано30.04.07 20:29







Има известна прилика между капитан Кохари
и кухарят Симон ІІ.

Последният беше и член на Малтийския Орден.
/вероятно/

Що се касае до Борис ІІІ - доколкото е известно,
освен масон - не беше ли дъновист ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Някои унг. аристократични фамилии се умесват с
местните евреи. Откога това става с Кохаревите -
нямам инфо.

Янош Кадар е унгарец, но синовете му не са.
Майка им е еврейка, а при тях наследяването
и др. неща стават по майчина линия.

Броят на родените от смесените бракове в Унгария е
е в пъти повече от официалният брой на евреите там.
Но така е по цял свят.



Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор deLake (sir)
Публикувано30.04.07 20:45



Вазов, Ботев, Каравелов и прочие отдавна са били излюпени.


Тези нямат нищо общо с такива като Болен Лидеров. Даже не ми е ясно на какво отгоре са ги набедили за антисемити. Може би защото са нямали на тавана си звездата на Давид.

______________________




Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: Vencci*]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано30.04.07 20:46



Кобургите са ненавиждали Дънов заради изказвания на Учителя като това:

"Кобургите имат много тежка европейска карма. И вместо да си седят в Европа и там да си я разрешават, дойдоха в България, че заангажираха и Бялото братство, а за тяхното непослушание и вироглавство трябваше да плаща и още ще плаща българският народ."



Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано30.04.07 21:04



Така е.
Основният проблем на тези чужди за страната ни царе
е да си оправят материалното положение, да ни въвлекат
във войни, от които предварително се вижда, че сме губещи,
или да изпълняват чужди и свои лични интереси за сметка на
България.
В нашия случай това са няколкото тежки национални катастрофи.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Що се отнася до Дънов и Борис ІІІ съм склонен да ти вярвам,
понеже се интересуваш от тази тематика. Затова по нея съм
дал уклончивото : предполагам или вероятно.

Но ще ти дам един пропаганден припер от соц. време.
Филмите, в които Борис ІІІ "участваше" - представяха Дънов,
като негов съветник или наставник.
Въпросът ми е :
Това исторически вярно ли е или е соц. измислица ?

Привет !



Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: Vencci*]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано30.04.07 21:08



Вярно е, но не и по начина, по който се представя.
Дънов е съветвал царя, но не в качеството си на негов щатен или платен съветник, а като общественик и популярно лице.

Ето какво пише Учителя по въпроса за съветничеството и колко го е слушал Кобурга:

Аз предупредих Фердинанд за 4 неща:
1. През време на Балканската война казах, че не трябва да се воюва със съюзниците. Ако не бяха воювали, щяха да получат Дедеагач, Кавала и много други земи.
2. В 1914 г. казах: България да не се намесва, а да пази неутралитет, защото България така ще спечели, ще й дадат достатъчно земя за цената на неутралитета, а ако се намеси, ще загуби. Те не ме послушаха.
3. След като се намеси България в Първата световна война, казах в 1917 г., че България ще загуби и затова навреме да вземат мерки. Аз исках доброто на България. Те какво направиха? Интернираха ме във Варна. Не ме послушаха. После ме питаха след погрома, но казах: „Късно е вече!"
4. После казах на Фердинанд и на Бориса, че трябва да имат добри отношения с всички държави.
Фердинанд вървеше слепешката подир Австрия и българите пострадаха за нищо и никакво за Австрийската империя. По-късно българите нарушиха Божия план, когато им даваха територията западно от линията Мидия - Енос. А те не я взеха, защото германците им казаха, че това ще бъде само за шест години и те им повярваха и загубиха условията. Фердинанд не послуша и загуби всичко. И накрая България изгуби условията, дадени от Небето. Не послушаха Мировия Учител, а послушаха злия гений на Европа.


Под "интерниране" да се разбира ДОМАШЕН АРЕСТ.

Редактирано от Rex_Mysorum на 30.04.07 21:09.



Тема Re: Ъъъъъъъъъънови [re: Rex_Mysorum]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.04.07 21:13



Не че нещо ама същите работи ги е говорил и Александър Стамболийски. Ако с такива ефтини приказки целиш да ни убедиш къф убав чиляк е бил Дънов, няма да стане, не вървиш. А и каруцата кат се обърне, пътища много. Надали Дънов мое да си подкрепи думите/светла му памет/ с някакъв документ или свидетел. Типично сектантско държане, говори за минали неща, очевадни и си приписва че ги е казал. Че то тез работи коит ги е говорил, ги е знаел всеки нормален чиляк в България. Фани спомените на генералите. Пишат същите неща, но са отишли да воюват, въпреки че са знаели кво ще стане.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: deLake]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано30.04.07 21:18



В отговор на:

Тези нямат нищо общо с такива като Болен Лидеров. Даже не ми е ясно на какво отгоре са ги набедили за антисемити.



Волен Сидеров не си е позволявал да описва примерно Сергей Станишев като "бездушен жид", да говори за "варварските обичаи" на евреите, да обяснява, че вонята от еврейския квартал в София е толкова голяма, че се усеща чак на Витоша.



Тема Re: Ъъъъъъъъъънови [re: koмитa]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано30.04.07 21:20



Надали Дънов мое да си подкрепи думите/светла му памет/ с някакъв документ или свидетел.

Напротив. Още се пазят стенографистките записки от беседите му в началото на века. През 1906-та предсказва Първата и Втората световна война, какво ще бъде участието на България, какви ще са последствията, как през 1945-та ще дойде бичът в България - болшевиките, че властта им ще трае 45 години и т.н.

целиш да ни убедиш къф убав чиляк е бил Дънов

Изобщо нямам такива амбиции. Качествата на Дънов не се нуждаят от доказване.

говори за минали неща, очевадни и си приписва че ги е казал.

Сори, ама поведението ти е на невежа. Като не знаеш какво и кога е говорил, по-добре не се изказвай неподготвен.

Че то тез работи коит ги е говорил, ги е знаел всеки нормален чиляк в България.

Сигурно затова привържениците на Кобургите го пребиват почти до смърт, въпреки че вече и без това е стар и безпомощен човек.

Пишат същите неща, но са отишли да воюват, въпреки че са знаели кво ще стане.

Нарича се детерминизъм. И затова е говорил Дънов - в цели две книги.

А и каруцата кат се обърне, пътища много.

Детерминизмът отхвърля подобна идея. Става точно това, което трябва да се случи.



Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.04.07 21:25



Така е, той говори къде къде по-големи простотии.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: koмитa]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано30.04.07 21:27



Дай пример във връзка с евреите.



Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.04.07 21:34



Няма смисъл. Не е важен детайла, а генералното.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.04.07 21:36



+това от доста време Кеворк Кеворкян съветва Волен как да се държи и какво да говори и какво не. Но неговоренето, не може да скрие мислите.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: koмитa]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано30.04.07 21:41



В отговор на:

Няма смисъл. Не е важен детайла, а генералното.



Немам доказ дека Гоце Делчев се е изjаснувал како Македонец, али ово не е важно, важно е дека е бил Македонец. Со други зборови - немам доказ али тврдам



Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: koмитa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано30.04.07 21:45



Но неговоренето, не може да скрие мислите. Ти откога стана телепат!? Ако имаш конкретно анти еврейско изказване на Сидеров, сравнимо по острота с горните цитирай, а не ми дрънкай какво мисли. Аз не мога да цитирам такова, не му следя изказванията де

.



Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.04.07 21:57



немам доказ али тврдам

Не бе, мързи ме да пиша. Волен вече не ми е дразнител. С умряли кучета не ми се занимава.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: cyg]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.04.07 21:58



Прочети ми по-горното мнение.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано30.04.07 21:58



За интернирането му във Варна знам,
но имаш ли по-подробни сведения за
причините довели до тази мярка. (?)



Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: koмитa]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано30.04.07 22:01



Написа три мнения по въпроса, без да дадеш отговор. Може би щеше да си спестиш умората от писането с едно просто цитатче още в първия отговор.



Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: Vencci*]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано30.04.07 22:10



имаш ли по-подробни сведения за
причините довели до тази мярка.


Ами пречил им е. Не може да има две мнения по даден въпрос, за който ТРЯБВА да има само едно мнение - на властимащите.



Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано30.04.07 22:30



За интернирането му намерих това :

По време на трите войни (Балканска, Междусъюзническа и Първа световна) броят на последователите му в столицата е около 250-300 души. Идеите му, че България не бива да участва в І св. война, и изявленията му против национализма и шовинизма го правят подозрителен за държавната власт. През 1917 г. градоначалникът на София му забранява да изнася публични беседи. Скоро след това бива интерниран във Варна. Там остава до края на 1918

Против І-та Световна са и редица др. наши общественици.
Значи 1917-18 е във Варна, т.е. до края на войната.



Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано30.04.07 22:37



ппс :

Втората книга на Петър Дънов – “Заветът на цветните лъчи”.
Доста странно за заглавие на една книга с тълкувания на библейски стихове и съдържаща – според П. Дънов – онези пасажи от Свещеното Писание, диктувани пряко от Духа.

Редактирано от Vencci* на 30.04.07 22:38.



Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: Vencci*]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано30.04.07 22:46



броят на последователите му в столицата е около 250-300 души

Това е бройката на хората, които е побирала залата за беседите му. За да няма сръдни, припаднали жени от задуха в препълните стаи и гъчканици, беседите започват да се правят по поляните и планините.

Кой ще тръгне да арестува хора и да им назначава денонощни пазванти заради 250 души? Тоя чете ли се какви ги е написал?

изявленията му против национализма и шовинизма го правят подозрителен за държавната власт.

Изявления против умерения национализъм няма. Против шофинизма има и е разбираемо. Не е "подозрителен", а НЕУДОБЕН за държавната власт. Подозрителните ги следят, а доказано неудобните ги затварят и пребиват.



Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: _magotin_]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано01.05.07 03:16



Не-е-е, не е вярно това! Виж арката на Тит - Arch of Titus . Там ясно е показано как евреите краднат тоя свещен символ от римляните.





Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор 1sisi (новак)
Публикувано01.05.07 04:41



извинявай, ама ние не сме чак такива глупаци. сега като чета дънов, ми се струва, че той самият не е толкова голям, колкото митът за него. в америка, като е пребивавал, явно е научил някои технологии на евангелизма, които са били чудо невиждано по нашите краища.

ето "И накрая България изгуби условията, дадени от Небето." ми стига бе, Небето поставило условия за събитията на земята? Значи, така доста добре съчетава материалния и духовния принцип, щели да получат, онази земя, тази земя, да манипулира съзнанието и желанията на народа. хем едното, хем другото. айде бе.



Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано01.05.07 05:25



Инфото е от :



Тук е посочено и това сведение за броя на неговите последователи :

Общият брой на последователите на П. Дънов през този период е означен от проф. протопрезвитер Стефан Цанков като 20-30 хиляди, а в Българската енциклопедия на Н. Данчов фигурира цифрата 40 хиляди. Едно любопитно сравнение показва, че в същия период обществото на теософите е наброявало 121 члена (!).


Предполагам одобряваш този сайт.
В него са дадени много подробности от
живота и дейността му.

Редактирано от Vencci* на 01.05.07 05:32.



Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: Vencci*]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано01.05.07 05:47



30 хиляди последователи, съгласи се, е по-вероятна бройка от "опасните за властта 300".



Предполагам одобряваш този сайт.

На пръв поглед изглежда прилично. Сега съм уморен и имам прекалено много работа, за да го чета. Обикновено ходя на един с окултна насоченост, където качват материали от Дънов, но и на чужди философи и теософи. Обичам да правя сравнения и се радвам, когато различни учения не само се припокриват, но и допълват взаимно.



Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано01.05.07 05:53



30 хиляди последователи, съгласи се, е по-вероятна бройка от "опасните за властта 300".

Така е.
И това най-вероятно е раздразнило старата власт -
преди и след 9-ти. септ.

Днес съм работен.
Приятен ден ти пожелавам.

Привет !



Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: Vencci*]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано01.05.07 05:55



Днес съм работен.

Лека ти работа тогава.

Приятен ден ти пожелавам.

Ще го проспя, след като цяла нощ пишувах, но благодаря за пожеланието и че от няколко дни се сдържаш да ме дразниш на тема Бяло братство.



Тема Re: Из кореспонденцията ми с Г.Ифандиевнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано01.05.07 06:02



Ок.
Полагам известно старание от своя страна.



Излизам.
Привет !



Тема Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: инцидeнтeн]  
Автор dedo_minu (ентусиаст)
Публикувано01.05.07 11:08



Шри Ауробиндо - ненадминатия тълкувател на РигВеда - заглавна страница на 10ти том



Шри Ауробиндо - заглавна страница на 10ти том - детайл


Нови сад - Челарево




Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор deLake (sir)
Публикувано01.05.07 12:09



Волен Сидеров не си е позволявал да описва примерно Сергей Станишев като "бездушен жид", да говори за "варварските обичаи" на евреите, да обяснява, че вонята от еврейския квартал в София е толкова голяма, че се усеща чак на Витоша.


Не ще и дума, че Вазов, Ботев и Славейков са имали изключително богат жаргонен речник, щедро допълнен със съответните турски, руски и сръбски чуждици, всякакви архаизми и пълна сборна формация руганти набрана от всички български диалекти.
Нека не бъркаме разпасания език от вт. пол. на ХІХв.-първ. четв. на ХХ, с някои радикални идеи от вт. четв. на ХХв., продължител на които е и Болен. Те Вазов и Ботев са дали цветисти определения не само за евреи, турци и гърци, ами в творчеството им има и такива цитатчета, че ако се приемеха за елементи дефиниращи нацията, човек да го е срам да си каже, че е българин.

Нали на тяхното перо се дължат и такива бисери: "Не сме народ, а мърша"; "На север две царства се бият, ТЕЖКО АКО ТУРЦИ ПАДНАТ, тежко-ако надвият"....

___________________________




Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: deLake]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано01.05.07 12:34



В отговор на:

някои радикални идеи от вт. четв. на ХХв., продължител на които е и Болен.



Кои например? Бъди по-конкретен.



Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор deLake (sir)
Публикувано01.05.07 19:34



Напр. sms-те на Капкиния келеш в Европейския парламент. Всичката сме я втасали, та вече взел да оправя унгарските цигани. И това е водач на листата. Направо втори Левски, Раковски и Бенковски на едно. Безмислено като поведение. И жалко с оглед еволюцията на програмните документи към по-разумни, по-смислени и постижими неща.

Та тук е и разликата да речем между Капкиния келеш и един Вазов да речем. За единия проблема е просто, че някоя е циганка, за друг проблема е, че някой жид е бездушен - т.е. не етническия произход, а личните качества на човека. Въобще по времето на Вазов не се е считало за такова посегателство над личността да наречеш някого чифут, турски циганин или негър, а не като сега да трабва да е евреин (а може би израилтянин), български гражданин от ромски произход с турско национално самосъзнание и афроамериканец. Споменатите Вазов, Ботев не са отправяли нападки спрямо някой, само защото е бил жид.
Което пък ни връща на въпроса, че декорацията не е белег за етнически произход. Помещенията в дворците били украсявани в различен стил - египетски, индийски...

____________________________




Тема Re: Шестолъчката можеше и да е случайност, ама...нови [re: deLake]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано01.05.07 23:29



В отговор на:

Напр. sms-те на Капкиния келеш в Европейския парламент.



1. Не бяха смс-и, а беше и-мейл.

2. И-мейлът казваше, че в България може да се купят по-хубави циганки от избраната за мис Европарламент депутатка, която беше наполовина циганка, наполовина еврейка. Това си е самата истина.

3. Писаното в и-мейла нямаше нищо общо с "някои радикални идеи от вт. четв. на ХХв."

4. Не ми даваш пример с Волен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.