Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:59 12.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Траките-конници и мореплавателинови [re: Boлk]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано02.05.07 15:46



Доказано е, че Омуртаг е имал поне речен флот, и поне едно речно пристанище - Дръстър

обаче най-вероятно българите са имали не само речен, но и морски флот много преди Омуртаг

прави впечатление нежеланието на академичната наука да обсъжда съществуването на "тракийски" флот, а също и на "прабългарски" флот

извънредно гнусна гавра е например твърдението, че "прабългарите", които преди прииждането не са виждали кораби, като дошли от майната си, заварили тук "славяни", та ползвали "славянските" "еднодръвки", при обсадите например на Солун.

където срещнат гръцко сведение за "тракийски", "славянски" или "прабългарски" едномачтов кораб, неуките учени гообявяват за еднодръвка

разбира се, че и в праисторията, и в античността, и в средновековието е имало лодки, и то именнотакива, издялани от един ствол на дърво

но това не означава, че не е имало и флотилии от кораби



Тема Re: Траките-конници и мореплавателинови [re: Ziezi]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано02.05.07 16:08



Има намерено и изображение на прабългарски кораб с бордове - от флотското село Хърлец. Друга важна база на българския речен флот е крепостта на о-в Пъкулу Соаре, която има и голям пристан, несъвместим с идеята за флот от лодки-еднодръвки.



Тема Re: Траките-конници и мореплавателинови [re: Boлk]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано02.05.07 16:16



българите са били съвсем други конници и някой археолог може да ти обясни разликите,а мореплаватели изобщо не са били

Виталиан и неговите българи нападат Константинопол с кораби.
Всеки историк, който е чел нещо за българите преди Кубрат и Аспарух може да ти го обясни.



Тема Re: Траките-конници и мореплавателинови [re: _magotin_]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано02.05.07 16:21



изображение на прабългарски кораб с бордове - от флотското село Хърлец





Тема Re: Траките-конници и мореплавателинови [re: Rex_Mysorum]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано02.05.07 16:27



Да се поставя знак на равенство между траките като конници и българите като конници е нещо като да поставим същия знак между домашната котка и морската котка.





Тема Re: Траките-конници и мореплавателинови [re: _magotin_]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано02.05.07 16:45





Ученият, я ми посочи разликите между този тракийски конник и българските конници.



Тема Re: Траките-конници и мореплавателинови [re: _magotin_]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано02.05.07 16:48



Има доста графити от Плиска и Велики Преслав, които озибразяват кораби.

Ако някой си направи труда да издири и преброи графитите, може даже да се окаже, че графитите изобразяващи кораб, да са повече от тези, които изобразяват конник...

Плиска и Велики Преслав са доста далеч от морето...

това доказва само едно - българите са имали флот, и са го ползвали при военните си кампании

войниците, които са се връщали в Плиска, са рисували тези кораби



Тема Re: Траките-конници и мореплавателинови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано02.05.07 16:54



академичният отговор е - няма стреме

сякаш "прабългарите" са се раждали със стремена на краката



Тема +редакциянови [re: Ziezi]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано02.05.07 16:58



академичният отговор е - няма стреме

Голема разлика, немаме думи!

Колкото пъти съм яздил винаги беше без стреме - кара ме да се чувствам несигурен, защото съм си фаталист и се опасявам, че кракът ми ще се заклещи и няма да мога да скоча на мига, ако случайно се наложи. Сигурно тогава съм бил "трак".
А когато на няколко пъти ме навиваха и опитах и със стреме, мигновено се превръщах в "прабългарин"?!

сякаш "прабългарите" са се раждали със стремена на краката

Раждали са се в непосредствено съседство със скито-сарматите, които са се раждали със стремена на краката. В един момент освен сарматските доспехи и оръжия, северните траки - българите - са заимствали и стремето. Но това сигурно е прекалено логично за академиците.

Редактирано от Rex_Mysorum на 02.05.07 17:00.



Тема Re: Траките-конници и мореплаватели [re: _magotin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано02.05.07 16:59



Има намерено и изображение на прабългарски кораб с бордове - от флотското село Хърлец
Извинявай ма там днес живеят власи - по какво се съди какъв е кораба?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.