Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 12.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Генезис на българите, според Волк. [re: Kossoman]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано03.05.07 16:26



В общи линии съм съгласна с нещата, казани от Волк, но лингвистичните доказателства са твърде неясно и недоказуемо нещо. Падежите започват да отпадат от българския език след 15 век, когато вече няма норма и всеки започва да пише както му хареса. Дали населението е било различно след 15 век, щом падежите изчезват?! А и това, че наименованието на въоръжението е било тюркско доказателство ли е, че българите са тюрки?! По същата логика би трябвало да се твърди, че ние сме италианци, защото имаме думата пистолет, изписана на кирилица.



Тема Re: Стия глупотевини [re: Boлk]  
Автор ElanMorin_ (непознат )
Публикувано03.05.07 16:30



Ще вземеш накрая да стигнеш до извода, че можем сега да говорим за славянски народи, благодарение на езика и азбуката.
Но трудно можеш да сбъркаш поляк с българин, дотолкова, доколкото един и същ ген присъства и в двата народа. Видно е, че не е много.
Ми то, ако така продължава след 100 години, цял свят ще говори на английски.

___



Тема Re: Стия глупотевини [re: ElanMorin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано03.05.07 16:58



Виж бе човек слагаш каруцата пред коня -Кирил и Методий не са извънземни те създават азбука на съществуващ широко разпространен славянски език.И понеже славяните не са били концентрирани като латините на 2 преки и една кръстата ми са се разселили по цяла Европа е съвсем нормално и езиците им да почнат да се различават както и много от тях да са погълнати от други народи,а те самите пък да поглъщат други.Говорим за векове изолираност едни от други.Но корена си е общ и езика го показва и материалната им култура.Тука са си дошли славяни и после са се омешали яко-то не се е свършило с прабългарите и романизираните траки имало си е и готи,а после кумани печенеги,татари,турци -може смело да се каже, че на Балканите национални държави се създават след повече от 20 века империи.
А глобализацията е друга тема свъурзана и с комуникации и с възможност за бързо придвижване -тогава такива екстри е нямало и изобщо е голяма грешка на историята да се гледа през сегашната призма.Ина си ясно изразен тракийски етно-културен пласт.Има си и славянски по-късен.Аз противоречие не виждам-нещата си се стиковат прекрасно





Тема Re: Стия глупотевини [re: Boлk]  
Автор ElanMorin_ (непознат )
Публикувано03.05.07 17:29



Са се омешали яко пом/у си ли:)
Ще се омешат, щото са разнородни племена, ами не са някакви славяни дето погълнали Източна Европа, ами са всякакви, и пришълци и местни племена. Чувствам се нелепо да говоря за протославяни.
Обаче, доколко са се омешали и как е загадка. Нямаме представителни генноантропологични изследвания, много ми се щеше да има. Другото са вариации върху изворите, а те не говорят за славяни.

___



Тема Re: Стия глупотевини [re: ElanMorin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано03.05.07 17:32



И изворите говорят и разкопките говорят и езика говори ама няма кой да чуе

Колкото до омешването ми знаеш как става-обикновенно на тъмно и по желание и от двете страни (другото са изцепки красноречиво опровергани от българската поговорка "Насила хубист не става, а и да става не бива")
П.С.Има и генетични данни говорещи за 40% славянски гени които при създаването на държавата са били поне 80%

Редактирано от Boлk на 03.05.07 17:36.



Тема Re: Стия глупотевининови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано03.05.07 17:58



П.С.Има и генетични данни говорещи за 40% славянски гени които при създаването на държавата са били поне 80%


Няма такива данни.



Тема Re: Стия глупотевининови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано03.05.07 18:07



Да има изследване на БАН както и много други данни ама теб те интересуват предимно гръко-римските извори интерпретирани от Ганчо Ценов както дявола евангелието





Тема Re: Стия глупотевининови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано03.05.07 18:10



Посочи ги тогава.



Тема Re: Стия глупотевининови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано03.05.07 18:22



Да ти ги посочи маготин-за мен са очевидни





Тема Re: Стия глупотевининови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано03.05.07 18:26



Ако са ти очевидни посочи ги.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.