Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:36 12.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: ти дори не можеш да четешнови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор ElanMorin_ (непознат )
Публикувано02.05.07 16:42



Ся, не помня точно, ама май Йордан/ес пише, че говорят на различни езици. Прокопий пък май, пишеше, че едните се различавали от другите по очи и коси, което не означава много, щото и тракийските племена са се различвали. Антропологично, съвсем не е ясно дали дори траките могат да се пишат един народ, според мен не могат. Славяните още по-малко. И така пак остава онази хипотеза за славите, склавите, или по енгличански днес slave.
Ние какво търсим всъщност, ако търсим някаква етническа чиста принадлежност, няма да я намерим. Културна езикова, религиозна и т.н. още -по малко.
Само мога пак да кажа, че докато не се "отворят" "архивите" на Ватикана и бившият СССР, поне, нищо няма за избистрим.
Етногенезиса на днешният българин е неразрешим въпрос.

___



Тема Стия глупотевини бенови [re: ElanMorin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано02.05.07 18:23



Антропологично, съвсем не е ясно дали дори траките могат да се пишат един народ, според мен не могат. Славяните още по-малко. И така пак остава онази хипотеза за славите, склавите, или по енгличански днес slave.

Склави,млави-наричали са се славяни от славен и всичките имена заършващи на слав са също от слава както и на мир-от мир.Елементарно е просто.Всякакви са заговорили славянски-верно е и прабългарите са чист пример за това и ДНЕС не може да се говори, че славяните са племе-но някога са били и са били еднакви-отлични от средиземноморските грък-римски мургавелковци.Славяните са си били народ като всички други и много от тях пък са заговорили не славянски езици-гръцки,немски,романски.Много силно впечатление ми направи следната сцена от филма Борис 1-там някакви изявени прабългари наричаха славяните кекави,с кръв вода не знам кво си и после същия Борис отиде да моли славянина Мутимир за мир и да му върне 12 боили и собствения му син Расате

Да не говорим за мирния княз Светослав и за още по-мирното превземане на 1/6 част от сушата от източните славяни -се со кротце со благо е станало и с по една делва славянски мед



Тема Re: Стия глупотевини бенови [re: Boлk]  
Автор ElanMorin_ (непознат )
Публикувано02.05.07 20:28



Как пък разбра, че го е молил, и изобщо като те чета имам чувството че чета детска енциклопедия от Егмонт :)
Почети още за "славяните" и ще видиш куп притоворечия, белким стигнеш до извода, че такъв народ няма. Не виждам причина разнородни племена да се наричат някак си общо, ако не са били някакъв древен САЩ. И по същата пътека не пише, че ТЕ са се наричали така, а така са ги наричали други. При положение, че си запознат кои са ги наричали така и в какъв контекст, не можеш да говориш твориш подобни "славни" хипотези. :)

___



Тема Re: Стия глупотевини бенови [re: ElanMorin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано02.05.07 21:07



Бе няма бе как па да има то по някаква ирония на съдбата говорят поддобни езици и имат еднакви грънци и землянки

Много им е пукало кой как ги е наричал ша знайш-точно както и на немците -те си се наричат дойчовци -дойтлих значи ясенИ Паисий е жертва на великоруската конспирация на панславизма -знае се как е бил обучаван от НКВД в АтонТия римски крепости сами са се разрушили, а Юстиниан ги е градил срешу призраци и призраци са ги разрушили.



Тема Re: Стия глупотевини бенови [re: Boлk]  
Автор ElanMorin_ (непознат )
Публикувано03.05.07 13:11



Паисий пише от гледна точка на епохата си, трябва ли да се съмняваме, че цялата му история, която носи заглавието "История на славяни и българи" е почерпена от всевъзможни източници с които е разполагал в Атон. Той не преписва дословно източниците си, а ги тълкува.
Не по същият признак, по същата "методика" Прокопий нарича българите хуни.
Изброй ми българските царе, които се зоват славянски, погледни българските имена преди Покръстването. Кажи ми къде, преди Кирил и Методий, българите са наречени славяни.

___



Тема Re: Стия глупотевини бенови [re: ElanMorin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано03.05.07 13:36



Ти бъркаш българите с прабългарите.Се едно да ме питаш къде тия франки които са основали Франция преди това са наричани романо-гали - ми никъде не са наричани щото не са били.Ама когато Хайнрих е станал крал Анри почва нещо да те съмнява нали?И кога ичергу боил стане чъргубиля ептен те обземат съмнения.И когато прочетеш за славянското нашествие на балканите и как има надпис на прабългарски хан срещу гръци и славяни и като видиш прабългарски надпис с климентови букви почва да ти става ясно какво е имперски етногенезис и защо няма единен български тип и говорим на славянски език без падежи - също и ,че федерати славяни са отбранявали Византия срещу прабългарите,че има разни преселения на славяни и след основаването на Българската империя,че има славянски етно-културен пласт и то на огромни територии

Че български владетели почват да се наричат и Владислав и Радомир -това не са библейски имена като Йоан и Георги



Тема Re: Стия глупотевининови [re: Boлk]  
Автор ElanMorin_ (непознат )
Публикувано03.05.07 14:58



Виж как си опoнираш...тъй, франките са група племена и затова Франция, славяните уж са група племена, но ни едно от тях не е основало държава Славяния :), Българите са българи и са наричани и са се наричали българи и са основали държава България.
Славянското нашествие на балканите, е като хунско и/или варварско нашествие, същата стойност на епитета.
Талев;
# Българският език единствен между всички славянски езици има член при съществителни, прилагателни, числителни, местоимения и причастия.
# Той единствен между другите славянски езици е станал аналитичен. Няма склонения и падежи, освен именителен, звателен и твърде рядко винителен.
# Единствен образува сравнителна и превъзходна степен при прилагателни, някои съществителни и глаголи с частиците "по" и "най".
# Единствен има така нареченото двойно лично местоимение.
# Единствен няма неопределено наклонение (инфинитив).

___



Тема Re: Стия глупотевининови [re: ElanMorin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано03.05.07 15:14



Аргументите ти са несериозни - римляните са латини но държавата се казва Рим,сърбите са славяни но имаме държава Рашка,държава Зета,австрийците буквално се превеждат като източно царство -въобще националните държави са патент на последните век два -вклюително и джуджетата Словения и Словакия -а бивша Югославия си е направо изкуствено име което обаче не е далеч от истината

Колкото до езика -бил си е прост славянски език като всички други със се падежи и граматики.Но понеже става имперски език много рано различните не-славяни са го направили такъв какъвто е.И това пак не е изолиран случай-направи справка с романските езици и латинския-даже в италианския няма падежи.А що славяните не са направили държава Славяния?Ми по същата причина по която германците не са направили Гремания та чак Бисмарк го прави през 19-ти век.Или имаш обяснение защо дойчовците са имали разни Прусии,Саксонии и т.н.?Просто държава не е синоним на етнос.Това става едва в последните век два и изключенията и в наши дни са твърде много.



Тема Re: Стия глупотевининови [re: Boлk]  
Автор ElanMorin_ (непознат )
Публикувано03.05.07 15:50



За разлика от славяните за латините пише "Въпреки, че обитавали независими градове-държави, латините имали общ език, религиозни вярвания и силно развито чувство за обща етническа принадлежност, изразено чрез мита за техния общ прародител Латинус."
Демонстрираш някаква крива логика.

___



Тема Re: Стия глупотевининови [re: ElanMorin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано03.05.07 15:58



Ми за разлика от латините славяните се разделили на племена и всяко поело по свой път.Колкото до езика-ми като дошъл Владислав 3 ти много се изненадали поляците,че се разбирали с българите без преводач






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.