Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 24.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Комита, какъв смисъл има?  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано25.04.07 23:23



Не мога да схвана каква е идеята на този форум. Повече от половината написани неща са някаква плява, основана на чисто лични отношения, които не разбирам. Аз съм от глупаците, които си мислят, че тук е мястото да научат нещо неясно, и съответно да обяснят нещо, което не е ясно на някой друг. Е, да ама съм принуден да чета кой на кого какво да лапа. "Отношенията между българи и славяни" има 129 мнения, от които едва ли има и 29 по темата. И непрекъснато някой има бан, което нищо не значи - той се връща и всичко започва пак отначало. Не е ли по-просто да се трият някои неща, а други да се преместят в "Адам и Адам"?



Тема Re: Комита, какъв смисъл има?нови [re: инцидeнтeн]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано26.04.07 10:40



Идеята на форума е да се търси ИСТИНАТА, без особено много да се пречи на другите, несъгласни с "твоята" истина и да не си налагаш "истината" по арогантен и насилствен начин. А тук всеки научава не по нещо за себе си, зависи какво търси. Форумчето е готино и има всякакви. Бановете на практика са винаги временни и който не се поучава от тях, ще бъде банван № на брой пъти/питай Рекса ако не вярваш/. А това че мненията по една тема обикновено не са по темата е неизбежна практика, все пак това е интернет.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Комита, какъв смисъл има?нови [re: koмитa]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано26.04.07 12:18



Форумът е полезен, плявата е неизбежна.
А Рекси просто е разтропан малце, но е много забавен и колоритен с претенцията си да бъде съдник на позаннието. Кефи ме и без него ще е скучно.


Имам и подозрение - неговото Св. писание е заместено от книгите на Г.Ценов, които той приема като месианска истина.

Редактирано от _magotin_ на 26.04.07 12:24.



Тема Re: Комита, какъв смисъл има?нови [re: _magotin_]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано26.04.07 12:26



Добре казано.
Но понякога дразни.
И вчера по моя вина си изпуснах нервите.

Привет !



Тема Re: Комита, какъв смисъл има?нови [re: Vencci*]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано26.04.07 12:34



Не се кахъри за това, и аз се изнервям, когато започнат груби атаки по линията на "СМЪРТ НА НАУКАТА".


Човешко е да се ядосваш понякога.



Тема Re: Комита, какъв смисъл има?нови [re: инцидeнтeн]  
Автор deLake (sir)
Публикувано26.04.07 12:34



Форумите са място за дискусия, със всичките плюсове и минуси на тази си особеност. Това е тяхната роля и те никога няма да заместят да речем прочита на една монография или многотомна история. Както и последните не могат да заместят дебата по някой въпрос.



____________________________




Тема Re: Комита, какъв смисъл има?нови [re: deLake]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано26.04.07 12:36



Всяка добра монография следва да представя всички мнения, изказани по даден въпрос.

Това е основната разлика между науката и псевдонауката или манипулираната наука - първата не предпоставя тези, а анализира всичко предложено и и избира най-достоверното.



Тема Re: Комита, какъв смисъл има?нови [re: koмитa]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано26.04.07 12:49



Потвърждавам. Няма друг, който по-често да е отнасял банове от мен. Даже Атилкесе и Метлата, взети заедно, не могат да ми стигнат бройката. Това е защото Комита ме покровителства.





Тема Re: Комита, какъв смисъл има?нови [re: _magotin_]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано26.04.07 13:30



Благодаря ти за разбирането.

Привет !





Тема Re: Комита, какъв смисъл има?нови [re: _magotin_]  
Автор deLake (sir)
Публикувано26.04.07 14:03



Монографията представя чуждите мнения не в тяхната цялост като дискусията, а пречупени през погледа на автора й, което внася един голям елемент на субективизъм. Практически и няма възможност да се изцитират точно и пълно всички мнения, защото понякога те всъщност представляват доста дебели монографии. Но пък в замяна на това в монографията автора излага доста обстойно своето мнение.

При дискусията практически присъства точното мнение на всеки, но е доста по кратко. Често въпросите са разбити на отделни елементи, а не като в монографията изложени в цялост.

Разбира се при всички случаи идваме до това, което немците наричат sollen и sein, т.е. това което трябва и това което е. Често напр. в монографиите неудобните мнения са представени в твърде осакатен вид, без помен от иначе добрата им логична конструкция и аргументация.
А и дискисиите обикновено съвсем не са, това което би следвало.

________________________




Тема Re: Комита, какъв смисъл има?нови [re: deLake]  
Автор famulus (щастливец)
Публикувано26.04.07 15:39



Все пак като за клуб История (не Езотерика, Окултизъм и пр) не са ли много силни в тоя форум мненията, да не кажа доминиращите викове на двама-трима души - привърженици на едни псевдосторични митологии или по-скоро полурелигиозни "теории" за произхода на нашия народ... при целия им предполагаем патриотизъм и добронамереност, тия хора сякаш заглушават останалите



Да не говорим пък за разглаголстванията на Сабазиевци, Вейдаровци и пр спамъри, наситени с псувни и цинизми и лишени от каквото и да е позитивно съдържание.

Не предавай на зверове душата на Твоята гургулица<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от famulus на 26.04.07 15:58.</EM></FONT></P>

Редактирано от famulus на 26.04.07 16:05.



Тема Re: Комита, какъв смисъл има?нови [re: инцидeнтeн]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.04.07 17:00



колкото глави, толкова мнения /както са казвали моите приятели/.



Facta, non verba!


Тема Re: Комита, какъв смисъл има?нови [re: famulus]  
Автор deLake (sir)
Публикувано26.04.07 19:07



Може да не приемам идеите на тези участници, но съм категорично против някой да се обяви за диструбутор на научната истина и останалите само да имат правото да се съгласят с него.

Поне историята показва, че дори Светата майка - инквизицията се е оказала в грешка относно някои научни истини. И, уви, въпреки кладите на Светата майка - инквизиция, земята продължава да се върти.

_____________________




Тема Инцидентен, какъв смисъл има?нови [re: инцидeнтeн]  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано27.04.07 05:18



Като толкова не ти харесва, какъв смисъл има да се появяваш тук? Да не би да имаш намерение да оправяш нещата с учебникарско - даскалския си подход?

В отговор на:

Е, да ама съм принуден да чета кой на кого какво да лапа


- я кажи кой те принуждава и как те принуждава? Плащат ли ти или те заплашват? Или пък си принуждаван от някаква параноя за многознайство без покритие? Или пък щом стане дума за цитираното, се чувстваш принуден да вземеш участие по силата на сексуална ориентираност?

На мен, както и на повечето тук, форумът си ни харесва, и без да се чувстваме задължени да се месим във всяка тема, си го посещаваме с удоволствие. Даже и бановете на Комитата са си част от дженка. Даже и твите повсеместни забележки, които баба ми наричаше с поговорката "на всяко гърне - меродия"...

Редактирано от д-pOxБoли на 27.04.07 05:30.



Тема Re: Инцидентен, какъв смисъл има?нови [re: д-pOxБoли]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано27.04.07 13:30



Ми не мога да не следя епохалните ти открития. Само заради тях съм тука.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.