Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:32 10.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какъв е езика на "прабългарите"нови [re: katiysha]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано06.05.07 20:06



уча темите ,които всички кандидат-студенти учат за изпита си по история

Моите съболезнования за поеманата интелектуална отрова.

Бре не знаех че В Златарски например е руснак....

Ами питай другарката си за биографията на Злотарски.



Тема Re: Какъв е езика на "прабългарите"нови [re: VPopov]  
Автор bantzig (непознат )
Публикувано06.05.07 20:10



po skoro na kakuv ezik sa govorili taka nare4enite slavqni kogato idvat na balkanskia p-ov ,sled kato v produljenie na nqkolko stoletia se me6at s germanzi,hunori i t.n.
zatova i dnes baltite se otli4avat kakto i po ezik taka i vunshno ot tezi izto4ni '"slavqni""
kolkoto do samia bulgarski to toi si e naslednik na taka nare4enia toharski , s iranski zaemki





Тема Re: Какъв е езика на "прабългарите"нови [re: bantzig]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано06.05.07 20:13



Слабо, много слабо седларов.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Какъв е езика на "прабългарите"нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор katiysha (наблюдаваща)
Публикувано06.05.07 20:19



защо? ти с какво си кандидатствал или ще кандидатстваш?

Единство в многообразието!


Тема Re: Какъв е езика на "прабългарите"нови [re: katiysha]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано06.05.07 20:28



защо?

Защото това, което четеш като теми, няма нищо общо с историческата реалност. И колкото по-назад се връщаш във вековете, толкова повече се засилва валидността на тва, дето ти казвам.

ти с какво си кандидатствал или ще кандидатстваш?

Кандидатствал съм с биология навремето.
После реших, че в медицината се учат същите простотии като във всяка хуманитарна наука, затова се преориентирах към специалност, където мога да правя каквото ми уйдисва - за там държах приравнителни изпити, а кандидатствах с портфолио на комп. графика.



Тема Re: Какъв е езика на "прабългарите"нови [re: ElanMorin_]  
Автор mihailo ()
Публикувано06.05.07 20:38



В отговор на:

първата работа на един номад не е да почне да строи градове.




Естествено, че когато няма вече на къде да извършват периодичните си традиционни миграции, номадите влизат в периоди на уседналост, като първоначално си строят характерните аули:

Откриха уникален дървен дворец край Плиска

Уникален дървен дворец край Плиска е на път да се превърне в сензацията на тазгодишното археологическо лято. Според археолозите става въпрос за най-стария в историята на България дворец, построен от хан Аспарух или сина му Тервел...





Тема Re: Какъв е езика на "прабългарите"нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор katiysha (наблюдаваща)
Публикувано06.05.07 20:46



Аха тогава да считам че всичко е измислица а аз съм героиня от детското филмче Заблудените ангели.Добре кажи ми тогава моля те ти какво си чел за да ме върнеш назад във вековете.В момента нямам много време за книги за съжаление а преди не съм се интересувала от руските историографи.Ще кажеш че всеки намира време когато иска и аз намирам ама не ми е достатъчно:(( И кажи ми какво да чета че да съм в крачка с историческата реалност.

Прабългарите не са ли били малцинството и затова са се асимилирали със славяните и от там вече не говорят тюркския език ами славянския?

Единство в многообразието!


Тема Re: Какъв е езика на "прабългарите"нови [re: katiysha]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано06.05.07 20:51



Ти преди да започнеш да пишеш в този форум, почете ли нещичко из него? Вземи почети малко, разрови се назад.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Какъв е езика на "прабългарите"нови [re: katiysha]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано06.05.07 20:54



Прабългарите не са ли били малцинството и затова са се асимилирали със славяните и от там вече не говорят тюркския език ами славянския?

Ами не знам какво четеш ти, но в изворите, които чета аз, пише, че българи и склави са си паснали чудесно, защото са говорили един и същ език и са изповядвали една и съща религия. Но ти ако намериш извори, в които българите да са сочени за малцинство и се твърди, че са плямпали на турски, си свободна да им верваш.

Немам нерви да те връщам във вековете, защото ще стигнем чак до Сътворението, а манипулациите почват още от него - независимо дали говорим за старозаветната лъжа на Моше или за еволюционната теория. После трябва да преминем през първите библейски народи, от които произлизат съвременните, лъжите, свързани с тях, и т.н., и т.н.

Редактирано от Rex_Mysorum на 06.05.07 20:55.



Тема Re: Какъв е езика на "прабългарите"нови [re: katiysha]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано07.05.07 00:53



Добре кажи ми тогава моля те ти какво си чел за да ме върнеш назад във вековете

Гръцките и Латинските извори за Българската история. Ще бъдеш много учудена

Има ги на сайта на Крорайна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.