Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 28.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: ПРАБЪЛГАРСКИ -НЯКОЙ щЕ СЕ ПРОБВА ЛИ ДА ГО РАЗчнови [re: Boлk]  
Автор БoянГeнoв (член)
Публикувано27.04.07 13:42



Волк, айде дай малко твой превод на това, което пише и тъй като виждам, че си застъпил някаква теория за тюркски език па вземи го докажи, че е тюркски



Тема Re: ПРАБЪЛГАРСКИ -НЯКОЙ щЕ СЕ ПРОБВА ЛИ ДА ГО РАЗчнови [re: БoянГeнoв]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано27.04.07 13:48



Волка рупа банани в момента.



Тема Re: А какъв е езикът на българите?нови [re: Boлk]  
Автор БoянГeнoв (член)
Публикувано27.04.07 14:03



Аз няма да отричам, че тоя или оня етнос има принос обаче дай първо да видим с какви данни разполагаме от изворите и тогава да видим какво и защо Имам предвид, че тъй като според тюркския хаган тюрките победили многобройните утигури-българи много хора смятат, че ето - българите се тюркизирали, обаче никой не казва защо други народи около българите не са, например аланите Аз поне не знам аланите да са се тюркизирали, а те май са били доста по-малко от българите Затова не искам да говоря за тюркска теория, защото и да има тюркски примес той просто ще е някакъв незначителен, все едно сега като българите са се смесили и с гърци да вземем открием нова гръцка теория за произхода Всъщност от толкова теории изпускаме да видим българското
Аз искам да питам друго неща - теорията ми е, че хуните - утигури и кутригури, според Прокопий, след разпадането на империята на Атила, заселването на Ирник в Малка Скития стават федерати на империята (само кутригурите, ако се вярва на източниците) и стават познати отттам нататък под името българи Според Прокопий утигурите и кутригурите са тези, които изгонили готите в Тракия, а според Йордан готите се уплашили от оногурите Та, въпроса ми е - тия хуни викали ли са си българи или някой друг ги е нарекъл така?

пс и още нещо - да вземем сведенията за нисички и мургави хуни - етнически какви народи са отговаряли на подобни описания? Чудно ми е защо според един автор Херодот казва, че точна хуните са тия, които са държали 28 години Азия под тяхна власт

Редактирано от БoянГeнoв на 27.04.07 14:06.



Тема Re: А какъв е езикът на българите?нови [re: БoянГeнoв]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано27.04.07 19:21



според един автор Херодот казва, че точна хуните са тия, които са държали 28 години Азия под тяхна власт

Херодот пише за хуни?



Тема Re: А какъв е езикът на българите?нови [re: БoянГeнoв]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано27.04.07 19:32



Тюркоезичието на прабългарите няма нищо общо с Тюркския хаганат или някакво негово влияние. На мене лично никога не ми е хрумвало да правя връзка между тюркизация (на прабългари) с Тюркски хаганат. Липсва ти фундамента на тюркската теория. Езиковата тюркизация на разноезични степни елементи в Евразия няма никаква връзка с формиралия се през 6в. Тюркски хаганат.



Тема Re: А какъв е езикът на българите?нови [re: gioni]  
Автор БoянГeнoв (член)
Публикувано28.04.07 19:43



Я кажи каква е идеята тогава за тюркизацията на българите, защото единствената теория, която аз знам, явно, е само тая дето българите били тюркизирани заради хаганата.
Херодот не е писал да хуни, но Йероним бил написал следното: "Херодот събщава, че тоя народ (става въпрос за хуните бел. м.) е държал Изтока под властта си 20 години...". Аз не казвам, че това, което Йероним твърди е вярно, че хуните са Херодотовите европейски скити, просто е интересно. От друга страна пък Филосторгий казва, че това са неурите, които пък ако се вярва на Херодот не са били в добри отношения със скитите по времето на войната с Дарий. Интересно ми е просто категоричното твърдение на Йероним, че това са Херодотовите скити. Също толкова интересно ми е и категоричното твърдение, че българите са пеоните, но няма значение в момента, просто го отбелязах.



Тема Re: ПРАБЪЛГАРСКИ -НЯКОЙ щЕ СЕ ПРОБВА ЛИ ДА ГО РАЗчнови [re: Boлk]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано04.05.07 21:46



Ясно е че прабългарския е тюркски език.



Тема Re: ПРАБЪЛГАРСКИ -НЯКОЙ щЕ СЕ ПРОБВА ЛИ ДА ГО РАЗчнови [re: gioni]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано04.05.07 21:50



Така мисли и Бешевлиев както и безспорния лингвист саур.Докато някой не ги обори и аз мисля ,че прабългарския е тюркски език.



Тема Re: ПРАБЪЛГАРСКИ -НЯКОЙ щЕ СЕ ПРОБВА ЛИ ДА ГО РАЗчнови [re: gioni]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано04.05.07 21:59



Откъде е ясно?

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: ПРАБЪЛГАРСКИ -НЯКОЙ щЕ СЕ ПРОБВА ЛИ ДА ГО РАЗчнови [re: Boлk]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано04.05.07 22:56



ти какво ***, че прабългарския е тюркски?


Аз обаче не мисля така - съветската наука се е загнездила в малкото свободно пространсвто на главичките ви...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.