Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 17.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Предпочитам да вервам на Овидий,нови [re: Boлk]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано10.04.07 21:40



няма никакви славяни

няма никакъв славянски език

подяволите славаните, славянофилите, тюрките и тюркофилите



Тема Re: Предпочитам да вервам на Овидий,нови [re: Ziezi]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано10.04.07 21:46



Няма да -ти се благодари,че няма машина на времето да те спусне при "българския род трибали" преди да се пороманчи - ще гледаш като извънземен пришълец и водица няма да можеш да си поискаш ни па хлебец

Колкот до културата дано не те карат да им свириш на кавал меден загорски щото тогава ептен ще заобичаш славяните



Тема Re: Шопитенови [re: Ziezi]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано10.04.07 22:25



БЪЛГАРИЯ !

Коя?



Тема Re: Предпочитам да вервам на Овидий,нови [re: Boлk]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано10.04.07 22:28



Колкот до културата дано не те карат да им свириш на кавал меден загорски щото тогава ептен ще заобичаш славяните

Усещаш ли колко си кух?
Според тебе славяните не свирят на "кавал меден загорски"?



Тема Re: Предпочитам да вервам на Овидий,нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано10.04.07 22:36



Знам, че те ударих по слабото място Рексе за което се извинявам


След като няма други доказателства дай да минем на обичаи и култураНяма народна песен по-стара от 200 максимум 300 годиниОрфей не е свирил на гайда ми на лира преминала в бузуки у южните комшииНапълно естествено като се има предвид погърчването на южните траки.



Тема Re: Предпочитам да вервам на Овидий,нови [re: Boлk]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано10.04.07 22:43



Знам, че те ударих по слабото място Рексе за което се извинявам

Силно се надценяваш. Не можеш да ме удариш по слабо място, защото нямаш нужната подготовка. Затова единственият, с когото съм влизал в спор и ме е разбивал, това е бачо ти Saur. Но докато той е като мастодонт, погълнал купища материали и способен освен "удар" да предложи и хиляда цярове, ти си просто едно неуко пале, което дрънка колкото да не заспи. Типичен и пореден пример:

Няма народна песен по-стара от 200 максимум 300 години

Имаше време, когато ме забавляваше. Сега не ми въздействаш никак. Или си станал по-скучен, или аз съвсем съм се изтемерутил. Склонен съм да търся причината в себе си, така че спи спокойно, дете.



Тема Re: Предпочитам да вервам на Овидий,нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано10.04.07 22:53



Искаш доказателства -ето ти ги


Тая разлика във фолклора и така наречените фолклорни области са неща станали след падането на втората българска държава.Когато живеещите в тях не са контактували много по между си -те от къде идват и диалекти и "различен" фолклор.Колкото до саур -не знам що с него съм повечето съгласен, а с тебе не съм.Той е далеч по-голям автохтонец от тебе щото гони реалното -никога не е твърдял, че тракийският език е бил славянски.Нито, че такова чудо славяни не са съществували.



Тема Ей ти песничканови [re: Boлk]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано10.04.07 23:07



една от стотиците, която е мнооого по-стара от 200-300 години:

“Она iазди сураго елена,
Што е елен, елен шестокрилец,
Зенгии й зелени гуштере,
Камджиа й од зелена смока,
Iузда и е до две льути змии.
Като iахна сураго елена,
Та се слете из Пирин планина.”


За по-стария й характер може да се съди както от съдържанието на песента, така и по езиковедски податки. Ако не си съгласен, ще спориш с учените люде, щото те са единодушни.
Над 90% от песните, в които се пее за самодиви, са типичен пример за антички фолклор. А за песните, посветени на езически ритуали, галатите, Самуил, Орфей и Траян, струва ми се, се разбира от само себе си.



Редактирано от Rex_Mysorum на 10.04.07 23:07.



Тема Re: Ей ти песничканови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано11.04.07 09:34



Да само дето е доста по-млада от славяните дали името Пирин на планината

А това,че самодивата е типично славянска дума с предхристиянско съдържание мисля, че е ясно от само себе си
П.С.Как можа да намериш планината с най-славянско име не ми стана ясно.Да беше нещо Хемус да се пееше за Залмоксис,а то Пирине,Пирине и самодиви

Редактирано от Boлk на 11.04.07 09:51.



Тема Re: Ей ти песничканови [re: Boлk]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано11.04.07 11:06



самодивата е типично славянска дума

Пак грешиш, но ние сме свикнали.



Самотраки сигурно е типично славянски остров, а?

Редактирано от Rex_Mysorum на 11.04.07 11:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.