Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Спарта  
Автор 46 ()
Публикувано03.04.07 00:31



спартанските закони,основани на живот в свобода,чест, достойнство , представени във филма"300''

основната музика във филма е българска народна песен,защо ли спартанците са свързани, от някой , с нашите неравноделни ритми...

какво знае историята за Спарта



Тема Re: Спартанови [re: 46]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано03.04.07 09:48



Земите на предполагаемата пелопонеска Спарта са били владяни от папистки

. Това налага да се отнасяме много скептично към "историята" й. Археологическите артефакти от традиционната Спарта са по-малко отколкото има във всеки селски музей в България.

Има и една друга "Спарта" в Туррция - , която наистина е лежала на пътя на персийците към Турската Атина - Афион (в превод "опиум")




Тема Re: Спартанови [re: д-pOxБoли]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано03.04.07 09:58



айде, пак се почна...



Facta, non verba!


Тема Re: Спартанови [re: Last Roman]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано03.04.07 10:12



Римлянино, ти от кои си - от източните, от западните или от последните - "свещените"? "Last" подсказва да си от Шарлеманово-Отоновите - с произтичащите от това последствия...



Ave!



Тема Re: Спартанови [re: д-pOxБoли]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано03.04.07 10:25



Спарта е преди всичко държава на войните - почитат най-вече бог Арес - бога на войната. Спартанците не са си давали много зор на учат и създават култура, та затова от Спарта почти нищо не е останало и ако е останало находките са предимно щитове, шлемове, брони и всичко свързано с войната. Спартанците така и не възприели парите като платежно средство и използвали железни пръчици вместо пари. Това добре се видя във филма като Леонид плати на ефорите. Историческата достоверност на закони и ред в Спарта е добре представена в онова анимационно филмче. Но какво всъшност се случва при Термопили? Накратко: През 480г пр.н.е Ксеркс решава да продължи делото на баща си Дарий втори и да завладее Гърция. Заради войната с Персия, гръцките полиси както никога дотогава и никога за в бъдеще, сключили военен съюз, оглавен от Спарта. Първото сражение станало при тесния планински проход Термопили. Според преданието, като видял малочислената гръцка войска (около 7000 души), Ксеркс им казал, че е по-добре да се предадат. Спартанския пълководец Леонид, предводител на цялата войска казал, че няма да се предаде. Първоначално пресите били удържани от гърците, но после предател им показал пътя. 300 спартанци остават да се бият при Термопили със ясната мисъл, че ще загинат, за да може останалата войска на Гърция да се оттегли. Макар и да минали през Атина и да опустошили целия град (ако не бяха, сега нямаше да го има Партенона), войната още не била свършила и гърците нямали намеренние да се отказват. При Саламин натриват яко носовете на персите и войните свършват.

olimpus.dir.bg


Тема Re: Спартанови [re: 46]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано03.04.07 10:28



46, що се отнася до българската музика, която присъства във филма - не е учудващо - почти във всяка суперпродукция на WB има малко български ритми

. Обсяснявам си го с това, че фолклора ни въздейства на душата на всеки един човек много бързо и е подходящ да се използва за музика при филми, за да се развълнува зрителя.

olimpus.dir.bg

Тема Re: Спартанови [re: ThunderGoddess]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано03.04.07 10:39



И откъде почерпи тези знания за Спарта? Посочи си източника - все пак историята е наука, а в науката е прието да се цитират първоизточниците - даже и да са илюстровани детски книжки или училищни учебници...





Тема Re: Спартанови [re: ThunderGoddess]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано03.04.07 10:44



това за музиката е за форум "музика" или "кино", мисля... Освен ако не доказва древни връзки, каквато е алюзията. Но янките във филмите си правят и алюзии, че Орфей е негър, ако си спомняте...



Тема Re: Спартанови [re: д-pOxБoли]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано03.04.07 10:46



Баш от западните...



Facta, non verba!


Тема Re: Спартанови [re: Last Roman]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано03.04.07 10:53



Ave Romane!

Ако е така, моите чест и почитания. Но трябва да водиш яка борба с фалшификатите c твое име от страна на "свещените"...

Te saluto!



Тема Re: Спартанови [re: д-pOxБoли]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано03.04.07 12:09



Имитатори много, но оригиналът е един - Древен Рим.


А Шарлеман и Отон II да си гледат работата...

Facta, non verba!


Тема Re: Спартанови [re: ThunderGoddess]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.04.07 12:57



почитат най-вече бог Арес
Всъщност не е вярно

Почитат всички богове, макар като повечето полиси да имат своите божества покровители. Спарта, която претендира за връзка с Хераклес чрез Хераклидите, които управляват, почита Зевс, Диоскурите, в Спарта има дори храм на Аполон. Арес по никакъв начин не е превилегирован.


находките са предимно щитове, шлемове, брони и всичко свързано с войната
Добър опит, но не точно В Спарта находките са същите като разпределение, както в останалите градове. Вярно е, че след един определен период изкуството е срещано в по-малко количество от колкото в Атина, но Атина сама по себе си е изключение сред полисите. Но дори Ликиург позволява в своите закони изкуството, статуите и декорацията за храма на Аполон.

Спартанците така и не възприели парите като платежно средство
Ети няколко спартански монети - бронз







Заради войната с Персия, гръцките полиси както никога дотогава и никога за в бъдеще, сключили военен съюз,
Всъщност далеч не всички Да кажем, онези, които са ни по известни на нас


Cupitor Impossibilium

Тема Ето това е "великата" Спартанови [re: mellisa]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано03.04.07 14:39



Една барака за археологически мучей с десетина недатирани примитива и малко римски мозайки:



Селска идилия. И още: ...

Сравни с някои други места!...



Тема Re: Ето това е "великата" Спартанови [re: д-pOxБoли]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.04.07 14:41



Прочети Тукидид

Началото. И ще разбереш, защо дори древните са си давали сметка, че един ден от Спарта няма да остане много, но това не я прави по малко велика.


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Спартанови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано03.04.07 15:20



Аз пък що си мисля, че тиванците били срещу Атина и Спарта по време на "Персийските войни"?





Тема Re: Спартанови [re: Last Roman]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано03.04.07 15:23



Чувал съм, че Карл Велики бил ненадминат - не само в гледането на своята работа, но и в гледането на чуждата.





Тема Re: Ето това е "великата" Спартанови [re: mellisa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано03.04.07 16:00



Прочети Тукидид
А ти прочете ли го, там за неграмотните спартански и атински военачалници? Тази книга съм я чел на хартия, като професионалистите, затова нямам линк към точния цитат...



Тема Re: Ето това е "великата" Спартанови [re: cyg]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.04.07 16:02



Цъ, професионалистите я четат в оригинал

Освен това си има строги и класически правила как точно се цитира античен извор - при добро желание, нямаш проблем

П.С. Не се заяждай (размахвам пръст аз)


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Ето това е "великата" Спартанови [re: mellisa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано03.04.07 16:20



Цъ, професионалистите я четат в оригинал
Да, ама не, оригиналното издание отдавна е свършило.

Та за какъв оригинал говорим? Сериозно ли вярваш, че Тукидит на стари години, пийвайки се от божественото мелнишко вино е изхарчил цяло състояние да напише такъв огромен труд? При това за много ограничен брой четящи... Би ли могла да отговориш, сериозно, като професионалист, каква част от книгата му е достоверна? Четейки Тукидит, човек остава с впечатление, че спартанците са доста посредствени войници...

ПП Предпочитам да се заяждам с професионалисти, поне мога да науча нещо полезно.

Редактирано от cyg на 03.04.07 16:23.



Тема Re: Ето това е "великата" Спартанови [re: cyg]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.04.07 16:33



Да, ама не, оригиналното издание отдавна е свършило. Та за какъв оригинал говорим?
За оригинален език. Непреведен



Сериозно ли вярваш, че Тукидит на стари години, пийвайки се от божественото мелнишко вино е изхарчил цяло състояние да напише такъв огромен труд?
Божествено?
Тукидид е имал цяло състояние
Ако аз бях стар застаряващ грък, който знае, че го чакат само подземията на Хадес, бих направила точно това - в крайна сметка безсмъртността е или чрез дела, или с описание на дела
Освен това не съм справедлива, Тукидид не е бил стар.

При това за много ограничен брой четящи...
Защо ограничен? Била е достъпна за всички, които могат да си я позволят. А в онова време, това е било повече от достатъчно.

Би ли могла да отговориш, сериозно, като професионалист, каква част от книгата му е достоверна?
Съвсем честно мога да кажа, че ако трябва да дам имената на двама антични историци, доближаващи се максимално до обективността, това ще са Тукидид и Полибий.

Предпочитам да се заяждам с професионалисти, поне мога да науча нещо полезно
Хаха, мдам, а и имаме предимуществото да сме по-кратки от някои псевдо такива


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Спартанови [re: д-pOxБoли]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано03.04.07 17:16



д-рОхБоли, Древна Гърция се казва книжката и е на издателство 'Фют'.

olimpus.dir.bg



Тема Re: Спартанови [re: ThunderGoddess]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано03.04.07 17:20



А в книжката на издателство ФЮТ пише ли, че булката на спартанеца в първата брачна нощ идвала облечена в доспехи...





Тема Re: Спартанови [re: mellisa]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано03.04.07 17:25



Да съм казала всички полиси? просто военен съюз между полиси изобщо в древна гърция е странно нещо - ако толкова те интересува - да - най-силните полиси се обединяват - едва ли на някой му пука, че примерно някоя нищожна колониика решила да не се обедини.
Почитат Арес - да почитат го много повече отколкото другаде в Гърция. Арес е мразен бог от гърците, не го харесват и няма такъв култ към него. Ти къде видя да споменавам, че не почитат останалите олимпийци. Просто най-голям култ към Арес има в спарта.
Гледах филм по дискавъри и казаха това - затова си помислих, че историците, които са ги изровили трябва все пак да имат някаква представа какво точно са намерили и няма за какво да лъжат във въпросния филм


За монетите: Пише го в доста книги, не съм казала нищо без да съм сигурна, че е достоверно.

olimpus.dir.bg


Тема Re: Спартанови [re: д-pOxБoли]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано03.04.07 17:32



Прочети темата и ще видиш, че питаха защо има българкса музика в 300. Аз отговорих.

olimpus.dir.bg



Тема В оригинал никой не е чел Тукидитнови [re: mellisa]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано03.04.07 18:06



Ето най-оригинално парче от от 10 век (разбира се, и то не е оригинал, а само факсимиле):



Както обикновено, от времето на Свещената Римска Империя. Оригиналът, както обикновено, е намерен за малко, преведен е и после - "загубен"...




Тема Re: Спартанови [re: _magotin_]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано03.04.07 18:36



Не, съжалявам, ако съм те разочаровала. Но това не го пише само в книжката - гледам и филми.

olimpus.dir.bg



Тема Re: Спартанови [re: ThunderGoddess]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано03.04.07 18:40



Вервай ми, така е идвала. Знам го от сигурен източник. И за други техни перверзии съм чел, обаче и атиняните не са били стока, ако знаеш какви вазички с разни сценки съм виждал от Атина, направо ти се смръзва кръвчицата.





Тема Re: Спартанови [re: _magotin_]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано03.04.07 18:44



Знам, знам. Като ходих в Гърция и предлагаха разни календарчета, плакатчета и карти с сцени от такива Атински вазички ... аре да не коментирам как ги гледах в магазина



olimpus.dir.bg


Тема Ксенофонт има съчинение за Спартанови [re: 46]  
Автор deLake (sir)
Публикувано03.04.07 19:20



Казва се "Устройството на Спарта" или още "Конституцията на Спарта". То е посветене основно на тази държава. Отделно за устройството й е писал да речем Аристотел в "Политика". За историята и има доста в съчиненията на Херодот, Тукидит, Плутарх...
Спарта макар и да е нямала просперираща историография, все пак миналото й е описано от чужди автори. При това са писали с уважение за този полис.

Ето началото на съчинението на Ксенофонт (до там съм го превел, защото го намерих само на английски):

Ксенофонт

Устройството на Спарта

I.[1] Един ден аз разбрах, че Спарта, макар, че е една от най-слабо населените държави, очевидно е най-силният и най-знаменит град в Гърция; и аз се учудих как е било възможно това да се случи. Но когато разгледах институциите на спартанците, повече не си задавах този въпрос.
[2] Ликург, който им даде законите, на които те се подчиняват, и на които те дължат тяхното процъфтяване, аз наистина разглеждам с удивление; и мисля, че той достигна крайния предел на мъдростта на мъдрец. Защото това не бе подражание на другите държави, но изработване на система съвършено различна от това на болшинство други, това той направи неговата страна във висша степен процъфтяваща.


____________________________




Тема Re: Спартанови [re: 46]  
Автор rane ()
Публикувано03.04.07 20:19



много сте готини,благодаря Ви ,...а какво е история-политиката преди 50 години,записаното с знаци(букви),стари предмети и тяхното "натаманяване", според интересите на държава и специализацията на историците...Днешна Гърция е пример за "история", а това ли е било, ами всичко онова което не е записано и гробовете, който не са запазени,нима този живот не е истина, нима това не е било,нима това не история...Мисля си , че историята, както и много други науки,трябва да погледнат една в друга и да търсят отговорите си в по голямо пространство.



Тема Re: Ето това е "великата" Спартанови [re: mellisa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано03.04.07 20:37



За оригинален език. Непреведен Толкова пъти преписвана и допълвана, от оригиналната история (и оригиналния език) колко ли е останала. ако това което твърди доктора е така, от най стария препис ни дели по-малко отколкото от него до оригинала на Тукидит.
Тукидид е имал цяло състояние Може, ама после са му спрели кранчето, изгонили са го от Атина.
Съвсем честно мога да кажа, че ако трябва да дам имената на двама антични историци, доближаващи се максимално до обективността, това ще са Тукидид и Полибий. Удивително приятен за четене, може би се дължи на добрия (и по-свободен) превод, не знам как е оригинала. За достоверноста вече ти посочих няколко странни противоречия.



Тема Re: Спартанови [re: rane]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано03.04.07 21:37



хей, rane, не мога да се съглася за теб, че историята е нагласена. Нали в крайна сметка историка търси повече от едно доказателство, за да потвърди или опровергае дадена теза? А и е грешно да смяташ, че историци само от една народност се занимават само с местната си история - истината е, че хора с ралични народности търсят истината по различни краища на света - например българската история не се изучава само от българи - българист може да стане всеки, който пожелае да се занимава и мине през определеното обраование. Така е със всички - историята обединява народите в търсене на тяхното минало. Историята не работи сама естествено - като всяка наука тя си има помощни науки

. Историците използват и писмени и предметни източници на информация за миналото, не бъди толкова скептичен - довери се на науката
DeLake - тия цитати някъде от нета ли ги взе? Ако да, можеш ли да дадеш линк, че ме заинтересуваха :)

olimpus.dir.bg


Тема Re: В оригинал никой не е чел Тукидитнови [re: д-pOxБoли]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.04.07 21:53



Аз на теб не ти ли показвах преди време оригинални парчета от преди новата ера

Хайде да не се повтаряме, а?


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Спартанови [re: _magotin_]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.04.07 21:55



Вервай ми, така е идвала. Знам го от сигурен източник.
Женен си за спартанка?



. И за други техни перверзии съм чел
Що пък да е перверзия?


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Спартанови [re: ThunderGoddess]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.04.07 21:59



Ау какъв тон




едва ли на някой му пука, че примерно някоя нищожна колониика решила да не се обедини
Ти наистина не разбираш същността на понятието полис и колония, нали?

Почитат Арес - да почитат го много повече отколкото другаде в Гърция
Не е вярно.


Гледах филм по дискавъри и казаха това - затова си помислих, че историците, които са ги изровили трябва все пак да имат някаква представа какво точно са намерили и няма за какво да лъжат във въпросния филм
Явно са Не се предоверявай толкова на Дискавъри, и те допускат грешки, понякога дори сериозни.


За монетите: Пише го в доста книги, не съм казала нищо без да съм сигурна, че е достоверно.
Ами явно не е Не съм изсекла монетите този следобед


Cupitor Impossibilium

Тема "историята е нагласена"нови [re: ThunderGoddess]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано03.04.07 23:27



Помисли си за най-ново време - как се наглася историята с "тероризма", със сътворените от САЩ Алкайда, Садам, Муджажахидини, талибани, косовари... Помисли как край нас се пренагласява историята с Македония, с измислянето на партии, на лидери, на каузи... Историята винаги се пренагласява от силните на деня...



Тема Re: "историята е нагласена"нови [re: д-pOxБoли]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано04.04.07 01:10



Тя ще бъде нагласявана от силните докато слабите ни интересува истината.
Ако престанем дасе интересуваме от нея а търсим митолгията, поуките ще станем.......като ония дет се кефят на филми от рода на "300".
Помисли малко!! Защо защо някой ще си прави труда д аобработва масите ако тзои някой беше по-велик и по-силен от нас и ние го усещахме като такъв. Знаяи този някой не само не силен ами е и ревнив и злобен и комплексиран......хехех незнам щосе сетих за едно "божество" на едно племе произхождащо от Ханаанските земи





Тема деградациятанови [re: ThunderGoddess]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано04.04.07 01:24



Не само историята, но и много други обществени та дори и точни науки са преиначени, отклонени в посока да мачкат, да манипулират и лъжат невежото множеството. Причините са ЦЕЛТА на шайката властваща и водена по Закони спуснати за да осъществят плана- преждевременния крах според всички древни писания.
само погледни кво става с климата и повече не ми говори!! мислиш,че е лъжа мислиш,че нищо не може да се направи??!! айде бе. а не си ли се замисляла, а нямаш ли поглед колко жалкиса всички от които зависи, от тяната отговорност от един техен подпис.........аз има такъв поглед.
жалки страхливци, мижитурки, нагаждачи , алчни и безбожни.. . и тяхното виреене и умножаване доказва силата на всеобщия закон на деградацията и тоталния срив.............
противно на разни глупави сектанти аз ще ти кажа,че никой "добър"няма да оцелее по начина по който е казано, защото никой не е видял и никой не се е върнал от Небитието...



Тема Re: Спартанови [re: 46]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано04.04.07 10:45



Песента е "Зайди, зайди ясно слънце".

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: "историята е нагласена"нови [re: д-pOxБoли]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано04.04.07 15:04



Абе да те питам ти чувал ли си за историческа обективност? Дай да ти поясня - новините дето вчера ги даваха бо бтв още не са история точно заради историческата обективност. Преди една теза да се запише и историците да приемат за добро ли за лошо ли е и да вземат да тълуват фактите, минава известно време. Съжалявам, че ти натърках много яко носа в една друга тема за гръцките богове, обаче не бъди толкова тесногръд, че да търчиш да отговаряш след всеки мой пост в тоя клуб, защото си ми много смешен :) Алкайда и Саддам още не са в историята



olimpus.dir.bg


Тема Re: "историята е нагласена"нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано04.04.07 15:11



Напротив алКайда и Саддам са вече в историята защото победители са САЩ!!
а докато не ми не много много време когато никой жив няма да си спомня за САЩ
и когато няма да има вече доказатеслтва( а те ще погрижат да ги заличат заедно със вероятния си крах) тогава е възможно д има история, но поради недостаъчността на фактите ще си бъде само митология.
а я вземи прочети Оруел "1984" и после ела да коментираш.



Тема Re: "историята е нагласена"нови [re: Caбaзий]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано04.04.07 15:29



Сабазий, историята не се пише само с едноличното мнение на еди кой си автор - ако беше така и ако пишехме така, шяхме да приличаме на древногръцки историци - тези варвари, онези варвари, другите тъпи, още едни - виновни, още едни непросветени - ти представяш ли си го това? Именно заради това нещата се тълкуват и се пишат в учебници и други книги като минат години - следващото поколение решава кой е бил прав и кой е бил крив в повечето случай. Примерно ако сега искаш да издигнеш паметник на президента Първанов, няма да ти дадат, понеже той е още жив и не са се видяли всички последстивя от делата му и не може да се реши за добро ли е, за лошо ли е. САЩ да си пишат каквито искат мизерии и да крият колкото си искат факти - света няма да приеме това да стане част от историята докато не минат едно 50 години поне.

olimpus.dir.bg



Тема Тук ли е мястото да си "търкаме носовете"?нови [re: ThunderGoddess]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано04.04.07 15:32



Ние да не сме екскимоси, та така да се целуваме с търкане на носовете?



Тук, според мен, е мястото където можем по метода на -а да търсим истината нецензурирано oт авторитети на председатели на научни съвети и други корифеи... Тук му е мястото, където може да не ни е еня за научни степени, звания и отчети, а само за истината... по тертипа на Платоновските диалози: обръщайки предмета на изследване като палачинка в горещ тиган... (А дали Платон е съществувал?!)



Тема Re: "историята е нагласена"нови [re: ThunderGoddess]  
Автор _magotin_ (ентусиаст)
Публикувано04.04.07 15:35



Не се старай прекомерно, уважаема. Той Човекът, наблягам на главното "ч", отдавна е заклеймил мракобесната наука, чиято основна цел е да лъготи и прикрива истината... Вместо това се предлага да гледаме - заедно с приятели - всяко събитие, и така да формираме една обективна истина...



Тема Re: Тук ли е мястото да си "търкаме носовете"?нови [re: д-pOxБoли]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано04.04.07 15:40



Да, аз истината ти говоря, ама ми се струва, че приемаш нещата прекалено лично. И да, Платон е същесатвувал - поне така твърдят историците, сред които и баща ми :)

olimpus.dir.bg



Тема Re: "историята е нагласена"нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано04.04.07 16:07



исторяиат с епише точно от хора с еднакво мнеие и тип мсилене -същите като гърците.
Един пример:
За всички съвремени историци Хитлер е лош а евреите са добри. .........прабългарите са тюрки и славянското море още бушува в главите им.
Примерно ако сега искам да издиган паметник на Хитлер ще мидадат , нали по твоята теза щото той е мъртъв! хахах
СПИСЪК НА съврмените 'ВАРВАРИ":
ИРАН
АЛКАЙДА
ТАЛИБАНИТЕ
ИСЛЯМСКИЯ ФУНДАМНТАЛИЗЪМ
НЕОНАЦИЗМА
крайнолевите
крайнодесните
крайнорелигизоните
..............
СПИСЪК на добрите:
либералите,
демократите
християните
юдеите



Тема Re: "историята е нагласена"нови [re: _magotin_]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано04.04.07 16:11



Вземи изучавай точните науки, научи един занаят който се рабоити с ръце.
Създай нещо полезно за близките си!!



Тема Re: "историята е нагласена"нови [re: Caбaзий]  
Автор _magotin_ (ентусиаст)
Публикувано04.04.07 16:16



Ти да не си занаятчия някой...


Или вярваш във възпитателната сила на труда. Трудът прави човека свободен? Или социалистическият труд възпитава? Кое си избираш?
Впрочем стремежът на лумпен-пролетариата да се издигне социално над интелигенцията в България не е от вчера.



Тема Re: "историята е нагласена"нови [re: _magotin_]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано04.04.07 16:33



Ти да не си занаятчия някой
Да, и не виждам нищо срамно.
А лумпенизацията е предимно сред тия дето не могат да усвоят занаята. Най-модерния метод за неуртрализацията на подобни е да се подтикнат да пишат да пишата и да се насочат от малки я в журналистиката я в нещо друго "научно" дето се исмерва по к-во мангизи на изписана страница.



Тема Re: "историята е нагласена"нови [re: Caбaзий]  
Автор _magotin_ (ентусиаст)
Публикувано04.04.07 16:44



И аз не виждам нищо срамно. Обаче не виждам срамно и в заниманията с наука.





Тема Re: Спартанови [re: 46]  
Автор rane ()
Публикувано05.04.07 01:42



ако погледнем на народните песни,като източник на информация за минали събития,(без връзка със Спарта и филма"300") ,каква може да е причината да съществуват неравноделни тактове именно в земите на днешна България и каква е връзката им със славяни,траки и прабългари или други...



Тема Re: Спартанови [re: rane]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано05.04.07 14:29



Когато славяните са дошли, траки по българските земи все още е имало и понеже не са тръгнали да се тръшкат и да се бият, е станал някакъв културен обмен. Траките сами по себе си са имали връзки с древна Елада (не им обръщай внимание на елините, че пишат, че били варвари). Даже елините възприемат някакви тракийски богове. Прабулгарите като идват взаимодействат със славяните и етоти я връзката. За неравноделните текстиве не знам, но вероятно са били част от фолклора на някой от народите, които са населявали земите на днешна българия и после другите са ги възприели ли, и аз не знам :)

olimpus.dir.bg



Тема Re: Спартанови [re: ThunderGoddess]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано05.04.07 16:46



Мило девойче, което се мисли за богиня на мълниите,
стига си ни заливало с плиткоумните си емоции на тема история без факти, изсмукани от филмчета, като "Зина" и "300" - остани си с тях в

, докато не понатрупаш малко повече, отколкото е в учебниците и американските movies...

Дано поне си хубава, защото ако си само многознайка...



Тема Re: Спартанови [re: rane]  
Автор тpимyтpи (непознат )
Публикувано07.04.07 02:20



Източноправославните песнопения са причината за неравноделните тактове в народната музика.



Тема Re: Спартанови [re: 46]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано07.04.07 20:36



Този филм много повече прилича на "Властелина на пръстените", отколкото на исторически, а и явно такава им е идеята.
А за българските народни песни, забелязва, че навсякъде, дето има намесени антични гърци, пускат наши песни. Ако не се лъжа, най-пресният ми спомен е "Александър"



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: Спартанови [re: д-pOxБoли]  
Автор 6Oth (второкласник)
Публикувано26.12.07 20:48



Привет Вам!



Да спомена,
един факт за наща Родна Татковина,
малко - известен на обществените маси.

Една голяма и културна Франция е
записала 8 000 народни песни,
а една малка и поробвана Болгария
досега ( 1988г. ) е записала над 280 000 народни песни,
това е древен песенен свят...


Факт с който можем да се гордеем...

Аз съм вече по - голям и да сричам вече знам...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.