Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:43 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Ето това е "великата" Спартанови [re: mellisa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано03.04.07 20:37



За оригинален език. Непреведен Толкова пъти преписвана и допълвана, от оригиналната история (и оригиналния език) колко ли е останала. ако това което твърди доктора е така, от най стария препис ни дели по-малко отколкото от него до оригинала на Тукидит.
Тукидид е имал цяло състояние Може, ама после са му спрели кранчето, изгонили са го от Атина.
Съвсем честно мога да кажа, че ако трябва да дам имената на двама антични историци, доближаващи се максимално до обективността, това ще са Тукидид и Полибий. Удивително приятен за четене, може би се дължи на добрия (и по-свободен) превод, не знам как е оригинала. За достоверноста вече ти посочих няколко странни противоречия.



Тема Re: Спартанови [re: rane]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано03.04.07 21:37



хей, rane, не мога да се съглася за теб, че историята е нагласена. Нали в крайна сметка историка търси повече от едно доказателство, за да потвърди или опровергае дадена теза? А и е грешно да смяташ, че историци само от една народност се занимават само с местната си история - истината е, че хора с ралични народности търсят истината по различни краища на света - например българската история не се изучава само от българи - българист може да стане всеки, който пожелае да се занимава и мине през определеното обраование. Така е със всички - историята обединява народите в търсене на тяхното минало. Историята не работи сама естествено - като всяка наука тя си има помощни науки

. Историците използват и писмени и предметни източници на информация за миналото, не бъди толкова скептичен - довери се на науката
DeLake - тия цитати някъде от нета ли ги взе? Ако да, можеш ли да дадеш линк, че ме заинтересуваха :)

olimpus.dir.bg


Тема Re: В оригинал никой не е чел Тукидитнови [re: д-pOxБoли]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.04.07 21:53



Аз на теб не ти ли показвах преди време оригинални парчета от преди новата ера

Хайде да не се повтаряме, а?


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Спартанови [re: _magotin_]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.04.07 21:55



Вервай ми, така е идвала. Знам го от сигурен източник.
Женен си за спартанка?



. И за други техни перверзии съм чел
Що пък да е перверзия?


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Спартанови [re: ThunderGoddess]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.04.07 21:59



Ау какъв тон




едва ли на някой му пука, че примерно някоя нищожна колониика решила да не се обедини
Ти наистина не разбираш същността на понятието полис и колония, нали?

Почитат Арес - да почитат го много повече отколкото другаде в Гърция
Не е вярно.


Гледах филм по дискавъри и казаха това - затова си помислих, че историците, които са ги изровили трябва все пак да имат някаква представа какво точно са намерили и няма за какво да лъжат във въпросния филм
Явно са Не се предоверявай толкова на Дискавъри, и те допускат грешки, понякога дори сериозни.


За монетите: Пише го в доста книги, не съм казала нищо без да съм сигурна, че е достоверно.
Ами явно не е Не съм изсекла монетите този следобед


Cupitor Impossibilium

Тема "историята е нагласена"нови [re: ThunderGoddess]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано03.04.07 23:27



Помисли си за най-ново време - как се наглася историята с "тероризма", със сътворените от САЩ Алкайда, Садам, Муджажахидини, талибани, косовари... Помисли как край нас се пренагласява историята с Македония, с измислянето на партии, на лидери, на каузи... Историята винаги се пренагласява от силните на деня...



Тема Re: "историята е нагласена"нови [re: д-pOxБoли]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано04.04.07 01:10



Тя ще бъде нагласявана от силните докато слабите ни интересува истината.
Ако престанем дасе интересуваме от нея а търсим митолгията, поуките ще станем.......като ония дет се кефят на филми от рода на "300".
Помисли малко!! Защо защо някой ще си прави труда д аобработва масите ако тзои някой беше по-велик и по-силен от нас и ние го усещахме като такъв. Знаяи този някой не само не силен ами е и ревнив и злобен и комплексиран......хехех незнам щосе сетих за едно "божество" на едно племе произхождащо от Ханаанските земи





Тема деградациятанови [re: ThunderGoddess]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано04.04.07 01:24



Не само историята, но и много други обществени та дори и точни науки са преиначени, отклонени в посока да мачкат, да манипулират и лъжат невежото множеството. Причините са ЦЕЛТА на шайката властваща и водена по Закони спуснати за да осъществят плана- преждевременния крах според всички древни писания.
само погледни кво става с климата и повече не ми говори!! мислиш,че е лъжа мислиш,че нищо не може да се направи??!! айде бе. а не си ли се замисляла, а нямаш ли поглед колко жалкиса всички от които зависи, от тяната отговорност от един техен подпис.........аз има такъв поглед.
жалки страхливци, мижитурки, нагаждачи , алчни и безбожни.. . и тяхното виреене и умножаване доказва силата на всеобщия закон на деградацията и тоталния срив.............
противно на разни глупави сектанти аз ще ти кажа,че никой "добър"няма да оцелее по начина по който е казано, защото никой не е видял и никой не се е върнал от Небитието...



Тема Re: Спартанови [re: 46]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано04.04.07 10:45



Песента е "Зайди, зайди ясно слънце".

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: "историята е нагласена"нови [re: д-pOxБoли]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано04.04.07 15:04



Абе да те питам ти чувал ли си за историческа обективност? Дай да ти поясня - новините дето вчера ги даваха бо бтв още не са история точно заради историческата обективност. Преди една теза да се запише и историците да приемат за добро ли за лошо ли е и да вземат да тълуват фактите, минава известно време. Съжалявам, че ти натърках много яко носа в една друга тема за гръцките богове, обаче не бъди толкова тесногръд, че да търчиш да отговаряш след всеки мой пост в тоя клуб, защото си ми много смешен :) Алкайда и Саддам още не са в историята



olimpus.dir.bg



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.