Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Спартанови [re: 46]  
Автор rane ()
Публикувано05.04.07 01:42



ако погледнем на народните песни,като източник на информация за минали събития,(без връзка със Спарта и филма"300") ,каква може да е причината да съществуват неравноделни тактове именно в земите на днешна България и каква е връзката им със славяни,траки и прабългари или други...



Тема Re: Спартанови [re: rane]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано05.04.07 14:29



Когато славяните са дошли, траки по българските земи все още е имало и понеже не са тръгнали да се тръшкат и да се бият, е станал някакъв културен обмен. Траките сами по себе си са имали връзки с древна Елада (не им обръщай внимание на елините, че пишат, че били варвари). Даже елините възприемат някакви тракийски богове. Прабулгарите като идват взаимодействат със славяните и етоти я връзката. За неравноделните текстиве не знам, но вероятно са били част от фолклора на някой от народите, които са населявали земите на днешна българия и после другите са ги възприели ли, и аз не знам :)

olimpus.dir.bg



Тема Re: Спартанови [re: ThunderGoddess]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано05.04.07 16:46



Мило девойче, което се мисли за богиня на мълниите,
стига си ни заливало с плиткоумните си емоции на тема история без факти, изсмукани от филмчета, като "Зина" и "300" - остани си с тях в

, докато не понатрупаш малко повече, отколкото е в учебниците и американските movies...

Дано поне си хубава, защото ако си само многознайка...



Тема Re: Спартанови [re: rane]  
Автор тpимyтpи (непознат )
Публикувано07.04.07 02:20



Източноправославните песнопения са причината за неравноделните тактове в народната музика.



Тема Re: Спартанови [re: 46]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано07.04.07 20:36



Този филм много повече прилича на "Властелина на пръстените", отколкото на исторически, а и явно такава им е идеята.
А за българските народни песни, забелязва, че навсякъде, дето има намесени антични гърци, пускат наши песни. Ако не се лъжа, най-пресният ми спомен е "Александър"



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: Спартанови [re: д-pOxБoли]  
Автор 6Oth (второкласник)
Публикувано26.12.07 20:48



Привет Вам!



Да спомена,
един факт за наща Родна Татковина,
малко - известен на обществените маси.

Една голяма и културна Франция е
записала 8 000 народни песни,
а една малка и поробвана Болгария
досега ( 1988г. ) е записала над 280 000 народни песни,
това е древен песенен свят...


Факт с който можем да се гордеем...

Аз съм вече по - голям и да сричам вече знам...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.