Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Евреите в Германия 1939-1945  
Автор Ckитниka (Човекотърсач)
Публикувано23.03.07 05:55



Колко евреи са били убити в Германия в периода 1939-1945? Има ли някакви обективни, нееврейски документи? Вижте

; има ли източници, които да подкрепят (някои от) направените твърдения?

Какво се знае по въпроса реално (автоматично се изключват еврейските книги)?

Ecce Homo!

Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: Ckитниka]  
Автор mellisa ()
Публикувано23.03.07 08:59



Ако не приемаш "еврейски" документи, предполагам няма да отхвърлиш нацистките?
Четеш ли немски? Английски?


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: Ckитниka]  
Автор mellisa ()
Публикувано23.03.07 11:30



Всъщност реално въпросът ти е неправилно поставен. В същинска Германия убити са много малко евреи, а основните лагери, които са съществували са само концентрационни (военни). Така наречените "лагери на смъртта" са в Полша, след линията Щутхоф-Челмно-Аушвиц Биркенау.
Освен загиналите в подобни центрове за масово изтребление, не трябва да се забравят и действията на прочутите Einsatzgruppen, които под директното командване на Хайдрих и Химлер. Запазените архивни документи показват, че ако през юли 1941 имаме 4 139 жертви, то Einsatzkommando 3 докладва за 37 186 убити през август, а после и 56 459 през септември. Давам ти конкретно тези цифри, понеже имам пред очите си оригиналните немски доклади, изпратени на Хайдрих.
В Пдолски на 27 и 28 август са избити 23 600 евреи, два пъти по 19 000 в Минск през ноември, 21 000 в Ровно, на 7 и 8 ноември, 25 000 в Рига на 30 същия месец, а Einsatzkommando 4 А на Блобел са връхната точка с 37 771 евреи на 29-30 септември.










Cupitor Impossibilium

Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано23.03.07 11:57



Човекът явно е прочел някоя от популярните книги, отричащи холокоста, има няколко, издадени на български.
Самото делене на документите на "еврейски" и "нееврейски" говори много за намеренията и подхода на подобен изследовател.
Колкото до нацистките документи, макар и да си остават най-сериозна база за изследвания, не може да им се вярва напълно. Бюрокрацията на Хитлер, противно на изградения й от филмите имидж,била отвратителна и самите лагерни управи често не знаели колко души държат в даден момент, колко пристигат, колко са предадени за "третиране" и изобщо - царувал пълен хаос.
Има запазени множество официални документи - кореспонденцията между Химлер и неговите подчинени - от които става ясно, че във всеки един даден момент ръководството на СС е губело представа точно какво се случва в лагерите, избиването е набирало ход постепенно, най-вече след прословутата конференция във Ванзе, и от един момент нататък никой не е можел да информира нацистките лидери точно колко "работа" е свършена, но при всички случаи е имало някакво докладване, тъй като в последните си часове Хитлер със задоволство споделил, че "успели да се справят с евреите". Подобен израз ме кара да мисля, че цифра от порядъка на 3.5-4 милиона е била докладвана на самия вожд, а след войната се оказало, че е свършена много повече "работа".



Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: _magotin_]  
Автор cyg (<>)
Публикувано23.03.07 12:04



... цифра от порядъка на 3.5-4 милиона е била докладвана на самия вожд, а след войната се оказало, че е свършена много повече "работа".
В тоталитарните общества склонността подчинените да преувеличават свършената работа е особено силна, така че тази цифра е по скоро максимална. Всъщност по-важен е факта, че е имало целенасочено избиване, а не толкова конкретната цифра.



Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: _magotin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано23.03.07 12:11



За лагерите съм донякъде съгласна. Не е точно така, както го описваш, но са детайли, по които няма да спорим


За сметка на това пък докладите на Ханс Франк за варшавското гето например са забележително точни. На 22 юли Химлер праща заповед за прочистването му, повечето са изпратени в Требинка. Доклавад му, че за 2 месеца са избити 310 322 евреи.
Отделно можем да разчитаме на известна точност и на докладите на айнзацгрупите. Спомням си едно сърцераздерателно писмо на Олендорф, който се оплаква, че няма достатъчно хора за да се справят с прочистването добре.
От запазените цифри, например доклада на Химлер за Хитлер от 29 декември 1942 (зебележи в кои години сме още) говори за 363 211 разстреляни в южната област между август и ноември. За цялата дейност на RSHA за 41-42 имаме повече от милион.


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: cyg]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано23.03.07 12:12



Така е, затова ровенето в конкретната цифра ми се вижда малко безмислено, дали са били 4, 5 или 6 милиона - все си е чудовищно престъпление. Фактът е, че е било взето решение евреите да бъдат изтребени и се е прилагало до самия край на войната.



Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: cyg]  
Автор mellisa ()
Публикувано23.03.07 12:20



Принципно е така, докладваната на вожда цифра е някак си завишена за да му се хареса, но в този случай както каза и маготин, нацистите малко му изтърват края. Всъщност именно това, че не успяват да се справят добре и организирано с масовото изтребление е еидн от аргументите за това, че холокостът не е замислен от самото начало като изтребление и то в такава форма. Ако се проследи внимателно хронологията на събитията се вижда как понякога нацистите са наистина изпреварени от събитията и случващото се, не успяват да са в крак със ставащото.
Така че и аз мисля, че докладваните нас Х. цифри не са точни, но именно в смисъл на занишени. Не че нацистите умишлено са ги понижавали, те просто реално не са имали конкретна представа за всички прочиствания.


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано23.03.07 12:20



То това е една от перверзните парадоксалности на цялата работа - до болка прецизни в едни работи, небрежни в други. Само с такава шизофреничност може да се обясни свеждането на изтребването на хора до изрази като окончателно решение, работа, третиране и прочие. Изобщо - темата е много дълбока и не ми се иска повърхностно да я човъркаме просто за губене на време. Освен това очевидно не съм така добре запознат като теб, макар и да съм прочел доста по въпроса.
Впрочем сега чета една книга - "История на Гулаг" - получила няколко награди ,включително и Пулицър за 2005г. Там положението е било много подобно, а в годините на големия терор и първите години на революцията изтребването на квоти хора си е било държавна политика.



Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: _magotin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано23.03.07 12:29



Напълно си прав, че е много дълбока. И че не заслужава да се третира с лека ръка. На автора на темата искам да кажа, че има толкова много изследвания и публикации от истински специалисти по въпроса, че даже не може да се помисли да се отричат милионите. Въпросът не е дали ги е имало, а колко са били.
Що се отнася до изразите, истината е, че дори тук е много трудно. Оригиналните немски думи са изключително мътни, трудно преведими, говори се за нещо като код, разбираем само от неколцина. И до днес се спори дал ли е Хитлер заповедта за началото на Окончателното решение. Да, на пръв поглед звучи смешно като проблем, но истината е, че няма и един запазен документ, едно свидетелство, един разказ, в който някой да документира, че Хитлер директно е наредил.
Имаме ей това, от 31 юли 1941, но то говори само, че по това време намерението вече е съществувало, от кого идва, отвъд Гьоринг, по далеч не можем да стигнем.
To Gruppenf&#252;hrer Heydrich:

Supplementing the task assigned to you by the decree of January 24, 1939, to solve the Jewish problem by means of emigration and evacuation in the best possible way according to present conditions, I hereby charge you to carry out preparations as regards organizational, financial, and material matters for a total solution (Gesamtl&#246;sung) of the Jewish question in all the territories of Europe under German occupation.

Where the competency of other central organizations touches on this matter, these organizations are to collaborate.

I charge you further to submit to me as soon as possible a general plan of the administrative material and financial measures necessary for carrying out the desired final solution (Endl&#246;sung) of the Jewish question.

G&#246;ring


При Вадензее положението е същото, просто Хитлер стои някак на страни от всичко. Естествено, предвид начина, по който са се вземали решенията, напълно вероятно е всичко да е дошло устно в разговор някоя сутрин между кроасаните и кафето.


Cupitor Impossibilium

Тема И какво решава бройката?нови [re: Ckитниka]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано23.03.07 17:48



Два, три милиона - повече или по-малко?

Въпроса е друг, защо трябваше поголовно да се орбичат съвсем обикновенни лекари, бръснари, хлебари, работници и техните семейства на смърт, понеже са от една и съща народност с Ротшилд?



И Ротшилд ли е бил виновен за това, че Германия не успяла да стане колониална имеперия та предизвика ПСВ?



Тема Re: И какво решава бройката?нови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор пaтpиoтбr (Истински Фашист)
Публикувано23.03.07 20:21



Естествено че има значение, тия милиони ей така си ги въртиш, като че ли не става дума за хора.



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: mellisa]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано23.03.07 20:23



Хм... интересно как би коментирал тия документи един модератор в дир-а, който преди два-три месеца ми заяви, че Холокоста е измислен от евреите



Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: mellisa]  
Автор пaтpиoтбr (Истински Фашист)
Публикувано23.03.07 20:25



Айнзац командите са вярното и реално случилото се в тъй наречения холокост. Останалото реално случило се е огромен брой жертви в лагеите от заразни болести, а през 44-45 и от глад. Останалите са жертвите, които за съжаление се дават във всяка война. Целенасочено избиване в газови камери обаче е нямало.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: пaтpиoтбr]  
Автор mellisa ()
Публикувано23.03.07 20:31



Целенасочено избиване в газови камери обаче е нямало.

Сериозно? Значи предполагам и оцелелите, и архивите на Нацистка Германия, и документите на съюзническото разузнаване лъжат?
Интересно ми е, за какво служи една газова камера, ако не за да бъдат задушавани с газ вътре хора?
Нямало е целенасочено избиване? Бих искала да те видя да го казваш пред купищата запазена човешка пепел в Аушвиц...


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: Ckитниka]  
Автор пaтpиoтбr (Истински Фашист)
Публикувано23.03.07 20:33



Това което със сигурност се знае, че през Втората Световна Война се дават огромен брой човешки жертви, може би над 66 милиона. Да се делят тези жертви на холокостни и други е гадно, а това да се акцентира само на холокостните, а другите да се подминават все едно ги няма, е вече направо отвратително.
А ето ти тема за размисъл - ако някой учен реши сериозно и най-важното необременено да се задълбае в съдбата специално на евреите по време на ВСВ, то той рискува да влезе в затвор (Дейвид Ървинг), да го убият във въпросния затвор, или в добрия случай да избяга някъде на майната си(с извинение), примерно в Иран.
За мен лично аз смятам, че събитието наречено холокост като цяло е изпъстрено с много лъжи и неверни твърдения, които се приемат като аксиоми, а броят на жертвите евреи е силно завишен.



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: фaмyлyc]  
Автор mellisa ()
Публикувано23.03.07 20:36



Кажи му да върви на майната си от бившия мод на история




Cupitor Impossibilium

Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано23.03.07 20:36



Хех, шири се тази "теория", проповядвана от моите ирански любимци включително. Той даже президентът им скоро организира "научна" конференция, която да докаже, че холокост не е имало. Впрочем в арабския свят също се ширят подобни мисли, но те са по-скоро отглас от старото приятелство между фюрера и тогавашния главен мюфтия на Йерусалим, който настоявал нацистите да окупират светите земи, за да решат еврейския въпрос и там.

Каква обида за Хитлер и Химлер, като си помислиш?! Извършили едно от най-чудовищните престъпления в историята, водени от дълбоки убеждения, а днес техни фенове да твърдят, че такова нещо не е имало? Нали ти казах, че нацизмът е шизофреничен...



Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: mellisa]  
Автор пaтpиoтбr (Истински Фашист)
Публикувано23.03.07 20:38



Ами за дезинфекция, скъпа, за това, и газовите камери вътре в лагерите(нямащи нищо общо с тези от легендата) са били точно такива и са спасили доста животи. А загиналите - огромен брой и ти казах главно от какво - са изгаряни и никъде не го отричам.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: _magotin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано23.03.07 20:39



Абсолютно


Това наистина би ядосало и обидило Хитлер. Грандоман като него никога не би се отрекъл от стореното, особено от лошото. Още повече, че е вярвал в него.


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: пaтpиoтбr]  
Автор mellisa ()
Публикувано23.03.07 20:42



Да споря с теб ще е обида към паметта на всички онези, от които пепелта още стои.


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: пaтpиoтбr]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано23.03.07 20:42



Не че нещо, ама никога не съм чувал да се прави дезинфекция с калиев цианид.



Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: пaтpиoтбr]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.03.07 20:44



през Втората Световна Война се дават огромен брой човешки жертви, може би над 66 милиона. Да се делят тези жертви на холокостни и други е гадно, а това да се акцентира само на холокостните, а другите да се подминават все едно ги няма, е вече направо отвратително.
Напълно съгласен!

Facta, non verba!



Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: mellisa]  
Автор пaтpиoтбr (Истински Фашист)
Публикувано23.03.07 20:46



Нима, и аз с какво обиждам паметта им.?
Напротив, ей такива като теб са обида за паметта на загиналите по време на ВСВ.



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: пaтpиoтбr]  
Автор mellisa ()
Публикувано23.03.07 20:47



Такива като мен?




Cupitor Impossibilium

Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: _magotin_]  
Автор пaтpиoтбr (Истински Фашист)
Публикувано23.03.07 20:51



Не знам циклон В и калиев цианид дали са едно и също, но първият точно за това е служел. Не вярваш, естествено, нали. Ами вземи и прочети една доста гадна книга на Марин Чуров - "Моите срещи с фашизма". Дава доста реална картина на положението в лагерите, макар че специално на този мястото му е било баш там.



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: пaтpиoтбr]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано23.03.07 20:54



Приятелю, ти за процеса срещу ИГ ФАРБЕН да си чувал нещо?



Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: пaтpиoтбr]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.03.07 20:57



Циклон Б наистина чудесно дезинфекцира белите дробове. Доживотно...



Facta, non verba!


Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: mellisa]  
Автор пaтpиoтбr (Истински Фашист)
Публикувано23.03.07 20:58



Ами да, щото заради такива като теб след още 20-30 години в учебниците ще пише, че по време на ВСВ са загинали 60 милиона евреи - за което вече ще са виновни не само германците, ами и всички останали. И има податки за това в днешно време между другото.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: пaтpиoтбr]  
Автор mellisa ()
Публикувано23.03.07 21:01



Никога не съм твърдяла, че има 60 милиона евреи жертви. И няма да го кажа. Експлоатирането на една трагедия, независимо в коя посока, е еднакво престъпление към онези, които не са оживели. Но да се казва, че газовите камери в лагерите на смъртта били само за дезинфекциране, когато не виждам на какво основание въобще това може да се каже, намирам за глупаво.


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: Last_Roman]  
Автор пaтpиoтбr (Истински Фашист)
Публикувано23.03.07 21:03



Ама вие наистина не вярвате. Точно в момента книгата не ми е подръка, но има и снимки на масовите дезинфекции в лагерите.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: пaтpиoтбr]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано23.03.07 21:34



но има и снимки на масовите дезинфекции в лагерите.
Аз па имам снимки на масови "дезинфекции" на фъшаги с Т-34 и"Катюша" страшни дезинфектанти са ша знайш.





Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: Boлk]  
Автор пaтpиoтбr (Истински Фашист)
Публикувано23.03.07 23:17



И затова на 1 германски войник се падат ...колко? 7 -8-9 загинали съветски.
Било е истинска касапница.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: mellisa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано23.03.07 23:23



Предполагам, че в окончателната цифра на загиналите евреи са включени не само изтребените в лагери, но и загинали по фронтовете, при бомбардировки и др. Проблемът с немската отчетност вероятно е настъпил в края на войната, когато Германия рухва.



Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: cyg]  
Автор mellisa ()
Публикувано23.03.07 23:28



Всъщност не съм се замисляла дали подобни цифри влизат в броя. Когато се говори за Холокост се има много повече съзнателното планирано еврейско изтребление. Предполагам останалото влиза в графата на цивилните жертви.
А и от друга страна, колко евреи според теб все още е имало в града при бомбардировките на Дрезден например? Мнозинството отдавна са били пратени на изток...


Cupitor Impossibilium

Тема мдаанови [re: фaмyлyc]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано23.03.07 23:33



незнам дали е измсилен от евреите, израилтяните, ашкеназите, сефарадите или световното правителство, масоните, илюминатите.. но едно за мен е сигурно евреите, каkто и всяка религия имат нужда от митология, а еврейската митология е историзирана и всеки един факт от историята бива митологизиран особено ако става въпрос за преследване, изгонване, избиване или пък на победа над езичници и други и тва е в същноста на юдаизма.


хахах
между другото точно сега по gotham radio звучи една израелска група Оrphaned Land и песента Norra El Norra!!
Поздрави!!
Групата е много добра , препоръчвам ти я.



Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: пaтpиoтбr]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано23.03.07 23:35



Благодарение на славянското милосърдие в Източна Германия са останали германци.Щото ако на диващината на нацистите бе отговорено по същия начин Германия нямаше да има само 10 милиона жертви ми можеше и да не остане ни един германец.Иначе за касапницата си прав -след обезглавяването на армията си Сталин е виновен за поне половината жертви-особенно в началото на войната.



Тема "славянско милосърдие"нови [re: Boлk]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано23.03.07 23:47



на грузинеца Сталин , евреина Берия, англичанина-масон Чърчил, американеца-евреин Рузвелт и др. направи така,че кьорав германец няма в традиционно германските области: Силезия, Померания и Източна Прусия .
Това същото славянско милосърдия и доброта "не отнеха " тоест не върнаха "традиционно румуънската територия" Южна Добруджа, въпреки че вклюването и в България беше един акт между фашистки държави!!

Редактирано от Caбaзий на 23.03.07 23:49.



Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: Boлk]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано23.03.07 23:54



Дядото на жена ми е фронтовак от ВСВ, имал е вземане-даване и със съветски войски, и с германци. Искаш ли да ти кажа според него кои са били диваци и кои цивилизовани хора? Разказвал ми е наистина ужасни неща, на които е бил свидетел.



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: "славянско милосърдие"нови [re: Caбaзий]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано23.03.07 23:58



Виж кво -големата политика няма нищо общо с мирогледа на обикновения войник.Много села в бившия СССР не са изгорени и жителите им избити по заповед на фюрера -чисто нацистките изцепки струваха на райха най-мощното партизанско движение в света и боя до дупка и масовия героизъм на руските и всякакви други в армията -не глупотевините за НКВД което чакало отзад.



Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: Mpakorop]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.03.07 23:59



За диващината на военните спрямо цивилното население може дълго да си говорим - имало я е и от двете страни в големи количества /а ако питаме преживялите войната в Украйна и Русия, сещаш ли се поред тях какъв ще е отговорът им?/.
Но да не изместваме темата от Холокоста.

Facta, non verba!



Тема Re: Евреите в Германия 1939-1945нови [re: mellisa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано24.03.07 10:09



А и от друга страна, колко евреи според теб все още е имало в града при бомбардировките на Дрезден например?
Дрезден не е единствения бомбардиран град, ами Варшава, Лондон. Колко евреи, граждани на други държави, са загинали по фронтовете? А как да броим хората със смесено потекло? Като половинки или четвъртинки, звучи ужасно, нали? За хората загинали в лагерите има що годе някаква статистика, но за останалите жертви цифрите имат оценъчен характер. Вероятно от там произлизат различните спекулации с крайната цифра от 6 милиона.



Тема Re: "славянско милосърдие"нови [re: Boлk]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано24.03.07 12:32



Сигурно затова през 42 примерно в германската армия има над 1 милион служещи от територията на ссср. А до създаването на РОА е още далече.
По отношение зверства спрямо народите на СССР Червената армия и различните й поделения няма кой да ги бие. А самите войници обикновено ги е било по-страх от собствените командири, отколкото германците.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: "славянско милосърдие"нови [re: Mpakorop]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано24.03.07 12:41



Не ми философствай -реално германците и славяните някога били едно цяло -е едната по-малката част на бившето цяло нападнала по-голямото и била унизително пребита -то не и било за пръв път -некви тевтонци яли бой още на Чудското езеро ама всяко ново е добре забравено старо





Тема харесва ми..нови [re: Mpakorop]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано24.03.07 12:48



че смело си се нарекъл "български фашист"


Е, не споделям фашизма в италианския му аспект, а за българския......не бих казал,че е имало точно български фашизъм, но хайде...
Знаеш ли колко е огромна разлика междиу поведението на един мотивиран воиник-колкото и гладен и унижен да е и на един който единствено страха и глада го водят, колкото и богат да е.
аз искам само да кажа,че нямя есесовски корпуси предали се, че защитата на Берлин се води до последно, ............че всички нацисти умират достойно.
За мен добри-лоши те са се обесмъртили за иднините поколения Тва ,че нямат гроб е още по-добре ! Никой й бог и истински герой няма гроб .............гадното е лъчът надежда отиде от историята в безнадеждната митология.



Тема Древнорускатанови [re: Boлk]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано24.03.07 12:55



държава е показателен пример как германци и славяни са били едно цяло.
Ми чети Снори да видиш колко пъти викингите (шведи и норвежци) искат помощ от "кралете на Градарике" - и обратно ......но това е било в езическите времена когато хората не са били обладани все още от юдейохристиянския фанатизъм и ненавист към "инакомислещите" .



Тема Re: харесва ми..нови [re: Caбaзий]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано24.03.07 13:02



И фашисти и комунисти са едни жалки религиозни нещастници които се мислят за нещо повече от другите -едните расово -другите-идеологически

И на двата типа историята залепи по един хууубавичък шамар



Тема Re: харесва ми..нови [re: Boлk]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано24.03.07 13:04



фашистите май нямат расова теория , ма хайде





Тема Re: "славянско милосърдие"нови [re: Boлk]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано24.03.07 13:11



След като прочетох обидите от твоя страна към мен в Руски клуб, се отказвам да дискутирам с теб.



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: харесва ми..нови [re: Caбaзий]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано24.03.07 13:17



Нямало е, наистина.
А пък в крайна сметка легандата за снопа съчки тръгва от хан Кубрат, нали така?
На италиянския фашизъм проблемът му е бил, че е обхванат в един момент от грандоманштина. Но вече всичко е обвито в митология и пропаганда, лесно попивана от масите. Макар че не може да се сърдим за това, хората ги вълнуват най-вече въпросите от ежедневието ( и мен също) и малко са лудите като нас, дето се замислят по-надълбоко.



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: харесва ми..нови [re: Mpakorop]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано24.03.07 13:54



Не ми пука ни за фашизъм,ни за комунизъм-тоталитарни ненормални ,извратени идеологии и практики победени от демокрацията





Тема Re: "славянско милосърдие"нови [re: Mpakorop]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано24.03.07 13:55



Дреме ми на калашника ненормалник такъв





Тема Re: харесва ми..нови [re: Boлk]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано24.03.07 13:56



Не ми пука ни за фашизъм,ни за комунизъм-тоталитарни ненормални ,извратени идеологии и практики победени от деградацията


Ха така..
А пък аз съм на мнение ,че такива като теб, копривената метла, гьона и др. не сте за дискусия а за бой як бой



Тема Re: харесва ми..нови [re: Caбaзий]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано24.03.07 14:00



А нацистите и те нямат





Тема Re: харесва ми..нови [re: Caбaзий]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано24.03.07 14:01



Аз пък съм на мнение,че ще ти счупя главата в един бой-и то с огромно удоволствие фашизирана утрепко





Тема Re: харесва ми..нови [re: Boлk]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано24.03.07 14:04



оххх не си запознат с нещата излишно е да ти обяснявам Вземи прочети някоя книжка



Тема Re: харесва ми..нови [re: Caбaзий]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано24.03.07 14:07



Ти прочети ненормалнико заради такива лесно манипулируеми идиоти като вас загинаха над 50 милиона души





Тема Re: харесва ми..нови [re: Boлk]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано24.03.07 14:08



а пък аз сметам ,че за тези си думи ще получиш bann





Тема Re: харесва ми..нови [re: Caбaзий]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано24.03.07 14:10



Дреме ми на кура -нека останат само религиозно-фашистки мутанти като тебе

Да "дебатират"



Тема Ти да не си повярвал в Холокоста накраянови [re: Last_Roman]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано24.03.07 18:29



???



Тема ще повярвамнови [re: фaмyлyc]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано24.03.07 19:07



на 6-милиона изгорени в газови камери когато повярвам в Мойсей , Иешу и другите глупаци свързани с юдейохристиянството.
демек никога


Тва са си ваши вътрешни проблеми! чествайте си ги, палете им свещички, молете и мислете,че вашият ред иде



Тема Не се ли малко все пак изфърляш?нови [re: Caбaзий]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано24.03.07 23:07



Какво значи "Ваши вътрешни проблеми"? Това някой да реши да избие всеки който е от определена народност не е "вътрешен", а общочовешки проблем, щото утре някой може да го направи и с тебе.



Тема Аха, значи в бройката е проблема,нови [re: пaтpиoтбr]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано24.03.07 23:10



пък аз винаги съм мислел, че проблема е в това да затвориш някой някъде, да го обречеш на глад и смърт само и дениствено щото името, религията или националността му са различини. Без значение в нещо въобще виновен ли ти е.



Тема Re: Аха, значи в бройката е проблема,нови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано25.03.07 00:07



Естествено, че това е проблем, както е проблем и това, че в днешно време лицемерието и глупостта властват. Защото всички знаем, че различните етноси и раси не са еднакви. И ти го знаеш.
Иначе става въпрос за историческа истина с излагане на всички факти.



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: Не се ли малко все пак изфърляш?нови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано25.03.07 01:24



утре някой може да го направи и с тебе.
Брей ти мен на цял народ ли ме напрай. Много ме ласкаеш , та даже и международното положение ангажираш с мен хахах



Редактирано от Caбaзий на 25.03.07 01:28.



Тема Judea Declares War On Germanyнови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор тpимyтpи (непознат )
Публикувано25.03.07 20:20



В ново време концлагерите влизат в употреба по време на англо-бурските войни, където британците държали жените и децата на защитаващите се от имперсаката агресия африканерски фермери. Условията в такива военновременни лагери разбира се не са особено добри и във въпросните намират смъртта си около 30000 бури и над 100000 чернокожи африканци. При това става въпрос за относително малък конфликт. Естествено никой не обвинява британците за целенасочено избиване на бурите.

Преди началото на ВСВ ционисткото движение поддържа връзка с Райха като е съществувал съвместен план за депортиране на европейските евреи с цел заселването им Палестина или някъде в Африка (не помня точно) и създаването на еврейска държава. В последствие плановете пропадат и се стига до конфликт м/у нацисти и ционисти и последните чрез влиянието си в почти всички западни държави налагат бойкот на немски стоки и продукти. Тези събития са отразени в британската преса под заглаве "Judea declares war on Germany"
Резултатът от всичко това е, че евреите в Германия и във всички контролирани от нея територии е трябвало да носят звездата на Давид като знак, че са врагове на държавата. Това не е нещо странно при положение, че се води война. Логично идва и следващия момент - евреите са затворени в концлагери и робския им труд се използва за целите на райха. Същото нещо се прави и с военопленниците.
Така наречените лагери на смъртта са в по-голямата си част на територията на Полша и всъщност са построени от поляците за да държат там своето немско население, попаднало във въпросната държава след несправедливите решения на победителите в ПСВ. Самата Германия навлиза в Полша именно за да защити тези хора.
Малко известен факт е, че в "лагерите на смъртта" има плувни басейни, футболни игрища, пощенски станции, лагерни болници и пр. Това което липсва са газови камери. Има разбира се помещения с котли където са били обгазявани дрехи с цел обезпаразитяване, но в запазилите се до ден днешен лагери и сградите в тях липсват помещения, пригодени за масово обгазяване на хора. Също така в единственото такова помещение, което се показва на туристи липсват следи по стените от въпросния циклон Б- виолетови на цвят.
Докладите на МЧК от времето на войната относно лагерите са позитивни. Организацията променя позициите си чак през 90.те ако не се лъжа.
Въпросните лагери са изградени в заблатена местност, неподходяща за
погребване на трупове. За целта немците изграждат крематориуми, които обаче по никакъв начин не могат да изгорят въпросните цифри евреи, прекалено малко и малки са. Версията за горените тела в ями също издиша- немците не са имали необходимото количество гориво.
Повечето лагеристи са измрели от тиф и от глад в последните месеци на войната, когато съюзническите бомбардировки нарушават транспорта, комуникациите и пр. цялата логистична мрежа на райха. Каква ирония.
В своята история(митология) евреите споменават на няколко пъти цифрата 6 милиона изтребени евреи преди ВСВ. За тях това явно е периодически повтарящо се зверство спрямо нещастните, гонени, мразени деца на Израил.
Също липсват немски документи за целенасочено избиване на евреи по време на ВСВ, единствения такъв е написан на такъв немски, че и неграмотен германец би се смял, а дисциплинарени хора като немците биха имали нужда от милиони копия за привеждане в действие на подобна операция.

Тва от филма Judea declares war on Germany.

Не твърдя, че точно така е станало, не съм бил там и тогава, но и не мисля да повтарям като папагал колко нещастни са евреите и колко гадни били германците.
Различните гледни точки не би трябвало да бъдат преследвани и инакомислещите гласове заглушавани. Да си помислим за "1984" и пренаписването на историята, не е хубаво.

Редактирано от тpимyтpи на 25.03.07 20:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.