Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 03.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Петата колонанови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано19.03.07 15:54



ги виждат като част от българския народ, тогава вече ще имаме асимилация.
Беше време когато мангалите почнаха да бачкат,да се къпят,да пращат децата си в българско училище и да живеят в къщи

Но дойде 10-ти и българите взеха да са без работа за циганите да не говорим.Аз тая асимилация съм я виждал на практика в малко градче.Дори да си бил трак ти си асимилиран трак от българитеКоито не някой капут е научил да говорят чужд тям език ми са заговорили езика на най-голямата ЕТНОГЕНЕТИчНА общност-славянскатаКакто хамериканците преди сбиратък па и сега заговориха на англицки.

Редактирано от Boлk на 19.03.07 15:56.



Тема Re: Петата колонанови [re: Boлk]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано19.03.07 16:00



Беше време когато мангалите почнаха да бачкат,да се къпят,да пращат децата си в българско училище и да живеят в къщи

Това не ги направи повече българи. Имал съм двама съученици - за българите си бяха мангасари - а самите мангасари говориха и до ден-днешен говорят на български само сред българи.

Дори да си бил трак ти си асимилиран трак от българите

Никога не съм бил трак, поне не и в този ми живот. Винаги съм се считал за българин, потомък на хората, наричани в историческите извори под сборното име "траки".

ЕТНОГЕНЕТИчНА общност

Етногенетична(?!?) общност? Замириса, пак си се близал под опашката.





Тема Re: Петата колонанови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано19.03.07 16:55



Представи си го като тесто и мая -брък,брък и се получава българския хляб с БЪЛГАРСКИ, а не чужд славянски език юруде нийеден родоотстъпен


Поради что се срамиш от езика си бе?



Тема Re: Петата колонанови [re: Boлk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано19.03.07 19:03



Предупреждавам те с бан за спамене в клуба.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Сърбия и Русия гласуваха против Българиянови [re: Cтapинap]  
Автор 8ЯR (eight)
Публикувано19.03.07 21:23



Благодаря за добрата тема!

Въпросът,който предлагаш за разглеждане може да се дискутира в много направления.Личното ми мнение изглежда е кристализирано в една фраза на Гоцев,фраза обясняваща слабостите на външната ни политика спрямо РМакедония ето така:

Нямаме елементарна положителна пропаганда към тези хора.


Редактирано от 8ЯR на 19.03.07 21:24.



Тема Да бе нямаме, ми когато Гърция буквалнонови [re: 8ЯR]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано19.03.07 21:29



затвори границата си тях, откъде вземаха петрол?
А после кога ги напъна АОК, кой НАТО ли ги спаси, или ние им претихме въоръжение?
Те ако искаха сума ти жестове, дето сме сторили за тях щяха да ги видят и проумеят. Най-малкото мисля бяхме първата страна която ги призна официално. А ако ще е то до пропаганда - мерси сме. Тъпани дето вярват на пропаганда, а подминават делата за какво ни са?



Тема Re: Да бе нямаме, ми когато Гърция буквалнонови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор 8ЯR (eight)
Публикувано19.03.07 21:47



Здравей,
Миналото се забравя.Свойство на паметта е.Особено при отсъствието на последователна братска външна политика.Надменното поведение дразни.Комерсиалното отношение не подразбира братство.Натякването в тази посока,още повече.Глабализацията залага на пропаганда,а ние защо да сме против нея?Братските дела са невидими.Добри или лоши,наши или чужди,братя са ни.Понякога не харесваме брата си.И понякога той не харесва нас.Но сме една кръв.Кръвта вода не става.Братя сме.Едно сме.Каквото сме били.Каквото ще бъдем.С Европа или без нея.





Тема Чакай, чакай, още от 1990-танови [re: 8ЯR]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано19.03.07 21:57



именно политиката на България е може би единстевното последователно нещо, което не е зависело от вътрешнополитическата конюктура, а именно да им помагаме с каквото можем.
Та мисълта ми беше - щом те доброто са склонни да го забравят, нещо повече исключая един период на управлението на Люпчо и като общество и като пилитика гледат на нас с подозрение, че и с открита враждебност по случая с ОМО-то и някои дребни но показателни действия спрямо наши граждани - ми много им здраве. Да им ходатайства Сали Бериша пред ЕС.



Тема Абе ако се погледне назад независимонови [re: 8ЯR]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано19.03.07 22:13



от вътрешната политическа конюктура у нас на Македония сме помагали както можем и с каквото можем.
Това от 1990-та насам не е малко време, какво получихме в замяна?
Да остовим обидните подозрения, ами и откровенно унизително отношение както към наши граждани, така и към страната ни като цяло, освен може един кратък период когато премиер беше Л. Георгиевски, но дори и тогава това беше по скоро лични усилия на няколко политици нежели отношение на обществото в РМакедония като цяло.
Ми пък да ти кажа - много им здраве тогава - те го Сали Бериша с него да търсят своята европейска переспектива.



Тема Re:македонцитенови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор 8ЯR (eight)
Публикувано19.03.07 22:35



Може да са жертва на политическата инерция вследствие на десетилетията югославско благоденствие.

Имат мощен деструктивен фактор в държавността си-албанската демография.И ние последователно им предлагаме,какво?Нова граница по Вардара?И Охрид по силата на демографията в бъдеща обединена Албания ли отива?

Естествено е македонците да виждат в Сърбия съюзник срещу албанската опастност.Налице е переспектива за бъдещо прекрояване на балканските граници.От Сърбия се взема Косово.От Македония западния дял.Източния дял към България.
За стредностатистическия македонец Албания и България са потенциални унищожители на суверенитета на младата им държава.

Способни ли сме да излъчим наистина положително послание към братята си?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.