Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 13.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: КОНКРЕТНИ ДАННИнови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано27.03.07 14:09



Подозирах те, че си на половин щат...





Тема Re: КОНКРЕТНИ ДАННИнови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано27.03.07 14:11



Научното мислене, както ти казваш, не зависи от формата на разговора и събеседника. То, впрочем, се свързва и с научните методи, които в частност включват умението да събираш информация и да работиш в библиотека с каталозите там. Като те интересуват западните публикации, в духа на научното мислене, си ги открий сама. Има със сигурност.





Тема Re: КОНКРЕТНИ ДАННИнови [re: _magotin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано27.03.07 14:28



научните методи, които в частност включват умението да събираш информация
Трябва да призная, че казано от човек, претендиращ да е експерт в българо-иранските отношения без да е видял основните публикации на надписа на Шапур 1, това звучи..хм...абе...



в библиотека с каталозите там
Да не те разочаровам, ама при нас отдавна вече каталози в библиотеките няма В електронен век живеем, електронни ги направиха

Има със сигурност
Прав си, има.
The Preslav treasure, Totju Totev, Shoumen, Altos, 1993
Pečatite ot strategijata v Preslav : (971-1088), Ivan Jordanov

Е, спортсменството изисква да ме оставиш да ги прочета днес, ще продължим с, хм, дискусията утре


Cupitor Impossibilium

Тема Re: КОНКРЕТНИ ДАННИнови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано27.03.07 14:38



Не ми харесва тонът ти.
Ако искаш да дискутираш, спри с личните нападки, иначе рискуваш да си дискутираш сама или да получаваш дълги "старинни" постинги.
Каталози има, както електронни, така и от старостилни, "нормални".
Колкото до първичните публикации на въпросния надпис, не е нужно да познаваш всички публикации, за да познаваш паметника. Притежавам поне няколко от пълните му публикации и го смятам за достатъчно, за да имам една добра представа за него.
Не съм "експерт в българо иранските отношения" защото подобни няма за Дунавска България през Средновековието, това е ясно и на първокурсниците. Моята лична научна област няма нищо общо с Иран.



Тема Re: КОНКРЕТНИ ДАННИнови [re: _magotin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано27.03.07 14:51



Не ми харесва тонът ти
Това трябва ли да ме вълнува?



Ако искаш да дискутираш, спри с личните нападки,
Ти да не искаш научна дискусия във форума да правиш?

да получаваш дълги "старинни" постинги.
Ба, на мен не ми пречат, като свърша с телефонния указател ще прочета и тях...може би

Колкото до първичните публикации на въпросния надпис, не е нужно да познаваш всички публикации, за да познаваш паметника. Притежавам поне няколко от пълните му публикации и го смятам за достатъчно, за да имам една добра представа за него.
Не съм "експерт в българо иранските отношения" защото подобни няма за Дунавска България през Средновековието, това е ясно и на първокурсниците. Моята лична научна област няма нищо общо с Иран.

Тц, тц...някой се засегна Какво беше това за който нож вади...


Cupitor Impossibilium

Тема Re: КОНКРЕТНИ ДАННИнови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано27.03.07 14:54



Не става дума за "засягане", а за приятелско предупреждение, че подобен подход не води до нищо. Ти си избираш сама как да се държиш. Щом искаш, дръж се невъзпитано. Имай предвид, че невъзпитаното държане не стимулира диалога, тъкмо обратното. Мисля с това приключвам коментара по този въпрос.



Тема Re: КОНКРЕТНИ ДАННИнови [re: _magotin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано27.03.07 14:58



Хайде, хайде


Издухай си носа, поучи се от собствения си съвет и утре ще продължим.

П.С. В знак на приятелски чувства ти подавам даже и кърпичка



Cupitor Impossibilium

Тема Re: КОНКРЕТНИ ДАННИнови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано27.03.07 16:47



Приятелски? Дръжте се възпитано, уважаема госпожице/госпожо.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.