Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Boлk]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано14.03.07 17:42



Според мен Бешевлиев и Дуйчев са прави, че ПЕРСИЯНИНЪ означава Персиеца. Цар Роман е аналогичен случай, но в друг контекст - издава желанието някои да е по-ромей от ромеите.

За татарите и дума не може да става.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: _magotin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 17:46



Да бе представи си само една атомна война -почти всичко е унищожено както го дават по фентъзи простотиите-след 15-на века намират, че царя на България се казвал Фердинанд -айде българите-германци-ъпсурд





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Boлk]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано14.03.07 17:51



Вълчо, примерът ти е много, много по-сполучлив, отколкото си мислиш.
Абсолютно същият модел е работел и в нашия ранносредновековен случай, само дето древните Фердинандовци са били бая повече от един човек - да речем част от аристократичните родове.
Такова нещо има и в Армения, и в Грузия, където ту разни Михраниди, ту разни Аршакиди, ту разни Хосровиди управляват - все близки роднини на персийската династия или водещите родове на Ираншахр. Или си мислиш, че в онази епоха аристокрацията не е била сродена една с друга?





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Boлk]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 17:52



Що реши, че Фердинанд е германец?


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: _magotin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 18:20



Мисля и по-скоро съм убеден, че са били -ама другата част от родовете ква е била?Тюркска.Ми обикновенните прабългари?Мене те ме интересуват.Както казах имали сме на престола си кви ли не но това не говори за нацията.А твойта теза е точно такава -оп един персиянин и айде сички перси.Къде го разселването на тия перси толко яко по това време?А тюркски екшъни колкото щеш и не спират-кеф ти монгол-тюркски или тюрко-монголски,кеф ти чисто тюркски.Поради една чиста случайност цяла Европа не е станала тюркска -продължавам да твърдя, че не са били некви кръвожадни идиоти без секва култура ни тюрките на Аспарух ни османските турци,ни татаро-монголите.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: mellisa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 18:25



Щото май бил австрийски офицер с матерен език-немски -иначе за синята кръв и родата по цяла Европа -това го знаем





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Boлk]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 18:31



И как това, че бил автрийски офицер го направи германец?


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: mellisa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 18:58



Народа така го е нарекъл.Иначе той с матерен език немски може и да се е чувствал гражданин на света по професия -князо-цар

Факт е, че ни разсипа като държава първо с вродената си глупост и второ с ориентацията си към Австро-унгария и Германия.Щото ся можехме да си се плацикаме на Бяло море и около нас да говорят български -а Охрид и Скопие щяха да бъдат областни центрове, а не център на анти-българска пропаганда.Нямаше да има преселници от Босилекградско.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: mellisa]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 20:19



Както виждаш, 6 500 на фона на 46 500 далеч не прави основната част на войската.

Както виждаш, траките се споменават отделно от одриси, агриани и още половин дузина тракийски племена. Направи сбора и тогава пак ще говорим.



Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: _magotin_]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 20:24



Смешна теория аз нямам

Е на мен пък иранозаплесията ми е смешна. Уточнявам, че не говоря за иранска теза в рамките на "скито-сарматите са иранци", а за това, което правят Добрев и Бакалов, па ти раздуваш до абсурдни висоти.

впрочем във форума не съм изложил нито една собствена теория

Да, ти "цитираш" Бешевлиев, като му приписваш твърдения, за които не си е помислял даже.

Хубаво е хумора и сатирата да се развиват, даже и научната сатира си има ценители.

Радвам се, че 90-страничната ти книга се продава добре сред ценители.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.