Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 02.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Пълна скръбнови  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано11.03.07 16:12



Става дума както се или не се досещате за поредния епизод на "Българите"


Баре едно стана ясно -оня връх Омуртаг няма нищо общо с Драгомир макар, че комитата ги изкара едно и също -то не е виновен той ми тоя дет го е научил да "превежда" така-най-вероятно Йончо



Тема Re: Пълна скръбнови [re: Boлk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано11.03.07 16:26



Виж кво Омуртаг и Драгомир си е едно и също, както според оня брадат-очилат малоумник Бат Баян е Булат, а Дуло-Дулат. А че филма беще пълна бълвоч, беше. Най-ме издразни "Абе тия наследниците на дуло, са по-на юг, ама няма да идем да ги видим, а ще идем към Алтай". Пу мама ти стара, ти при тия ако не идеш, ми при кой бе. При шаманите в Алтай ся ша ми оди. Тоя само арчи пари и никва не я е свършил.
А ти бре вук с вука ти, що да не може Омуртаг да е Драгомир? Начи мое Пу-Ку да означава българин, мое Балхаш да означавало България, а не мое Драгомир да е Омуртаг! Тоя тупан Петков, ако искаше нещо да разбира, да беше почнал от наставката АРИЯ, а не да ми търси пичката си лелина в Сибир.
"Пих кумис, най-накрая разбрах какво е това кумис". Ми шльокооооо, не е нужно да одиш в Казахстан да пиеш кумис, достатъчно беше да отиде в първото татарско село в Силистренски окръг и там щеше да пиеш кумис. Овчииии.
Или пък "тази носия май прилича на прабългарска, ама май и не прилича, учените трябва да кажат" Малииййй, талант, гениалец. Тва същото като на изпадналия адвокатец Алеко, дето сравняваше ирокезки носии с български.
Единствените му правилни изводи бяха 2:
-че е възможно да е имало преселения и от запад на изток и че
-скито-сарматите са от Китай до Добруджа и най-вероятно прабългарите да са скито-сармати.



Тема Re: Пълна скръбнови [re: koмитa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано11.03.07 16:38



Че е имало българи дошли тук и ебали маменцето на Константин 4 е ясно на всички.Не е ясно обаче дали точно това са нашите прадеди.Да създали са държава ,да имало е канас юбиги,колобри,боили клетви с конски седла - ма дали точно това са НАшИТЕ прадеди?Мене ми се ич не верва.


Ако беха баре една единствена значима дума да бяха оставили.Нема ни една!Ни баща,ни майка ни нищо.Според мене тия требе се разодат из България за да видат от къде са дошли прадедите или да подират от къде са дошли южните славяни



Тема Re: Пълна скръбнови [re: koмитa]  
Автор BloodySword (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 16:53



И аз не виждам много стойностни неща във филма.Интересен е като научнопопулярен филм ,но нищо не разнищва и на никакви въпроси не отговаря.Най-честата дума е "може би"

Че той и от тук можеше да си можебика.Прилича на една екскурзия с малко ползи за нас зрителите и с нулеви за историята като наука.



Тема Re: Пълна скръбнови [re: Boлk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано11.03.07 16:54



Нищо не ти разбрах, а и да ти разбрах, не съм съгласен.



Тема Re: Пълна скръбнови [re: BloodySword]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано11.03.07 16:55



Анджък, казано по "прабългарски", според Васил Гюзелев

.



Тема Re:Омор - таг / Драго - мир ?нови [re: koмитa]  
Автор DOZNATEL ()
Публикувано11.03.07 17:00



В отговор на:

що да не може Омуртаг да е Драгомир?



Омортаг означава Омор, възкачил се на престола в годината на коня - Таг.

Драгомир пък е комбинация от две слвавянски думи - Драг и Мир.

Нищо общо.



Тема Re:Омор - таг / Драго - мир ?нови [re: DOZNATEL]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано11.03.07 17:04



Не знам, покойния Йордан Вълчев, доста добре си го обяснява, че Омур+таг и Драг+Омир е едно и също.



Тема Re: Пълна скръбнови [re: koмитa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано11.03.07 17:09



Да ти повтора -в изворите пише -"владетел на многото българи".Без значение тюрки или иранци -ем са много-ем управляват и изграждат и поне отначал-бранят държавата.Ама там пише и друго " после отиде срещу смоляните" -преди тва е бил на пикник у Филибето при гърците със се войската.Пише и "...срещу гърци и славяни".Ти как си обясняваш, че няма ни една важна дума в българския сегашен език от тюрко-ирански произход?Как си обясняваш приликата между,българи,сърби и любимите ти черногорци?И по мутри и по език -а с днешните румънци само по мутри?Или тия прабългари са осеменили целия балкански полуостров и са говорили славянски език или са били компактно население в североизточна България минимално славянизирано пак там но в мнозинството си останало неславянизирано и останало като гагаузи до ден днешен





Тема Re:Омор - таг / Драго - мир ?нови [re: koмитa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано11.03.07 17:13



Комита с думите може да се правят шашмалогии големи.В тоя същия филм се каза -Балхаш си значи блато на некав си тамошен език и нищо общо с българите няма.На мене ми звучи логично.Както и , че Драгомир си е като Бранимир и Станимир -комбинация от драг,бран и стан + мир -ясно кратко и разбираемо






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.