Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Колко траки е имало в Българската държава?  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 19:45



Имаше един основополагащ пост на комитата след който Йончо зачезна -именно-автохтонците да се концентрират върху това, че е имало и българи и славяни и огромно многочислено тракийско население.Аз в последното искренно се съмнявам и ще и ви кажа защо:
1.Има данни за огромно славянско нашествие.Как мислите тия славяни са казали на траките-мили траки маанете се от земята ние ще я обработваме вместо вас.Ясно е, че са ги гонили като финикийци и тия които са били романоезични са останали като власи-гъркоезичните са забегнали на юг.Тракоезичните са станали албанци.
2.Има данни как след кърджалийските събития земята не се обработва (забягнало или избито население) и идват власи от там Дунава (дали винаги са били власи или романизирани българи-друга тема) да обработват -природата празн не търпи.
3.Ласт роман беше пуснал тема за масови избивания на траки в Мизия по римско време и заселването на други племена - масова практика по онова време.Както между впрочем е правил и Крум но той е изселвал гърци.
Искам да уточня, че това ми се вижда логично и изобщо не е окончателното ми мнение по въпроса -да си изградя такова ще помогне всеки който пише смислено и аргументирано по темата щото па другата крайност -всички траки да са изгонени ми се вижда малко вероятна



Редактирано от Boлk на 25.02.07 19:49.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската дуржава?нови [re: Boлk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано25.02.07 19:55



Има данни за огромно славянско нашествие

Има, ама няма. Славянското нашествие с нищо не се различава по историческите извори с нашествия на авари, кутригури, уногондури, хуни и разни други гундури.

Как мислите тия славяни са казали на траките-мили траки маанете се от земята ние ще я обработваме вместо вас.

Славяните първоначално не са дошли да копат земята, а да грабят ромейските градове за плячка. Що се отнася до земя за копане, достатъчно са си имали такава и оттам откъдето са дошли. А +това на Балканите земя за копане е имало за всички, надали е имало конфликт баш за земята за копане.

Ясно е, че са ги гонили като финикийци

От кой исторически извор това става ясно?

които са били романоезични са останали като власи-гъркоезичните са забегнали на юг.Тракоезичните са станали албанци.


Значи викаш, избягали едните в Истанбул, другите в Тирана, а? Ама чоп ли са фърляли кой къде да бяга?

Има данни как след кърджалийските събития земята не се обработва (забягнало или избито население) и идват власи от там Дунава (дали винаги са били власи или романизирани българи-друга тема) да обработват -природата празн не търпи.


В пренебрежимо малки размери е. Не ти става примера.

Ласт роман беше пуснал тема за масови избивания на траки в Мизия по римско време

Нали се сещаш, че даже евреите не успяха да ги избият всичките, по едно друго време.



заселването на други племена - масова практика по онова време

Това какво трябва да доказва?

Както между впрочем е правил и Крум но той е изселвал гърци.


А защо тогава Крум прави опит да засели "гърци" от Одрин във Влашко?

всички траки да са изгонени ми се вижда малко вероятна

Нито са изгонени, нито са избити, нито са станали само власи, гърци или каракачани.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската дуржава?нови [re: koмитa]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано25.02.07 20:28



Значи викаш, избягали едните в Истанбул, другите в Тирана, а? Ама чоп ли са фърляли кой къде да бяга?



Комита, няма нужда от чоп. Знаеш че няма проблем - който бяга към Константинопол, независимо какъв е рано или късно става какъвто трябва

Към Тирана знаеш, че има и от латиноезичните, просто там лека полека е надделявал албанският. Така, че и към Дирахион и към Тракия и Константинопол са бягали всякакви.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано25.02.07 20:39



Колко траки е имало в Българската държава?

На този въпрос историята не може да отговори.
Тук думата имат антропологията и етнографията.

-:<>:-
Историята служи за прослава на човешкия бяс.


Тема Re: Колко траки е имало в Българската дуржава?нови [re: koмитa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 20:39



Има, ама няма. Славянското нашествие с нищо не се различава по историческите извори с нашествия на авари, кутригури, уногондури, хуни и разни други гундури.

Различава се щото топонимите в днешна Гърция (имаше хубава тема) не са ни от аварски ни от кутригурски ни от хунски ми точно от славянски произход.
Беше пуснат и пост как Крум изпраща славянина Драгомир, а не тракиеца Велизар да преговаря с ромеите.
Славяните първоначално не са дошли да копат земята, а да грабят ромейските градове за плячка. Що се отнася до земя за копане, достатъчно са си имали такава и оттам откъдето са дошли. А +това на Балканите земя за копане е имало за всички, надали е имало конфликт баш за земята за копане.

След подобни набези за плячка далеч по късно са обезлюдявани цели области.Нищо чудно така да се е обезлюдило, че после наистина да са се заселили да копат пустеещи земи.Щото това с изобието на обработваема земя го забрави -първо е имало много повече гори от сега -второ -била е нужна много повече земя за същия добив колкото сега.Пример с Италийския полуостров -по едно време земята просто свършва и са принудени да завладяват за да дават на ветераните.
От кой исторически извор това става ясно?

Ами от същия който казва, че са идвали да грабят ромеите сред които мнозинството са били романизирани траки -не виждам причина първо да ги грабят-после да се побратимяват с тях.
Значи викаш, избягали едните в Истанбул, другите в Тирана, а? Ама чоп ли са фърляли кой къде да бяга?

Що да не -по-заможните са направили като турците след руско турската война-бегом марш -другите бедните които нямат кво да губят-са останали като власи.
В пренебрежимо малки размери е. Не ти става примера.
Да де тия пренебрежимо малки размери (не броим избитите) сега са бесарабски българи същи и в румъния -като включим и асимилираните и като има множество примери на цели преселили се села от единия край на България-чак в другия и като прочетеме книгата на поп Стойко става ясно кво е било.
Това какво трябва да доказва?

Виж темата Пакс Романа в Древен Рим -римляните са били добри записвачи и то на камъни за заселването на 100 000 не знам кви си в Мизия.
Нито са изгонени, нито са избити, нито са станали само власи, гърци или каракачани.
Това може да е така но може и да не е -колко мислиш, че са процентно в тогавашната Българска държава?



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 20:43



Ясно е, че са ги гонили като финикийци и тия които са били романоезични са останали като власи-гъркоезичните са забегнали на юг.Тракоезичните са станали албанци.
Няма такива данни в изворите. Прокопий казал нещо по въпросано явно е преувеличавал защото:
1. Никой друг извор не го подтвърждава
2. Той пише още за избиване на всички гърци в пелопонес което, както разбираш не е много вярно.
3. Същия Прокопий и други автори са писали за Траките (армии, офицери и друго) когато славяните вече са засели (ако е имало такова заселване вообще)

Ако някой ти каже че Трак е географски термин -- не му вярвай, защото на много места се разбира че става дума за Траки като народност, а не живеещ в провинция Тракия.
4. Милионен народ не може да изчезне за 50-100 години без да забележе някой.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 20:53



Няма такива данни в изворите
Има данни за славянски набези.Има данни за тракийски ветерани -демек ромеи.Кого мислиш са грабили тия славяни?
Милионен народ не може да изчезне за 50-100 години без да забележе някой.

Кой казва, че е изчезнал?Тия власи и ромеи и албанци и да кажем част от българите са потомци на траките.Пита се колко горе долу?То ясно, че точна цифра няма.Дали са тия 20% които дават генетиците?

Редактирано от Boлk на 25.02.07 20:54.



Тема Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано25.02.07 20:53



Пелопонес е бил напрактика изцяло славянизиран. Останали са някакви ендемични екземляри по планините, техни потомци са цаконите, които сега са 10 хил души. Два века Пелопонес е бил изцяло славянски. От 9в. започва реелинизация, политически контрол,покръстване на славяните, частичното им изселване в Мала Азия, заселване на тяхно място на всякакви други от империята..... от Мала Азия , от островите, от загубени от арабите територии в Близкия изток, не само елиноезични, но и арбанаси, власи и др., лека полека всички се елинизират там на-място. Славяни в Пелопонес съществуват чак до 15в.



Тема Комита нещо да кажеш?нови [re: gioni]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 20:56



Пелопонес е бил напрактика изцяло славянизиран. Останали са някакви ендемични екземляри по планините, техни потомци са цаконите, които сега са 10 хил души. Два века Пелопонес е бил изцяло славянски.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 21:05



Има данни за славянски набези.Има данни за тракийски ветерани -демек ромеи.Кого мислиш са грабили тия славяни?
Траките. Но грабили значи ли избивали?

Дали са тия 20% които дават генетиците?

Нищо не мога да кажа докато не видя как са направили извода за 20те процента. Аз бих казал поне 80

. Точна цифра ще се получава когато започнат да правят един комплексен генетичен анализ на костите.



Тема Re: Пелопонеснови [re: gioni]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 21:10



Не знам. Може би си прав. Но не ми се вярва. Изобщо не вярвам в избиване на една нация от друга. Лично мнение.



Тема Re: Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано25.02.07 21:25



Не става въпрос само за избиване, а за културна и езикова асимилация. Естествено е повечето пелопонески селяни - земеделци, да се славянизират през 6-7в. (какво губят от това, особено нисшите слоеве, няма данъци, стават свободни), но има и избити пелопонесци, има и мигрирали по островите и в Мала Азия. Някои пелопонесци са се скатали в планините или са си били оттам.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 21:43



Аз бих казал поне 80
Ти би казал поне 95 ама без нито един довод -щото тоя славянски език е трън в очите на всички автохтонци и тоя набег на тия пусти славяни заселили цял пелопонес ( кво ли остава за другите части на балканския полуостров)





Тема Re: Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 21:46



Изобщо не вярвам в избиване на една нация от друга
И на мене ми се не вярва.Че има тракийски гени -има-въпроса е колко?



Тема Re: Пелопонеснови [re: gioni]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 21:47



Не разбирам как може да стане такава асимилация. Както и не разбирам как Траките са били "елинизирани" и "романизирани". При смесване на два етноса културите им се смесват. Не се заменя една култура с друга.



Тема Re: Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 21:52



Не разбирам как може да стане такава асимилация. Както и не разбирам как Траките са били "елинизирани" и "романизирани". При смесване на два етноса културите им се смесват. Не се заменя една култура с друга.

Става и още как - разходи се сега из Пелопонес и ще разбереш, че е възможно.Иди и в Берлин -някога славянско поселище.Да не говорим за русите "турци" със сини очи.Ми Ботев говори за над 2 милиона романизирани българи в Румъния.



Тема Re: Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано25.02.07 21:53



Какво точно имаш предвид? Естествено , че културите се смесват. Романизацията е станала така както е станала в Галия, както е станала в Иберия, както е станала в Северна Италия и др.



Тема Съгласен съм но имам питаненови [re: gioni]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 21:56



Какво точно имаш предвид? Естествено , че културите се смесват. Романизацията е станала така както е станала в Галия, както е станала в Иберия, както е станала в Северна Италия и др
Съгласен -ама после дали са се славянизирали(българизирали) -мисля, че са си останали власи -а ти?



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 21:59



Да, но ако българите са били 95% "славянско море" щяхме да бъдем по-близки до руснаците и поляците отколкото до гърците и румънците. Отгоре на всичко, не ти ли е идвало на ум че прабългарите от Северното Причерноморие също са били генетично близки до Траките?





Тема Re: Съгласен съм но имам питаненови [re: Boлk]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано25.02.07 22:02



Останали са ама не всички. За хилядолетие и половина
гърци са асимилирали езиково - албанци, власи, славяни и др.
славяни са асимилирали езиково - власи, албанци, гърци и др.
власи са асимилирали езиково- славяни, албанци, гърци и др.
албанци са асимилирали езиково - славяни, власи, гърци
Въпроса е кой, кога и къде? Иначе за това има балкански езиков съюз.



Тема Re: Пелопонеснови [re: gioni]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 22:02



Ми тогава за каква асимилация става дума?



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 22:04



А на тебе да ти е хрумнало, че тия славяни не са дошли завчера ми преди има няма 17-18 века и после е станала такава генетична патаклама -ти да не мислиш тия руснаци за единен тип?Там е още по-голяма мешания





Тема Re: Пелопонеснови [re: Boлk]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 22:06



"Руси Турци" не е добър пример. Колко от Българската и Византийската култури дойде в Турската? За езика не знам но подозирам че също имат много заемки.



Тема Re: Съгласен съм но имам питаненови [re: gioni]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 22:06



Тва ми се струва логично.Ба си вместо да ми се изясни се омотах още повече





Тема Re: Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано25.02.07 22:09



Имат една дума patika - славянско пътека, малък, тесен път. От гръцкия има повече, но Мала Азия преди турците да идат е била елиноезична.



Тема Re: Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 22:11



Интересна тема -за влиянието на поробените върху културата на поробителя -опасявам се, че е малко поради религиозните различия.Най -много е отишъл генетичен материал -рус или кестеняв турчин с бяла кожа-ясно ти е за кво става въпрос....



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 22:12



Хрумвало ми е. Затова чакам данните от анализа на ДНК от тракийските (и прабългарските) кости. За сега има само една работа по въпроса.



Тема Re: Пелопонеснови [re: gioni]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 22:13



Имат една дума patika - славянско пътека, малък, тесен път.
В западна България и досега си го има тва само, че е "пътика"





Тема Re: Пелопонеснови [re: Boлk]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 22:14



За тебе култура и религия едно и също ли е?



Тема Re: Съгласен съм но имам питаненови [re: Boлk]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 22:17



Ба си вместо да ми се изясни се омотах още повече

Защото понякога конкретен въпрос няма конкретен отговор.





Тема Re: Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 22:18



Не.



Тема Re: Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано25.02.07 22:22



Езикова, а понякога и почти винаги и културна, е не всичко в културната е 100%

Редактирано от gioni на 25.02.07 22:23.



Тема Re: Пелопонеснови [re: Boлk]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.02.07 22:25



за влиянието на поробените върху културата на поробителя -опасявам се, че е малко поради религиозните различия
Graecia capta ferum victorem cepit.


"Прецеденти" бол - например в Персия, завладяна от арабите...
Или в Шумер, завладян от аморитите.
Ако завоевателят стои по-ниско в културното си развитие, като нищо покореният народ му въздейства.

Facta, non verba!


Тема Re: Пелопонеснови [re: Boлk]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.02.07 22:26



patika = path.



Facta, non verba!


Тема Re: Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 22:29



От ет-руски





Тема Re: Пелопонеснови [re: Boлk]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.02.07 22:31



бързо схващаш...



Facta, non verba!


Тема Re: Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 22:34



Ако завоевателят стои по-ниско в културното си развитие, като нищо покореният народ му въздейства.

Тва е очевидно.Въпроса е доколко е вярно в конкретния случай





Тема Re: Пелопонеснови [re: Boлk]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.02.07 22:52



турчоляците да не мислиш, че са били по-цивилизовани от народите, които покорили?



Facta, non verba!


Тема Рус или кестеняв тракиец -имало ли е?нови [re: Boлk]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 23:20



Щото ако е нямало 60% славяни -минимум





Тема Re: Рус или кестеняв тракиец -имало ли е?нови [re: Boлk]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано25.02.07 23:28



Имало е, предимно от аристократичната прослойка. Тракийското общество е било кастово, подобно по структура на келтското. Сред келтите по светли (руси и рижи) е имало сред кастите на друидите, кралете и воините, а селяните-земеделци са били тъмнокоси и смугли.

Редактирано от gioni на 25.02.07 23:38.



Тема Re: Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 23:28



Бе то империя се гради първо с мозък и после с меч.Колкото и да не ни харесва те са принудили поробените да работят за тях-да не говорим, че отбраната им войска-еничарите-знаеш кви са били.



Тема Re: Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 23:38



Според мен покорения народ винаги въздейства независимо от това на какво ниво на развитието се намира.

Редактирано от tonza на 25.02.07 23:42.



Тема Re: Пелопонеснови [re: gioni]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 23:55



Видях мнението ти за асимилация на Траките. Не го поддържам





Тема Re: Рус или кестеняв тракиец -имало ли е?нови [re: gioni]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 23:59



Е те тва е утеха ако съм тракиец съм от аристокрацията -ако бех славянин-некой прост копач.Ставам фен на автохтонството





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор dilmar (член)
Публикувано26.02.07 08:04



също и че е трябвало доста да се побият прабългари и славяни докато се реши кой кого да управлява, нещо като да си биеш сам шамари





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: dilmar]  
Автор tonza (член)
Публикувано26.02.07 14:23



също и че е трябвало доста да се побият прабългари и славяни докато се реши кой кого да управлява, нещо като да си биеш сам шамари

"Самобиенето" на шамари се среща доста често в Българската история.





Тема Re: Колко траки е имало в Българската дуржава?нови [re: Boлk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано26.02.07 15:39



точно от славянски произход

Аз му казвам от български произход.

славянина Драгомир

Драг/година по българския календар/ + Омир/като Омир+Таг/, славянско ли е? Не е ли изпратил просто Крум, сина си Омир/Омур

?/, който като е бил само престолонаследник се е казвал Драг+Омир, по годината на раждането му, а после като става владетел става Омур+Таг/Кон, по годината на възшествието си/.

Щото това с изобието на обработваема земя го забрави -първо е имало много повече гори от сега

По тези гори е имало и дивеч. И той става за ядене.

другите бедните които нямат кво да губят-са останали като власи.

Няма скорошни изгледи българските турци да се българизират.

Това може да е така но може и да не е -колко мислиш, че са процентно в тогавашната Българска държава?


Над 40% си мисля. Но то човек може да си мисли квото си иска.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската дуржава?нови [re: koмитa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано26.02.07 15:56



Виж сега ти свриозно ли мислиш Крум за славянин?То, че тия славяни не са се казвали славяни ми по името на племето си е друга тема.И не е ли далеч по-близко до акъла Драгомир да идва от Драг +Мир,както Бранимир идва от Бран+мир, както Станимир идва от Стан+мир и т.н. и т.н.
За процентите направо се отказах и да мисля-въпроса никога няма да получи отговор





Тема Re: Рус или кестеняв тракиец -имало ли е?нови [re: Boлk]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано26.02.07 17:46



Oсновен научен принцип е, че ТРЯБВА ДА СЕ ПРИЕМА ЗА НАЙ-ДОСТОВЕРНА ТЕОРИЯТА, КОЯТО ПО НАЙ-ПРОСТ НАЧИН ОБЯСНАВА НЕПРОТИВОРЕЧИВО нещата.

Следвайки този принцип, трябва да се примирим, че "траки" е прозвище, обхващащо МНОГО РАЗЛИЧНИ ЕТНОСИ. Както, например прозвището "цигани" обхваща множество различни етноси, започвайки от кюрди (кардараши), римляни (роми), либийци (араби), египтяни (Gypsies), всички които лъжат, мамят, крадат, от която и да е нация да са. Затова и циганите не искат да им викат "цигани", а "Роми"!


Редактирано от д-pOxБoли на 26.02.07 17:49.



Тема Re: Рус или кестеняв тракиец -имало ли е?нови [re: д-pOxБoли]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано26.02.07 17:53



римляни (роми),
От кой психодиспансер те пуснаха?



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор dilmar (член)
Публикувано26.02.07 18:13



така де, за описани случаи става дума





Тема майтап, бе Уили, ама на голонови [re: Boлk]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано26.02.07 18:15



Kаква ли е пък тази

в Италия?

Мислиш ли че е само съвпадение? Те от Балх в Иран докараха черни българи и ги омешаха с пеласгите, че били бели българи, пък ти мургавите "италийци" не щеш да признаеш за роднини на српските цигани!...



Тема Re: майтап, бе Уили, ама на голонови [re: д-pOxБoли]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано26.02.07 18:34



Римляните са били ора работливи,културни,храбри -говорили са ЛАТИНСКИ -мангала е племе крадливо,страхливо,безкултурно и диво





Тема Re: майтап, бе Уили, ама на голонови [re: Boлk]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано26.02.07 19:06



Да де, ама като идат нашенските цигани у Испанско, нали за българи ги водят? В Датско - също. Сега напоследък и от Лондонското метро изпищяха от "нашенците"... Като се скапе у Романско, кои първи ще побягнат и ще казват, че са от Ромата?? Други са бягали от Египет и са се самонаричали "египтяни" (E)gypsies, трети - от Атина и са се наричали Атинци (Athigoes - ацингоес... ) Но това е съвсем офф-топик...



Тема Re: майтап, бе Уили, ама на голонови [re: д-pOxБoли]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.02.07 19:40



Хайде стига с глупости, а?
Циганите от памтивека са си цигани, агупи, житани, джипсита и цигойнери. Това че през 70-те години на миналия век мангалите си смениха името с такова, наподобяващо наименованието на най-великата антична империя си е друг въпрос.

Facta, non verba!



Тема ацинганинови [re: д-pOxБoли]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано26.02.07 22:16



Никаква Атина, представяли са се за китайци, цин- ченгене-ацингаци.



Тема Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: Boлk]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано01.03.07 18:49



Макар Полуострова да е преживял редица съкрушителни нашествия /преди славяните на готи и хуни/ мисля нестинарството не беше ли обичай идващ от траките именно? Както и развитото лозарство?

Едва ли наистина мястото на поголвно избитите траки от римляни, готи, хуни и славяни е оставало празно, тук вероятно са идвали пришълци както от Мала Азия, Сирия Гърция, така и от Италия, особенно по времето на римляните.
Според мен траките са били постепенно асимилирани и са загубили националното си самосъзнание, тези които са оцелели де.



Тема Re: майтап, бе Уили, ама на голонови [re: д-pOxБoли]  
Автор Arient ()
Публикувано01.03.07 19:02



Добре казано.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: ацинганинови [re: gioni]  
Автор Arient ()
Публикувано01.03.07 19:04



те и днес не са чували за Китай а какво остава преди 500г.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор Arient ()
Публикувано01.03.07 19:40



Забравих вече (напоследък все повече забравям) кой беше казал, че нищо не размесва хората по-добре от робството.
От ония "митични" траки които участвали в обсадата на Троя и за които Хердот казал, че са най-многобройния народ към края на римската империя почти нищо не останало. Те впрочем, както и елините (и латините) преставляват смес от северни преселници и останалите живи аборигени (пелазги). Руси и синеоки траки имало достатъчно - виж описанието на Спартак. Факт е че по едно време (в продължение на стотина години) на робските пазари в Рим всеки трети продаден е бил тракиец. И това се дължи не на факта, че са "робски натури" а точно обратното - не искали да обработват нивите си в полза на Рим а постоянно се вълнували и в резултат попадали на робския пазар като военнопленници. По този начин тракия веднъж била обезлюдена към началото на н.е. И тъй като все някой трябвало да копае, латифундистите запълнили вакуума чрез закупуване на роби, които пък по това време били доставяни от друг център на напрежение - близкия изток. След около 100-200г. относително спокойствие, Балканите още веднъж били обезлюдени, този път от поредицата готи хуни славяни авари. Към великата дата 681 - автохтонците (като се има предвид и техния предимно близкоизточен произход) едва ли са представлявали повече от 15-тина процента от населението на Балканите. Във всички случаи обаче те са оказали огромно влияние на "преселниците". Всички "достижения" на "великите държавообразуватели" всъщност са техен принос в културата на новообразуваните славянски държави на Балканите. Впрочем, България дори не е първата славянска държава на Балканите - имало две по-ранни едната в Пелопонес, а другата - около Солун. А що се отнася до определението за славяните "прости копачи или пък колко миролюбиви били и на мравката път сторвали, или пък като видели кон бягали надалеч за да не се отзоват случайно на гърба му, или пък, че не били способни на и неможели да търпят жестокости" това е насадено в общественото ни съзнание благодарение на пропагандите на панславизма. Описанията на обсадите на Солун и Цариград изобилстват с отрицания на тези "добродетели".

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано01.03.07 21:15



Според мен траките са били постепенно асимилирани и са загубили националното си самосъзнание, тези които са оцелели де.

Така мисля и аз с леката уговорка, че примерно може никога да не са имали развито "национално" съзнание

За развитото лозарство -имаше една тема тука за билките - ми то се учи -гледам в Гърция славяните са овладели и портокаловъдството и маслиновъдството



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Arient]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано01.03.07 21:22



Общо взето съм съгласен
Впрочем, България дори не е първата славянска държава на Балканите - имало две по-ранни едната в Пелопонес, а другата - около Солун.
То и аз може да обявя една област за държава -важното е да просъществува достатъчно дълго за да е значима -така, че да омаловажаваш създаването на Бългатия-не го приемам.
"прости копачи или пък колко миролюбиви били и на мравката път сторвали, или пък като видели кон бягали надалеч за да не се отзоват случайно на гърба му, или пък, че не били способни на и неможели да търпят жестокости"
Тва са глупости -навсякъде пише за кво са дошли първо -за грабеж.Но все пак има нещо вярно - не страдат от излишната жестокост на германците.



Тема Re: Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: Boлk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано01.03.07 22:26



Според мен пък траките са били значителни, но затворени в себе си маси, наплашени от вековете избивания и прогонвания. Оцелияли са в планинските и полупланинските местности. От там нататък са се разтворили в българския народ, който ги е спечелил с ниски данъци да речем и спазване на обичаите и религията им. Траките пък са им предали разни работи като винарството, нестинарствтото и разни други. Траките може и да са нямали единно самосъзнание, но определено са имали единен език, макар и със съответните му диалектни форми. Въпреки вековете асимилация/латинизация и елинизация/, не мисля че траките във всичката им племенна разновидност са придобили каквито и да било топли чувства към римската/византийската администрация и народ. Никой не може да ме убеди, че в планинските райони на Подбалканските полета, северните склонове на Стара планина, Родопите, определени части от Шоплука, Странджа, Сакар, някога е имало реална римска/византийска власт, варварско нашествие или квото и да било друго бедствие. Да, реална римска/византийска власт е имало в дунавските полета, Добруджа, равнините на Тракия, Беломорието. Там най-често са били и варварските нашествия и опустошения. Там са били и избиванията, подмяна на населението, заселване на римски колонисти или варварски федерати. Например кой римски колонист би се заселил в Доспатско например, рискувайки всяка една нощ да му резнат тиквата и неговата и на жена му и на робите му. Знам че и по Родопите се намират римски вили, но те са винаги в определена близост до големи градове, като Одрин например ли пък до някакъв по-голям път. Същото е и с разните му там хуни, авари и ням подобни. Това са конни народи, непознаващи планините, незнаещи как да се изхранват там. А там ги чакат озверяли тракийски планинци, опрени о стената, с наточени мечове/спомнете си за двуметровите мечове на бесите Ромфея/. Българската държава и концепция на управление, вероятно дават спокойствието на траките, да се поотворят към външния свят, да започнат да се интегрират дето му се вика по купешки. Знае се от изворите, че българите са имали добра данъчна система и макар да няма безспорни доказателства за равенство на етносите, то поне е имало справедливост.



Тема Re: Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: koмитa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано01.03.07 23:28



Комита мързи ме да ти отговарям но грешиш -първо римляните не са били диваци и не са направили тая империя с огън и меч -макар и да се е налагало понякога -траките отначало като диваци са били роби но после са се поочовечили и са зели да възприемат от цивилизацията -римската служба е била престижна във войската и е носила куп привилегии после като ветеран.Така, че от автохтонството аз това научих-че тая източна римска империя дет като деца четяхме книжки за ромеите не са били само гърци и нищо чудно да е имало траки -романизирани или елинизирани -източни римски императори.Колкото до "дивите" планини -кво бе учудването ми когато изкачвах връх Персенк В Родопите -там горе-римски път -запазен

Та тия траки според мене не са изчезнали но са били малко в сравнение със славяните и прабългарите -ако изобщо не са били асимилирани от славяните преди това.
П.С.Тва с двуметровия меч го заеби -казвам ти, че е нефункционален ако го е имало или плод на митология-най-вероятно.

Редактирано от Boлk на 01.03.07 23:33.



Тема Re: Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: Boлk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано02.03.07 10:41



римската служба е била престижна във войската и е носила куп привилегии

Не знам как са му казвали тогава, но съвсем до скоро му казваха еничарство.



Тема Ласт роман да каже!нови [re: koмитa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано02.03.07 11:06



Питай романа но ми се струва, че изобщо не е същото -еничарите са били взимани от малки деца докато тогава предполагам това не е правено даже не знам дали не е било доброволно - Романееееееее -кажи си тежката дума





Тема Re: Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: koмитa]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.03.07 11:15



Службата в римската армия е била доброволна и срещу заплащане. Това е било престижно занимание не само заради възнагражденията, но и заради земята и търговските облаги, които щял да получи легионерът след като се уволни. Наборниците постъпвали на 16-17 години след обстоен преглед и препоръка от някой, вече във войската. Подборът бил строг, защото от индивидуалните качества на легионера /не само сила, но и интелект/ в крайна сметка зависел целия легион.
Сравнението с еничери според мен е неточно. Едно е насилствено набиране и възпитаване на децата като фанатици, друго е армия от доброволци професионалисти.

Facta, non verba!



Тема Re: Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: Last_Roman]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано02.03.07 11:27



Едно е насилствено набиране и възпитаване на децата като фанатици, друго е армия от доброволци професионалисти.



И в двата случая предаваш род и родина и отиваш да служиш за чужди интереси.



Тема Re: Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: koмитa]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.03.07 11:30



Легионът се е набирал само и единствено от римски граждани.
Помощните войски са се набирали от варвари, които получавали римско гражданство след края на службата си. Така че всичко при римляните било въпрос на избор.

Facta, non verba!



Тема Re: Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: koмитa]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано02.03.07 11:48



Струва ми се, че паралелът е много неточен. Рядко са случаите при легионерите, когато родът (напр. одриси) и родината (Рим) са в конфликт. Така че не може да се говори за предаване на род и родина. Докато при еничарите, и то само при тези, набирани от християнското население, става дума преди всичко за предаване на вяра. И при тях конфликтът не е между род и родина, а между вярата на рода вярата на родината.



Тема Re: Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: Kossoman]  
Автор Gospod**** (Goto-slovenin)
Публикувано02.03.07 12:49



И двата случая не е имало кой знае какъв конфликт, най убедителното доказателство за което е, че и двете империи са работели.

Най големия конфликт е в главата на комитоидите, които ретроактивно се опитват да сведат света до модела на национална държава (държава=народ=език=реглигия=...) и т.н.

Swaei nu, brothrjus meinai liubans, ik im Guth theins


Тема Re: Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: Kossoman]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано02.03.07 13:39



Добре, за одрисите е така. Ами другите? Медите, бесите, сапеите, мизите, гетите, които са оказвали ожесточена съпротива на римляните?



Тема Re: Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: Gospod****]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано02.03.07 13:42



Аз като комитоид, мога да ти кажа, че нещата са били далеч по-прости и не е нужно да вкарваш термини като - държава=народ=език=реглигия. За разлика от теб, хората и сега и преди 2 000г. са държали на езика и народа си и това е означавало нещо за тях, за което са били готови и да умрат.



Тема Re: Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: koмитa]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано02.03.07 13:48



В изречението, което съм написал, спокойно можеш да замениш одриси с които си пожелаеш - и все ще е вярно. Изключенията са само за къси времеви отрязъци.



Тема Re: Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: Kossoman]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано02.03.07 13:54



Не съм съгласен.



Тема Re: Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: koмитa]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.03.07 13:59



да сравняваме римляни и турци е наивно.

Facta, non verba!



Тема Re: Малко са били, но вероятно е имало.нови [re: koмитa]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано02.03.07 14:09



Твоя си работа. Ако мислиш, че конфликтът между беси и римляни, гети и римляни, и т.н. и т.н. е бил безкраен, май леко грешиш. Още към края на първи век почти всичкото население по нашите земи са римски граждани и като такива тяхната родина е Рим. Тези, от тях, които са професионални римски легионери воюват извън империята - срещу германи, парти... Не е имало разпространена практика войската да изпълнява вътрешни полицейски функции и на тях не им се е налагало да трепят членове на своя род.



Тема Вие сте двете крайни положения на махалотонови [re: koмитa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано02.03.07 17:44



Да има много случаи на поголовно избиване поради ожесточена съпротива или даже масови самоубийства след като се е разберяло, че в крайна сметка едни или други са щели да бъдат победени.Ако нашите предци бяха разсъждавали по тоя идиотски начин днес нямаше да има България-това е сигурно.Първо -не би останал жив ни един трак щото да воюваш срещу Рим по онова време е се едно днешната бивша република Македония да воюва срещу САЩ.Нямаше да има ни един жив руснак -всички да бяха избити от монголо-татарите и да не продължавам нататък.От друга страна всяка империя или победител няма никаква сметка да тормози, изнасилва и убива поданиците си - все пак да не забравяме, че основната кърджалийска измет са били основно утрепки и по османските закони и огромното мнозинство турци са живели според исляма който макар и да не толерира неверниците никъде не подтиква към изнасилване или убийство на друг човек.Така, че истината е някъде по средата



Редактирано от Boлk на 02.03.07 17:48.



Тема Re: Вие сте двете крайни положения на махалотонови [re: Boлk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано02.03.07 18:30



Не се смятам за краен. В крайностите са тоя дето се смята за Господ и Меншевик.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор marcus_severus (непознат)
Публикувано03.03.07 14:15



Hubav vupros! Kajete oa4e zan kogatono pitate, da napravim spravka s prebroqvaniqta!

Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва.


Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано03.03.07 14:39



Има данни за огромно славянско нашествие
Незнам кви достоверни данни и за кви славяни става въпрос, но аз предпочиутам да вярвам на очите си.
Никакви славяни не виждам ходейки по улиците на България. по скоро траки, индоиранци па даже и тюрки но не и славяни-преселници от някъде из гористите местности северно от Карпатите.
Първата възможност е и те на свой ред да са били избити или изселени, защото ако се бяха смесилис индоиранци или тюрки съвремните българи щяхме д аиаме доат по различен облик , като на казанските татари и казаците.
Втората възможност е тази която казват автохтонците..
........
Ма тия изводи с четене на дебели книжки не стават а най-вече с наблюдения и анализ -синтез на който уви малцина от тук пишещите сте способни.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Caбaзий]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано03.03.07 15:00



Нема смисъл братче -с тебе да се говори просто нема смисъл-не те обиждам,ни ти се подигравам.Весел празник





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано03.03.07 15:16



Да, няма смисъл да се спори с такива като теб за които "аргументите" са по важни от мисленето и наблюденията.
Дам трудно е да се спори с празнодумци , дето им е кеф да да изливат от устата си безброй изискани слова . Тва ви е професията . затуй и историческата НИ НАУКА Е НА ТАКОВА НИВО
затуй и положенитео ние такова, много думи и нищо ..



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Caбaзий]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано03.03.07 15:22



Ако си забелезал (което не си) моите постове се базират предимно на наблюдение и мислене но и фактите са важни щото риска от заблуда е много голям.Пишат ората за славянски нашествия, за обсади за грабежи думите ни славянски тааа пуста Перун планина-имената ни славянски - и оп некав наблюдател иде да ме уведоми, че не сме имали нищо славянско.Ако щеш да си ударош гъзъ у таваня над 60% от българските гени са славянски


И прабългари е имало и траки.Те тва е.Другото са простотии.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано03.03.07 15:40



таваня над 60% от българските гени са славянски
Ето това са глупости!!



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Caбaзий]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано03.03.07 15:44



Глупава ти е главата-покажи ми един единствен народ на такава малка географска ширина който да е по-белокож.Един единствен.И с по-голям процент кестенява и руса коса щото имаме и чернички ма имаме и русички и огромното болшинство-кестенявички.ни мангало испанците ни мангало италианците,ни мангало гърците.В сравнение с тях сме шведи


Мога и да ти кажа как е станало "почерняването" -тури у една кофа мляко 5 лъжици катран.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор Arient ()
Публикувано03.03.07 16:13



Не омаловажавам. Опитвам се да бъда безпристрастен (идват ми много повсеместните криворазбрани изяви на патриотизъм не само на полето на историята- пример породата "българско овчаско куче" - най-старата порода кучета - дошла с прабългарите от алтай, вероятно се приема че всички останали породи са произлезли от нея. За справка - преди 20-тина години същата порода се опитваха да я декларират като "каракачанска овчарка").
Винаги съм се дразнел на демагогии като България - най-старата държава в Европа. Или пък - по времето на образуването на България имало само три държави - спокойно мога да опонирам, че имало поне сто. Всяко племенце което успеело да си огради територийка и да си я пази, като не плаща данък никому - било "държава". Първоначално България по-нищо не се различавала от тези държавици. Според мен не е важно колко и какви държави е имало, а колко са достигнали до днес и какво са дали на света(нас ни има и днес и сме дали много повече отколкото породата кучета на "великите боили").
А иначе изборът на дата и място на началото на българската държава е доста лотариен. Със същия успех сме можели да посочим нахлуването на готите, появата на хуните (особенно ако се следват дословно събитията от именника).
и още много други нахлувания. Първите мътни два века аз ги наричам - "варварски период". Група племена с общо обитание и общи цели извършвали ежегодни грабежи в южната част на балканите, докато Византия била ангажирана с арабите, под формата на някаква първобитна конфедерация, в която всеки сам си бил господар и само желанието за по висока ефективност на грабенето ги обединявала. За състава на федерацията може да се правят само догатки, едно е сигурно - имало достатъчно славяни, за да има достатъчно войници. За "прабългари" не е много сигурно да е имало, не е изключено да е имало готи и т.н.т. Цялата тая история много приличала на "държавата на киликийските пирати" където поредният владетел управлявал на базата на силата, която отхвърляла предишния. Впрочем един пример (с готска следа) - името на Тервел, за който никъде не се казва, че е прабългарин, нито пък че е син на Аспарух (освен в измишльотините на прабългаристите) би могло (със същите средства с които прабългаристите го обявяват за "прабългарин") да бъде изкаран гот и всъщност да се е наричал Торвалд, на мен даже това ми изглежда по-възможно но да не нахлувам в "светая светих" на прабългаризма, че веднага ще бъда обявен за национален предател. Дотук какво лошо казах за протобългария - държава като всички останали варварски държави. Величието и се състои не в това, че началото и се състои от някакви митични идеализирани боили, довлекли се тук от централна Азия (каквито всъщност нямало), а в това, че я има и днес (и това се дължи на славянското и население). Според мен началото на българската държавност трябва да свързва с династията на Крум (Корум - и за него никой не може да докаже че е прабългарин, даже напротив) - тогава започва оформянето на административното управление, събирането на данъци и извеждането на правото на властта от бога.
Дотук с какво омаловажих на България - освен, че засегнах плеядата прабългаристки комплексари.

Пропуснах да спомена "траките", тях все ги пропускаме - може и да не са били много но те са били островите с остатъците от предишната цивилизация, които , след като приключило голямото грабене, дали своя принос при изграждането на държавата, на базата на съхранения за няколко века само при тях спомен за предишната цивилизация.

Редактирано от Arient на 03.03.07 16:25.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Arient]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано03.03.07 16:27



Общо взето съм съгласен с 80% от поста.Кой отрича славяните като основен фактор за етногенезиса на българската държава требе да бъде банван не поради друго а просто щото говори глупости.Както и комитата каза на Йончо колко и да ти не аресва факта е имало и така наречени "прабългари" които са си били българи.И го пише това на много места по разни източници и тая държава се нарича България щото няма славянско племе българи и няма друг славянски по думи език така насечен -това си е мое убеждение





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор Arient ()
Публикувано03.03.07 16:27



Не му се вързвай на комплексарщината. Най-лошото е, че той ще бъде прав в твърденията си след 2-3 десетилетия.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Arient]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано03.03.07 16:32



Да бе -то можеш да лъжеш ама си требе граници -няма здравомислещ човек който да повярва, че езика ни не е славянски





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано03.03.07 17:03



Сърбите, Албанците, Кавказките народи..........
А иначе си прав за млякото и лайната. Но случая "почерняване" не толкова елементарен.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Arient]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано03.03.07 17:07



бас ловя,че ти си по мургав и по тъмнокос е от мен.


просто сбърка адреса. с подобни глупосто можеш да се заяждаш със зиевци, божидарчета , хорбатовци , елтмировци и други средизменоморци но не и с мен.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Caбaзий]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано03.03.07 17:16



Но случая "почерняване" не толкова елементарен.

Естествено -говорим картинно и опростено.Но не знам ти що виждаш отрицателен смисъл -знае се, че една порода като се не меша деградира.





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано03.03.07 23:34



60% от българските гени са славянски
Такова нещо като "български гени" или славянски или турски и проч. няма. Съветвам ти да си оправиш терминологията ако искаш да бъдеш по-убедителен. Ето ти за первоначално четене:
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BD
rjgbgtqcn cb yfghfdb cfv/



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано03.03.07 23:55



Виж ся-ако искам да убедя някой той е самия мене си.Митохондрии и еуглени не ме интересуват.Имам един колега от Новосибирск прилича като 2 капки вода на Красимир Каракачанов -не трябва да съм завършил Соробоната за да предположа очеизвадния факт, че са еднакви





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано03.03.07 23:59



Аз пък ти предлагам или да си оправиш терминологията или да не я използваш изобщо за да не се излагаш.

Също така ти предлагам да намериш по силни аргументи освен "заеби" при спор с професионален лингвист



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано04.03.07 00:05



Ти акъли нема ми даваш кат не ти ги искам.Аз ако знаех сичко немаше да съм тука - и се уча-докат ти си свършен -всичко знаеш и само се перчиш колко си напред с материала

А па питаш идиотския въпрос с кво бил известен Александър Велики ми те с кво -с това с което ти не си и никога няма да бъдеш



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано04.03.07 00:18



Както щеш.

А па питаш идиотския въпрос с кво бил известен Александър Велики ми те с кво -с това с което ти не си и никога няма да бъдеш

С това че съм гъркоман няма да стана известен. Най вероятно няма да съм гей. С какво още е известен? Че създаде огромна държава която е съществувала само докато е бил жив той? Това ли е заслугата му?



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор Arient ()
Публикувано04.03.07 10:49



Има един проблем обаче с наименованията - няма и прабългарско племе, което да се е самонаричало "българи". Исмукаха се от пръстите, какви ли не хунски племена уногури ли нещеш, куртигури ли, и всякакви други гайдури (върха беше хайландури), ама не е известно племе (без значение дали и славянско, хунско, аварско или айде от мене да мине - прабългарско, което да се е самонаричало "българи").

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Arient]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано04.03.07 10:54



То добре, че хората не слушат тебе -саур ти каза за източници ма ти не ги прочете -от къв зор руснаците ще наричат тия от волжка България -българи,държавата им -волжка България и главния им град -Болгар?
То и тогава и сега е така един е софиянец друг варненец, трети майна но всички се наричат българи - съчувствам ти батка ама е имало българи неправилно наречени "прабългари"





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано04.03.07 10:57



Нещо да си чул за елинизация, за пренос на култура?То да създадеш една Александрия само стига,да победиш Дарий - я си представи, че ние имахме един Сашко кой да беше разбил турците -къде щехме да сме сега ,а?Па не гей ми содомит да е бил ако ще.

Редактирано от Boлk на 04.03.07 10:59.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Caбaзий]  
Автор Arient ()
Публикувано04.03.07 11:24



Косата ми вече е доста бяла(в добрите времена бях тъмнорус или светлокестеняв), имам снимка 6-годишен откъдето се вижда, че съм бялорус, впрочем както и 80% от децата в същата детска градина. Очите ми още са сивосини, лицевия ми ъгъл е максимално изправен, не съм късокрак, нито късорък и като се изключи силното окосмяване на краката и ръцете ми съм си "чист ариец". Това не е важно. Не минава седмица да не ме спре някой непознат и да каже - а бе ти не беше ли едикойси - т.е. изгледът ми е типичен за бъларин и поради това често ме припознават с някой.
Знам, че това за което говоря няма да бъде признато от по-тъмните български типове, защото никой не иска да каже - "в лето господне едикоеси, дойдоха кърджалиите, татарите, куманите, печенезите и тнт и ми ебаха мамата". Но ми е дошло отдавна до гуша да слушам за някакви велики боили с какви ли не способности, култура, технологии и какво ли още не (при всичките тези способности би трябвало да имат и писменост и някакви литератерни традиции и фонд) и да основат една "велика още от самото и начало държава". Ако беше така нямаше Борис да приема наследниците на Кирил и да ги прави библиотекари, нямаше после Климент да съчинява азбука пак за славянски език , ами направо щяха да си я карат на великия културен прабългарски език, с великата прабългарска литература, с великите прабългарски букви.
Сигурно във федерацията, която е представлявала в началото си България, освен 80-те процента славяни, 10-15% "траки", и допълнено до 100% с готи, келти влизат вероятно и някакви азиатски отломки от нетрайните империи възникващи постоянно в подножието на Кавказ. Но с тях не може да се оправдае масовото натрупване в българския народ през 17-ти 18-ти и 19-ти век на азиатски или по скоро анадолски гени.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Arient]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано04.03.07 11:33



Слушай, изпитвам голямо уважение към възрастта ти най-вече, но хайде да спреш да плещиш глупости!!!



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор Arient ()
Публикувано04.03.07 11:41



Тези източници съм ги чел още преди 20-тина години. Пак повтарям, не отричам присъствието на някакви азиатци на Балканите по време на държавообразуването на България (впрочем това е доста дълъг и мъчителен процес, с най-различни участници в него) но да се говори за някакво влияние оказано от тях при оформянето на действителната нормална българска средновековна държава е смешно да се говори. Боилите ги изкараха от надписа за "чегубиля Мостич" но аз със същия успех мога да прочета този надпис "чернобила Мостич" да го изкарам славянски знахар, маг, велик жрец на Купала и тнт.
Реално няма нито едно доказателство за принос в българската култура от страна на великите боили. Инфантилен опит за това беше мартеничката и тя се провали.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: koмитa]  
Автор Arient ()
Публикувано04.03.07 11:44



Що, ще ме баннеш ли. Ако един факт е неприятен, от това не следва, че е глупост.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Arient]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано04.03.07 11:54



Темата е за траките мой човек - ма как да не ти кажа за фактите за българина Кубрат,за българина Аспарух, за българина Тервел, за българина Крум, за българина Омуртаг -това не са некви азиатци мой човек това са хора очевидно и по име неславяни (да ме извини комитата ма тва тълкуване на Драгомир дет го изпраска моного ме разсмя).И те тия хора са причинили големи злини (и добрини де) не на некой си там клизмарин ми на Източната римскла империя - и това, че ти ги отричаш си е твой нихилистичен проблем.
Твоя нихилизъм забелязвам и по отношение на кърджалиите.Ти не обясняваш голямото количество чернокоси и в никой случай ниски и кривокраки ми високи и с много бяла кожа и с не обезателно черни маслинови очички.





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Arient]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано04.03.07 12:09



Не, няма да те банна. А ти факти не вадиш. Плещиш глупости, казах ти го. Казах ти е че панславизма ти е изпил мозъка. Пич, аз съм 185 сантиметра и в същото време съм с тъмна кожа и гарвановочерна коса/не къдрава/. И такива са десетки мои роднини. И за твоя изненада ве са ниски, нито са къдрави, нито са кривокраки. И са твоя изненада, тези мои роднини живеят предимно във войнушки села, където турчин не е стъпвал. Ама славитстия ти мозък тия неща нивгаш няма да ги проумее. Дразниш ме, щото като ти се дават конкретни примери и ти се задават конкретни въпроси, ти бягаш от темата или отговаряш с 2-3 думи. Забил си си главата в нечий рошав рус славянски задник и не щеш да си я извадиш от там. Никой не отрича славянството в българите, но твойто е ултра, ама ултра панславистко. И дразни, ма много дразни. Щото нито носиите ни, нито песните ни, нито обичаите ни са чисто славянски. Набий си го това в славянската кратуна.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: koмитa]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано04.03.07 12:13



Още ли има войнушки села?





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: gioni]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано04.03.07 12:16



Е, бивши войнушки села.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: koмитa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано04.03.07 12:33



си си главата в нечий рошав рус славянски задник
Айде без обиди, че и Краси Каракачанов мяза на славянин па и не мойш говори така за задника на шефа





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Arient]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано04.03.07 15:22



Сори , въпреки,че явно съм сбъркал ясно е едно: че сега подобни руси и синеоки българи са рядкост


Да, мен един циганин веднъж ме загвори на руски но въпреки това твърдя,че ние -бълагрите не сме славяни от венетси или балтийски тип. не сме и като казаците и другите елементи..
и както вече казах Българите не сме смес от славяни и тюрки, угри и др. а по-скоро средизменоморски и ирански типове.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Caбaзий]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано04.03.07 18:04



а по-скоро средизменоморски и ирански типове.

Така де само дет по-черничките са така ма има и бая кестенявички и русички ,а тех ги нема у твоята схема

Айде добави и славяните за да си в унисон и с науката и с реалността



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано05.03.07 11:04



Теб какво те пука елинизацията? Да не би да е нещо абсолютно положителне нещо? Факта че използваме приноса на древните елини в философия, литература и архитектура дължим не на някакъв "солдафон", а на древните римляни (и самите гърци разбира се).



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано05.03.07 11:44



Сашко е бил гений батка -за тва и го знаят всички след 2300 години -но за тебе може и нищо да не е -въпрос на гледна точка





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано05.03.07 11:46



Айде добави и славяните за да си в унисон и с науката и с реалността
Айде сега за да бъдеш в унисон с науката и реалноста кажи ни кои са славяните.



Тема Така е - учи се овощарството, аманови [re: Boлk]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано05.03.07 11:48



нал требва да има от кой да го научиш.



Те нали затова маса наши градинари навремето са отишли в Унгария, Чехия.

Вероятно е и да не са имали траките "развито" национално съзнание, но идентичност национална все пак някаква са имали. Доколко са държали на нея е видно от навлизането при тях на елинистичната култура. Особенно сред висшата аристокрация. Но все пак до идването на римляните насението на северната част на полуострава е било познато като траки, а не елини. Тоест имали са някаква културна и национална самоопределеност. После тя зачезва, а след варварските нашествия вече напълно липсва.

Мен ако питаш това се е дължало именно на огромното социално-културно разслоение между тракийската аристокрация, висшите жреци и масата.
Едните са били приобритатели на лукс и разкош, религията пък е спомагала за държане на нисшите слоеве в подчинение, различините царчета не само са натискали поданиците си за приходи, но и са измуквали силите им чрез непрестанни дрязги и конфликити със съседите си. За какво да държат обикновенните траки на съществуващия преди Филип и римляните порядък?
Напротив именно централизираната силна държавна власт с определени права и задължения на Македония и Рим би следвало по да им се е харесвала от несигурността и своеволията при местните сатрапи.

Нещо подобно става и със друга развита култура - Ацтеките. Историята на похода на Кортес е поне добре известна - за какво да държат атцтеките на никога не обличащия втори път едни и същи одежди Монтесума? За да продължи да принася в жертва недоволните от събирачите на данъци ли?
Или да се чустват обидени от това, че испанците катурнали олтара на Хуицилопохотли, та забили там кръст? Може даже и да се радвали.

Редактирано от ДeдoBиToдЪp на 05.03.07 11:57.



Тема Тури неко по-яка снимка на бай тошонови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано05.03.07 11:55



На тая е мноо дрът -има по-яки от младите години





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано05.03.07 11:57



Тия кои викат на онова между краката си "хуй" или "уй".Тва не е майтап





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано05.03.07 12:30



То ест за теб "славяни" е лингвистичен термин. Тогава не разбирам защо търсиш някакъв специален славянски "фенотип". Между другото определението ти не е вярно. Цяла Русия примерно използва този термин. Не само руснаците.



Тема Да бе за нестинарството има линови [re: koмитa]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано05.03.07 12:33



обосновани предположения, че идва от траките? Теоретични упражнения от времето на разцевта на тракологията през 70-те има много, но нещо почиващо макар и на косвено доказателлство дали се е направил някой труда?



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано05.03.07 12:43



Ми естествено лингвистичен ама той не иде от космоса -станало е мешаняк но славяните са били най-много





Тема Бе не знам колко ожесточена съпротиванови [re: koмитa]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано05.03.07 12:48



са оказвали траките на чужди завоеватели, но фактите са следните - първо през земите на траките е преминала армията на Ксрекс за Гърция.
Не се е чуло някакви сериозни стълкновения.
После баш през средата минали келтите. Ни са били спрени, ни победени - отиват чак в Мала Азия.
После Филип ги завладял, после Александър. Лизимах май само от гетите е видял зор. Едно по едно римляните също покорили тракийските племена и то не за кой знае колко време. След това траките са живели кротко и мирно като римска провинция, не много по различно от бритите или иберйците.
Да си чул за накакво голямо въстание като на галите или евреите?
Факт е наистина, че император Траян доста е ценял победата си над даките, но след като веднъж са влезли в римската империя всичко е "утихвало".

Редактирано от ДeдoBиToдЪp на 05.03.07 12:48.



Тема Re: Тури неко по-яка снимка на бай тошонови [re: Boлk]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано05.03.07 12:50



Що бе, на тая е върхът.



Тема "Предаване" е силничко казано.нови [re: Kossoman]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано05.03.07 12:54



И тебе да вземат в пуберитета, да ти вътълпяват едно и също, да видим кокво ще излезе.



Тема Re: Бе не знам колко ожесточена съпротиванови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано05.03.07 13:00



Утихвало е, защото практичните римляни са измислили онова улеснение на живота, което са наричали PAX ROMANA.



Тема Re: "Предаване" е силничко казано.нови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано05.03.07 13:08



Дядка, ти четеш ли мненията по същество, или просто хващаш една думичка и репликираш по нея?



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: koмитa]  
Автор Arient ()
Публикувано05.03.07 13:16



И дума не съм казал за каквото и да е "чисто славянско" у нас българите. Даже напротив - винаги съм подчертавал огромното културно влияние на траките.
Защо възприемаш написаното от мен като лична обида. Идеята ми не е да те дразня. От друга страна "славянски" не означава непременно рус - та ако ще и да е рошав задник. - Пак повтарям и в най-"русите" страни русите глави не превишават (заедно със свтлокестенявите) - 40%.
Мисля, че също дадох доста конкретни примери и получих отговори от вида на "те такова животно нема". Що се отнася до рода ми - и той произхожда (след бастисването на ямболското село) от едно такова "войнишко". Един от синовете на това момче "бежанец" му се е наложило да се изселва чак в Галиция, защото участвувал в опълчението през войната от 1828 г. Вечна слава на героите от Шипка(впрочем преди много години всяка седмица преминавах покрай могилите на руснаци и опълченци до Ст.Загора) но кой знае защо са забравени ония 30 000 българи от днешните Сливенски, Ямболски и Бургаски окръг, които представляват тогавашното опълчение (може би защото войната не носи освобождение) и им се е наложило да се изселят в Молдова и Украйна. След "помилването" (забравих вече точното турско наименование на документа) от страна на султана моите прадядовци се върнали обратно, защото обичали земята си. И защо трябвало да изтърпи родът ми това - за да може сега някакъв Хитър Петър да дрънка, че то робство нямало, а ти да твърдиш, че не прилагам факти. Фактите са общоизвестни - никой не ще да ги чете. Прочети само Захари Стоянов малко по-внимателно. Да не говорим за църковните регистри(където са запазени). Виждал ли си как набъбват имената на християните в тези регистри около 1878г. Знаеш ли защо - ами онези помаци (нямам предвид онези в Родопите) които все още помнели българския си род - си възвърнали християнството. Как ти звучи едно изречение на Шкорпил от неговия пътепис из Източна Румелия и княжеството (между другото там има ценни данни, защото където, в който и град да попадне отива в "общината" и изисква данни за етносите - оказва се че циганите са по-малко от евреите) - "Златица - много изостанал край, помаците още не са си хвърлили шалварите" (по памет защото съм го чел преди 20-тина и повече години).
От друга страна, погледни германците - те никак не се срамуват да признаят, че Бавария е доста тъмна заради претопените там хуни(и по още много други причини разбира се).
Гневът е лош съветник - това, че някой те дразни и ядосва или говори неприятни работи още не означава че не е прав.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Понякога и така става.нови [re: Kossoman]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано05.03.07 13:42



Ама не ми е самоцел да ти репликирам зарад думичката. Яснота целях.



Тема Re: Понякога и така става.нови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано05.03.07 14:13



Яснотата е следната - дискутирахме паралелите между варварите-легионери и еничарите. Колкото до това, дали едните или другите са предавали или не някакви идеали - това е въпрос на друга дискусия, в която не бих се включил.



Тема Именно. Тоест излиза, че за обикновенниянови [re: Kossoman]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано05.03.07 15:09



античен човек е било по добре да живее като поданник на Рим, отколкото на своите десетки царчета-жреци.



Тема Какво ще да рече "азиатци"?нови [re: Arient]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано05.03.07 15:15



Хора дошли от континента Азия ли? Ми това мисля е безспорен факт. Освен ако не трърдиш, че прабългарите са се появили за пръв пот на северното черноморие.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: koмитa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано05.03.07 16:00



леко, баце, леко. Ке умреш от некой инфаркт, ако продължаваш да се ядосваш на всяка различна от твоята гледна точка.
Човекът никъде не казва, че ние сме славяни. Твърди, че мнозинството от формиралите навремето българската държава са славяни.
Това, че ти си черен и 1,85 не е сериозно доказателство. Първо може да си от ония 10, 20, 30, 40 % неславяни. Второ навремето по биология учехме за рецесивни и доминантни гени. И как генът за тъмната коса, тъмната кожа, тъмните очи и т.н. били доминантни. т.е. "потъмняването" на един народ е един естествен процес. Ако не се лъжа наскоро излезе новината за едно проучване, според което до края на този век вече няма да има естествени блондинки дори и в Швеция.
Трето, в училище учехме и за теорията на Дарвин, според която животните еволюират на принципа на естествения подбор, при който оцеляват тези индивиди, които се приспособят най-добре към условията на обкръжаващата ги среда. При това положение не е чудно, че днес сме доста по-църни от поляците, т.к. тъмната (бих казал по-бързо почерняващата) кожа е по-пригодена за палещото слънце по нашите ширини.
И прав си, че нито носиите, нито песните, нито обичаите ни са чисто славянски. Но и полските, чешките или руските не са. Те също са се променили доста за последните хиляда години вследствие на общуването на поляците, чехите и руснаците с други народи.
Впрочем в училище сме изучавали и книгата "До Чикаго и назад" там Алеко Константинов в прав текст казва:
"Не зная дали ще ви бъде приятно или неприятно, но аз ще си го кажа, па ако щете, вярвайте, ако не - питайте г. Шопова: типът на индианките много напомня типа на нашите шопкини; има голямо сходство в костюмите и труфилата на индианките и шопкините; те също така си заплитат косици и си закриват лицето; също се причесват, носят същите металически дрънкала и... вярвате ли? - пеят почти тъй, както шопкините. Покъщнината им - чергите, кърпите, нашивките, ризите, като че са ги крадили от нашите селяни"
Сега какво - шопите индианци ли са?



Значи всеки един довод от типа "ние сме такива, а не онакива" трябва да се използва крайно внимателно. Не може да твърдиш че сме или не сме славяни само защото днес (не) преобладават еди какви си физиономии по улиците. Не може да кажеш, че носиите ни не били чисто славянски и на тази база да градиш изводи. Ти носия от преди пет века да си виждал? Не. по музеите най-старата носия, която аз съм виждал е някъде от края на 18-ти век. А кой ти гарантира, че това, което е било през 18-ти век е дено към едно с това от седми век? Нима ти ходиш с потури и калпак?



Тема Re: Тури неко по-яка снимка на бай тошонови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано05.03.07 17:17



На тая е вече дърт-тури некоя от 60-те години





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор OO8 (агент на СССР)
Публикувано05.03.07 19:21



За Северна България. В юга са били асимилирани в по-голяма степен.
около 100 000 интегрирани със славяните или причислени към славяни от ромеите. Присъединявайки се към тези свободни племена траките са отхвърляли византииската власт и ставали свободни.
Но колко са били славяните?




Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: OO8]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано05.03.07 19:36



Но колко са били славяните?
Много батка -у цел Пелопонес не е имало гърци-топлкова много са били -освен това един народ дава на друг езика или чрез култура -а славяните не са имали по-развита ни от траки ни от българи -та са ги претопили с многобройнистта си -за тва и ся ти говориш на славянски език.



Тема A така наборе!нови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано05.03.07 19:38



Само един народ имаше, дето Царя му е Сам Бог





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано05.03.07 19:41



Много батка -у цел Пелопонес не е имало гърци-топлкова много са били -освен това един народ дава на друг езика или чрез култура -а славяните не са имали по-развита ни от траки ни от българи -та са ги претопили с многобройнистта си -за тва и ся ти говориш на славянски език.

Извинявай ако се лъжа, но започвам да подозирам, че си един от поредните експерименти на рекса





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано05.03.07 20:03



Лъжеш се Йончо е пан-тракист





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано05.03.07 20:08



Извинявай ако се лъжа, но започвам да подозирам, че си един от поредните експерименти на рекса

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
+ Вутшко си е униКаленъ идиотъ!

Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 05.03.07 20:19.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано05.03.07 20:08



А ти пан-кой си?



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано05.03.07 20:11



Пан -българист





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано05.03.07 20:12



+ Вутшко си униКаленъ идиотъ!





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано05.03.07 20:15



Аре да не се обиждаме, а?

Кога си чел нещо подобно от мене:

Много батка -у цел Пелопонес не е имало гърци-топлкова много са били -освен това един народ дава на друг езика или чрез култура -а славяните не са имали по-развита ни от траки ни от българи -та са ги претопили с многобройнистта си -за тва и ся ти говориш на славянски език.

-:<>:-
Историята служи за прослава на човешкия бяс.


Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано05.03.07 20:17



А ви го бодне слон и на двамата





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Meншeвиk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано05.03.07 20:20



Не те обиждам. Знам че обичаш да "експериментираш". Както и да е -- извинявам се и на двамата ви





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано05.03.07 20:42



Пешко е реален.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: koмитa]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано05.03.07 20:45



Пешко е реален.

А аз съм холограма.



-:<>:-
Историята служи за прослава на човешкия бяс.

Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: koмитa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано05.03.07 20:46



Ъхъ -чистокръвен 195/120/17 -тва последното се отнася до един размер важащ за жени ма гледам некои се облизват за него та мой да го апнат





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Meншeвиk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано05.03.07 20:54



Друго се има в предвид.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано05.03.07 20:56



Буаааа, ти 120 кила ли си бе

?



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: koмитa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано05.03.07 20:58



Щото съм на диета и съм ограничил свинското и виното.





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано05.03.07 21:08



Ми ти си направо фиданка, в сравнение с един мой авер. И той е 195 санта, ма е 150 кила

.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: koмитa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано05.03.07 21:12



Кажи му да пази диета -знам кво е да носиш 145 оки





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор БoEB (гарван)
Публикувано06.03.07 00:09



Нямам представа! Но ми прави впечетление, че всеки си изсмуква разни догатки от пръстите, само и само да потвърди собствената си теория. Тегава тема! Никой нищо не каза за изследванията на Иво Кременкси. Кръвта не лъже! А на база генетични изследвания, професорът твърди, че 21% от кръвта на българите е от протоевропейското население, сиреч, във вените на всеки четвърти българин тече кръвта на хората живели по тия земи преди 7/8 000 години. И това не е всичко, за да могат да класифицират по-точно населението на Европа се е наложило да създадат отделна група, за Унгария-България-Румъния и Турция. Кръвта на тия народи се е оказала поразително близка по състав и в същото време достатъчно отдалечена от славянската, че да се наложи обособяването им в отделна група.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: БoEB]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 00:14



Аз не знам да ми е взимано кръв за това изследване





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор БoEB (гарван)
Публикувано06.03.07 00:21



Очаквах този отговор!


Няма значение, винаги можеш да дадеш натривка за генетичен тест.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: БoEB]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 00:28



Не е проблем - не мязам на мангал -но я ми кажи тва турченце,унгарченце или българченце е така като го гледаш?





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор БoEB (гарван)
Публикувано06.03.07 00:37



А-а-а-а, без тия...по-добре питай баща му...да не стане сакатлък...категорично се дистанцирам от въпроса и заявявам - нямам нищо общо с това!



Мислиш ли, че с гледане на снимки можеш да определиш, кой-какъв е по произход?

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: БoEB]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 00:42



А ти мислиш ли, че с генетичен тест можеш да изкараш някой българин?Тест за бащинство-да-сравняват се една камара гени и се доказава.Ма тест за българин?С кво ще го сравниш?Ми тест за трак?

Как стават тия простотии, че ми не е баш ясно?



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано06.03.07 01:01



Как стават тия простотии, че ми не е баш ясно?
Не ти е ясно защото не си дал труда да почетеш нещо. Имаш много енергия, но малко желание да станеш по-образован. Това е нормално имайки предвид твоите 17 години и 195те ти килограма. Когато ще станеш на 195 години и ще тежиш 17 килограма, ситуацията с желанието ти да четеш ще бъде по-различна.



Простотиите стават ясни когато сравняваш мутациите на траките и съвременните българи. Има мутации характерни за траките и съвременните българи, румънци и гърци, но не и другите нации.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано06.03.07 01:18



твоите 17 години и 195те ти килограма.

Мисля, че числото 17 се отнасяше за бройката на мозъчните му клетки, а 195 за ръста му в сантиметри, но тази корекция не променя валидността на твоите размишления.



-:<>:-
Историята служи за прослава на човешкия бяс.

Редактирано от Meншeвиk на 06.03.07 01:18.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор БoEB (гарван)
Публикувано06.03.07 01:32



Де, да, знам! Абе има нещо гнило в Дания!



Доколкото съм чувал, теста е за отхвърляне на бащинство.
Ако пуснеш името в някоя търсачка, ще разбереш и повече...можеш да потърсиш и на "Елисавета Наумова".

пп И понеже питаше нещо за култура и религия, потърси инфо за района Забърде. Там в началото и средата на миналия век(много преди Тракологията да бъде създадена като наука) са наблюдавани "странни" обряди и елементи в "архитектурата", без аналог при "прабългари" и славяни, а и имената на повечето села са с тракийски произход.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: koмитa]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано06.03.07 07:04



Рискуваш с това си мнение.





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 08:37



Простотиите стават ясни когато сравняваш мутациите на траките и съвременните българи. Има мутации характерни за траките и съвременните българи, румънци и гърци, но не и другите нации.

Как се откриват тия мутации и трансформации като има всичко на всичко един пръстен с едно слято изречение на тракийски?

С кво ги сравняват?
И как очакваш разлика между "българи, северни гърци и румънци" като се знае много добре за асимиалционните процеси при комшиите за турците и еничарството да не говорим?



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Meншeвиk]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 08:41



Я си пий хапчетата, че само спамиш и насочваш разговора към неуравновесената си психика





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: БoEB]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 08:48



Че е имало траки никой не спори -че не са се изпарили или измрели всичките-също е ясно -просто пан-тракистите не могат да обяснят как дивите малобройни славяни са наложили езика си над многбройните( 90% по някои скромни данни )и културни траки.Как става тая работа?Итрия Пьотър вика за сингапур -ма сингапур са го владели КУЛТУРНИ англичани -за тва и говорат ся на английски

Та понеже Йончо Меншевика това го съзнава много добре той тръгва по единствения възможен начин-да изкара, че траките са говорили език като няшия което е абсурдно,неверно и не се потвърждава нито от логика,нито от един източник нито от нищо.Е тоя автохтонизъм е вреден,ненормален и безсмислен.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано06.03.07 10:52



На всичко си има отговор. Почети малко де!



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Meншeвиk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано06.03.07 11:03



но тази корекция не променя валидността на твоите размишления
Както каза Бродски -- "он еще мал и глуп и не видал больших зал...п"





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 11:06



То ако имаще отговор и то еднозначен -да нямаше никакви въпроси и всичко да беше изяснено.Като се има предвид асимилирането на българи и от румънци и от гърци и от турци и краденето на жени от унгарците - що си толкова впечатлен от тия генетични доказателства?

Е го комитата - черничък -аз пък съм светлокос и белокож -ае ми го обясниш с твойте мутации тва?Моето обяснение е просто -смесват се славяни, траки и българи.А твоето?Били сме като албанци и иранци-да много сме близки с тия "братски" народи -особенно по език и как се пее по песните "Еди коя си -БЯЛА българка" -не "мургавичка кавказка"



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано06.03.07 11:10



А твоето?
Моето че не е имало никакво претопене в "славянското море". Което означава че историците да се върнат подготвени.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор БoEB (гарван)
Публикувано06.03.07 11:29



Всяко залитане е опасно, преекспонирането на събитията - също.

Най-вероятно съотношението българи-славяни-траки е било приблизително равно, а "налагането" на езика е станало по административен път, а не по еволюционен.
Френскоговорящите индианци в Квебек - французи ли са, или ги е "асимилирала" вълната от френски преселници.



Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: БoEB]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 11:54



Най-вероятно съотношението българи-славяни-траки е било приблизително равно, а "налагането" на езика е станало по административен път,
Е как така-властта е била у българите -славяните през оня певриод не се славят с никва култура -тракийската е по-високо развита-как така държавния език става славянски?Индианците в квебек-много неудачен пример-франсетата са с много по-висока материална култура -както и англичаните в сингапур и испанците в латинска америка.





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор БoEB (гарван)
Публикувано06.03.07 12:17



Опит за отговор в другата тема.



Нямам представа, може и да извлечем някакъв извод ако първо ми отговориш, как така, след като са били толкова многобройни славяните, та чак са променили езика, не са променили името на държавата...да речем на Склавиния/Славиния/или пък на името на най-многобройното племе...не е ли малко нелогично да си "културен асимилатор", а да действаш под чуждо име!?

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: БoEB]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 12:40



Ми това название "славяни" е сборно -иначе всеки път трябва да изреждаме конкретните племена.Явно не са се чувствали славяни ми на името на конкретното си племе.Името на държавата определя тоя който дърпа конците -имало е опит в тая насока -тва не е нито първата нито последната българска държава.Точно в тая разпокъсаност и не кой знае каквао високо чувство за съобщност се крие и лесното асимилиране на славяните.Ако те са някакъв асимилатор в българската държава той е предимно езиков и не малко културен.Но да се пренебрегва и значението на тракийската култура или българската също е грешка от крайните било -пан-слависти или квито и да са





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано06.03.07 12:41



А ти сигурен ли си че културата ни е славянска?



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 14:01



Има много от славянската-естествено, че има и български и тракийски па ако щеш и гръцки мотиви






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.