Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 23:28



Бе то империя се гради първо с мозък и после с меч.Колкото и да не ни харесва те са принудили поробените да работят за тях-да не говорим, че отбраната им войска-еничарите-знаеш кви са били.



Тема Re: Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 23:38



Според мен покорения народ винаги въздейства независимо от това на какво ниво на развитието се намира.

Редактирано от tonza на 25.02.07 23:42.



Тема Re: Пелопонеснови [re: gioni]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 23:55



Видях мнението ти за асимилация на Траките. Не го поддържам





Тема Re: Рус или кестеняв тракиец -имало ли е?нови [re: gioni]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 23:59



Е те тва е утеха ако съм тракиец съм от аристокрацията -ако бех славянин-некой прост копач.Ставам фен на автохтонството





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор dilmar (член)
Публикувано26.02.07 08:04



също и че е трябвало доста да се побият прабългари и славяни докато се реши кой кого да управлява, нещо като да си биеш сам шамари





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: dilmar]  
Автор tonza (член)
Публикувано26.02.07 14:23



също и че е трябвало доста да се побият прабългари и славяни докато се реши кой кого да управлява, нещо като да си биеш сам шамари

"Самобиенето" на шамари се среща доста често в Българската история.





Тема Re: Колко траки е имало в Българската дуржава?нови [re: Boлk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано26.02.07 15:39



точно от славянски произход

Аз му казвам от български произход.

славянина Драгомир

Драг/година по българския календар/ + Омир/като Омир+Таг/, славянско ли е? Не е ли изпратил просто Крум, сина си Омир/Омур

?/, който като е бил само престолонаследник се е казвал Драг+Омир, по годината на раждането му, а после като става владетел става Омур+Таг/Кон, по годината на възшествието си/.

Щото това с изобието на обработваема земя го забрави -първо е имало много повече гори от сега

По тези гори е имало и дивеч. И той става за ядене.

другите бедните които нямат кво да губят-са останали като власи.

Няма скорошни изгледи българските турци да се българизират.

Това може да е така но може и да не е -колко мислиш, че са процентно в тогавашната Българска държава?


Над 40% си мисля. Но то човек може да си мисли квото си иска.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската дуржава?нови [re: koмитa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано26.02.07 15:56



Виж сега ти свриозно ли мислиш Крум за славянин?То, че тия славяни не са се казвали славяни ми по името на племето си е друга тема.И не е ли далеч по-близко до акъла Драгомир да идва от Драг +Мир,както Бранимир идва от Бран+мир, както Станимир идва от Стан+мир и т.н. и т.н.
За процентите направо се отказах и да мисля-въпроса никога няма да получи отговор





Тема Re: Рус или кестеняв тракиец -имало ли е?нови [re: Boлk]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано26.02.07 17:46



Oсновен научен принцип е, че ТРЯБВА ДА СЕ ПРИЕМА ЗА НАЙ-ДОСТОВЕРНА ТЕОРИЯТА, КОЯТО ПО НАЙ-ПРОСТ НАЧИН ОБЯСНАВА НЕПРОТИВОРЕЧИВО нещата.

Следвайки този принцип, трябва да се примирим, че "траки" е прозвище, обхващащо МНОГО РАЗЛИЧНИ ЕТНОСИ. Както, например прозвището "цигани" обхваща множество различни етноси, започвайки от кюрди (кардараши), римляни (роми), либийци (араби), египтяни (Gypsies), всички които лъжат, мамят, крадат, от която и да е нация да са. Затова и циганите не искат да им викат "цигани", а "Роми"!


Редактирано от д-pOxБoли на 26.02.07 17:49.



Тема Re: Рус или кестеняв тракиец -имало ли е?нови [re: д-pOxБoли]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано26.02.07 17:53



римляни (роми),
От кой психодиспансер те пуснаха?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.