Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Пелопонеснови [re: gioni]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 21:10



Не знам. Може би си прав. Но не ми се вярва. Изобщо не вярвам в избиване на една нация от друга. Лично мнение.



Тема Re: Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано25.02.07 21:25



Не става въпрос само за избиване, а за културна и езикова асимилация. Естествено е повечето пелопонески селяни - земеделци, да се славянизират през 6-7в. (какво губят от това, особено нисшите слоеве, няма данъци, стават свободни), но има и избити пелопонесци, има и мигрирали по островите и в Мала Азия. Някои пелопонесци са се скатали в планините или са си били оттам.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 21:43



Аз бих казал поне 80
Ти би казал поне 95 ама без нито един довод -щото тоя славянски език е трън в очите на всички автохтонци и тоя набег на тия пусти славяни заселили цял пелопонес ( кво ли остава за другите части на балканския полуостров)





Тема Re: Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 21:46



Изобщо не вярвам в избиване на една нация от друга
И на мене ми се не вярва.Че има тракийски гени -има-въпроса е колко?



Тема Re: Пелопонеснови [re: gioni]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 21:47



Не разбирам как може да стане такава асимилация. Както и не разбирам как Траките са били "елинизирани" и "романизирани". При смесване на два етноса културите им се смесват. Не се заменя една култура с друга.



Тема Re: Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 21:52



Не разбирам как може да стане такава асимилация. Както и не разбирам как Траките са били "елинизирани" и "романизирани". При смесване на два етноса културите им се смесват. Не се заменя една култура с друга.

Става и още как - разходи се сега из Пелопонес и ще разбереш, че е възможно.Иди и в Берлин -някога славянско поселище.Да не говорим за русите "турци" със сини очи.Ми Ботев говори за над 2 милиона романизирани българи в Румъния.



Тема Re: Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано25.02.07 21:53



Какво точно имаш предвид? Естествено , че културите се смесват. Романизацията е станала така както е станала в Галия, както е станала в Иберия, както е станала в Северна Италия и др.



Тема Съгласен съм но имам питаненови [re: gioni]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано25.02.07 21:56



Какво точно имаш предвид? Естествено , че културите се смесват. Романизацията е станала така както е станала в Галия, както е станала в Иберия, както е станала в Северна Италия и др
Съгласен -ама после дали са се славянизирали(българизирали) -мисля, че са си останали власи -а ти?



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 21:59



Да, но ако българите са били 95% "славянско море" щяхме да бъдем по-близки до руснаците и поляците отколкото до гърците и румънците. Отгоре на всичко, не ти ли е идвало на ум че прабългарите от Северното Причерноморие също са били генетично близки до Траките?





Тема Re: Съгласен съм но имам питаненови [re: Boлk]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано25.02.07 22:02



Останали са ама не всички. За хилядолетие и половина
гърци са асимилирали езиково - албанци, власи, славяни и др.
славяни са асимилирали езиково - власи, албанци, гърци и др.
власи са асимилирали езиково- славяни, албанци, гърци и др.
албанци са асимилирали езиково - славяни, власи, гърци
Въпроса е кой, кога и къде? Иначе за това има балкански езиков съюз.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.