Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава? [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано05.03.07 12:43



Ми естествено лингвистичен ама той не иде от космоса -станало е мешаняк но славяните са били най-много





Тема Бе не знам колко ожесточена съпротива [re: koмитa]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано05.03.07 12:48



са оказвали траките на чужди завоеватели, но фактите са следните - първо през земите на траките е преминала армията на Ксрекс за Гърция.
Не се е чуло някакви сериозни стълкновения.
После баш през средата минали келтите. Ни са били спрени, ни победени - отиват чак в Мала Азия.
После Филип ги завладял, после Александър. Лизимах май само от гетите е видял зор. Едно по едно римляните също покорили тракийските племена и то не за кой знае колко време. След това траките са живели кротко и мирно като римска провинция, не много по различно от бритите или иберйците.
Да си чул за накакво голямо въстание като на галите или евреите?
Факт е наистина, че император Траян доста е ценял победата си над даките, но след като веднъж са влезли в римската империя всичко е "утихвало".

Редактирано от ДeдoBиToдЪp на 05.03.07 12:48.



Тема Re: Тури неко по-яка снимка на бай тошо [re: Boлk]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано05.03.07 12:50



Що бе, на тая е върхът.



Тема "Предаване" е силничко казано. [re: Kossoman]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано05.03.07 12:54



И тебе да вземат в пуберитета, да ти вътълпяват едно и също, да видим кокво ще излезе.



Тема Re: Бе не знам колко ожесточена съпротива [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано05.03.07 13:00



Утихвало е, защото практичните римляни са измислили онова улеснение на живота, което са наричали PAX ROMANA.



Тема Re: "Предаване" е силничко казано. [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано05.03.07 13:08



Дядка, ти четеш ли мненията по същество, или просто хващаш една думичка и репликираш по нея?



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава? [re: koмитa]  
Автор Arient ()
Публикувано05.03.07 13:16



И дума не съм казал за каквото и да е "чисто славянско" у нас българите. Даже напротив - винаги съм подчертавал огромното културно влияние на траките.
Защо възприемаш написаното от мен като лична обида. Идеята ми не е да те дразня. От друга страна "славянски" не означава непременно рус - та ако ще и да е рошав задник. - Пак повтарям и в най-"русите" страни русите глави не превишават (заедно със свтлокестенявите) - 40%.
Мисля, че също дадох доста конкретни примери и получих отговори от вида на "те такова животно нема". Що се отнася до рода ми - и той произхожда (след бастисването на ямболското село) от едно такова "войнишко". Един от синовете на това момче "бежанец" му се е наложило да се изселва чак в Галиция, защото участвувал в опълчението през войната от 1828 г. Вечна слава на героите от Шипка(впрочем преди много години всяка седмица преминавах покрай могилите на руснаци и опълченци до Ст.Загора) но кой знае защо са забравени ония 30 000 българи от днешните Сливенски, Ямболски и Бургаски окръг, които представляват тогавашното опълчение (може би защото войната не носи освобождение) и им се е наложило да се изселят в Молдова и Украйна. След "помилването" (забравих вече точното турско наименование на документа) от страна на султана моите прадядовци се върнали обратно, защото обичали земята си. И защо трябвало да изтърпи родът ми това - за да може сега някакъв Хитър Петър да дрънка, че то робство нямало, а ти да твърдиш, че не прилагам факти. Фактите са общоизвестни - никой не ще да ги чете. Прочети само Захари Стоянов малко по-внимателно. Да не говорим за църковните регистри(където са запазени). Виждал ли си как набъбват имената на християните в тези регистри около 1878г. Знаеш ли защо - ами онези помаци (нямам предвид онези в Родопите) които все още помнели българския си род - си възвърнали християнството. Как ти звучи едно изречение на Шкорпил от неговия пътепис из Източна Румелия и княжеството (между другото там има ценни данни, защото където, в който и град да попадне отива в "общината" и изисква данни за етносите - оказва се че циганите са по-малко от евреите) - "Златица - много изостанал край, помаците още не са си хвърлили шалварите" (по памет защото съм го чел преди 20-тина и повече години).
От друга страна, погледни германците - те никак не се срамуват да признаят, че Бавария е доста тъмна заради претопените там хуни(и по още много други причини разбира се).
Гневът е лош съветник - това, че някой те дразни и ядосва или говори неприятни работи още не означава че не е прав.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Понякога и така става. [re: Kossoman]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано05.03.07 13:42



Ама не ми е самоцел да ти репликирам зарад думичката. Яснота целях.



Тема Re: Понякога и така става. [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано05.03.07 14:13



Яснотата е следната - дискутирахме паралелите между варварите-легионери и еничарите. Колкото до това, дали едните или другите са предавали или не някакви идеали - това е въпрос на друга дискусия, в която не бих се включил.



Тема Именно. Тоест излиза, че за обикновенния [re: Kossoman]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано05.03.07 15:09



античен човек е било по добре да живее като поданник на Рим, отколкото на своите десетки царчета-жреци.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.