Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 02.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава? [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано04.03.07 10:57



Нещо да си чул за елинизация, за пренос на култура?То да създадеш една Александрия само стига,да победиш Дарий - я си представи, че ние имахме един Сашко кой да беше разбил турците -къде щехме да сме сега ,а?Па не гей ми содомит да е бил ако ще.

Редактирано от Boлk на 04.03.07 10:59.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава? [re: Caбaзий]  
Автор Arient ()
Публикувано04.03.07 11:24



Косата ми вече е доста бяла(в добрите времена бях тъмнорус или светлокестеняв), имам снимка 6-годишен откъдето се вижда, че съм бялорус, впрочем както и 80% от децата в същата детска градина. Очите ми още са сивосини, лицевия ми ъгъл е максимално изправен, не съм късокрак, нито късорък и като се изключи силното окосмяване на краката и ръцете ми съм си "чист ариец". Това не е важно. Не минава седмица да не ме спре някой непознат и да каже - а бе ти не беше ли едикойси - т.е. изгледът ми е типичен за бъларин и поради това често ме припознават с някой.
Знам, че това за което говоря няма да бъде признато от по-тъмните български типове, защото никой не иска да каже - "в лето господне едикоеси, дойдоха кърджалиите, татарите, куманите, печенезите и тнт и ми ебаха мамата". Но ми е дошло отдавна до гуша да слушам за някакви велики боили с какви ли не способности, култура, технологии и какво ли още не (при всичките тези способности би трябвало да имат и писменост и някакви литератерни традиции и фонд) и да основат една "велика още от самото и начало държава". Ако беше така нямаше Борис да приема наследниците на Кирил и да ги прави библиотекари, нямаше после Климент да съчинява азбука пак за славянски език , ами направо щяха да си я карат на великия културен прабългарски език, с великата прабългарска литература, с великите прабългарски букви.
Сигурно във федерацията, която е представлявала в началото си България, освен 80-те процента славяни, 10-15% "траки", и допълнено до 100% с готи, келти влизат вероятно и някакви азиатски отломки от нетрайните империи възникващи постоянно в подножието на Кавказ. Но с тях не може да се оправдае масовото натрупване в българския народ през 17-ти 18-ти и 19-ти век на азиатски или по скоро анадолски гени.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава? [re: Arient]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано04.03.07 11:33



Слушай, изпитвам голямо уважение към възрастта ти най-вече, но хайде да спреш да плещиш глупости!!!



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава? [re: Boлk]  
Автор Arient ()
Публикувано04.03.07 11:41



Тези източници съм ги чел още преди 20-тина години. Пак повтарям, не отричам присъствието на някакви азиатци на Балканите по време на държавообразуването на България (впрочем това е доста дълъг и мъчителен процес, с най-различни участници в него) но да се говори за някакво влияние оказано от тях при оформянето на действителната нормална българска средновековна държава е смешно да се говори. Боилите ги изкараха от надписа за "чегубиля Мостич" но аз със същия успех мога да прочета този надпис "чернобила Мостич" да го изкарам славянски знахар, маг, велик жрец на Купала и тнт.
Реално няма нито едно доказателство за принос в българската култура от страна на великите боили. Инфантилен опит за това беше мартеничката и тя се провали.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава? [re: koмитa]  
Автор Arient ()
Публикувано04.03.07 11:44



Що, ще ме баннеш ли. Ако един факт е неприятен, от това не следва, че е глупост.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава? [re: Arient]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано04.03.07 11:54



Темата е за траките мой човек - ма как да не ти кажа за фактите за българина Кубрат,за българина Аспарух, за българина Тервел, за българина Крум, за българина Омуртаг -това не са некви азиатци мой човек това са хора очевидно и по име неславяни (да ме извини комитата ма тва тълкуване на Драгомир дет го изпраска моного ме разсмя).И те тия хора са причинили големи злини (и добрини де) не на некой си там клизмарин ми на Източната римскла империя - и това, че ти ги отричаш си е твой нихилистичен проблем.
Твоя нихилизъм забелязвам и по отношение на кърджалиите.Ти не обясняваш голямото количество чернокоси и в никой случай ниски и кривокраки ми високи и с много бяла кожа и с не обезателно черни маслинови очички.





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава? [re: Arient]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано04.03.07 12:09



Не, няма да те банна. А ти факти не вадиш. Плещиш глупости, казах ти го. Казах ти е че панславизма ти е изпил мозъка. Пич, аз съм 185 сантиметра и в същото време съм с тъмна кожа и гарвановочерна коса/не къдрава/. И такива са десетки мои роднини. И за твоя изненада ве са ниски, нито са къдрави, нито са кривокраки. И са твоя изненада, тези мои роднини живеят предимно във войнушки села, където турчин не е стъпвал. Ама славитстия ти мозък тия неща нивгаш няма да ги проумее. Дразниш ме, щото като ти се дават конкретни примери и ти се задават конкретни въпроси, ти бягаш от темата или отговаряш с 2-3 думи. Забил си си главата в нечий рошав рус славянски задник и не щеш да си я извадиш от там. Никой не отрича славянството в българите, но твойто е ултра, ама ултра панславистко. И дразни, ма много дразни. Щото нито носиите ни, нито песните ни, нито обичаите ни са чисто славянски. Набий си го това в славянската кратуна.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава? [re: koмитa]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано04.03.07 12:13



Още ли има войнушки села?





Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава? [re: gioni]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано04.03.07 12:16



Е, бивши войнушки села.



Тема Re: Колко траки е имало в Българската държава? [re: koмитa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано04.03.07 12:33



си си главата в нечий рошав рус славянски задник
Айде без обиди, че и Краси Каракачанов мяза на славянин па и не мойш говори така за задника на шефа






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.