Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 14.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: "славяните" са генетически нееднороднинови [re: Tyлca]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 23:45



Ми тогава основната съставка на българския етнос е тракийска

И гръцка



Тема Re: "славяните" са генетически нееднороднинови [re: tonza]  
Автор Tyлca (ы)
Публикувано26.02.07 00:24



основната съставка на българския етнос е тракийска
...
Може направо смело да заявим,
че е кроманьонска и никакви изменения
не са настъпили за последните хилядолетия.
Тракийският ген е бил, е и ще пребъде във вековете.
Предполагам, че странният език,
на който говоря насън от време на време е
езикът на тракийските ни предци.





Тема Re: "славяните" са генетически нееднороднинови [re: Tyлca]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.02.07 00:44



явился, не запылился?



Facta, non verba!


Тема Re: "славяните" са генетически нееднороднинови [re: Last_Roman]  
Автор Tyлca (ы)
Публикувано26.02.07 02:02



Преборих най-сетне страха си пред новото началство





Тема Re: "славяните" са генетически нееднороднинови [re: tonza]  
Автор cyg (<>)
Публикувано26.02.07 08:49



Ми тогава основната съставка на българския етнос е тракийска И гръцка
Това последното откъде го измисли!? Гърците са едни от малкото народи в Европа за които може да се каже че са се преселили от някъде. Това е свързано с морския им начин на живот. Всички удобни за пристанища места на днешната територия на България, Гърция,Турция, Грузия, в Крим и Сицилия са били заселени от гърци. Дори във вътрешноста на Пелопонес дълги години се е говорело на славянски език, а за днешна Северна Гърция и досега е така.



Тема Мдааа, уж Меншевик, а по болшевишки...нови [re: Meншeвиk]  
Автор Xитъp5ъp (глу5с)
Публикувано26.02.07 15:54



Прави ми впечатление, че не отговаряш на въпросите, ами бягаш по тъч линията. Че и нервничиш. Това в повечето случаи демонстрира незнание. Ако е така - по-добре го признавай, отколкото да се опитваш да се измъкваш с врели некипели, щото хората веднага си правят изводи.

Да карам отзад напред.

"първият народ, който се определя като славянски, това са българите"

Какво значи славянски народ? Това е същият онзи въпрос дето ти зададох (Що е англичанин?)

За да се определиш като нещо, трябва или да го измислиш това нещо (например българите измислили, че са българи) или да се присламчиш към вече измислено (наприемр идват разни племена в България и стават българи) Тъй като Българите не са измислили славянството, то е съществувало, това дето си написал за първия самоопределил се като славянски народ е пълна глупост.

Сам казваш, че да си англоезичен не те прави англичанин. Значи и да си славяноезичен не те прави славяни. Това е извод от твоите думи. Все пак кое прави англичанина англичанин (респективно славянина - славянин)? Още не си отговорил, защото отхвърли езика, като отговор, а не смееш да посочиш родното място като такъв, понеже усещаш, че и този отговор е уязвим: що люде са родени там, но не са англичани...

Впрочем с кой акт българският народ се е определил като славянски и кога е станало това? Само внимавай какво ще ми отговориш. Ако си решил да правиш свободни съчиннение, по-добре замълчи.

Прескачам мъдрата мисъл "Разликите със северните славяни идат да покажат, че северните "славяни" са по-далеч от българите-словени, а не обратното.", защото е бижу, което се среща само в кандидатстуденски бисери.

Да се върнем сега на генетичното дърво и да поседнем на крайния клон от ляво. Каня те там, за да чуя отгвора на въпроса: Защо народите наричани славянски не са пръснати по различните клони, ами се намират на този един клон? Отговорът е елементарен - защото генно са еднакви или много близки. Значи са славяни не просто понеже говорят славянски език - все пак дървото не е езиково. Значи това, че българите не са дори на съседен клон, ами са през един ме кара да приема без резерви позицията ти, че и ние (както сингапурците, които говорят английски, но не са англичани, а англоезични) не сме славяни, а славяноезични.

Сега да слезнем от дървото (ако искаш) и да се захванем за терминологията, понеже се опитваш да вмениш а хората, че при теб тя е точна, но другите бъркат. Хайде обясни какво значи българи-словени и какво северни? Само гледай да не ми кажеш нещо от рода на: Северните са онези народи, говорещи славянски, от Дунав нагоре, а южните - от Дунав надолу. Предупреждавам те, защото това ще означава, че на юг от Ламанша живеят южни англичани (например в Сингапур)

Накрая да си дойдем на езика. Откъде се е пръкнал славянският език? Погледнато назад във времето, много вероятно е всички езици да произлизат от един или 2-3 (в зависимост от броя на първите цивилизационни гнезда). В по-кратък период обаче (няколко века) как стоят нещата? Естествено е едно племе да говори един език. Това и други близки племена постепенно могат да прерастнат в народ, но при това и езикът и гените им ще са еднакви (близки). Дотук казаното означава, че генетично близки народи е естествено да говорят един език (в случая - славянски). Това е естественият развой. Има и друг обаче и той може да е резултат от политически, икономически, религиозни и други подобни причини. При него генетично далчени народи говорят един език - случая с бедните сингапурци, които вероятно се чудят що им горят ушите в момента.

Изводът, който следва оттова е, че българите говорят славянскли език не защото са генетични славяни (защото изследването доказва точно това), а по други причини. А това, че генетични славяни има го доказва кодът на гените им, отредил им отделен клон на дървото на което бяхме пртеди малко.


Приятен ден!

: )

Всичко написано от мен -

.
Приятни минути!

Hit-ър П@ър

Тема Re: Мдааа, уж Меншевик, а по болшевишки...нови [re: Xитъp5ъp]  
Автор tonza (член)
Публикувано26.02.07 15:59



Да се върнем сега на генетичното дърво и да поседнем на крайния клон от ляво. Каня те там, за да чуя отгвора на въпроса: Защо народите наричани славянски не са пръснати по различните клони, ами се намират на този един клон? Отговорът е елементарен - защото генно са еднакви или много близки. Значи са славяни не просто понеже говорят славянски език - все пак дървото не е езиково. Значи това, че българите не са дори на съседен клон, ами са през един ме кара да приема без резерви позицията ти, че и ние (както сингапурците, които говорят английски, но не са англичани, а англоезични) не сме славяни, а славяноезични.


За какво дърво говориш? Нали те препратих към необходимите публикации където пише че това което тжърдиш е неверно?



Тема Re: Мдааа, уж Меншевик, а по болшевишки...нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано26.02.07 17:10



Значи това, че българите не са дори на съседен клон, ами са през един ме кара да приема без резерви позицията ти, че и ние (както сингапурците, които говорят английски, но не са англичани, а англоезични) не сме славяни, а славяноезични.

Тва е толко тъпо, че дрънка по сички шевове -ако щепе да пукнете от мъка над 50% са славяни,славяни,славяни -същите ония които са наводнили Балканите и чак Пелопонес.



Тема Re: Мдааа, уж Меншевик, а по болшевишки...нови [re: Xитъp5ъp]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано26.02.07 17:16



Прави ми впечатление, че не отговаряш на въпросите, ами бягаш по тъч линията.

Направило ми е впечатление, че има хора, на които има смисъл да се обяснява, и такива, на които няма смисъл да се обяснява. Ти си от втория тип. На първия тип съм обяснявал десетки пъти тия неща.

хората веднага си правят изводи

Хората да си правят каквито искат изводи. Мен ме интересуват изводите само на умните хора и тези, които знаят какво говорят.

Впрочем с кой акт българският народ се е определил като славянски и кога е станало това?

Периодът от 9 век (писмени сведения на българи!!!), през зрялото Средновековие, през Възраждането, та чак до днес.

Ако си решил да правиш свободни съчиннение, по-добре замълчи.

Аз не правя свободни съчинения. Но ако ти се опитваш да ме убедиш, че Тодор Доксов не е знаел на какъв език е писал и как да нарича този език, по-добре ти замълчи.

Прескачам мъдрата мисъл "Разликите със северните славяни идат да покажат, че северните "славяни" са по-далеч от българите-словени, а не обратното.", защото е бижу, което се среща само в кандидатстуденски бисери

Прескачаш тая мисъл, щото не ти уйдисва. Когато българите СА НАРИЧАНИ от други народи "склави", а и самите българи са СЕ САМООПРЕДЕЛЯЛИ като "словени", ония - северните - никога не са били наричани така. Дори имаме сведения, в които се казва, че някои книги са били превеждани "от полски на славянски".


А, и да не забравяме, че докато волжките българи са сакалиби, сиреч словени, съседните им руси не са наричани с това прозвище.
Обобщено, бисерите ги сипеш ти.

Изводът, който следва оттова е, че българите говорят славянскли език не защото са генетични славяни (защото изследването доказва точно това), а по други причини.

И пак старата песен на нов глас. ГЕНЕТИЧНИ СЛАВЯНИ НЯМА. Славяни е само езиков термин. Термин "славяни" в генетиката и антропологията няма. В първата има хаплогрупи, алели и т.н., а във втората новодунавски типове, атланто-средиземноморски типове и т.н. Оправи си терминологията.

-:<>:-
Историята служи за прослава на човешкия бяс.

Редактирано от Meншeвиk на 26.02.07 17:21.



Тема Отново само дрън дрън.нови [re: Meншeвиk]  
Автор Xитъp5ъp (глу5с)
Публикувано26.02.07 17:59



Сега кротко седни да отговориш на въпроса защо крайният ляв клон от генетично близки народи са все славяни. Подсказвам: Отговорът се съдържа във въпроса: понеже са генетично близки. И да се пенявиш и да не се - тва е положението. Разбирам, че ти е трудно поносим факта, че българите не са славяни обаче това не го променя.

Изобщо... българите си приличатъ едно към едно със сингапурците. : )

И прочети повече докога в историята на България има ясно раграничаване между славани и българи и едва кога и от кого българите са притурени в славянския кюп.

Всичко написано от мен -

.
Приятни минути!

Hit-ър П@ър


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.