Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Генетиците удариха шамар на автохонците  
Автор OO8 (агент на СССР)
Публикувано19.02.07 14:40



Вкрайна сметка се оказа, че автохонни са само 20% от българите, а и тези автохонни идвали от Африка и се намирали все още на еволюционното стъпало между крьоманьонеца и съвременния човек. С други думи все още не са хора в съвременния смисъл на думата.






Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: OO8]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано19.02.07 14:44



Ами да , херци-децибалите..на ника ти
далеч от мойте 08


защо така се Е получило?



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: OO8]  
Автор 6Oth (първолак)
Публикувано19.02.07 18:33



Времето ще покаже,
може тъй нареченият "шамар" да се окаже поръчков
с политическо - комисионна окраска,
нищо чудно,
к'во ли не сме видели
като фалшификаций!



... пари, картини, документи и колбаси ментета има,
изядохме ли изподавените животни от наводненията през лятото,
а дълбоко замразените луди крави през есента...
ето кажи ми как се стигна до затварянето на блоковете
на АЕЦ Козлодуй,кой какво каза и кой какво доказа, и каква е истината...
който дава пари за генетичните иследвания той ще каже и
какви трябва да са крайните резултати!!!

Така че не развявай тоз пряпорец.
И кукловодите и марионетките са си едни и същи.

Знам, че нищо не знам - днешният открит отговор, събужда нови две неизвестни...

Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: 6Oth]  
Автор tonza (член)
Публикувано19.02.07 18:35



Откъде взе информацията, особенно за Африка?





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано19.02.07 18:43



Ха! Че нали той командва парада, как няма да знае кой откъде идва!
008, алиас file008, е един от най-активните форумджии в секция "НЛО". Запознати твърдят, че той твърди, че е контактьор N1 в дира. Нямам причина да не му вярвам, диагнозата е потвърдена. Освен това е и откровен българофоб, но не ми се занимава сега да ровя да търся глупостите, които е писал на тази тема.



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: OO8]  
Автор minotavyr (непознат )
Публикувано19.02.07 18:53



Като седи човек без работа и ражда простотии!



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: minotavyr]  
Автор minotavyr (непознат )
Публикувано19.02.07 18:54



за 008 имам предвид



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Tpaвъл]  
Автор OO8 (агент на СССР)
Публикувано19.02.07 19:03



Първо не съм въпросния алиас file008.
Второ информацията за Африка и т.н. я съобщиха по БТВ неделя вечерта от 18:30 часа.
Трето писал съм само няколко мнения в клуб НЛО.






Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: OO8]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано19.02.07 19:08



Инфото, че "всеки четвърти или пети бълг. мъж е трак", отдавна беше дискутирана. Сега остава да видим "откъде са ни жените"...



-:<>:-
Историята служи за прослава на човешкия бяс.

Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: OO8]  
Автор minotavyr (непознат )
Публикувано19.02.07 19:11



как е в СССР?





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: OO8]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.02.07 20:52



филето е 099.



Facta, non verba!


Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: OO8]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано19.02.07 21:18



Значи грешката е моя, извинявам се.
Да се чете "не е потвърдена"!



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Last_Roman]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано19.02.07 21:33



В момента няма връзка с този номер. Глобул ще предаде ...





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: OO8]  
Автор джинrиби (ентусиаст)
Публикувано19.02.07 21:36



Нещо не си разбрал! 20% произлизат от популация, която е възникнала преди 8 000 години по нашите земи. Това са истинските автохтонци.
Има други 20%, които произлизат от популация възникнала в Хърватска преди 25 000 години. Мисля, че те също биха могли да се нарекат автохтонци.
Първата популация идва от днешен Ирак, а втората от днешен Египет.
Липсва точно определение за автохтонци, но според мен около 85% от днешното население живее по тези земи от преди новата ера.

Редактирано от джинrиби на 19.02.07 21:45.



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: джинrиби]  
Автор minotavyr (непознат )
Публикувано19.02.07 22:15



Да има логика, до някъде си прав!
Но не чети първосигнално написаното от 008!



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: OO8]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано19.02.07 22:47



Генетиците не удрят шамар на никого/разбира се стига да си гледат митохондриите и да не се правят на историци/.Що се отнася до автохтонците -те сами си бият шамари.Проблема / строго личен! /е кога ще им дойде усещането.





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор nikibars (nqkojsi)
Публикувано20.02.07 09:20



Az ne uspiah da go gledam tova predavane:((( Ima li ot kyde da go drypna ot neta? Ili pone niakoj da reziumira rezultatite i da gi napishe tuk....Blagodaria i se izviniavam za latinicata - neshto mi se skapa fonetikata:)))



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: OO8]  
Автор _magotin_ (непознат )
Публикувано20.02.07 11:58



20% автохтонно население е една напълно приемлива цифра.


Останалите 80 са татарите и техните приятели с русите коси и сините очи...



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: _magotin_]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.02.07 12:42



баба ти е татарка.



Facta, non verba!


Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор tonza (член)
Публикувано20.02.07 12:43



Генетиците не удрят шамар на никого/разбира се стига да си гледат митохондриите и да не се правят на историци/.
Особенно когато митохондриите им казват нещо което не поддържа туркомигрофилската теза.





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Last_Roman]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано20.02.07 12:56



Като чета темата се чудя дали изобщо някой го е гледал въпросното предаване. А па ако го е гледал, дали е слушал какво говореха.





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: nikibars]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано21.02.07 10:13



Здравей

Няма как да ти помогна,защото не съм гледал предаването.
Мнението ми е по принцип,доколкото считам, че не е приляга на генетиците да се правят на историци/някои от тях обичат това/.Причини много но тук ще посоча само две.

1-още преди 2000 години се появява следната римска сентенция.. Няма роб в чийто вени не тече кръвта на цезар,но няма и цезар в чийто вени да не тече кръвта на роб"
Препоръчвам я за размисъл на всеки генетик ,който гори от желание да раздруса историята и историческата наука ,на база последни открития на генетиката за произхода на човека/чеството/

2/ около 50 годишния Пилтдаунски казус





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано21.02.07 10:16



Митохондриите не могат да кажа нищо за тази или други подобни тези,защото те могат да обяснят само еволюцията на животинчето "човек".





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор tonza (член)
Публикувано21.02.07 13:20



Могат. И казват повече от гърнетата на маготин





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор tonza (член)
Публикувано21.02.07 13:41



Мнението ми е по принцип,доколкото считам, че не е приляга на генетиците да се правят на историци/някои от тях обичат това/
Отнася ли се казаното за лингвисти, антрополози, ботаници, химици и физици? Значи ли че от сега историците не могат да исползват дендрологичен метод, радиовъглероден метод, антропологически проучвания? Или някого го дразни че генетичните иследвания противоречат на някои официозни тези?




1-още преди 2000 години се появява следната римска сентенция.. Няма роб в чийто вени не тече кръвта на цезар,но няма и цезар в чийто вени да не тече кръвта на роб"

И кво? Именно тук генетиката е най важен инструмент да подтвърди или опровергне че майката на Цезаря била монголотатарка, а баща му бил индианец. Спомняш ли си ичиргубоила Мостич?

Препоръчвам я за размисъл на всеки генетик ,който гори от желание да раздруса историята и историческата наука ,на база последни открития на генетиката за произхода на човека/чеството/
Препоръчвам ти да прочетеш какво пишат генетиците по въпроса и да се замислиш за капка турска кръв в славянско море.

около 50 годишния Пилтдаунски казус
Не разбрах какво общо имат Пилтдаунските кокали с генетика. Но, ти си дал прекрасен пример как новите методи опровергават старите резултати.



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано21.02.07 14:52



1/"Отнася ли се казаното за лингвисти, антрополози, ботаници, химици и физици ?"


Отнася се ! Май ще е трудно да го разбереш при очевидно твърде бързата ти собствена мисъл/преди да си разбрал чуждата/ и предварителното ти пристрастие..... но карай ...ще се поопитам да ти помогна с малко примери



А/ когато линвистите дават тон в историята,един от възможните крайни резултати е псевдонаучната хипотеза за тюрко-алтайския произход на българите.

Б/ когато антрополозите се правят на историци един от възможните крайни резултати е одиозната възстановка на "лика бледен" на чръгубиля Мостич.

В/когато счетоводителите /или икономистите/се правят на историци ..пардон ...на "специалисти по древни цивилизации и стопанства / !!!/",един от възможните резултати е хипотезата на П.Добрев за шумеро-акадо-еламо-урарту-кавказо-хаусо-келто-баваро-сако-согдийско-арменско-балхарския произход на старите българи.

Г/ когато физиците се правят на историци един от възможните резултати е забавната хипотеза за същноста на старобългарския календар на Б.Рогев.

Понеже съм убеден че не си чувал за нея ще ти поясня-много хубава хипотеза...чудна хипотеза с един малък недостатък - използването на този календар предполага ,че всеки прабългарин е имал знания най-малко на асистент от ФМФ на СУ .

Г/Когато математиците се правят на историци най-вероятния/и то без теория на вероятностите /резултат е инфантилния опит на Й.Табов да се прави на български Фоменко.

2/ " И кво? Именно тук генетиката е най важен инструмент да подтвърди или опровергне че майката на Цезаря била монголотатарка, а баща му бил индианец. Спомняш ли си ичиргубоила Мостич? "

А/ Не "кво" ,а "какво" ! Не съм ти някой пикльо от интернет -клуб ,че да използваш този хашлашки жаргон

Б/ Явно и ти като генетиците/поне някои от тях /не си се замислял върху тази древна римска поговорка.

Да ти помогна ? Поне малко ?
Е добре- генетиците могат да потвърдят или да опровергаят какви са били майката и бащата на Цезар според ДНК-то им ,но САМО историята може да каже и докаже кой е бил Цезар,що е вършил и как е свършил !

б/ Нещо не си го спомням-нито от детската градина нито от следващия ми живот имам спомени за него.
Виж зная,че най-напред проф.Боев му е ВЪЗСТАНОВИЛ черепа,а след това онова докторче ,дето се прави на антрополог възстановил образа му на северокитайски монголоид върху..... възстановения череп

3/"Препоръчвам ти да прочетеш какво пишат генетиците по въпроса и да се замислиш за капка турска кръв в славянско море."

Мерси ..мерси боку за препоръката но :

А/ далеч преди нея съм проявил съответния интерес....та и затова съм категоричен в убеждението си,че генетиците НЕ ТРЯБВА да се правят на историци

Б/добре е да знаеш ,че в основата на това там ...."за капката кръв и славянското море"...най-напред и най-много са допринесли лингвисти -слависти и пишман етнолози като Георгий Гуца /Ю.Венелин/.

4/ "Не разбрах какво общо имат Пилтдаунските кокали с генетика."

Имат ,Имааат ! Стига да знаеш или да си обърнал внимание на нещо което и знам и съм му обърнал внимание.

Знаеш ли какво е то ? Ами че според едни генетици дядо ни Адам преминал от Африка в Европа преди 70 000 години ,а според други -преди 50000 години.

Една "нищо"разлика от 20000 години.....а уж работят с едни и същи точни методи

5/"Но, ти си дал прекрасен пример как новите методи опровергават старите резултати"

Не давам никакъв прекрасен или грозен пример, драги ..и не вини мене грешника ,а себе си който явно не си разбрал ,че колкото и да са напредничави и ултрамодерни споменатитеи най-горе науки,те са само ПОМОЩНИ науки в случай ,че се ползват за решаване на кой и да е исторически проблем.



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано21.02.07 15:12



Брей, брей, брей. Точната генетика отиде по-долу от неточната политпросветна история. Това, че резултатите от генетиката понякога се ползват като помощно средство в историята, не означава, че генетиката е помощна наука на историята. Всъщност докато генетиката е наука, то историята не е. Историята е оръжие.

Знаеш ли какво е то ? Ами че според едни генетици дядо ни Адам преминал от Африка в Европа преди 70 000 години ,а според други -преди 50000 години.
Една "нищо"разлика от 20000 години.....а уж работят с едни и същи точни методи


Според трети генетици дядо ни Адам не е идвал от никаква Африка, което иде да покаже, че помощните науки на генетиката, разните му там историци, палеоантрополози и всякакви такива теоретици, трябва да си гледат неточните науки и да не се мешат на точната генетика.



-:<>:-
Историята служи за прослава на човешкия бяс.

Тема "нацистката"нови [re: Cтapинap]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано21.02.07 15:25



наука и изследователката и работа беше закрита и обявена за фалшива..., знанията бяха умело прикрити , неудобните не видяха бял свят..


Та за кви глупости дето човека произлязъл от маймунека ще ми говориш?



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Meншeвиk]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано21.02.07 15:29



Историята е оръжие.
Тъй ли било , масонско изчадие??!! А Истината къде остана, бре/!!



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Caбaзий]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано21.02.07 15:36



"Един поглед към историята на науката може по впечатляващ начин да потвърди това. Историята на науката е история на човешките грешки. Нямаме обаче причини да се срамуваме от този факт, защото всеки знае, че човек се учи най-добре от грешките си. Гротескна е само абсолютната сигурност на всяко ново поколение, че заблудите са съществували единствено в миналото. Затова и нищо не може да разтърси дълбокото му убеждение, че сега е намерило абсолютната и окончателна истина. В това отношение фанатичната вяра в науката с лекота превъзхожда която и да било религиозна секта.
Отношението към хората, които с възгледите си поставят под съмнение „общовалидната истина” на времето, също показва поразителна прилика с религиозния фанатизъм. Една от основните човешки слабости е, че човек фиксира мисълта си върху нещо и после до края на живота си с всички сили защитава собствената си гледна точка. Така науката само влиза в дисонанс с (подозрително) шумното подчертаване на своята обективност."


+

"Всяко езотерично развитие завършва с разбирането на истината. Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия. В различните времена и култури методите за достигане до тази истина са се оформяли по различен начин, но всички те са еднакво добри и полезни като помощни средства. Във всеки случай, човек е по-близо до системите и символите на собствената си култура."
Торвалд Детлефсен

Конкретният отговор на въпроса ти, Сабазий, е почервенен.

-:<>:-
Историята служи за прослава на човешкия бяс.


Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано21.02.07 15:40



Митохондриите не могат да кажа нищо за тази или други подобни тези,защото те могат да обяснят само еволюцията на животинчето "човек".

Ти така си мислиш.

Но следващият път, когато има съмнение дали господин А е баща на детето на госпожа Б, няма да правим генетични тестове за бащинство и ПРОИЗХОД на детето, а ще повикаме някой историк да прецени дали господин А наистина е спал с госпожа Б. Кой знае, може да ни чака разказ с неочакван край - например, че г-жа Б много си е падала по китайския посланик...



-:<>:-
Историята служи за прослава на човешкия бяс.

Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор tonza (член)
Публикувано21.02.07 15:50



Отнася се ! Май ще е трудно да го разбереш при очевидно твърде бързата ти собствена мисъл/преди да си разбрал чуждата/ и предварителното ти пристрастие..... но карай ...ще се поопитам да ти помогна с малко примери

Очевидно бързатами мисл беше за генетиката като инструмент на историците. Не съм сигурен дали си ми разбрал.




А/ Не "кво" ,а "какво" ! Не съм ти някой пикльо от интернет -клуб ,че да използваш този хашлашки жаргон


Да ти помогна ? Поне малко ?
Е добре- генетиците могат да потвърдят или да опровергаят какви са били майката и бащата на Цезар според ДНК-то им ,но САМО историята може да каже и докаже кой е бил Цезар,що е вършил и как е свършил !

Да не съм ти "някой пикльо от интернет -клуб " че да ми разправяш очевидни неща

А/ далеч преди нея съм проявил съответния интерес....та и затова съм категоричен в убеждението си,че генетиците НЕ ТРЯБВА да се правят на историци
Правилно ли те разбирам, че си направил извода за безполезноста на генетиката като инструмент на историята преди тя самата започнала да се интересува от история? Бързата ми мисъл ми подсказва че си професионален историк

Б/добре е да знаеш ,че в основата на това там ...."за капката кръв и славянското море"...най-напред и най-много са допринесли лингвисти -слависти и пишман етнолози като Георгий Гуца /Ю.Венелин/.
Не знам. Ще питам Саур.


Имат ,Имааат ! Стига да знаеш или да си обърнал внимание на нещо което и знам и съм му обърнал внимание.

Бързата ми мисъл пак не схваща логиката ти. Какво общо има молекулярната генетика, която се роди в 40-50те години с конфуза от 1920те години?



Тема Не бе ...нови [re: Meншeвиk]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано21.02.07 16:24



...съдебните генетици съвместно с историците и религиозните лидери ще установят,че детето е плод на еволюцията на животинчето и ,че неговите родители всъщнсот също за плод на еволюцията ан животинчето и като такива са неспособни да пемат вина и отговорност върху своите страсти..





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано22.02.07 09:21



"Очевидно бързатами мисл беше за генетиката като инструмент на историците. Не съм сигурен дали си ми разбрал"

1/Изобщо не е очевидно ! Ако има нещо което е очевидно ,то е че написа маса глупости по повод първия ми постинг в тази тема.Именно в него пределно ясно личи това което........ ти си приписваш ,както в по-горния цитат,така и като твоя основна поанта във възраженията срещу мен.

2/ Като не знаеш как изниква идиотщината за "капката кръв и слаявнското море" ,та се налагало да питаш Саур ,защо я използваш като аргумент ?

3/Бързата ти мисъл и тук греши- не съм професонален историк и изобщо мнението ми е ,че тази гилдия , с изключение на относително читавите хора от средния и нисш ешалон ,трябва да бъде изолирана от обществото в някакво подобие на резерват,ведно с другите учени-сбърканяци,тарикати и халтураджии които също се правят на историци.

4/"Бързата ми мисъл пак не схваща логиката ти. Какво общо има молекулярната генетика, която се роди в 40-50те години с конфуза от 1920те години?"

Не ! В този случай хич не ти е бърза мисълта.Иначе бързо щеше да схванеш аналогията -тя е толкова очевидна та даже очевАдна !
Схващаш ли ? Не ? Е добре, ще се опитам да обясня, но само на първо равнище- ами че в основата и на едното и на другото стоят "кокалите" драги Тонза.






Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Kossoman]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано22.02.07 12:50



И ако е слушал - какво е разбрал



Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано22.02.07 13:19



Напълни ми душата с тоя отговор. Да поставим нещата на местата им.

Иначе - анализът на митохондриалната ДНК е мощен инструмент... ако - ако! - изходният материал отговаря на определени изисквания.

Известен гаф на анализа на митохондриална ДНК (и то едва 80-годишна!) стана "доказването" на автентичността на Екатеринбургските останки като останки от семейството на св Царствени Новомъченици - впоследствие опровергано:






Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор tonza (член)
Публикувано22.02.07 13:19



1/Изобщо не е очевидно ! Ако има нещо което е очевидно ,то е че написа маса глупости по повод първия ми постинг в тази тема.Именно в него пределно ясно личи това което........ ти си приписваш ,както в по-горния цитат,така и като твоя основна поанта във възраженията срещу мен.

Нямам думи. Единственно ще те питам какъв отговор очакваш на откровенните глупости които си писал в първия си постинг?

2/ Като не знаеш как изниква идиотщината за "капката кръв и слаявнското море" ,та се налагало да питаш Саур ,защо я използваш като аргумент ?
Използвах я като пример кога генетика помага да опровергне исторически хипотези.



Не ! В този случай хич не ти е бърза мисълта.Иначе бързо щеше да схванеш аналогията -тя е толкова очевидна та даже очевАдна !
Схващаш ли ? Не ? Е добре, ще се опитам да обясня, но само на първо равнище- ами че в основата и на едното и на другото стоят "кокалите" драги Тонза.

Аналогията ти хич не е очевадна. И второ, не ми отговори на въпроса дали историците могат да използват радиовъглероден анализ, дендрологичен метод и някои други методи.



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано22.02.07 13:33



Аналогията ти хич не е очевадна

Aко изследваш кости на българската популация отпреди 150 години и ги считаш (добросъвестно) за остани на популацията отпреди 1500 години...

А добросъвестността не винаги е гарантирана - не от страна на генетиците в случая, а на фанатиците на определена теза - както при пПилтдаун де

Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано22.02.07 13:47



"Нямам думи. Единственно ще те питам какъв отговор очакваш на откровенните глупости които си писал в първия си постинг?"

Като съм писъл в първия си постинг "откровени глупости" ,ти защо писа по-горе ,че споделяш възгледа ми за генетиците......ама аз не съм те разбрал ?





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: фaмyлyc]  
Автор tonza (член)
Публикувано22.02.07 13:53



Aко изследваш кости на българската популация отпреди 150 години и ги считаш (добросъвестно) за остани на популацията отпреди 1500 години...

А добросъвестността не винаги е гарантирана - не от страна на генетиците в случая, а на фанатиците на определена теза - както при пПилтдаун де


Добросъвестноста никога не е гарантирована. Нито от страната на генетиците, нито археолозите, лингвистите или някой друг учен. Означава ли това че тези науки не могат да се използват като инструменти в историческите изледвания? Какво общо питам има недобросъвестноста на един учен с науката му?





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор tonza (член)
Публикувано22.02.07 13:57



ти защо писа по-горе ,че споделяш възгледа ми за генетиците......ама аз не съм те разбрал ?

Не съм ти направил такова удоволствие.





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: фaмyлyc]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано22.02.07 14:30



Както бе писал някой "не съм дип беля добре" /в случая/ с английския,та ще ми трябва малко време да "преживя"материала.

На всеки случай, благодаря за препратката,защото имах само случайна информация,че изследванията не са потвърдили принадлежноста на останките към Романови.

И един въпрос ако може.Какво ти е мнението за възстановката на облика на чръгубиля Мостич ?



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор OO8 (агент на СССР)
Публикувано22.02.07 16:26



Мостич е типичен брахицефален европеид, но с изкуствено деформиран череп, което е дало възможност да бъде възтановен като полумонголоит, като е поспестена малко плът за да се очертаят скулите, а очите са манипулирани.






Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: фaмyлyc]  
Автор tonza (член)
Публикувано22.02.07 16:41



дали е гаф или не ще видим. Чел ли си един коментар за тази статия в Science?

http://www.sciencemag.org/cgi/reprint/306/5695/407b.pdf

Ongoing Controversy
over Romanov Remains
THE FIELD OF ANCIENT DNA ANALYSIS HAS
faced numerous obstacles and setbacks in
its path to legitimacy. Yet another setback
was showcased in the news story “Buried,
recovered, lost again? The Romanovs may
never rest” (R. Stone, News Focus, 6 Feb.,
p. 753). Much was made of a report by
A. Knight et al. (1) that claimed to be a failed
attempt to “replicate the findings” of a
previous DNA analysis of the putative remains
of Tsar Nicholas II of Russia, the Empress
Alexandra, and three of their daughters (2).
Knight et al. did not, in fact, test the
skeletal material in question, but used a new
maternal reference sample for Alexandra:
an 86-year-old finger putatively from
Alexandra’s sister, Grand Duchess Elisabeth
of Russia. We cannot see why anyone would
consider this a superior DNA source to the
modern-day blood sample from Alexandra’s
grandnephew Prince Phillip of Great Britain
that was analyzed previously. Moreover, the
finger showed a mixture of mitochondrial
DNA (mtDNA) sequences from different
individuals, and in two of four amplifications
showed a minority sequence that
matched a rare sequence motif shared by
Prince Phillip and Alexandra. The results of
Knight et al. end in a fizzle. The fuss has
been caused by their claim that recent developments
in the ancient DNA field (3, 4)
constitute “certain evidence” of the fallacy
of the Gill et al. (2) testing, because of
amplicon sizes involved.
This bald assertion naively elevates a wellestablished
truism of ancient DNA—that it is
fragmented in length—to categorical law,
ignoring the breadth of ancient/forensic DNA
literature and experience and the range of
considerations that are part of determining
ancient DNA authenticity. Knight et al.
repeatedly assert that DNA fragments greater
than 250 base pairs (bp) do not exist in
samples as little as 70 years
old. However, DNA preservation
depends on both the
age of a sample and the
environmental context, with
comparatively cold temperatures
greatly favoring DNA
preservation (5, 6). Instances
of remarkable preservation
include recovery of a 1.7-kb
fragment of a single-copy
gene from a 156-year-old
dried specimen (7), 1.6 kb
from 560-year-old avian
bones (8), and 438 bp from a
3350-year-old moa bone (9).
Successful amplification of
522 bp of mtDNA from
a 20,000-year-old ground
sloth coprolite from Utah
(10) suggests that amplification
of DNA fragments twice
that length from bones
300 times younger is far
from implausible. Moreover,
Knight et al. fail to acknowledge
that the 1223-bp amplicons of Gill et al.
(2) were used only in the first round of a 62-
cycle nested PCR protocol.
We explored the use of nested and nonnested
PCR on six degraded skeletal
extracts of known authentic sequence:
~60-year-old bones of three individuals
recovered from a crash in temperate coastal
Alaska (from a lower latitude than the
Romanov remains) and three from
temperate Asia (~50 years old). Using standard
single round PCR, we did, in fact,
obtain successful PCR and authentic
sequence with 1200-bp amplicons for two
of the three Alaska bones, but not with any
others. However, when a nested protocol
similar to Gill et al. (2) was employed using
1200-bp primers in the first round and
221-bp primers in the second, we obtained
authentic sequence from all three Alaskan
bones and two of the Asian bones. These
results suggest there is nothing implausible
about the results of Gill et al. (2).
Tsar Nicholas II of Russia, his wife Empress Alexandra, and
their five children, circa 1907.
LETTERS
Published by AAAS
on February 22, 2007 www.sciencemag.org Downloaded from
L E T T E R S
15 OCTOBER 2004 VOL 306 SCIENCE www.sciencemag.org
Knight et al. fail to cite the replication
of mtDNA results of the Tsar in an independent
laboratory with different methods
(11), an important criterion of ancient
DNA authenticity. Furthermore, another
criterion of ancient DNA authenticity in the
Romanovs is also met: The results make
sense in the genetic context of the investigation.
The nuclear short tandem repeats
(STRs) are consistent with a mother, father,
and three daughters, and there is an
mtDNA link of the mother to Prince
Phillip, an mtDNA link of the father to
living relatives, and shared heteroplasmy
with the Tsar’s brother (11). The chances
that these results are from contamination
are astronomically slim.
As no reasonable alternate explanation
for the data is apparent, or has been offered,
we conclude that there is no scientific
reason to refute the identification of
the Romanovs. Although ancient DNA
research will always remain prone to artifacts
because of contamination, requiring
carefully conducted studies, it should not
be put out of the realms of science into
some mystic sphere where generalized
criteria suggested in review articles are
used as dogma to refute otherwise indisputable
scientific results.
MICHAEL HOFREITER,1 ODILE LOREILLE,2
DEBORAH FERRIOLA,2 THOMAS J. PARSONS2
1Max Planck Institute for Evolutionary Anthropology,
Deutscher Platz 6, D-04103 Leipzig,
Germany. 2Armed Forces DNA Identification
Laboratory, 1413 Research Boulevard, Rockville,
MD 20850, USA.






Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: OO8]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано22.02.07 17:51



До сега не съм взимал отношение по въпроса,макар че ,доколкото си спомням ,темата за тази възстановка спорадично се появява из форума .Дори наскоро пак я имаше -отделно/ ? / или като обичайно за тукашните "дискусии" отклонение ?

Но откровено казано винаги съм се съмнявал в достоверноста на възстановката.Няма да аргументирам съмненията си но все пак ще спомена ,че при постоянния ми интерес, в частност към антропологичния тип на старите българи,не съм срещал НИТО едно сведение и дори податка в историческите извори, което да насочва към представата за тяхна монголоидност или поне за нещо екстраординерно в облика им от което би могло да се изведе подобна представа.

В този смисъл единствената податка която заслужава внимание е от едно житие /май на Йоаникий-?/героят от което ,при една война с българите убива българин като отсича "ужасната" му глава.

Обаче и в този случай има съвсем резонно обяснение-главата му е " ужасна" защото "нашенеца" е бил с изкуствено деформиран череп -естествено нещо необичайно и впечатляващо за израстналия и живял в Мала Азия Йоаникий .



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано22.02.07 18:07



Чакай бе, кой отрича (от вас двама със Старинар) използването на генетичеките методи като спомагателни?! Това, което Старинар писа, е: че на историците принадлежи приоритета да обобщят данните от различните спомагателни науки в изграждането на една историческа хипотеза или теория. В противен случая - ако се подходи дилетантски само от податкките на един метод - се получават абсурди.

Напълно ясно и логично методологично

твърдение, както на лекаря принадлежи приоритета да обобщи данните от - генетични, биохимични, изобразителни, клинични и пр изследвания за да излезе с определено заключение (да дръпна чергата към себе си)

Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано22.02.07 18:24



хе хе хе има си хас... "the shrivelled finger" не бил на сестрата на императрицата


А всъщност спорът е още от по-рано - ето по-ранните възражения сумиране





Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: фaмyлyc]  
Автор tonza (член)
Публикувано22.02.07 19:36



Чакай бе, кой отрича (от вас двама със Старинар) използването на генетичеките методи като спомагателни?!
Май никой.

че на историците принадлежи приоритета да обобщят данните от различните спомагателни науки в изграждането на една историческа хипотеза или теория.
Да. Но тъй като спомагателните науки противоречат на официалната версия има тенденция да не се забелязват резултатите им. За което и ги критикуват (критикуваме). И вместо аргументирани отговори, получават (получаваме) обвинение в дилетантство





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано22.02.07 19:48



Е че в случая какво противоречат на "официалната версия"... и коя е тя, за Бога


Всъщност имаш ли линк за тия резултати

Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано22.02.07 20:02



Ами тогава защо руча толкова жабета ?

То и аз ги обичам ,но не целите ,а само панираните им бутчета плюс "шардоне"....ммммм нещо превъзходно





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: фaмyлyc]  
Автор tonza (член)
Публикувано22.02.07 20:28



Ми за славянското море и капката тюркска кръв. Основните противоречия са:
1. Съвременните Българи са по близки до Гърците и Румънците отколкото други славяни
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Retrieve&dopt=AbstractPlus&list_uids=12542743&query_hl=9&itool=pubmed_docsum

но има и друго мнение ( http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Retrieve&dopt=AbstractPlus&list_uids=12713147&query_hl=9&itool=pubmed_docsum )
2. Тюрките Чуваши са по близки до Кавказците и Средиземноморците, но не и Алтайците.
http://muse.jhu.edu/journals/human_biology/v075/75.3arnaiz_villena.pdf
3. Близост на съвременните Българи и Траките.
http://www.legmed.ro/files/revista/2004-4/02-Cardos-%20MtDNA.pdf

4. Статията по долу още не съм чел, но звучи "противоречиво" :
"Y-Chromosomal Diversity in Europe Is Clinal and Influenced Primarily
by Geography, Rather than by Language"



http://www.journals.uchicago.edu/AJHG/journal/issues/v67n6/002082/002082.web.pdf?erFrom=-7475758035828444860Guest



Тема Тупаннови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано22.02.07 21:33



Съвременните Българи са по близки до Гърците и Румънците отколкото други славяни

Ка нема да са по-близки като сума ти част от тия са романизирани и гърцизирани БЪЛГАРСКИ ЮЖНИ СЛАВЯНИ?
Близост на съвременните Българи и Траките.

Къде го тоя доказан тракийски генетичен материал?



Тема Re: Тупан?нови [re: Boлk]  
Автор tonza (член)
Публикувано22.02.07 21:49



Ка нема да са по-близки като сума ти част от тия са романизирани и гърцизирани БЪЛГАРСКИ ЮЖНИ СЛАВЯНИ?
То ест по близки от да речем сърбите?

Къде го тоя доказан тракийски генетичен материал?





Тема Re: Тупан?нови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано22.02.07 22:57



Нема кво да речеш-тия "сърби" до границата са чисти власи -по-натам са като 2 капки вода с нашите западни българи.А говора без падежите са си запазили-нашите трябва да учат книжовен език щото им е чужд.Една от най-големите грешки е, че книжовния език е взет от средна България.





Тема Re: Тупан?нови [re: Boлk]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано23.02.07 02:38



Една от най-големите грешки е, че книжовния език е взет от средна България.
Грешка за кого? хахахаха
Средна Северна България винаги е била център .. погледни картите по история..
За мен Македония, Моравско и др. области са периферни





Тема Re: Тупан?нови [re: Boлk]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано23.02.07 07:58



Според мен Славейков и сие действително са оплели доста конците с българския книжовен език като доста егоистично в основата си са наложили среднобългарския говор за книжовен език.

И все пак въпроса за "голямата грешка" не стои еднозначно защото и дойчовците говорят на сума диалекти но имат единен книжовен език.

Най-голямата грешка е друга-безумно тъпата ортографска реформа от 1944 г.която изхвърля от азбуката онези букви които имат значението на мост между източните и западните говори.

В този смисъл нещата започват пак от дядо Славейков който още от 60-не години на ХІХ век започва да воюва срещу Ъ-то -не му харесвало ,не било рационално да се пише в краесловие, защото значи ,много мастило излишно се хабяло и пр.

Както и да погледнем все е почва за по-късния дружбашки експеримент от 1920 г.и още по-късния комунистически диктат от 1944 г.

ПС -може да е екстравагантно но още съжалявам ,че на времето не сторих един грях да се сдобия полузаконно с една "Континентал"със стария шрифт.





Тема Re: Тупан?нови [re: Cтapинap]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано23.02.07 08:46



Абе джанъм тия средните и източните българи няма къде да избягат -а те ги западните -да говора е български-нема падежи ама как да ти го кажа-еди азкащ мйек от търнуву е по-смешен и чужд от един сърбин -както и да е-станалото станало.Специално па тва краегласие добре, че са го махнали


А между другото книжовния език е взел среднобългарските думи но се произнасят по западен образец.Без мйекането

Редактирано от Boлk на 23.02.07 09:07.



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано23.02.07 09:00



Това (статията за У-хромозомата) доказва колко лесна и бърза е асимилацията на общности, дефинирани само или предимно езиково... А я виж тука какво става:




След 2000 години диаспора примес няма! Има - Middle Eastern common lineage
И все пак има и руски неофашистчета които обясняват, че съвременните евреи били... хазари


Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Редактирано от фaмyлyc на 23.02.07 09:38.



Тема Re: Тупаннови [re: Boлk]  
Автор OO8 (агент на СССР)
Публикувано23.02.07 09:35



Пославянчи се цяла Елада
Да не говорим, че до ХVІІІв по Влашко се говори български, дори Влад Дракула го е говорил и там е имало много българи през средните векове.
Трето: Генетичното родство няма нищо общо с езиковото(или да не кажете, че понеже т.н. български цигани са българи защото говорят български и незнаят друг език)




Редактирано от OO8 на 23.02.07 09:37.



Тема Re: Тупаннови [re: OO8]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано23.02.07 09:42



български цигани са българи защото говорят български и незнаят друг език
Нема да кажеме щото майчиния им език е цигански -българския е слабо застъпен





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: фaмyлyc]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано23.02.07 09:44



Запознах се с двата материала /англо и руско езичния/ естествено без да разбирам нищо от строго специфичната им част

.

Все пак и това което бе на равнището на некомпетентноста ми ме насочва към страхопочтителния извод,че изследванията май още начално са компрометирани :основно- съмнения в автентичноста на костния материал,замърсени проби за ДНК анализ.Краен резултат -взетите сигурни проби от великата княгиня Елизабета и великия княз Георги не потвърждават принадлежноста на останките край Екатеринобург към Романови.

На всеки случай ще запазя материалите в архива.

Ще си позволя пак да те върна към случая Мостич със следните въпроси
/ при потайната надежда ,че не ще ти прозвучат като диво невежество
/

1/ ако все още са запазени останките от черепа на Мостич -фрагментиран череп без долна челюст-,възможно ли е от тях -след около 1100 години-, да се извлече митохондриална ДНК ,за която вече разбрах/ ? / че е най-сигурното средство за определяне произхода на индивида.

2/много ли е скъпо едно подобно изследване



Тема Re: Тупаннови [re: Boлk]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано23.02.07 09:46



Пешко, на едно друго място ти казах, че трябва да се научиш да четеш.
Човекът ти говори за български цигани. Те са едни такива, синкави на цвят, ама майчиният им език е български. Говорят го също като нас. И са традиционни християни. Вдена ли за какво иде реч?



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано23.02.07 09:49



Ако се връщаме към Мостич, един от първите въпроси е - сигурно ли е, че черепът е неговия, или е попаднал в гроба му при препогребване?



Тема Re: Тупаннови [re: Boлk]  
Автор OO8 (агент на СССР)
Публикувано23.02.07 09:51



Става дума за една малка част от ромската общност, която не знае цигански.
Не знаеш ли , че има различни цигански етноси - влашки, турски, български според майчиния си език, отделно от циганите с майчин език цигански.




Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано23.02.07 10:03



Ами - да не нагазвам и аз в "чужди води", но мисля, че няма проблем да се извлекат ДНК проби били митохондриална или ядрена. Колко би струвало... може да се провери, да пишем на някой от авторите, които се занимават с това.

ПС - Митохондриалната ДНК е предпочетена, защото се предава от майката на децата идентична, за разлика от ядрената, която - асно - е комбинация от тая на майката и на бащата. Затова при царските останки ако от единия скелет бяха намерили идентична ДНК при останалите -- щеше да е ясно, че е майка с децата си. Макар че това не може да е доказателство, че е царското семейство, защото избити от болшевиците семейства много. Освен това митох ДНК е много по-малка, носи информация само за 37 гена и е по-лесна за анализ.

Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.


Тема Re: Тупаннови [re: OO8]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.02.07 10:14



Влад Цепеш има издадена грамота с която дарява българска църковна община нейде из Влашко, като грамотата започва с "На милите ми българи..."!



Тема Re: Тупаннови [re: koмитa]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано23.02.07 10:27



Нали той беше наредил да заковат на турските посланици чалмите с малки габърчета на главите им, защото не ги свалили, като му се поклонили



Иначе обръщението звучи... малко застрашително ще знаеш

Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Тема Re: Тупаннови [re: фaмyлyc]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.02.07 10:31



Напротив, не е заплашително, а изразява почит.



Тема "Дракула"нови [re: koмитa]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано23.02.07 10:34



Разбира се. Все пак, като го пише Влад Цепеш... очакваш да каже: На милите ми българи, съм приготвил два кола по-дебели



Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Тема Re: Тупаннови [re: фaмyлyc]  
Автор Gospod**** (Goto-slovenin)
Публикувано23.02.07 11:31



Какви малки габърчета, с истински пирони ги е заковал и ги пуснал да си ходят. КОето значи че посраниците са се отървали леко.

Swaei nu, brothrjus meinai liubans, ik im Guth theins


Тема Re: Тупаннови [re: koмитa]  
Автор Gospod**** (Goto-slovenin)
Публикувано23.02.07 11:38



Власите от онова време са говорели на чист български, т.е. от наша гледна точка може ретроактивно да ги сметаме за българи. Те самите обаче не са се мислели за българи, така че не е много ясно така че това с общината и грамотата е или грешка, или общината е била наистина българска т.е. на преселници от България.

Swaei nu, brothrjus meinai liubans, ik im Guth theins


Тема Re: Тупаннови [re: Gospod****]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано23.02.07 11:44



Е - в съчинението древно, което съм чел, се говореше за "гвозди малии"

- то верно не са били и габърчета де, ама някакви по-малки гвоздеи. Габъри за подковаване на ботуши

Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Тема Re: Тупаннови [re: OO8]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано23.02.07 11:46



Знам -тамън беше тръгнала асимилацията и ги беха извели от катуните и дойде демокрацията и ДПС





Тема Re: Тупаннови [re: фaмyлyc]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано23.02.07 11:52







Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Тема Re: "Дракула"нови [re: фaмyлyc]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.02.07 12:34



Така би си помислил човек, но той им дал имоти и пари

. Щото са от една кръв.



Тема Re: Тупаннови [re: Gospod****]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.02.07 12:37



Няма значение. Важното е че ги е смятал за "милите ми българи". Един кръволок като Влад Дракула Цепеш, да се отнася към определена група по добър начин, значи не е случайно. Още повече, при информацията, че е набивал на кол собствените си власи за щяло и нещяло. Може би, щото е бил от български аристократичен род.



Тема Re: "Дракула"нови [re: koмитa]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано23.02.07 13:11



Aми влашките и молдавски ктитори на Рилския манастир? И на Атон? Трудно биха оцелели манастирите в определени периоди без тях!

Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Редактирано от фaмyлyc на 23.02.07 13:19.



Тема Re: Тупаннови [re: koмитa]  
Автор Gospod**** (Goto-slovenin)
Публикувано23.02.07 13:38



Дълбоко се съмнявам че на Дракула изобщо му е минавало през главата че е българин
То всички грамоти почват по същия начин " На милите ми пръгари от..." и т.н. надявам се че не се опитваш да ми кажеш, че става въпрос за българи, и че всички че обръщението в писмо "Скъпи..." е доказателство за "една кръв"

Swaei nu, brothrjus meinai liubans, ik im Guth theins


Тема Re: Билкитенови [re: OO8]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано23.02.07 13:41



Здравей !

Когато говорим,
дали един народ е външен или местен,
бих припомнил само следният факт :

Кой от балканските народи има
сродно с българите билково дело ?
- цигани ли ?
- турци ли ?
- гърци ли ?
- други ли ?

Една част от тези билки нямат аналог
по света и виреят единствено в земите ни.
И единствени ние знаем коя билка какво
конкретно лекува и как се съчетава
в пропорции с други.

И второ,
къде в Азиатските степи и пустини има
такова изобилие на билки.
Или по чукарите на Иран или Авганистан ?

Билкарството е многохилядолетно познание.
И всеки народ си има свои рецепти за лечение,
според мястото, което обитава.
Същото се отнася и за нас.
Не е необходимо да се лекуваме с тибетски билки,
след като имаме свои. И обратното : не е необходимо в Тибет
или другаде по света да се лекуват с наши, след като си имат свои.

Може би Романа ще подкрепи това мое мнение,
което е в неговата област и компетентност.

Привет !





Тема Re: Билкитенови [re: Vencci*]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.02.07 14:05



Венци не че не съм съгласен с теб, но това не е аргумент. Все пак от предполагаемото преселване са минали 1300г., само по себе си, достатъчно за да се опознаят всички билки.



Тема Re: Тупаннови [re: Gospod****]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.02.07 14:06



ЦМО.



Тема Re: Тупаннови [re: koмитa]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано23.02.07 14:18



Отличен аргумент!



Тема Re: Билкитенови [re: koмитa]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано23.02.07 14:48



Венци не че не съм съгласен с теб, но това не е аргумент. Все пак от предполагаемото преселване са минали 1300г., само по себе си, достатъчно за да се опознаят всички билки.

Все пак от предполагаемото преселване са минали 1300г. ,
но ако бъдем по-точни : от налаганото ни "преселение",
според съветските научни светила.

Евтимий Търновски не е имал време или амбиции да става
съветски учен, но ни е написал сведение, според тогавашните
ни източници за информация :

"В 490 година българите въстановиха своята държава в Македония
със столица Охрид".
/Това се споменава по повод отбелязването на 900-та
годишнина на това събитие през 1390 год./

На кого да вярвам ?


На Евтимий Търновски или на БСП ?


Привет !



Тема Re: Ми бащицата Сталин не е обичалнови [re: OO8]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано23.02.07 15:30



генетиката, щот` според нея синът на обущаря най-вече ще става за обущар. Та по тая причина в НКВД са поели и хранели с фекалии най-известните съветски генетици бая време.

Само едно нещо ми е интересно-колко ли от клубните автотахтабници ако им направят изследване на гените ще се окажат потомци на евреи, цигани, негри, турци и т.н.



Whisky-for my men, and beer for my horses...

Тема Re: Ма що пък са дошли от Африка, мамицата им!нови [re: _magotin_]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано23.02.07 15:33



Толкова ли не можаха да дойдат от Шварцвалд? Или от Скандинавия? Некак си по добре звучи, по арийски.



Whisky-for my men, and beer for my horses...

Тема Re: Билкитенови [re: Vencci*]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.02.07 15:37



Абе не се хващай за детайли бе човек, говоря за съвсем други неща. Дали са 1300 или 2000 или въобще не са се преселвали е без значение за нужните години за усвояване на билкарството. В този смисъл, познаването на билкарството не е аргумент.



Тема Re: Тупаннови [re: Kossoman]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.02.07 15:38



Ми какво да му отговоря, виж го че само се заяжда.



Тема Re: Тупаннови [re: Gospod****]  
Автор saur (ентусиаст)
Публикувано23.02.07 15:38



Езика са го смятали за български. Имало е и българи, например Радул Хубави е писал грамота за българите в Брашов: "Иоан Радул воевода и господин пишет господство ми вам, блъгарем от Брашов".



Тема Re: Тупаннови [re: koмитa]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано23.02.07 15:44



Сигурно за нещо си му ядосан, та затова го приемаш като заяждане. Казва си мнението човекът. Нищо заядливо не се усеща.





Тема Re: Тупаннови [re: koмитa]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано23.02.07 15:53



Защо да не са аргумент ?

Ти опитвал ли си се с тях да лекуваш цигани ?
Лечебният им ефект е нулев.

За тези неща ти говоря.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Не се заяждам.



Тема Re: Тупаннови [re: Kossoman]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано23.02.07 15:56



Сигурно за нещо си му ядосан, та затова го приемаш като заяждане. Казва си мнението човекът. Нищо заядливо не се усеща.

Така е.
Не влагам никакъв елемент на заяждане.

Привет !



Тема Re: Тупаннови [re: koмитa]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано23.02.07 16:03



И понеже гърците твърдят, че са най-древните на Балканите и
че траките са гърци е също толкова под въпрос :

"А те защо нямат до българското съвършенство
познанието за билкарството ни ?"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Не се заяждам,
а само изразявам личното си мнение.

Привет !



Тема Re: Тупаннови [re: Vencci*]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.02.07 16:20



Той няма предвид теб. А аз имам предвид Крейг.



Тема Re: Тупаннови [re: Vencci*]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.02.07 16:22



Щото по техните голи чукари и безводни острови няма билки, затва. И като решиш да пускаш мнение, го пусни в едно мнение, а не 3 едно след друго. Вика му се спам на това което правиш.



Тема Re: Тупаннови [re: koмитa]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано23.02.07 16:46



Добре.
Съгласен за забележката (спам) .

Но.
Гаргите са си изсекли горите,
които сега са чукари.

Нима фирмите от Гърция или Турция
не секат днешните ни гори с помоща
на онези неандерталци - циганите ?

Че за какви тракийски или български билки можем да говорим
без наличието на родната гора. Че то в нея ги има, а не по
чукарите, които чукундуро-уйгурите изсичат. Че то има ли
пчеларство или гъбарство в пустинята ?

Интересно ми е да знам с какъв мед и орехи се е препитавал
Йоан Кръстител, според НЗ, след като всички знаем каква
пустош и чукари е представлявала Юдея по неговото време.

Ето,
за тези несъответсвия става дума.



Тема ъхънови [re: Cтapинap]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано23.02.07 18:40



"Най-голямата грешка е друга-безумно тъпата ортографска реформа от 1944 г.която изхвърля от азбуката онези букви които имат значението на мост между източните и западните говори. "
За да достигнем до съвременноста когато интелектуалци с претенции за "кореняк софиянци" казват например:
ГОЛЕМ и ГОЛЯМИ !! хахах





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: фaмyлyc]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.02.07 18:44





Facta, non verba!


Тема от африка..нови [re: WilliamBingham]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано23.02.07 18:48



всъщност касае се за произхода на част от съвременното човечество. Да, то наистина е от Африка.
За съжаление може би само генетично . Цялата история свързана с Човека, митология, религии, светоглед, начин на мислене и кво ли не още произхождат от съвсем друго място.
Но ти можеш да се гордеш с африканския си произход като не те кефят арийците


Имаш избор!!



Тема Re: Ми бащицата Сталин не е обичалнови [re: WilliamBingham]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано23.02.07 18:50



Само едно нещо ми е интересно-колко ли от клубните автотахтабници ако им направят изследване на гените ще се окажат потомци на евреи, цигани, негри, турци и т.н.
Най-вероятно нито един.



Тема Тъпчо, на мен не ми се налага да се гордеянови [re: Caбaзий]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано23.02.07 22:08



с арийци, за за да се гордея от себе си.

А разните му там коплексари нека си мислят, че са арийци, та да има за какво да се бият в гърдите.

Whisky-for my men, and beer for my horses...

Тема Re: Ц. 95%. Гаранция.нови [re: Caбaзий]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано23.02.07 22:09





Whisky-for my men, and beer for my horses...

Тема ми..нови [re: WilliamBingham]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано23.02.07 22:20



откакто съществува човекът винаги се е ртавнявал по някакви архетипни образи.Било тио богове герои или пък реални личности от нашия свят...

Но ти опредлено си като маймуните кефиш се на себе си и не искаш да ставаш човек .





Тема Re: Тупаннови [re: saur]  
Автор Gospod**** (Goto-slovenin)
Публикувано24.02.07 00:22



Сигурен ли си?
В повечето грамоти се говори за "пръгаре Брашова" което може патриотично да се преведе като 'българе' само че не е. Пръгаре е от немски (Buerger) така че става въпрос за гражданите на Брашов.

Swaei nu, brothrjus meinai liubans, ik im Guth theins


Тема глупостинови [re: Gospod****]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано24.02.07 00:47



Става въпрсо ,че румънците са бургери, а не граждани. Има съществена разлика.



Тема Генетичен произход на форумцитенови [re: Caбaзий]  
Автор genefan (новак)
Публикувано24.02.07 01:34



Аз откога това викам - нека всеки тук да се тества генетично, пък тогава да защитава тези какъв е.
Ето Дженографик още приема проби - струва само 120$.


Докато там може да се тествате само по права линия. една друга фирма предлага тест процентен състав на всички гени по географски произход.

Както дочух, в България също се готвят да отварят лаборатории са ДНК тестове срещу заплащане, но не съм сигурна, че ще е по-евтино.
Колкото до румънците, там славяно-българският е бил книжовния език, който е останал по традиция, откогато те са били в пределите на Първата българска държава. Може би благородниците и свещениците да са го разбирали, но не и простолюдието.
Впрочем, теорията е, че и в пределите на днешна България са текли такива процеси, т.е не всички първоначално са говорили на славянски.
За сравнение, разпространението на латинския език в Римската империя.



Тема Re: Тупаннови [re: Gospod****]  
Автор saur (ентусиаст)
Публикувано24.02.07 02:03



Ясно, че "пръгаре", "паргаре", "палгаре", "пургаре" и пр. са граждани. Но в Брашов е имало и доста българи, заселили се там през 1392 г. И тия, дето ги цитирах, са българи. Това се вижда и от текста на грамотата:





Тема Re: Тупаннови [re: saur]  
Автор Gospod**** (Goto-slovenin)
Публикувано24.02.07 02:36



A така може-аз само уточнявам.
Нищо не пречи и българи да е имало.

Swaei nu, brothrjus meinai liubans, ik im Guth theins


Тема Re: Генетичен произход на форумцитенови [re: genefan]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано24.02.07 03:45



То на флаш картинките се вижда на кого сме роднини хаха


Абе, вие сериозно ли си мислите,че гените определят нещо повече от наследствените болести и външния вид?!!



Тема Re: Тупаннови [re: Gospod****]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано24.02.07 10:50



Нищо не пречи и българи да е имало.


Ама ако можеше хич да няма, щеше да си много щастлив, нали? Дееба мръсните българи, а? Само се врат дето не им е мястото. Друго са си културно-извисените немци.



Тема Re: Генетичен произход на форумцитенови [re: Caбaзий]  
Автор genefan (новак)
Публикувано24.02.07 12:50



Не разбирам какво искате да кажете. Нали тук основно се спори за етническия произход на българите. Засега само генетиката може безспорно да докаже произход и родственост с други народи.
Иначе аз съм съгласна, че щом говорим на български и (все още) принадлежим на тази култура, значи сме българи.



Тема Re: Генетичен произход на форумцитенови [re: genefan]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано24.02.07 13:48



Нали тук основно се спори за етническия произход на българите. Засега само генетиката може безспорно да докаже произход и родственост с други народи.

Черното биле лекува рак, но в съставка с
други български билки.

Че то лекува тази аномалия от хиляди години
си се знае.
В днешна България не прилагат лековитото
й лечение.

Защо ли ?

Второ.
Онези от нас нас които са траки по произход,
трябва ли на турци и прабългари да даваме
значенията на лековите ...
И как това да се прилага към онези от славянски произход ?



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: фaмyлyc]  
Автор tonza (член)
Публикувано24.02.07 21:35



Какво толкова те учудва? Интересно, че тази статия подтвърждава работата на Arnaiz-Villena че евреите и палестинците имат общ корен. Много хора били против неговата работа, особенно оротодоксалните евреи и мюсулмани. Цялата работа на Вилена предполага, че хората се смесвали от много отдавна в Средиземноморието, Балканите и Кавказ. Което може да означава че хазарите са също продукт от това смесване (както и чувашите). То ест, неофашистчетата не грешат в този въпрос. Но предполагам, че няма да бъдат щастливи когато разберат истината





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: фaмyлyc]  
Автор tonza (член)
Публикувано24.02.07 21:45



Освен това митох ДНК е много по-малка, носи информация само за 37 гена и е по-лесна за анализ.


Не ти трябва да секвенираш целия геном. Обикновенно се изследват някои части на генома които са по вариабелни от другите. То ест митохондриалната ДНК не е по лесна за анализ.



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор tonza (член)
Публикувано24.02.07 22:03



ако все още са запазени останките от черепа на Мостич -фрагментиран череп без долна челюст-,възможно ли е от тях -след около 1100 години-,


По принцип извличане на ДНК от костите след 1100 годиним е възможно. Но, до колкото знам, обикновенно се взима част от костите на краката или ръцете. Не са ли запазени останалите части?


митохондриална ДНК ,за която вече разбрах/ ? / че е най-сигурното средство за определяне произхода на индивида.

Не е най-сигурното, но едно от най-често използваното.


много ли е скъпо едно подобно изследване
Няма да струва повече от 200-300 евро. При наличие на необходимото оборудване и работна ръка. С кого искаш да сравняваш Мостич?



Редактирано от tonza на 24.02.07 22:58.



Тема Re: Тупаннови [re: Vencci*]  
Автор tonza (член)
Публикувано24.02.07 22:38



Не знам нищо по въпроса, но се съмнявам че гърците нищо не разбират от белкарството. Всяка нация си има свои билки. Ти как си разбрал че нашето билкарство е по-съвършенно от гръцкото?



Тема Re: Тупаннови [re: tonza]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано24.02.07 22:46



морските търгаши и пирати разбира от всички билки , но най-вече от цените на билките из целия средизменоморски свят и по на север.





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано25.02.07 10:39



За съжаление това което имам в архива като информация,както се казва от "първа ръка" се отнася изключително за надписа върху надгробната плоча.

Всичко останало е от тук, от там из популярния печат и форуми.И все пак е сигурно ,че останките са намерени не в автентичния гроб ,но в камера за препогребение и че освен черепа/фрагментиран и без долна челюст/ е имало и други кости.Но какви точно ???

Новината за 200-300 евро на пръв поглед е хубава ,но допълнението след нея ??? Там където има "оборудване и работна ръка" едва ли ще работят безплатно на цена единствено консумативите.

"С кого искаш да сравняваш Мостич?" -със съвременния прабългарин Боян Расате



Естествено не искам да го сравнявам с никой .Просто много бих желал ,ако ДНК-анализа позволява това ,да се определи расата на Мостич-дали е северокитайски монголоид както го е "възстановил" Йорданов или е брахикранен европеоид както писа по-горе един колега ?

ПС-У нас само в лабораторията/ите/ на МВР за съдебна медицина ли има апаратура за ДНК- анализ или и другаде -в граждански научни и др.институти ?



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор genefan (новак)
Публикувано25.02.07 13:47



За анализ на стари кости е най-добре да се вземе проба от зъбите. Това е защото това е най-твърдата кост при човека и е по-малко вероятно да се разруши и така ДНК да се разгради или замърси със съвременна.
мтДНК тест не може да докаже пълният произход на индивида, а само по права женска линиа. Ако баща му е бил монголоид, а майката европейка то го изкарва 100% европеец. Тест за У хромозома се орави много по-мъчно на стари останки (може би даже е невъзможно), защото тази хромозома е единствено в ядрото и много по-лесно изчезва, докато митохондриите са в изобилие във всички клетки.
Подчертавам пак, че теста за мдДНК и У хромозома не дава много информация лично за индивида, но ако се съберат достатъчно проби да е достоверно статистичеки, това може доста точно да определи генетичната история на нацията.
Колкото до различното действие на лекарствата върхи различните индивиди, както избирането на най-подходящото, то вече не е домейн само на екстрасенсите, а на точната наука генетика.





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 14:28



Почти всяка лаборатория която се занимава с молекулярна биология или генетика или клетъчна биология притежава такова оборудване. Не е проблем да направиш подобен анализ.



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: genefan]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 14:43



Тест за У хромозома се орави много по-мъчно на стари останки (може би даже е невъзможно), защото тази хромозома е единствено в ядрото и много по-лесно изчезва, докато митохондриите са в изобилие във всички клетки.


Не че ядрото по лесно изчезва от митохондриите, но заради факта че митоходриалната ДНК има повече копии във всяка клетка, тя се запазва по-лесно. Все пак извличане на Y-хромосома от костите е възможно. Знам че са правили ДНК-анализ на кости от 300-500 години:

http://www.springerlink.com/content/n1374665g2584215/



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано25.02.07 15:08



??? Технически не е ли по-лесно изпълним и стандартизиран анализа - когато се отнася за костни останки и пр



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано25.02.07 15:18



Е... ако си представиш къде са географски и във времето хазарите, малко трудно ще нагодиш неофашистката хипотеза. Още повече, че в статията за У-хромозомата която ми предостави една от най-резките бариери оформящи клиналните тенденции е точно Кавказ (то и лингвистично е така де, така че не е голямо откритие).
Неофашистката хипотеза (един неин мутант) може да намериш в постинга на модератора до моя грешност - в препратката към нечий руски лайв джърнъл

Евреите изчезнали като народ след падането на Иерусалим... и били "създадени отново" през 18-ти век, тогава бил оформен и Талмуда (!!!) и иврита. Абе... духът на фюрера е жив



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано25.02.07 15:26



Че аз от следването си спомням - но то не беше много скоро - че скелетът на Мостич стоеше в анатомическия Музей в катедрата по анатомия в София... но после какво е станало? Аз говоря за времена преди 33-35 години да речем

И си имаше кости на ръчете, на краката



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: фaмyлyc]  
Автор tonza (член)
Публикувано25.02.07 15:37



Не съм се занимавал с такива анализи, но мисля че няма разлика. Процедурата е една и съща в двата случая.



Тема Re: Генетичен произход на форумцитенови [re: Vencci*]  
Автор OO8 (агент на СССР)
Публикувано26.02.07 19:04



Черното биле лекува рак, но в съставка с
други български билки.

Прадядо ми го е знаел това биле, но е бил 100% скито-славянин.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.