Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:27 27.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Обсадата на Цариград през 813 г.нови  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано17.02.07 11:43



След превземането на Версиникия Крум поверил обсадата на силната Одринска крепост на своя брат, а сам той насочил войските си към Цариград.
Пред ЗЛАТНИ ВРАТИ Крум извършил ЖЕРТВОПРИНОШЕНИЕ /нали вече сме били официално христиани/ на ЖИВОТНИ И ХОРА, нагазил в морето, измил се и преминал м/у войниците си , пръскайки ги с вода и привестван от тях.След това той се заловил с прокопаването на ров и издигането на вал покрай цялата стена , обграждаща Константинопол по суша.
Крум едва ли си Е правил илюзия , че може да превземе ромейската столица без флота, въпреки че изразил желание да забие КОПИЕТО СИ в една от вратите на града.
Какво означава това /нещо подобно прави Александър Македонски, когато се приближава с кораба си до бреговете на Мала Азия забил копието си в земята, а големият картагенски пълководец Анибол по време на своя поход в Италия
запратил копието си по една от вратите на Рим.../...приемственост на символите в събитията или нещо по-вече.....





Тема Re: Обсадата на Цариград през 813 г.нови [re: koбpaO8]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано17.02.07 12:57



След това той се заловил с прокопаването на ров и издигането на вал покрай цялата стена , обграждаща Константинопол по суша
От тва изречение оставам с впечатление,че сякаш се е готвел не да превзема Константинопол,а да го отбранява




Пред ЗЛАТНИ ВРАТИ Крум извършил ЖЕРТВОПРИНОШЕНИЕ /нали вече сме били официално христиани
А пък тук имам чувството,че не се праиш на чукната.
ПО времето на Крум България не е била още официлно християнска държава.



Тема Re: Обсадата на Цариград през 813 г.нови [re: Caбaзий]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано17.02.07 13:10



Това не Е моя фраза или изречение!
справка;Средновековна Българска История.
Панайот Панайотов



п.п. не се хващай за думите на автора
постарай се да вникнеш в събитията
и да ги коментираш и отражението им
впоследствие......

п.п.п.п.
1.жертвоприношение с животни и ХОРА -езичник
2.ръсене с Вода-християнство
3.двата ритуала за по-сигурна победа
4.никаква победа/от два стола на земята/



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от koбpaO8 на 17.02.07 13:15.</EM></FONT></P>

Редактирано от koбpaO8 на 17.02.07 13:16.



Тема Re: Обсадата на Цариград през 813 г. [re: koбpaO8]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано17.02.07 13:53



ръсене с Вода-християнство


Тва е тъпо твърдение. Има достатъчно извори говорещи за ръсене с вода сред много езичници. Малките скандинавчета когато се родили бивали "кръстени с вода" тоест напръскани с вода от бащите си.*
*-справка Снори Сторлусон"Саги за кралете на Севера".

Тва ,че християни са си присвоили древноевропесйки ритуали не ги прави християнски.
Лично аз не мисля,че Крум или други български държавници от ония времена не са се опитвали да правят компилация. Компромис да - с многото християни в земите си, но не и компилация в ритуалите .
Тва да не са ти някакви безродници-демократи либерали-дупведавци????

Редактирано от Caбaзий на 17.02.07 13:55.



Тема Re: Обсадата на Цариград през 813 г.нови [re: Caбaзий]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано17.02.07 15:33



Добре мненията ни съвпадат
по отношение за "водата"
и за фьордите
в Норвегия



п.п. не прочетох нищо ново
по интересните събития
в темата -никакво отношение...
не схващаш ли за какво питам

Редактирано от koбpaO8 на 17.02.07 15:36.



Тема Re: Обсадата на Цариград през 813 г.нови [re: koбpaO8]  
Автор deLake (sir)
Публикувано17.02.07 19:10



Пред ЗЛАТНИ ВРАТИ Крум извършил ЖЕРТВОПРИНОШЕНИЕ /нали вече сме били официално христиани/ на ЖИВОТНИ И ХОРА, нагазил в морето, измил се и преминал м/у войниците си , пръскайки ги с вода и привестван от тях. Ако бях автохонец, щех да кажа, че пред стените на Цариград е извършил водосвет (ръсенето с вода, като на Кръстовден), евхаристия (безкръвната жертва на богочовека) и Гергьовденски курбан (пренасявето в жертва на животни).

Ама тъй като не съм и мен ме мъчи съмнението, че прабългарите са били тогава езичници.

Какво означава това /нещо подобно прави Александър Македонски, когато се приближава с кораба си до бреговете на Мала Азия забил копието си в земята, а големият картагенски пълководец Анибол по време на своя поход в Италия
запратил копието си по една от вратите на Рим.../...приемственост на символите в събитията или нещо по-вече.....
Само дето ако не ме лъже паметта, Крум поискал позволение и тъй като не го получил се отказал от това си намерение!

_________________________________




Тема Re: Обсадата на Цариград през 813 г.нови [re: deLake]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано17.02.07 20:34



Господин Панайотов,
от " небрежност" е
пропуснал да отбележи....
разрешението ...за намерението на Крум....





Тема Re: Обсадата на Цариград през 813 г.нови [re: koбpaO8]  
Автор Шишapkи (шарени)
Публикувано17.02.07 21:15



Жертвоприношението, което са видяли някои, може да е било просто колене на няколко добичета, че да си похапнат управляващите особи, и претрепване на няколко грчки шпиони... Може никакви ритуали да е нямало.
А забиването на копие си е просто демонстрация на сила и всяване на страх сред враговете.



Тема Re: Обсадата на Цариград през 813 г. [re: Шишapkи]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано17.02.07 21:23



Пред кой врагове?
Крум иска разрешение от кого и защо,
нали се Е окопал пред Цариград?
Нищо нещо кашата е рядка помия.
Моля разясни ми, ако можеш ситуацията...





Тема Re: Обсадата на Цариград през 813 г. [re: koбpaO8]  
Автор Boлk (Магичен)
Публикувано17.02.07 21:30



Шиши ти каза-тия гръчките жертви са били много надвесили над стените и са нацелени с бумеранг -основното стрелково оръжие по онова време -после в името на хуманноста са били довършени с боздуган -да не се мъчат горките






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.