Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: СПЕЦИАЛНО ЗА САУР, МЕНШЕВИКнови [re: Meншeвиk]  
Автор _magotin_ (непознат )
Публикувано16.02.07 21:46



Не, докато слушам измислици и ми се цитират разни легендарни сведения за тракийски език в Синай.
Я кажи и ти какво собствено е ЕТИОПИ?



Тема Re: СПЕЦИАЛНО ЗА САУР, МЕНШЕВИКнови [re: tonza]  
Автор _magotin_ (непознат )
Публикувано16.02.07 21:47



И кво?



Тема Re: СПЕЦИАЛНО ЗА САУР, МЕНШЕВИКнови [re: _magotin_]  
Автор tonza (член)
Публикувано16.02.07 21:52



Кво кво? Обяснението, че "тракийци" е географски термин не работи. Защото авторите не само ни расправят за тракийци, но и поясняват че някои от тях са Беси.



Тема Re: СПЕЦИАЛНО ЗА САУР, МЕНШЕВИКнови [re: _magotin_]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано16.02.07 21:54



слушам измислици и ми се цитират разни легендарни сведения за тракийски език в Синай.

Легендите ги разправяш ти, драги ми смехурко.
Не си историк - простено да ти е. Но поне като археолог би трябвало да знаеш, че е имало няколко манастира на бесите по ония земи. Има дори археолог. публикации с плановете им.



Те на това место се е пеело и проповядвало на lingua Bessorum по време, когато траките според теб или ги е немало, или доколкото ги е имало, са знаели само гръцки и латински. Проблемът е, че е изрично уточнено, че тоя бески език е различен от гръцки и латински. През 6 век, забележи.

-:<>:-
Уф, нема ли да се свършва веке?

Тема Re: СПЕЦИАЛНО ЗА САУР, МЕНШЕВИКнови [re: tonza]  
Автор _magotin_ (непознат )
Публикувано16.02.07 21:55



Работи, работи. Беси е етнически термин, използван от авторите, а тракийци - политико-географски. Административен ако искаш. Анализът на текста ясно показва правотата на този извод. У византийските автори има стотици такива примери за назоваване на всички жители на дадена провинция с името на провинцията.



Тема Re: СПЕЦИАЛНО ЗА САУР, МЕНШЕВИКнови [re: Meншeвиk]  
Автор _magotin_ (непознат )
Публикувано16.02.07 21:56



Проповядвай си на бесовски език тогава. На смехурко като мен не му е дадено да ти обясни защо няма начин да е имало богослужение на бесовски език.



Тема Re: СПЕЦИАЛНО ЗА САУР, МЕНШЕВИКнови [re: _magotin_]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано16.02.07 21:58



У византийските автори има стотици такива примери за назоваване на всички жители на дадена провинция с името на провинцията.

Тогава Прокопий що говори за масагети в Тракия? Не ми е известно политико-географското понятие Тракия да е ползвано като синоним на Масагетия.



Ако беше прав, а ти не си, то тогава всьо, що шава у Трачко, щеше да е наричано "траки". А не е. Говори се за хуни/масагети, готи, алани, траки (в частност и беси) и т.н.

-:<>:-
Уф, нема ли да се свършва веке?

Тема Re: СПЕЦИАЛНО ЗА САУР, МЕНШЕВИКнови [re: _magotin_]  
Автор tonza (член)
Публикувано16.02.07 22:00



Например -- "готи, беси и други тракийски народи". Ми да! Очевиден административен термин! Абе, мой човек, ти четеш изворите като дяволът евангелието. Имам впечатление, че първо си направил изводи, а после си търсил доказателства. "Наука ли е това?" (С)



Тема Re: СПЕЦИАЛНО ЗА САУР, МЕНШЕВИКнови [re: Meншeвиk]  
Автор _magotin_ (непознат )
Публикувано16.02.07 22:01



"Ако беше прав, а ти не си, то тогава всьо, що шава у Трачко, щеше да е наричано "траки". А не е. Говори се за хуни/масагети, готи, алани, траки (в частност и беси) и т.н."

Ако ти беше историк, а ти не си, щеше да знаеш каква бъркотия е терминологичния апарат на византийските хронисти. И как хубаво са омесвали нещата.



Тема Re: СПЕЦИАЛНО ЗА САУР, МЕНШЕВИКнови [re: _magotin_]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано16.02.07 22:01



На смехурко като мен не му е дадено да ти обясни защо няма начин да е имало богослужение на бесовски език.

Хе хе хе.
Не само на бесовски е имало, а в по-късна епоха е имало и на български (славянски) език - нещо, което сигурно също ще те потресе до дъното на предубедената ти душа.

-:<>:-
Уф, нема ли да се свършва веке?

Редактирано от Meншeвиk на 16.02.07 22:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.