Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 30.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Извинявам ти се на колене...нови [re: oros]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано18.02.07 00:47



чао засега, до края на годината, когато махнете новият модератор.

...че аз бях неразумният юрод, който издигна кандидатурата на избрания втори модератор.

И се извинявам още, че...

а после да дойдеш в Пловдив да ти я дам.

...не си чувал за далеч по-удобните пощенски услуги, с които можеше да ми пратиш книгата или нейно копие, ако искаше да го сториш.


Извинявам се най-вече за съществуването си в юдейския свят.

-:<>:-
Историята служи за прослава на човешкия бяс.

Редактирано от Meншeвиk на 18.02.07 00:47.



Тема Re: Тайното учение на катарите и/или богомилитенови [re: Meншeвиk]  
Автор oros (ентусиаст)
Публикувано18.02.07 19:47



"Видка Николова стига до заключението, че Богомилството и Ранното Християнство са едно и също. Тогава излиза, че и Христос е живял заедно с Богомил и Василий, или е бил един от тях."

Ако В.Н. е написала тази смешка и ползва такива "логически" аргументи, можеш да си задържиш творбата й. Но все ми се чини, че тя не го е написала, а ти си го измисляш. За последното можеш да ми се обиждаш на воля. Колкото до самите обиди, язък ти за най-богатата колекция от езотерична литература. Нищо не си вденал от тия книги.

((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

"Именно всред този "образец" и във времево, и в пространствено отношение се ражда "Тайна книга" на богомилите. Опитът ми да я анализирам се превърна в откровение, чиито мигове утвърдиха в мен за сетен път знанието за първичността на идеите спрямо останалия свят. Следвайки историята на конкретно заложените в "Тайна книга" идеи, аз датирам произхода на този писмен старобългарски паметник във втората половина на І в. (най-късно до средата на ІІ в.). Така "Тайна книга" от своя страна "издърпва" назад датировката на богомилството като учение - т. е. не Х в., както счита до момента академизираната историография, а І-ІІ в. С други думи - според мен
богомилството има строго първохристиянска характеристика."

Стр. 17 от книгата.

А "да дишаш във врат", означава нещо, което не си даваш сметка.
Не го употребявай, защото е нещо грозно. Ако си обратен и си свикнал да дишаш във мъжки вратове, то в моя определено няма да можеш.

Ще си задържа книгата, за да я дам на някой по-смирен.



Тема Re: Тайното учение на катарите и/или богомилитенови [re: oros]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано18.02.07 20:40



С други думи - според мен богомилството има строго първохристиянска характеристика.

Да, добре го е казала жената. Учението е старо. Само дето е пропуснала да спомене, че Христос си е имал думата с отец Богомил, щото са били съвременници.

Ще си задържа книгата, за да я дам на някой по-смирен.

Какво разбираш под "смирен"? Някой, който се е надупил към теб? Задръж си книгата. И без това вече ми я обещаха за идната седмица.

-:<>:-
Историята служи за прослава на човешкия бяс.


Тема Re: Тайното учение на катарите и/или богомилитенови [re: oros]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.02.07 20:57



Mister oros! Wellcome back!




Facta, non verba!


Тема Re: Тайното учение на катарите и/или богомилитенови [re: Meншeвиk]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано18.02.07 22:40



БЛУМ!! -много предпочитана от евреите фамилия хаха





Тема Re: Тайното учение на катарите и/или богомилитенови [re: Meншeвиk]  
Автор Pito_Guli (30071903)
Публикувано18.02.07 23:16



Няма я в електронен формат...сигурен съм...




"Не бойте се, момчета! Продължавайте боя! Приберете ми пушката!".



Тема Re: Биха се два гълъбанови [re: Pito_Guli]  
Автор sokoli (непознат )
Публикувано20.02.07 23:16



Тази сутрин се биха два гълъба на прозореца ми. Единият пропадна и се отзова в стаята ми, заклещен в панелната сграда. Замръзнах. За да намери изхода, гълъбът трябваше да прелети по трудна и опасна траектория. Изрекох му дума – напътствие, а той ме разбра и намери отново свободата си. Благородни птици са, а се бият. Свикнах им вече. Нормално е. Гладнички са, а как да не се бият при вида на храната.
Свикнах още и с факта, че някога предците ни не са били единни. Свикнах, че и сега положението не е по различно. Все ми се струва, че конфликтите при нас са наи-вече заради ревност по изгубената Истина, разбиращ я всеки по своему. Сблъсък. Черно и бяло се преплитат, губиш ориентир. И току виж родила се Истината.
Но ми е трудно да преглътна долни обиди, които като ги сътвориш, ти отварят врата към място, където и сам не искаш да отидеш.



Тема Re: Биха се два гълъбанови [re: sokoli]  
Автор Pito_Guli (30071903)
Публикувано20.02.07 23:33



Здравей!

Гълъбът е птица...символ на верните...

Не воюва,а оцелява...

Бори се за храна...то и ние самоназоваващи се разумни по тая единствена причина посягаме на себеподобни...

Забрави обидите...и моля те...продължавай нататък...

...Слав вся отечества,
наше свабодное
празник народов...



"Не бойте се, момчета! Продължавайте боя! Приберете ми пушката!".



Тема Re: Тайното учение на катарите и/или богомилитенови [re: sokoli]  
Автор tupanar (непознат )
Публикувано12.07.07 22:39



Кой кого че руча!






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.