Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:54 23.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мощи...Мостич ІІ...110207нови [re: magotin]  
Автор saur (ентусиаст)
Публикувано12.02.07 19:41



Това са фамилни, а не лични имена.

А, и откъде според теб идват фамилните имена? Може би хорицата си нареждат произволно букви и си ги правят, ей така, за благозвучие.
Казах ти за фамилии, защото е по-лесно. Можеш да търсиш и на малки имена, добави други окончания - Мосте, Мосто и т.н.

4ма световни авторитети в палеолингвистиката

Тези авторитети май са писали за иранското име, а не за нашия Мостич. Поне за единия от тях знам, че е бил отдавна покойник при откриването на надписа на Мостич, така че няма да ти мине номера. Между другото, името Мостиос, което те искат да обясняват от ирански (о - а, колко му е, нищо че в ирански краткото о минава в а, а не обратното), е тракийско.



Тема Re: Мощи...Мостич ІІ...110207нови [re: Meншeвиk]  
Автор magotin (минаващ)
Публикувано12.02.07 19:43



КОНДЬО, не забравяй това легендарно име.

И он е славян, ама от по-мургавите, дето в сливенско ги има много...



Тема Re: Мощи...Мостич ІІ...110207нови [re: Meншeвиk]  
Автор saur (ентусиаст)
Публикувано12.02.07 19:44



Има ли "конска съставка" в българските имена Коно, Конка, Коньо, Кончо

Не, те са от Константин и т.н.



Тема Re: Мощи...Мостич ІІ...110207нови [re: saur]  
Автор magotin (минаващ)
Публикувано12.02.07 19:46



Фамилни имена освен от лични ,както ти се опитваш да изкараш, произлизат и от професия, място на обитание и други. Например Попов, може би личното име е ПОП? Или Каменаров/ски - може би Каменар?
Колкото до опита ти да обориш цитираните от мен авторитети, не е достатъчно успешен. Освен ако не си преродения Бешевлиев примерно, или Иван Дуйчев, предпочитам да вярвам на последните.
А за Тиридат - Турдачис има статии писани, ама кой да чете...



И освен това продължавам да чакам да ми дадеш примери за славяни с личното име МОСТ.

Редактирано от magotin на 12.02.07 19:46.



Тема Re: Мощи...Мостич ІІ...110207нови [re: saur]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано12.02.07 19:47



Не, те са от Константин и т.н.

Мда. А защо не можем да гледаме на Аспар подобно на Кончо "от Константин и т.н."? Има ли неопровержими аргументи за конската етимология?

>:<>:<
Enema of the state.


Тема Re: Мощи...Мостич ІІ...110207нови [re: Meншeвиk]  
Автор magotin (минаващ)
Публикувано12.02.07 19:50



Ммм явно не си чел "Авеста". Там 90 процента от имената имат съставката АСП. Което мога да ти го обясня от раз - когато са се създавали митовете на "Авеста", всички арийци още са биле на коне...



Тема Re: Мощи...Мостич ІІ...110207нови [re: magotin]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано12.02.07 19:52



Което мога да ти го обясня от раз - когато са се създавали митовете на "Авеста", всички арийци още са биле на коне...

Спести ми дебилните си обяснения.
Когато опра до тях, ще те потърся.

>:<>:<
Enema of the state.


Тема Re: Мощи...Мостич ІІ...110207нови [re: Meншeвиk]  
Автор magotin (минаващ)
Публикувано12.02.07 19:56



Може да са дебилни, но са верни. Знам, че ти се иска истината понякога да е много сложна, обаче това не винаги е така. В случая всичко е повече от ясно. Ако си беше направил труда да прочетеш няколко книги примерно от Мирча Илиаде, нямаше да ти се налага да се излагаш, като ме обиждаш безпричинно...



Тема Re: Мощи...Мостич ІІ...110207нови [re: Meншeвиk]  
Автор magotin (минаващ)
Публикувано12.02.07 19:57



Може да са дебилни, но са верни. Знам, че ти се иска истината понякога да е много сложна, обаче това не винаги е така. В случая всичко е повече от ясно. Ако си беше направил труда да прочетеш няколко книги примерно от Мирча Илиаде, нямаше да ти се налага да се излагаш, като ме обиждаш безпричинно... Или е под твоето ниво да четеш някакъв си там Мирча...



Тема Re: Мощи...Мостич ІІ...110207нови [re: magotin]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано12.02.07 20:02



Може да са дебилни, но са верни.

Горното "логическо" заключение, което определих да дебилно, само се потвърждава от този ти отговор. Една дебилна логика може да е верна само за...

>:<>:<
Enema of the state.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.