Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 25.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: Meншeвиk]  
Автор tonza (член)
Публикувано13.02.07 03:01



А още по добре да бъде секвениран целия български генофонд.





Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: Meншeвиk]  
Автор tonza (член)
Публикувано13.02.07 03:05



Подозирам, че при систематичния подход мутации ще се превърнат в гърнета. Което по принцип никак не е зле. Защото мутациите могат да подтвърждават гърнетата и обратно





Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: tonza]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано13.02.07 03:06



По този начин...

1. се лишават от възможност за ПРОВЕРКА на предишните публикации;

2. се лишават от възможност да ДОПЪЛВАТ извадките с нови, правейки ги още по-представителни;

3. рискуват да опорочават новите си изследвания, предоверявайки се на стари.

Не съм изненадан от метода - почти всяка наука страда в различна степен от подобни действия и бездействия. Какво му пречи на един румънец, като е тръгнал да прави сравнения, да събере 30 нови проби. България сигурно му е далече. От чист мързел опорочават и точните науки.

>:<>:<
Enema of the state.


Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: tonza]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано13.02.07 03:09



А още по добре да бъде секвениран целия български генофонд.

Колко му е... както сега ще си вадим нови лични карти с отпечатъци, колко му е да ламинират и една мини-капсулка с ген. материал?



>:<>:<
Enema of the state.

Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: Meншeвиk]  
Автор tonza (член)
Публикувано13.02.07 03:13



Едно косъмче





Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: tonza]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано13.02.07 03:15



"доказанните" тези (примерно за славянското море) се опровергават.

Тая теза съм я опровергал дедуктивно още във втори клас.
Толкова е абсурдна, че нема накъде повече.

Зиезивото "славяни, по принцип, няма, има българи" също не прилича на вярно.

Ами аз още не съм си изяснил какво разбира Зиези под "славяни". Ако има предвид етноним, съм съгласен с него. Но за мен славяни има и това са хора, които нямат патент върху гърнета и землянките, а просто са говорили език от славянската група. Освен това не са били еднакви антроп. и генетично, а различни. А, щях да забравя - праславянският език е толкова реален, колкото и славянското море.



>:<>:<
Enema of the state.

Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: tonza]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано13.02.07 03:19



Едно косъмче

Ти па! Колко си скромен. Предлагам от показалеца да взимат отпечатъка, а средният пръст да го режат и пазят в микроскопично контейнерче с течен азот, което да се захранва с презареждаща се батерийка, вградена в личната карта... Хем ще имат ген. мат., хем няма да можеш да им покажеш среден пръст и с двете ръце заради това с отпечатъците и новите документи.

>:<>:<
Enema of the state.

Редактирано от Meншeвиk на 13.02.07 03:20.



Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: Meншeвиk]  
Автор tonza (член)
Публикувано13.02.07 12:46



1. се лишават от възможност за ПРОВЕРКА на предишните публикации;

Правят се проверки. Освен това можеш да поискаш материал от предишните статии. Обикновенно не ти отказват.


2. се лишават от възможност да ДОПЪЛВАТ извадките с нови, правейки ги още по-представителни;

С повече материал не стават по представителни.

3. рискуват да опорочават новите си изследвания, предоверявайки се на стари. Да. И това винаги трябва да се има предвид.



Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: tonza]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано13.02.07 17:27



С повече материал не стават по представителни.

Я пък ти!

Колкото повече, толкова по-представително - не важи само за генетиката, а още за антропологията, социолог. проучвания и т.н.

>:<>:<
Enema of the state.

Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: Meншeвиk]  
Автор tonza (член)
Публикувано13.02.07 17:33



Ми не стават






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.